Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Autor Wiadomość
patrysox 
Blogger.Klub

Dołączył/a: 16 Lut 2016
Posty: 0

Wysłany:    Czy jest kod na ukrycie danej etykiety na stronie głównej?

Witam mam pytanie takie jak w tytule. Czy istnieje jakis kod html aby wkleić go w kodzie i ukryć wybrana etykietę/kategorię na stronie głównej ? To dla mnie bardzo ważne mam pewnien szablon już stworzony nie jest on konkretnie blogspotowy (tak mam blogspota) Posiadam blog fotograficzny i nie ma ciągle codziennie okazji na prowadzenie i umówienie się na sesję foto. Chciałem zatem wprowadzić do swojego bloga coś takiego jak tutoriale czy ciekawe dla mnie artykuły aby blog był regularny i w miarę żył no i tu zaczynają sie schody. Do menu które też było juz kodowane podpiałem wynik wyszukiwania z kategorii nazwałem to BLOG i tam chciałem dać artykuł,tutorial czy inne informacje i jak o taguję posty wszystko dziąła jak należy wyszukuje ALE... na stronie głównej robi się syf :( (( wszystko się miesza a chciałem, ze jak ktoś wejdzie na mojego bloga to będzie widać tylko sesje foto... no i nie działa, nie podoba mi się ten misz masz :( ((( Jestem perfekcjonista... zresztą zależało mi na porządku i przejrzystości. Chciałem ten blog zrobić minimalistyczny... więc stąd moje pytanie: Czy przy post-body albo content da się wkleić frazę ukrycia danej kategorii np tak jak wcześniej przedstawiłem BLOG ??? i gdy wejdę w menu to co podpiałem wyskocza normalnie posty ale tylko aby nie były widoczne na głównej ??? bardzo prosze o szybka odpowiedź i dziękuję za poświęcony czas to dla mnie mega ważne... Pozdraiwam serdecznie jak nie to prosze o inne jakieś fajne propozycje niektóre blogi wyglądają jak strony chciałbym to jakoś fajnie zrobić a szablonu raczej zmieniać nie chcę bo męczyłem się 4 dni w kodowaniu aby ładnie go przetłumaczyć i wszystko podpiąć i ustawić Pozdrawiam
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Intro1 
Blogger.Klub


Dołączyła: 03 Lut 2016
Posty: 65
Miasto: Polska

Wysłany: 2016-02-16, 23:01   

W gadżecie "etykiety" można wybrać, które etykiety mają być pokazywane...
______________________________________________________
http://w--sieci.blogspot.com
 
  podziel si� tym postem na:
Red-Angel 
Blogger.Klub


Pomógł: 1 raz
Wiek: 33
Dołączył/a: 24 Cze 2014
Posty: 50

Wysłany: 2016-02-17, 22:01   

Czyli chcesz ukryć na stronie głównej wpisy z niektórych kategorii? Ja do tego używam takiej metody http://firebird-vbnet.blo...egory-from.html

Ale wpisy nadal są widoczne na liście wszystkich wpisów w Archiwum bloga
 
  podziel si� tym postem na:
patrysox 
Blogger.Klub

Dołączył/a: 16 Lut 2016
Posty: 0

Wysłany: 2016-02-17, 23:53   

niestety to nie działa po wklejeniu tego kodu i zastapieniu kategorii z computer na moją wyskakuje na czerwono że nie któe wersy są nie poprawne :( ( np div lub <b:if i pisze że powinny zakańczać się inaczej kiedy działam według wskazówek nie wyskakują błędy i daje zapisz wszystkie posty stają sie niewidoczne :( ( kurczę nie wiem co zrobić :( (
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2016-02-18, 05:01   

Na chwilę obecną Każdy sposób na ukrycie wpisów z wybranej etykiety będzie miał wadę w postaci tego, że wykluczasz je z danej pętli. Co to oznacza? Instrukcja podesłana wyżej modyfikuje główną pętlę postów na blogu. Jeżeli w ustawieniach bloggera ustawisz np. 10 wpisów na stronę, to pętla będzie się generowała na 10 pozycji. Jak wśród nich 3 posty będą z etykietą, której nie chcesz, to na danej podstronie zostanie pokazanych tylko pozostałe 7. Efekt będzie taki, że na każdej stronie archiwum (2,3,4,5) możesz mieć wtedy inną ilość postów a nawet i 0.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
patrysox 
Blogger.Klub

Dołączył/a: 16 Lut 2016
Posty: 0

Wysłany: 2016-02-18, 12:44   

nie wiem szczerze ten mój szablon jest chyba jakoś lewo napisany :( ( bo co bym nie robił odnośnie ukrycia danej etykiety wszystkie posty znikają nie ważne pod jaką etykieta są wpisane. Mam na blogu na głównej też banner obrazkowy prezentujący wpisy na blogu ze zdjęciami które się przesuwają. Tylko ten baner na głównej chciałem zostawić ale nawet tego się nie da zrobić bo jak wejde w etykiety(menu) to posty które są przypisane tez znikają i nie3 ma postów nigdzie jest pusto tak jakby blog był pusty... trochę to bezsensu. wyglada to chyba tak jakby w tym szablonie nie było podziału na stronę główną... ale w ustawieniach układu posty na stronie głównej jest możliwośc wybrania ile głupio też,że nie da wybrać 0 postów... a jeszcze dziwniejszym faktem jest to ze na dole zakodowane(zaprojektowane ) są kostki ze stronami (1,2,3,4) i tylko pierwsza strona (1) ma taką ilość postów jaką zaznaczę w układzie w ustawieniach (rzekomo na stronie głównej) jest taki misz masz ze już nie łapię co i jak... Jeżeli to nie jest łamanie regulaminu moge podrzucić link do swojego błoga abyście sami zobaczyli pozdrawiam i czekam na odpowiedź dziękuję za chęci mimo wszystko :) ))
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2016-02-18, 12:52   

Jeżeli masz numerowane strony, to śmiało strzelam, że i szablon niesystemowy a ten może być zmodyfikowany na różne sposoby. Problem nierównych postów w tym przypadku był już poruszany wielokrotnie. Zapewne posty są skrócone automatycznie przez skrypt a ty tego nie robisz również ręcznie podczas tworzenia, więc źródła ładują pełną zawartość.

Najmniej inwazyjnym sposobem wydaje się być przekierowanie strony głównej na wybraną etykietę. Wtedy możesz decydować jakie posty tam widać, przydzielając je do niej lub nie. Trzeba jednak włączyć indeksowanie tej etykiety także w pliku robots, bo standardowo wszystkie są wykluczone.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
patrysox 
Blogger.Klub

Dołączył/a: 16 Lut 2016
Posty: 0

Wysłany: 2016-02-18, 14:59   

kurde Htsz dzięki !!! jesteś wielki działa ! ja szukałem całe internety przez tydzień jak to zrobić a to było tak proste całego kodu praktycznie na pamięć się uczyłem hahah :) ) dzięki za pomoc :) )) zostawiam pomógł ^^ należy się :) ))
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz