Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Autor Wiadomość
Asiek 
Blogowicz.Friend


Imię: Asia
Pomogła: 39 razy
Wiek: 36
Dołączyła: 21 Wrz 2007
Posty: 1500
Miasto: Warszawa

Wysłany: 2009-02-27, 09:11   

Krzysiek napisał/a:

Amira, a pierwsze kierunek przerwałaś?

Tak, przerwałam. To nie było dla mnie
______________________________________________________
teraz ja jestem sprite, a ty pragnienie
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

flov 


Pomogła: 1 raz
Wiek: 36
Dołączyła: 01 Sty 2009
Posty: 64

Wysłany: 2009-03-02, 00:12   

Amira, studiowałaś żywienie człowieka, prawda?

Ja to właśnie studiuję i mam masę wątpliwości teraz. Trzy lata i na temat żywienia nie nauczyłam się prawie nic, za to umiem rozwiązywać całki podwójne, rysować śruby i obliczać naprężenia gnące wału i równania strugi. Czy jakoś tak :P no bo w końcu "studia inżynierskie" :/
 
  podziel si� tym postem na:
rashell 
Blogowicz.Friend


Pomogła: 1 raz
Wiek: 33
Dołączyła: 23 Lip 2008
Posty: 875
Miasto: katowic

Wysłany: 2009-03-02, 00:30   

a ja pójde na grafiike ;D
 
  podziel si� tym postem na:
Asiek 
Blogowicz.Friend


Imię: Asia
Pomogła: 39 razy
Wiek: 36
Dołączyła: 21 Wrz 2007
Posty: 1500
Miasto: Warszawa

Wysłany: 2009-03-02, 01:16   

flov, dokładnie o to w tym chodzi. uczysz się masy rzeczy całkowicie niepotrzebnych i nawet niezwiązanych z żywieniem. ja zrezygnowałam, koleżanki mi zaazdroszczą, ale żal im to rzucać po dwóch latach. poza tym ja miałam gdzie pójść, bo jednak informatyka jest mi bliska, a one narzekają, że nawet nie mają na co wymienić tego kierunku ;)
żywienie brzmi fajnie na początku. potem jak w to wejdziesz, okazuje się, że sama wskoczyłaś do głębokiej wody.

poza tym ja nienawidzę chemii... jestem umysłem ścisłym. dobrze się czułam na matmie i fizyce.. ale chemia?! całkowicie nie dla mnie ;)


rashell, ambitnie :D ja grafikę zrobię może na mgr dopiero :)
______________________________________________________
teraz ja jestem sprite, a ty pragnienie
 
  podziel si� tym postem na:
Inez 
Blogowicz.Friend


Pomogła: 12 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 03 Maj 2006
Posty: 2978
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2009-03-02, 01:55   

Amira napisał/a:

żywienie brzmi fajnie na początku. potem jak w to wejdziesz, okazuje się, że sama wskoczyłaś do głębokiej wody.

Dokładnie. Już lepiej iść na dietologię na medyczną (przynajmniej u nas taki kierunek zrobili). Ja też studiowałam przez chwilę technologię żywności i przerzuciłam się na nieco inne studia, choć wiele uważa, że to to samo. Z taką małą różnicą, ze po tym, co teraz studiuję prędzej znajdę pracę bo będę miała zarówno inżyniera jak i magistra ekonomii :D .
 
  podziel si� tym postem na:
chlebow
[Usunięty]



Wysłany: 2009-03-18, 14:05   

a ja skończyłem Politechnikę Warszawską, kierunek biotechnologia na wydziale Inżynierii Chemicznej i Procesowej i staram sie pracować w zawodzie :) To był mój jedyny kierunek jaki studiowałem. W sumie to nie żałuję tego wyboru :cwaniak:
 
  podziel si� tym postem na:
Tjololo 
Blogger.Klub

Wiek: 34
Dołączyła: 10 Wrz 2010
Posty: 29
Miasto: z zagranicy.

Wysłany: 2010-09-16, 11:09   

hey :)

ja również zmieniłam studia- nie dlatego, że marna czekałaby mnie przyszłość po nich- bo jednak prawo na pewno jakąś kasę mi przyniesie.. :P
Po 1 roku zrezygnowałam ( i nie- nie chodziło tu o oceny, bo o dziwo było mi łatwo zdobywać 4..), bo to nie było dla mnie...
Najgorsze było to, że gdy na kolokwium przychodziło mi się nauczyć dajmy na to tych 150 ( co jeszcze strasznie nie jest) większość z tego musiałam wykuć tak jak tam podali od A do Z- wliczając nawet przecinki.. nie można było powiedzieć tego samego swoimi słowami.. wiem, że to marny powód ale strasznie mnie irytowało. Poza tym- rodzina. Nikt nie jest prawnikiem.. a to jest minus, gdy przychodzi czas na aplikacje..
No i egzamin z historii prawa :D cudo! :) wtedy stwierdziłam, że chyba jednak historia to jest to. A jak się dowiedziałam, że jest historia ze specjalnością archiwalną to już w ogóle...
Więc studiuję sobie tą historię a od października również historię sztuki, bo stwierdziłam, że ładnie mi się będzie to komponować :)

i nie żałuję tego prawa- poznałam niesamowitych ludzi a co najważniejsze- uczę się z przyjemnością ;)
 
  podziel si� tym postem na:
Kredka 


Wiek: 35
Dołączyła: 05 Sie 2010
Posty: 384

Wysłany: 2010-09-16, 11:43   

To zrobiłaś dokładnie jak mój brat. Też z prawa na historię (i też robił głównie archiwistykę) się przeniósł - i nigdy nie żałował. Samodzielne myślenie się liczyło, czego o wcześniejszym kierunku powiedzieć nie można (; (pamiętam jak musiał wkuwać setki stron na pamięć i nieważne, że sens wyłapał, jeśli było choćby w innym szyku, już było źle. Paranoja). Szkoda tylko, że po historii trudniej jednak (zdecydowanie) o pracę. No ale, warto studiować też po prostu dla samego zamiłowania.
______________________________________________________
Nic na siłę. Weź większy młotek.
 
  podziel si� tym postem na:
Tjololo 
Blogger.Klub

Wiek: 34
Dołączyła: 10 Wrz 2010
Posty: 29
Miasto: z zagranicy.

Wysłany: 2010-09-16, 13:01   

Kredka napisał/a:

Samodzielne myślenie się liczyło, czego o wcześniejszym kierunku powiedzieć nie można (;


właśnie- nie znoszę wkuwania słowo w słowo... to strasznie ogłupia.. zapomnisz jednego słowa i już Ci się sypie całe zdanie...
O pracę trudniej- niestety.
Może ciut łatwiej niż na nauczycielskiej, bo jednak archiwiści są potrzebni- tak nam przynajmniej mówią wykładowcy :D i mniejszy lans: jednak "studiuję prawo" a "studiuję historię"- jest różnica :D
śmieję się oczywiście- bo nie dla lansu człowiek idzie na studia ;)

Studia to jednak 5 lat mojego życia- fajnie by było, gdyby to były przyjemne lata a nie ślęczenie nad książkami, które Cię w ogóle nie interesują..
 
  podziel si� tym postem na:
Kredka 


Wiek: 35
Dołączyła: 05 Sie 2010
Posty: 384

Wysłany: 2010-09-16, 20:41   

Wiesz co, wydaje mi się jednak, że prędzej coś znajdziesz po nauczycielskiej. Brat ma właśnie obie i choć też zdecydowanie wolałby coś związanego z archiwistyką, to ciężko jest. Bardzo. Załapał się na staż w archiwum uniwersytetu, ale stałych etatów nie ma. Jak przegląda ogłoszenia, to też za różowo nie jest. A szkoła to jednak wiesz, godzin historii jednak trochę, to i nauczyciele potrzebni.
______________________________________________________
Nic na siłę. Weź większy młotek.
 
  podziel si� tym postem na:
Krzysiek 
WordPress.Klub
Pan Cosiek


Zaproszone osoby: 4
Imię: Krzysztof
Pomógł: 17 razy
Wiek: 33
Dołączył/a: 18 Maj 2008
Posty: 3466
Miasto: R-ków.

Wysłany: 2010-09-16, 21:07   

Mały offtop się robi.

Nie wiem czy to temat dla mnie, ale mój obecny kierunek to technika dentystyczna :D
 
  podziel si� tym postem na:
Tjololo 
Blogger.Klub

Wiek: 34
Dołączyła: 10 Wrz 2010
Posty: 29
Miasto: z zagranicy.

Wysłany: 2010-09-16, 21:19   

Kredka napisał/a:

Brat ma właśnie obie i choć też zdecydowanie wolałby coś związanego z archiwistyką, to ciężko jest. Bardzo. Załapał się na staż w archiwum uniwersytetu, ale stałych etatów nie ma. Jak przegląda ogłoszenia, to też za różowo nie jest. A szkoła to jednak wiesz, godzin historii jednak trochę, to i nauczyciele potrzebni.


ech.. więc nauczycielska jednak? :/

Cały czas mam nadzieje, że z mojego mixu: historia+archiwistyka+ historia sztuki da się uzbierać sumę pozwalającą przeżyć do 10-ego :D Zobaczymy jak będzie :P

Co do dzieciaków zbyt wielkim jestem cholerykiem żeby zmagać się z nimi codziennie po kilka godzin.. źle by się to skończyło.. oj źle..
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz