Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Autor Wiadomość
Tobiasz 

Imię: Tobiasz
Pomógł: 2 razy
Wiek: 31
Dołączył/a: 11 Wrz 2006
Posty: 955

Wysłany: 2008-02-23, 11:42   

Cashee napisał/a:

No, dobra. Kochani, kłótnia się tu robi.
To nie kłótnia, tylko wymiana poglądów na dany temat.

Cashee napisał/a:

Ja osobiście nie lubię DB, bo irytuje mnie wygląd postaci, jednakże mam świadomość, że gdyby nie Dragon Ball takie anime jak Naruto nie zaistniałyby. Przypomnijmy sobie, że Kishimoto wychowywał się na Dragon Ballu, i że widać inspirację tego anime w Naruto!
Z tego samego powodu co ty nie lubię DB.

Cashee napisał/a:

Tobiaszu, sam oglądnij DB, bo wtedy mów, co sądzisz na ten temat. Sam napisałeś, że dziesięć odcinków to zamało, ażeby ocenić mange i anime
Obejrzałem 10 sekund i wyłączyłem okienko przeglądarki. Wystarczy.
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2008-02-23, 14:56   

wszystko zależy co się lubi i w jakim wieku ogląda, podobna sytuacja ze złymi postaciami była w power rangers ;) tam ciągle jakiś nowy potwór był a oni go pokonywali prawie w taki sam sposób :d

co do DB. Oglądałem to jak byłem mniejszy, wszystkie serie, które puszczała polska telewizja. Podobało mi się to, no ale jakie to były czasy ;) wcześniej wychowałem się na Dajmosie i Tsubasie ;)

z tego co wiem Dragon ball był u nas ocenzurowany bo to dość zboczona bajka :d
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Lanooz 
WordPress.Klub


Wiek: 32
Dołączyła: 16 Lis 2007
Posty: 47
Miasto: Warszawa

Wysłany: 2008-02-23, 15:08   

Oh..ja do dzisiaj mam nagranego Daimosa i Tsubasę na kasecie :D A nawet Gigi la trottola....:>

Tobiasz napisał/a:

Obejrzałem 10 sekund i wyłączyłem okienko przeglądarki. Wystarczy.

Powiedziałabym, że jesteś hipokrytą ;)
 
  podziel si� tym postem na:
Tobiasz 

Imię: Tobiasz
Pomógł: 2 razy
Wiek: 31
Dołączył/a: 11 Wrz 2006
Posty: 955

Wysłany: 2008-03-01, 19:03   

Lanooz napisał/a:

Powiedziałabym, że jesteś hipokrytą ;)
Niby dlaczego? Mam inny gust.
 
  podziel si� tym postem na:
Cashee 
Blogowicz.Friend


Zaproszone osoby: 2
Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 10 Kwi 2007
Posty: 1397
Miasto: Rzeszów

Wysłany: 2008-03-02, 12:07   

no dobra, to ja sobie np.: oglądam teletubisie na BBC Cbeebies i co mi zrobicie? Power Rangers też oglądam, bo na MTV często lecą głupoty, na E! są powtórki o Britney Spears, a na TVNie leci Marina (czy jak to się nazywa). Te bajeczki są głupie same w sobie, wręcz śmieszne i jak komuś się nudzi to warto je raz na ruski rok zobaczyć. Dobra, nie oglądam tych bajek! Ale zbaczacie z tematu...
 
  podziel si� tym postem na:
Inez 
Blogowicz.Friend


Pomogła: 12 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 03 Maj 2006
Posty: 2978
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2008-03-02, 12:43   

Każdy ogląda to, co lubi oglądać i tyle. Chce ktoś oglądać Dragon Ball Zet? Niech ogląda :D .
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2011-12-07, 20:42   

jakiś czas temu postanowiłem powrócić do tego anime, powspominać czasy dzieciństwa :D

Za mną już cała seria Dragon Ball (poznajemy bohatera, jego historię, bohater poznaje Bulmę i zaczynają się ich wspólne przygody podczas poszukiwania smoczych kul).

W tej chwili brakuje mi jakieś 30 odcinków do końca serii Dragon Ball Z (dzieci głównych bohaterów, śmierć Songa, różne potwory typu Frezer, komórczak, Bubu, kolejne pokolenie - Son Goten i Trunks)

Po tej serii czeka mnie oczywiście Dragon Ball GT - ale to pewnie w przyszłym roku w wolnym czasie.

Tak jak pisałem w poprzednim swoim poście tutaj - bajka jest mocno ocenzurowana. Tłumaczenie natomiast nieudane. Nasze robione jest z francuskiego, teksty bohaterów często są przez to głupie i dziwne. Niekiedy sceny robią się przez to bezsensowne. Są także sytuacje, w których mówi się o czymś jakby to wcześniej nie miało miejsca (a np. wątek ciągną się kilka odcinków) :D

Kiedyś trafiłem na jeden z odcinków z polskimi napisami, nie był ocenzurowany. Jakość była fajna a bajka miała zupełnie inny klimat (z tymi zboczonymi wstawkami i dobrym tłumaczeniem). Jak ktoś ma możliwość zaopatrzenia się w oryginalną wersję z napisami a chciałby przyglądnąć się serii DB to niech nawet nie sięga po polski dubbing ;)
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
kaatson 
Blogger.Klub


Wiek: 29
Dołączyła: 29 Maj 2013
Posty: 33

Wysłany: 2013-05-31, 16:11   

Dokładnie pamiętam, że kiedy DB leciał w telewizji, to podwórka pustoszały ;) . Szanuję gusta innych ludzi, ale dla mnie Dragon Ball to w pewien sposób smak dzieciństwa, kiedy miałam 7, 8 lat i na tyle czasu i wolności, by codziennie ok. godziny 15 zasiadać przed telewizorem i oglądać :D . No i było nie było, anime łączyło ludzi - dzieciaki biegały po szkolnych korytarzach, wrzeszcząc "Kamehameha", karty z Chio się zbierało... :P
 
  podziel si� tym postem na:
dezaar 
Blogger.Klub


Wiek: 31
Dołączyła: 27 Cze 2013
Posty: 46
Miasto: Poznań

Wysłany: 2013-07-04, 13:58   

pamietam kolege z podstawówki, który siedziała na lekcjach i rysował te postacie w zeszytach, utkwiły mi w pamięci bo miały specyficzne fryzury;) aaaa no i jeszcze to, że w sklepach przez pewien czas były chyba batony z naklejkami z tej bajki xD, sam serial nigdy mi się nie podobał , batony też chyba bez szału, kupowałam bo lubiłam zbierać wszystko co się dało, więc i te naklejki przez jakiś czas zbierałam;)
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2013-07-04, 18:05   

dezaar napisał/a:

lubiłam zbierać wszystko co się dało
trzeba było zbierać aluminium i miedź, byłby dobry zysk z tego :D

Ja poluje na koszulki z DB. Przegapiłem kiedyś w Bershka - mieli bardzo fajne wzory - z młodym Songo i Genialnym żółwiem. Ostatnio pojawiły się także w Cropp, ale jakość do ceny nie jest zbyt fajna. Za najlepszy wzór z całej serii (szara z Songiem) chcą na razie 59,99.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
PatrykPiotr 
Blogger.Klub


Imię: Patryk
Wiek: 27
Dołączył/a: 03 Lis 2013
Posty: 30
Miasto: Zabrze

Wysłany: 2013-11-05, 00:29   

Dragon Ball uważam jako smak i klasyke dzieciństwa, mógłbym powiedzieć że wychowałem się na tym anime. Oprócz humoru, "głupich fryzur", "10 nowych potworów" w bajce są też zawarte głębsze przesłania np. że nie wolno się poddawać i trzeba walczyć do końca oraz kilka innych przesłanek.
______________________________________________________
Zapraszam na mojego bloga:
www.patrykpiotr.blogspot.com
 
  podziel si� tym postem na:
misscollyann 
Blogger.Klub


Dołączyła: 21 Paź 2013
Posty: 54

Wysłany: 2013-11-05, 18:16   

o jaaaaa, jak byłam "mała" to oglądałam systematycznie każdy odcinek! Chciałabym spróbować jeszcze raz, ale boję się, że już mi się nie spodoba i popsuję sobie wspomnienia :D
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz