Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Zamknięty przez: Htsz
2014-03-19, 22:46
Autor Wiadomość
kamyska 

Imię: Kamila
Wiek: 28
Dołączyła: 29 Maj 2011
Posty: 12

Wysłany:    [2011 /2012] jaki serwis najlepszy na bloga?

Chciałabym założyć bloga, ale nie wiem, która strona jest najlepsza i wgl.
Czy ktoś mógłby mi pomóc.
Zwłaszcza, że chciałabym umieścić tam swoje wiersze, a nie bardzo sie na tym znam....
Proszę o pomoc i z góry dziękuje.

[ Komentarz dodany przez: Htsz: 2014-03-19, 22:50 ]
zobacz nowszy wątek => gdzie najlepiej założyć bloga?
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2011-05-30, 01:55   gdzie założyć bloga? na jakiej stronie?

zmieniłem nazwę tematu, taki sam już mieliśmy jako przyklejony, ale ma swoje lata i troszkę się mogło pozmieniać ;)

parę kwestii dotyczących wybierania najlepszego serwisu blogowego. Sugerowałbym najpierw usiąść i zastanowić się nad tym czego potrzebujesz od bloga.

1) Wypisz sobie wszystkie najważniejsze opcje jakie musisz mieć.
2) Wybierz tematykę i formę blogowania - czy będzie to tylko tekst czy może także multimedia - i jak często będziesz z nich korzystać.
3) Nazwa bloga - wymyśl sobie kilka loginów - dzisiaj wiele typowych nazw jest niedostępnych.
4) Opinie znajomych - zapytaj znajomych gdzie mają bloga i za co go sobie chwalą. Niech powiedzą ci także o minusach, które zauważyli podczas korzystania.

Do tego dochodzi twoja znajomość HTML (jeżeli nie znasz się to system powinien pozwalać chociaż na jakieś podstawowe zmiany bez grzebania w kodzie) i ilość dostępnych motywów na bloga - fajnie jak blog wygląda dobrze, bo to jeden z czynników przyciągających uwagę. Warto więc żeby w sieci był wybór lub możliwość zamówienia własnego.

Jeżeli masz przygotowane owe informacje to pora sprawdzić ofertę serwisów / skryptów blogowych.
wymienię kilka najpopularniejszych wraz z ewentualnymi wadami, które napotkałem.

blog.pl
+) jeden z najstarszych serwisów, darmowy, fajna nazwa, jest edytor HTML szablonów, edytor wizualny/html wpisów, sporo szablonów w sieci pasujących pod blog.pl, duża społeczność, możliwość hasłowania bloga
-)brak edytora wizualnego szablonów, brak 'wbudowanego' miejsca na pliki (np. zdjęcia), wiele atrakcyjnych nazw zajętych, reklamy w pasku na górze strony (ale można wyświetlać też swoje i na nich zarabiać).

//edit
nowy blog.pl działa na silniku Wordpress, nie ma edytora HTML, ale można modyfikować nieco wbudowane szablony, jest 100MB na pliki i kilka reklam, z których nie dostajemy prowizji.
//

blog.onet.pl
+) dość łatwy w obsłudze, edytor wizualny szablonów, edytor wizualny wpisów, duża społeczność, sporo szablonów w sieci, miejsce na pliki ~20MB
-) długi adres, wiele nazw zajętych, brak edytora HTML szablonów, brak możliwości wstawienia HTML na blogu, brak możliwości wstawienia muzyki, reklamy na blogu (więcej niż jedna), schematyczna budowa blogów (do wyboru kilka stałych ustawień)

//edit
onetblog został przeniesiony do blog.pl i również korzysta z silnika WP.
//

fotolog.pl/ownlog.com
+) dwie domeny do wyboru, brak reklam na blogach, edytor wizualny/HTML wpisów, rozbudowany edytor HTML szablonów, sporo skórek w sieci, możliwość tworzenia kategorii wpisów, wbudowane statystyki odwiedzin (2 ostatnie dni), możliwość ograniczania dostępu do bloga (ukrywanie wpisów, blokowanie całkowite - na hasło, blokada komentarzy), jest ciągle rozwijany o nowe funkcjonalności, integracja z fotosik.pl lub usługami Picasa Google i Youtube.
-) jednorazowa opłata SMS za założenie, brak domeny z polską końcówką jeżeli chcesz prowadzić bloga a nie fotobloga, brak 'wbudowanego' miejsca na pliki (pozostaje: za opłatą, ale mało lub korzystanie z usług typu picasa).

//edit
zaprzestano prac nad rozwojem ownloga, kilka usług płata figle np. statystyki
//

blogger.com (w zasadzie blogi są pod adresem blogspot.com)
+) wizualny/html edytor wpisów oraz szablonów, brak reklam, możliwość podpięcia swojej domeny, wbudowane miejsce na pliki, statystyki bloga i poszczególnych wpisów, blokowanie dostępu do bloga, możliwość tworzenia bloga w kilka osób, wiele skórek w sieci, możliwość rozszerzania funkcjonalności bloga poprzez dodawanie gadżetów (klik, klik i masz), jeżeli masz konto Google to logujesz się na te same dane, duża społeczność (z całego Świata)
-) skomplikowane (dla laika) edytowanie manualne szablonów (nie pasują tam szablony zrobione w normalny sposób - muszą być dedykowane pod bloggera), brak polskiej domeny do wyboru, większość ciekawych nazw jest już zajęta.

//edit
nowy edytor HTML ułatwia edycję kodu szablonów, coraz większa integracja z Google+
//

wordpress (ten na własnej domenie, nie wordpress.com)
+) duża swoboda w decydowaniu o wyglądzie bloga - dostęp do HTML i PHP, edytor wizualny i HTML szablonów oraz rozbudowany edytor wpisów, tysiące skórek w sieci. Miejsce na multimedia (w granicach możliwości hostingu), zaawansowane opcje dotyczące wyświetlania treści, możliwość rozszerzania funkcjonalności poprzez instalowanie wtyczek, sam skrypt jest darmowy i aktualizowany, możliwości ograniczania dostępu do bloga, możliwość tworzenia kont dla użytkowników (o różnym stopniu dostępu)
-) trzeba liczyć się z opłatami za miejsce na serwerze (na pliki i bazę danych), ewentualne opłaty z swoją domenę, jeżeli chcemy własny szablon to musimy się na tym trochę znać lub zainwestować w taki na zamówienie, sami musimy zadbać o bezpieczeństwo naszych wpisów i komentarzy (kopie zapasowe)

//edit
z każdą większą aktualizacją przybywa ciekawych dodatków/usprawnień
//


Zalet i wad może być oczywiście więcej, wypisałem te co przyszły mi do głowy w tej chwili (można dopisywać od siebie jak ktoś zna więcej ;) albo ma doświadczenia z usługami i może coś o nich powiedzieć od strony użytkowania).


oprócz tego jest wiele więcej serwisów blogowych jak np.

mylog.pl - rozbudowany, ma wiele domen, niebawem także taką pod opowiadania
eblog.pl - ale raczej porzucony
blog4u.pl - też wiele opcji, jednak nieatrakcyjna domena / możliwe, że porzucony
mblog.pl - raczej porzucony
photoblog.pl - raczej pod fotobloga
http://pisze-wiersze.pl - dawno nieaktualizowany, ale typowo pod blogi z wierszami
bloog.pl - reklamy, dziecko wp.pl
blog.interia.pl - reklamy, dziecko interii
wpmt.pl - dla tych co piszą opowiadania, wiersze itp.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
teneniel 
WordPress.Klub
Lineage II Gamer


Wiek: 41
Dołączyła: 01 Maj 2008
Posty: 875
Miasto: z DNA

Wysłany: 2011-05-30, 10:57   

Htsz, blog4u przez ostatni rok wydaje się być serwisem porzuconym. w ostatnich 2 tygodniach zaliczyli porządną wtopę (problem z serwerami, znikanie domeny, w najlepszym wypadku znikanie blogów) a administracja w ogóle nie reaguje ani na posty na forum, ani na e-maile. Jest jedna osoba, która raz na ruski rok wejdzie na forum i stara się coś pomóc, ale nie jest to osoba bezpośrednio odpowiedzialna za serwis dlatego proponuję być oznaczył blog4u jako prawdopodobnie porzucony.
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2011-05-30, 11:32   

dopisałem, chociaż te zmiany wyglądu, które odbyły się jakiś czas temu sugerowały, że porzucony jednak nie jest. No, ale cóż - teraz wszędzie rządzi WordPress i Blogspot ;]
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
kamyska 

Imię: Kamila
Wiek: 28
Dołączyła: 29 Maj 2011
Posty: 12

Wysłany: 2011-05-30, 15:53   

dzieki wam bardzo ale moglibyscie do mnie prostszym jezykiem botak jakby ja jestem baaaardzo poczatkujacym uzytkownikiem bloga (ktory dopiero zaloze :P )
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2011-05-30, 18:17   

a co jest dla Ciebie niezrozumiałe? nie wiem jak to można inaczej opisać. Chyba najlepiej za pomocą wad i zalet.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
kamyska 

Imię: Kamila
Wiek: 28
Dołączyła: 29 Maj 2011
Posty: 12

Wysłany: 2011-05-31, 14:53   

właśnie chodzi o to, że piszesz mi o tych różnych rzeczach co mozna tam zrobić, a ja siedze i sie gapie w ten ekran, czytm, ale nie wiem co, bo nie wiem co to jest, tak jakby...
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2011-05-31, 15:21   

w żaden sposób nie sugerujesz co konkretnie jest niezrozumiałe.

-panel administracyjny - miejsce zarządzania blogiem - jego ustawieniami, dodawaniem wpisów itp.
-edytor wizualny - czyli taki z podglądem bloga, wybierasz kolorki, przestawiasz suwaczki a wygląd bloga się zmienia sam
-edytor HTML - to taki, gdzie masz dostęp do źródła szablonu, możesz dopisać coś, skasować, edytować to samo co w wizualnych tylko w większym zakresie
-skórka, theme, template, szablon - gotowy wygląd na bloga, pobierasz, wklejasz u siebie i masz wszystko poustawiane, pokolorowane itp.
-blog grupowy - taki, który może prowadzić kilka osób, każdy ma swoje konto i publikuje posty pod własna ksywką.
-wbudowane miejsce - przestrzeń na pliki typu zdjęcia/obrazki dostępna w ramach konta. Klikasz ikonkę dodawania zdjęcia, wybierasz je prosto z dysku i dajesz publikuj - system wgrywa je na serwer i wstawia do wpisu (nie musisz wgrywać go na imageshack itp.)
-duża społeczność - świadczy o popularności danej strony, im więcej tym lepiej i gorzej równocześnie (ale to temat na osobną dyskusję).
-łatwy w obsłudze - znaczy, że wiele ustawień generowanych jest za pomocą kilku kliknięć i nie wymagają od ciebie skomplikowanej wiedzy na temat np. HTML.
-ograniczenie dostępu do bloga - można zabezpieczyć całego bloga lub jego fragmenty np. za pomocą hasła. Ustalasz je w panelu administratorskim i tylko osoby, którym je podasz będą miały dostęp.
-gadżet/plugin/widget/wtyczka - element rozszerzający możliwości bloga o coś nowego np. listę ostatnio komentowanych wpisów, wyszukiwanie w treści bloga, pokaz slajdów, listę obserwujących nas osób itp.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
kamyska 

Imię: Kamila
Wiek: 28
Dołączyła: 29 Maj 2011
Posty: 12

Wysłany: 2011-06-01, 11:36   

OOOO właśnie o to mi chodziło, dziękuje bardzo :)

[ Dodano: 01-06-2011, 12:38 ]
O dzięki ci bardzo włśnie o to mi chodziło. Teraz to ja sobie założe bloga itd...
Dzięki za pomoc.
 
  podziel si� tym postem na:
Liquita 


Imię: Ewa
Dołączyła: 14 Sty 2012
Posty: 4

Wysłany: 2012-01-23, 13:53   

A co jest lepsze mylog.pl czy ownlog.com ??
Zależy mi na:
- edytorze HTML
- tym żeby nie wykasowali mi bloga po długiej nieobecności
- tym aby serwer był zaufany i stabilny (tzn. ma "żyć" przez długi, długi czas, ponieważ blog ma być moim pamiętnikiem)
- jak najmniejszej liczbie reklam
- najlepiej darmowy (ale nie musi, mogę zapłacić niedużą kwotę)
- dobrze żeby miał wbudowane miejsce na grafikę i filmy
- tworzeniu zakładek/podstron

No i chyba to wszystko. ;) Pomożecie?? :) :help:
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2012-01-23, 15:51   

Liquita, z takimi wymaganiami to raczej blogger.com - zakładasz jedno konto Google i masz Picasa/Youtube/Blog. Blogów nie kasują chyba nawet po zamknięciu (zawsze można do niego powrócić), nie ma reklam na blogach (poza belką z opcjami na górze), serwery raczej stabilne, nie ma opłat, jest dużo wbudowanego miejsca na pliki, dostęp do HTML i podstron.

w przypadku ownlog.com - nie ma możliwości tworzenia podstron, założenie jedynie jednorazowo ~4zł, nie ma reklam na blogach, nie ma wbudowanego miejsca (ale jest współpraca z picasa/fotosik), jest edytor HTML. Strona jest w trakcie przebudowy i do końca nie wiadomo jak będzie wyglądał nowy ownlog i jakie będzie miał funkcjonalności.

w przypadku mylog.pl musisz się liczyć z opłatą przynajmniej 20zł (w opcji przelewu) rocznie, bo wiele usług (dostępnych u innych za darmo) jest na mylogu aktywnych dopiero w pakiecie Premium lub za punkty (np. miejsce na serwerze, dodatkowe podstrony czy zmiana daty notek). Reklam na blogach już chyba nie ma.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Liquita 


Imię: Ewa
Dołączyła: 14 Sty 2012
Posty: 4

Wysłany: 2012-01-23, 18:00   

Htsz, no tak, ale staram się blogger'a unikać jak ognia, ponieważ nie znam się na jego szablonach. Próbowałam nie raz zabrać się za to, ale zawsze kończyło się niczym. ;/ A może znasz jakiś kurs robienia szablonów na blogger.com ??

Dzięki za pozostałe rady. W takim razie mylog.pl odpada, a na ownloga.com poczekam co zrobią (oby nie skończyło to się jak na blog.pl).
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz