Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Zamknięty przez: Htsz
2013-02-08, 23:03
Autor Wiadomość
gossip_girl 

Wiek: 30
Dołączyła: 28 Kwi 2010
Posty: 99

Wysłany:    Widzimy i akceptujemy, czy nie dostrzegamy?

Od dawna zastanawia mnie jedna rzecz w sprawach damsko-męskich.
Jak już wszyscy wiedzą- nikt nie jest idealny. W ogólnym tego słowa znaczeniu.
Wyobraźmy sobie parę, np. Ankę i Bartka.
Anka w oczach śmiertelników widziana jest jako niska, z krzywym nosem, zbyt poważna i denerwująca osoba.
I teraz pytanie: Czy przykładowy Pan Bartek widzi i akceptuje te cechy, czy też przed oczami ma nie tą prawdziwą Annę, ale jej wyidealizowany obraz?
Może nie całkiem dosadnie to wytłumaczyłam, ale mam wrażenie, że takie bystrzaki jak Wy, załapią o co mi chodzi. :P
Zastanawiam się nad tym od dawna i nie mogę dojśc do ładu. W czwartek wieczór myślę tak, a w piątek rano już zmieniam zdanie.
Ciekawią mnie Wasze opinie na ten temat.
______________________________________________________
Mam chyba 3 półkulę mózgu, stworzoną specjalnie do idiotyzmu..
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Yzoja 
WordPress.Klub
Psychofanka ||l||


Zaproszone osoby: 3
Imię: Angelika Wincenta
Pomogła: 8 razy
Wiek: 32
Dołączyła: 13 Gru 2008
Posty: 1040
Miasto: Zabrze

Wysłany: 2010-04-28, 20:55   

ja Ci powiem tak, że istnieje kilka opcji, dlaczego pan Bartek chce być z Anią:

1) widzi jej wady, aczkolwiek je akceptuje, bo dziewczyna nadrabia charakterem,
2) jej wady mu nie przeszkadzają, na zasadzie 'ani mnie to grzeje, ani mnie to ziębi'
3) a może po prostu jemu się podoba taka Ania?

nikt nie jest idealny, aczkolwiek niektórzy ludzie mają wady, które inni lubią.
ja mam przykładowo fetysz taki, że lecę na facetów z lekką wadą wymowy, odstającymi chociaż minimalnie uszami, z za długimi nosami ;D każdy lubi coś innego.

co do tego, że ktoś może być denerwujący, może przy ukochanej osobie się tak nie zachowuje, a może po prostu Bartek lubi trudne kobiety? ;D
______________________________________________________
|||||
Innerpartysystem - die tonight live forever
 
  podziel si� tym postem na:
gossip_girl 

Wiek: 30
Dołączyła: 28 Kwi 2010
Posty: 99

Wysłany: 2010-04-28, 20:58   

Nie chodziło mi o konkretne cechy charakteru. Te podane powyżej były pierwszymi, które przyszły mi do głowy. Ale Twoje trzy punkty są właśnie możliwościami nad którymi zawsze się waham.
______________________________________________________
Mam chyba 3 półkulę mózgu, stworzoną specjalnie do idiotyzmu..
 
  podziel si� tym postem na:
lapavlo
[Usunięty]



Wysłany: 2010-04-28, 21:02   

Cytat

z za długimi nosami


za poznam cię z Pionokiem :yay:


Co do tematu, to ja powiem tak. Skoro Pan Bartek chce być z taką osobą jak Pani Ania to nie ma co na siłę szukać jakichkolwiek rozwiązań, dlaczego, po co, jak, kiedy, gdzie. To nie ma sensu. Po prostu ją kocha taką jaka ona jest i też zapewne widzi jej wady ale mu nie przeszkadzają a jak przeszkadzają to będzie starał się je zlikwidować :)
 
  podziel si� tym postem na:
Yzoja 
WordPress.Klub
Psychofanka ||l||


Zaproszone osoby: 3
Imię: Angelika Wincenta
Pomogła: 8 razy
Wiek: 32
Dołączyła: 13 Gru 2008
Posty: 1040
Miasto: Zabrze

Wysłany: 2010-04-28, 21:08   

bo to chyba jest tak, że są rzeczy, które można przeskoczyć w związku i są takie, których nie da się obejść.

dla mnie np. porażką jest, jeśli chłopak jest typowym dzieckiem wychowanym na wsi, z beznadziejną fryzurą, tragicznie ubogim słownictwem itp, spotyka się z dziewczyną jak ja xD czyli ze stosunkowo aroganckim dzieckiem wyróżniającym się na ulicy itp. i taki chłopak też próbuje być na siłę fajny. ja mam kolczyk, to on też chce, ale że głupi, to chciał w pępku, maj god! zaczął słuchać DOKŁADNIE tej samej muzyki co ja, oglądać te same seriale, interesować się tym samym...
bleh! to mnie przeraża.

już wolę, żeby ludzie się różnili, niż na siłę starali upodobnić do siebie - nic dobrego z tego raczej nie wyjdzie.

naginanie się wzajemnie do siebie, też tylko do pewnego stopnia.
ze spokojnego ułożonego inteligentnego chłopca nie zrobi się na siłę dziecka kochającego techno i bawiącego się w morzu alkoholu na jakichś dyskotekach, no nie.

Charakterem trzeba nadrabiać, jeśli w 'ulubieniach' coś się nie zgadza.
Najtrwalsza miłość rodzi się z przyjaźni, z czasem wady przestają nam przeszkadzać, bawią nas, czynią tą osobę charakterystyczną dla nas i na przykładzie mojej siostry mogę powiedzieć, że choć na początku jej chłopak jej się nie podobał, uwielbiała jego charakter, ale parę rzeczy jej przeszkadzało w jego wyglądzie, tak teraz ma wrażenie, że jest najpiękniejszym facetem na świecie.

ah.
moja wypowiedź zapewne nie ma zbyt wielkiego sensu, ale mam nadzieję, że da się z niej cokolwiek zrozumieć.

[ Dodano: 28-04-2010, 21:10 ]

lapavlo napisał/a:

za poznam cię z Pionokiem

jego drewnowatość by mnie przerażała chyba na dłuższą metę.

lapavlo napisał/a:

a jak przeszkadzają to będzie starał się je zlikwidować

no nie wiem :D
ja strasznie narzekam na swoje cycki, ale ktoś mi powiedział, że mimo iż może faktycznie nie są 'fajne' to nie da mi NIGDY nic z nimi zrobić ;D
- wada tylko do zaakceptowania ;]
______________________________________________________
|||||
Innerpartysystem - die tonight live forever
 
  podziel si� tym postem na:
Ewa 
Blogowicz.Friend

Imię: Ewa
Pomogła: 1 raz
Wiek: 30
Dołączyła: 26 Maj 2009
Posty: 448
Miasto: okolice Elbląga

Wysłany: 2010-04-28, 21:12   

W moim, niezbyt doświadczonym pod tym względem przypadku, jest raczej tak, że widzę te wady, ale nie są one dla mnie istotne. Akceptuję je.
______________________________________________________
Marzenia to niczym niezmącona rozkosz, a oczekiwanie aż się spełnią to prawdziwe życie.
Portfolio
 
  podziel si� tym postem na:
lapavlo
[Usunięty]



Wysłany: 2010-04-28, 21:18   

Ten ktoś kto tak powiedział musiał być bardzo miły. :D

Podejrzewam że musiałaś spotkać na swojej drodze takiego chłopca jak opisałaś w poście ?
Nie zazdrościć faktycznie, chociaż wiesz, zawsze można mu powiedzieć spadaj, odczep się, odwal się albo w ogóle spie.....aj :D ale to już do własnej interpretacji. Poznając różnych ludzi uczymy się ich, jak ich unikać, albo jak się z nimi zaprzyjaźniać, więc to jednak dobre doświadczenie jest.

Fakt faktem, naginanie się na siebie na siłę jest bezsensu, bo nie wyobrażam sobie nagle dla dziewczyny zmienić mojego stylu życia, czy skończyć słuchać moją ukochaną muzykę a zacząć słuchać hip hopu czy rapu. Są pewne granice których nie można przekroczyć. A jak już do tej granicy się dojdzie, to już lepiej jej nie przekraczać czyli nie naciskać na kogoś, bo tylko problemy z tego bedą.

Czy ja wiem czy wady bawią, mi bardziej przeszkadzają, nawet u osób które bardzo lubię. Są rzeczy których nie przeboleje, choćbym nie wiem jak chciał i jak tą osobę wielbił.

P.s wiesz, Pinokio nie wszystko ma sztywne :D
 
  podziel si� tym postem na:
Soulo 
WordPress.Klub

Wiek: 35
Dołączył/a: 04 Maj 2009
Posty: 257
Miasto: Bielsko-Biała

Wysłany: 2010-04-28, 21:50   

lapavlo, a co, sprawdzałeś że mówisz, że pinokio nie wszystko ma sztywne ? O.o

Patrzy się na wady i się je albo akceptuje albo nie, ale też nie można na siłe mówić danej osobie "ej weź to zmień w sobie bo cie przestane lubić" bo to jest "tresowanie" pod siebie co mi się mega nie podoba.

Jeśli wspomnianemu w przykładzie Bartkowi odpowiada charakter Ani to nic nie stoi na przeszkodzie aby byli ze sobą. Jeśli ona jego wady akceptuje to tym bardziej.
Wygląd dla niektórych osób nie jest istotny, liczy się wnętrze.
______________________________________________________
Czy trzeba być głupcem aby dostrzec pragnienia innych ?
 
  podziel si� tym postem na:
Yzoja 
WordPress.Klub
Psychofanka ||l||


Zaproszone osoby: 3
Imię: Angelika Wincenta
Pomogła: 8 razy
Wiek: 32
Dołączyła: 13 Gru 2008
Posty: 1040
Miasto: Zabrze

Wysłany: 2010-04-28, 22:43   

lapavlo napisał/a:

P.s wiesz, Pinokio nie wszystko ma sztywne

to znaczy? ;>

lapavlo napisał/a:

Czy ja wiem czy wady bawią, mi bardziej przeszkadzają, nawet u osób które bardzo lubię. Są rzeczy których nie przeboleje, choćbym nie wiem jak chciał i jak tą osobę wielbił.

no różnie bywa :}
______________________________________________________
|||||
Innerpartysystem - die tonight live forever
 
  podziel si� tym postem na:
lapavlo
[Usunięty]



Wysłany: 2010-04-28, 23:03   

Wy to wszyscy o jednym tylko myślicie. Pionokio nie ma sztywnych paru części ciała, takich jak brzuch, kolana, czy łokcie. Ale nie róbmy off topu :D
 
  podziel si� tym postem na:
Yzoja 
WordPress.Klub
Psychofanka ||l||


Zaproszone osoby: 3
Imię: Angelika Wincenta
Pomogła: 8 razy
Wiek: 32
Dołączyła: 13 Gru 2008
Posty: 1040
Miasto: Zabrze

Wysłany: 2010-04-29, 00:19   

lapavlo napisał/a:

Wy to wszyscy o jednym tylko myślicie. Pionokio nie ma sztywnych paru części ciała, takich jak brzuch, kolana, czy łokcie. Ale nie róbmy off topu

a ja myślałam, że był cały z drewna, zaskoczyłeś mnie! zniszczyłeś moje dzieciństwo!

Soulo napisał/a:

Wygląd dla niektórych osób nie jest istotny, liczy się wnętrze.

no nie wiem, ja bym powiedziała, że nie jest bardzo ważny, aczkolwiek istotny to jest, no nie oszukujmy się.
nie chciałabym się budzić co rano przy facecie, który by mnie fizycznie chociaż w jakimś stopniu nie pociągał.

lapavlo napisał/a:

Podejrzewam że musiałaś spotkać na swojej drodze takiego chłopca jak opisałaś w poście ?

jedna z większych moich życiowych porażek.
kretyn, cicha woda, która przy, hm, 2 spotkaniu wsadza łapy gdzie nie trzeba i nie reaguje na moje wyraźne oznaki buntu, bleh.
wytrzymałam tak długo (miesiąc) bo siostra mówiła, że się jeszcze do gościa przekonam.
NIGDY WIĘCEJ
xD
______________________________________________________
|||||
Innerpartysystem - die tonight live forever
 
  podziel si� tym postem na:
gossip_girl 

Wiek: 30
Dołączyła: 28 Kwi 2010
Posty: 99

Wysłany: 2010-04-29, 08:55   

Widzę, że ile punktów leżenia, tyle punktów widzenia. :]
Pozwólcie, że na temat sztywnych, czy niesztywnych części ciała Pinokia nie będę się wypowiadac.
Z tym wyglądem to jest tak, że niby wszyscy się zarzekamy, że wygląd zewnętrzny się nie liczy, ale jak przyjdzie co do czego to się wykręcamy.
Myślę po prostu, że piękno jest pojęciem subiektywnym i dla każdego znaczy coś innego. Jakiemuś Piotrkowi pyzate policzki Magdy mogą wydawac się urocze, a zbyt duże usta powszechnie uważane za okropne, pociągające.
Tak więc sądzę, że wygląd ma znaczenie. Tylko wiadomo, że każdy lubi coś innego. :]
Choc wygląd bardzo rzadko idzie w parze z inteligencją, to jednak kobiety bardziej piękne, aniżeli mądre mają większe powodzenie u mężczyzn. Choc wydaje mi się, że to powodzenie jest na krótką metę. Bo komu potrzebna pusta i piękna kobieta? (No cóż, nie chcę wyjśc na jakąs feministkę, uważającą wszystkich mężczyzn za szowinistyczne świnie, ale-mimo, że było to pytanie retoryczne- odpowiadam; znalazło by się kilku takich) :P

A w skrajnych i nielicznych przypadkach, gdy kobieta jest oszałamiająco piękna, inteligentna, błyskotliwa i w ogóle cud miód i orzeszki, ja- zzieleniała z zazdrości, pytam ; gdzie tu sprawiedliwośc?! :P
______________________________________________________
Mam chyba 3 półkulę mózgu, stworzoną specjalnie do idiotyzmu..
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz