Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Autor Wiadomość
Lenalee 
Blogger.Klub


Wiek: 29
Dołączyła: 29 Lis 2013
Posty: 53

Wysłany: 2013-11-29, 20:56   

Czasami czytam e-booki - gdy bardzo chcę przeczytać jakąś książkę, a nie mam egzemplarza papierowego pod ręką, albo gdy nie ma jej po prostu w języku polskim, dlatego zdarza mi się też czytać e-booki po angielsku. Oczywiście nie mają tego samego klimatu, a i czytanie na laptopie jest uciążliwe, dlatego nie sięgam po nie zbyt często.
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

jezykikulturaswiat 
Blogger.Klub


Imię: Urszula
Dołączyła: 21 Gru 2013
Posty: 30
Miasto: Białystok

Wysłany: 2014-01-02, 00:54   

Lubię książki papierowe, oczywiście, ale względy praktyczne sprawiają, że ostatnio czytam również mnóstwo ebooków i uważam, że to naprawdę świetna alternatywa. Przede wszystkim są dużo łatwiej dostępne, w różnych językach, no i dużo lżejsze niż papierowe tomiska :D
______________________________________________________
Zapraszam na bloga! http://jezykikulturaswiat.blogspot.com/

"Życie to ogród, do którego klucze są w naszych rękach" - Fiodor Dostojewski
 
  podziel si� tym postem na:
Mool książkowy 
Blogger.Klub


Imię: Natalia
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 15 Sty 2014
Posty: 44
Miasto: Polska

Wysłany: 2014-01-18, 14:47   

Ja również nie lubię czytać e-booków ani audiobooków. Nie ma to jak usiąść przy kominku w zimowy wieczór z gorącą herbatką z sokiem malinowym oraz z dobrą książką w ręku :)
 
  podziel si� tym postem na:
yoohoo 

Dołączyła: 20 Sty 2014
Posty: 91

Wysłany: 2014-01-20, 10:01   

Na audiobookach w ogóle nie potrafię się skupić, a do ebooków przekonałam się ostatnio - dużo czasu spędzam w autobusach i nie zawsze mam siłę i miejsce w torebce by nosić książki. Ale w domu sięgam wyłącznie po tradycyjne :)
 
  podziel si� tym postem na:
Lekkochaotyczna 
Blogger.Klub

Imię: Aleks
Wiek: 33
Dołączyła: 30 Sty 2013
Posty: 34

Wysłany: 2014-01-28, 22:15   

Jak koleżanka wyżej - audiobooki odpadają. Ledwo po przesłuchaniu pamiętam o czym była książka. Natomiast faktycznie bardzo często sięgam po e-booki, czytam głównie na telefonie. Papierową książkę niestety nie pamiętam kiedy miałam w ręce.
 
  podziel si� tym postem na:
yoohoo 

Dołączyła: 20 Sty 2014
Posty: 91

Wysłany: 2014-01-31, 11:05   

Jeśli chodzi o ebooki to można ściągać za darmo i legalnie ze strony Wolnych lektur ;) są tam też audiobooki
 
  podziel si� tym postem na:
ann0018 
Blogger.Klub


Imię: Ania
Wiek: 32
Dołączyła: 06 Lut 2012
Posty: 48

Wysłany: 2014-03-26, 20:26   

E booki niekoniecznie, do tego jak już potrzebowałabym kindle za to w pracy lubię audiobooka. Zna ktoś może stronę z darmowymi audiobookami?
 
  podziel si� tym postem na:
PaniPanda 
Blogger.Klub


Pomogła: 1 raz
Wiek: 29
Dołączyła: 25 Cze 2014
Posty: 26
Miasto: Bydgoszcz

Wysłany: 2014-06-28, 12:47   

Odkąd mam Kindle'a - czytam tylko e-booki.
Wygodniejszy, lżejszy, poręczny, ładny, długo trzyma na baterii, można go wszędzie zabrać, zmienić czcionkę, wielkość liter. Same plusy.
No i mogę kupić/ściągnąć książkę bez wychodzenia z domu. Cóż za wygoda!
Audiobooków nie potrafię słuchać. Żeby coś zrozumieć muszę mieć tekst przed oczami, po prostu.
______________________________________________________
Xi'clu - recenzje książek o Japonii, Azji... science-fiction i fantastyki też nie zabraknie. A, no i wypocin własnych również!
 
  podziel si� tym postem na:
Olek33 

Wiek: 43
Dołączył/a: 14 Lip 2014
Posty: 1
Miasto: Polska

Wysłany: 2014-07-14, 14:31   Do e-boków czytniki e-booków

Książki w formie e-book nie nadają się za dobrze do czytania na zwykłym monitorze LCD, ale zawsze należy pamiętać o tym, że nie do tego zostały stworzone. Komplementarnym urządzeniem do elektronicznych książek jest czytnik e-book. Jest mały, lekki, a bateria trzyma długo. Stąd świetnie nadaje się do podróży, tych małych (miejskim autobusem), jak i dużych. Czytnik powinien posiadać ekran w technologii e-INK, całkiem innej niż zwykłe monitory. e-Ink naśladuje kartkę papieru. Gdy świeci na czytnik słońce, widzimy nie gorzej, a lepiej. Poza tym elektroniczne książki możemy powiększać i pomniejszać, dodawać do nich elektroniczne zakładki, czytnik pamięta, na której stronie skończyliśmy, a w zależności od modelu e-czytnika możemy mieć jeszcze więcej ciekawych funkcji.

Ceny czytników z ekranem e-Ink systematycznie spadają i możne je dostać już od ok. 200-300 zł.

Nie wiem, ale mi się podoba mieć przy sobie tysiące książek, zawsze pod ręką. Poza tym, za pomocą programu Calibre możemy załadowywać sobie informacje z wybranej przez nas prasy i czytać na czytniku gazety i czasopisma za darmo.

Technologia jest rozwojowa i jestem pewien, że już niedługo nie tylko będziemy mogli pożyczać papierowe książki z biblioteki, ale i te elektroniczne. Już przecież biblioteki skanują książki i rozpoczynają udostępniać online (biblioteki cyfrowe).
 
  podziel si� tym postem na:
pointless 
Blogger.Klub


Imię: Ania
Wiek: 31
Dołączyła: 09 Lip 2014
Posty: 60

Wysłany: 2014-07-14, 17:37   

Rok temu zakupiłam czytnik e-booków i nie żałuję. Wiadomo, że czytanie papierowej książki ma swój klimat i urok, ale e-booki są zdecydowanie bardziej wygodne. Czytnik nie jest duży, jest leciutki i można go ze sobą zabrać wszędzie, co szczególnie w wakacje, znacznie ułatwia życie.

Poza tym, bardzo mi pomagał na zajęciach na uczelni, jak musiałam mieć ze sobą jakieś wielkie tomiska, a nie musiałam ich nosić, wystarczył czytnik :yes:
 
  podziel si� tym postem na:
CaCCooking 
WordPress.Klub


Imię: Olka
Wiek: 38
Dołączyła: 16 Wrz 2014
Posty: 11
Miasto: Trzebnica

Wysłany: 2014-09-18, 19:45   

Zgadzam się z przedmówcami - e-bookom trudno odmówić praktyczności (jeśli korzysta się z nich na czytniku). Są idealne na podróż długą czy też krótką. Szkoda tylko. że nie wszystkie tytuły są dostępne w wersji elektronicznej. Z drugiej strony łatwiej jest dostać niektóre książki, które nie zostały wydane po polsku właśnie w wersji elektronicznej. No i musiałam się odzwyczaić od bazgrania notatek na marginesach. Koniec końców najważniejsza jest treść - kiedy lektura wciąga forma pozostaje drugorzędna ;)
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2014-09-18, 20:31   

CaCCooking napisał/a:

No i musiałam się odzwyczaić od bazgrania notatek na marginesach.
a nie da się tego zrobić jakimś rysikiem? Jeżeli nie, to dziwne, że nikt o tym nie pomyślał (zaznaczanie fragmentów, adnotacje itp.).
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz