Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Zamknięty przez: Htsz
2016-04-16, 22:46
Autor Wiadomość
Biczyk 
Blogger.Klub

Dołączył/a: 27 Wrz 2014
Posty: 56

Wysłany:    [opinia] blog biomedyczny

Współtworzę od jakiegoś czasu bloga: http://polowanie-na-zdrowie.blogspot.com/ o tematyce biomedycznej - odżywianie, choroby, biologia, metabolizm itp., zdarzają się też wpisy o kosmetykach czy przepisy. Co sądzicie? Co byście zmienili? Proszę o konstruktywną krytykę. Dodam tylko - wiem, że niektóre notki mają specyficzny styl pisania - proszę się tego nie czepiać, to akurat temat rozwiązany i nie o to mi tutaj chodzi. Po prostu czy blog ciekawy, czy ciekawie się czyta, czy fajnie wygląda, czy wartościowy... No szczere opinie po prostu :) .
______________________________________________________
http://totylkoteoria.blogspot.com/
Ostatnio zmieniony przez Biczyk 2014-10-30, 15:23, w całości zmieniany 1 raz  
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

totolijo 
WordPress.Klub

Imię: Patrycja
Dołączyła: 09 Lip 2014
Posty: 87

Wysłany: 2014-10-30, 12:16   

Osobiście oddzieliłabym nagłówek od menu, chociaż jakąś linią, ponieważ wszystko się zlewa ze sobą ale to tylko moje osobiste odczucie.
Brakuje mi zdjęć do wpisów tzn. takich ikon przewodnich, to przyciąga oko i otycznie świetnie oddziela wpis od wpisu. Nie dawałabym na głównej stronie całości wpisów, a raczej dałabym coś w stylu "przeczytaj więcej", w niektórych miejscach zauważyłam, że to stosujesz.
Tematyka ciekawa, w miarę ciekawie opisane. Popracowałabym nad jakością zdjęć ;)
 
  podziel si� tym postem na:
fatymid 
Blogger.Klub
Medyk!


Pomógł: 6 razy
Wiek: 27
Dołączył/a: 12 Maj 2013
Posty: 149
Miasto: Polska

Wysłany: 2014-10-31, 23:22   

Grafika
Paskudna szata graficzna, header, menu. Wszędzie masa tekstu, a strona za długa.

Teksty
Powtarzasz sformułowania (np. zero-jedynkowe) oraz zdarzają ci się błędy w tekście. Jeśli chodzi o samą kompozycję to jest ona katastrofalna. Po pierwsze twój styl pisania pozostawia wiele do życzenia, gdyż wspominanie wszędzie o "notkach" przywodzi na myśl blogaski nastolatek. Ponadto sama budowa zdań wskazuje, że redagowanie nie jest twoją mocną stroną.

Zapoznałem się z dwoma wpisami - oba za długie i nudne jak flaki z olejem.

O irytujących lekarzach zaczyna się epickim wstępem, o którym już wspomniałem co nieco. Dalej to już lawina bzdur popartych własnymi doświadczeniami - brak dogłębnej analizy przyczyn podanych zjawisk. Czy ty w ogóle masz pojęcie o pracy lekarza?

O nowotworach
rozpoczyna się jakże wspaniałym błędem merytorycznym
Nowotwory są komórkami - dalej nie czytam.

Ponadto
Adres bloga, który jest totalnie niepoprawny (choćby ze względów pozycjonowania), nie oddaje tematyki, a w dodatku różni się od jego nazwy.

Nie stanowisz żadnego autorytetu w dziedzinie medycyny, więc boję się o życie i zdrowie twoich czytelników, naprawdę.
______________________________________________________
http://somatyczny.blogspot.com/
Blog popularnonaukowy
 
  podziel si� tym postem na:
Biczyk 
Blogger.Klub

Dołączył/a: 27 Wrz 2014
Posty: 56

Wysłany: 2014-11-01, 10:59   

fatymid napisał/a:

Grafika

O irytujących lekarzach zaczyna się epickim wstępem, o którym już wspomniałem co nieco. Dalej to już lawina bzdur popartych własnymi doświadczeniami - brak dogłębnej analizy przyczyn podanych zjawisk. Czy ty w ogóle masz pojęcie o pracy lekarza?

O nowotworach
rozpoczyna się jakże wspaniałym błędem merytorycznym
Nowotwory są komórkami - dalej nie czytam.


Nie stanowisz żadnego autorytetu w dziedzinie medycyny, więc boję się o życie i zdrowie twoich czytelników, naprawdę.

W artykule było zaznaczone, że będzie oparty na doświadczeniach osoby piszącej, bez zagłębiania się - więc nie rozumiem krytyki. Lekarze w Polsce mają skrajnie niski poziom zaufania wśród pacjentów, właśnie z takich powodów. Nowotwory są komórkami ze zmutowanym materiałem genetycznym, nie widzę tutaj błędu. Zanim ocenisz, przeczytaj, nie twierdzę, że jestem autorytetem w dziedzinie medycyny, ale na pewno na moim blogu są prawdziwe informacje. Zacytowany przeze mnie fragment uważam za bezpodstawną i zalatującą złośliwością krytykę. Widzę, że też prowadzisz bloga popularnonaukowego, no i cóż, to nie o nim temat, ale fakt, że właściciel takich treści krytykuje mnie w ten sposób też daje mi trochę do myślenia :) .

Za resztę opinii dziękuję :) .

totolijo napisał/a:

Osobiście oddzieliłabym nagłówek od menu, chociaż jakąś linią, ponieważ wszystko się zlewa ze sobą ale to tylko moje osobiste odczucie.
Brakuje mi zdjęć do wpisów tzn. takich ikon przewodnich, to przyciąga oko i otycznie świetnie oddziela wpis od wpisu. Nie dawałabym na głównej stronie całości wpisów, a raczej dałabym coś w stylu przeczytaj więcej, w niektórych miejscach zauważyłam, że to stosujesz.
Tematyka ciekawa, w miarę ciekawie opisane. Popracowałabym nad jakością zdjęć ;)

Ok, postaram się oddzielić :) . Niedobór zdjęć - też. Co do jakości, to niestety niedawno popsuł mi się aparat i ostatnio używam zwykle tego z telefonu. ''Czytaj więcej'' daję przy dłuższych artykułach :) .
______________________________________________________
http://totylkoteoria.blogspot.com/
 
  podziel si� tym postem na:
Futbolowa 
Blogger.Klub
Złośnica


Imię: Klaudyna
Wiek: 36
Dołączyła: 08 Lis 2012
Posty: 98
Miasto: Częstochowa

Wysłany: 2014-11-01, 13:18   

http://polowanie-na-zdrow...pecjalisci.html
obrazki wyjeżdżają poza przestrzeń posta

W bocznym pasku zdecydowanie zbyt dużo się dzieje.
Pole 'wyszukaj' trochę bez sensu rozciągnięte jest na całą szerokość strony.
Menu dość nieestetyczne - zlewa się z tłem, zajmuje dwie linijki - nie wygląda to dobrze.

Poza tym faktycznie brakuje zdjęć w postach, jakichś wyróżnień typu pogrubienie, podkreślenie, zmiana koloru. Wszystko zlewa się w jedną całość, ciężko się to czyta. Szczególnie, że linki mają bardzo zbliżony kolor do tekstu właściwego, więc ciężko je wyłapać z otoczenia.
 
  podziel si� tym postem na:
Biczyk 
Blogger.Klub

Dołączył/a: 27 Wrz 2014
Posty: 56

Wysłany: 2014-11-01, 13:21   

Futbolowa napisał/a:

http://polowanie-na-zdrowie.blogspot.com/2014/10/internetowi-spiskowcy-i-specjalisci.html
obrazki wyjeżdżają poza przestrzeń posta

W bocznym pasku zdecydowanie zbyt dużo się dzieje.
Pole 'wyszukaj' trochę bez sensu rozciągnięte jest na całą szerokość strony.
Menu dość nieestetyczne - zlewa się z tłem, zajmuje dwie linijki - nie wygląda to dobrze.

Poza tym faktycznie brakuje zdjęć w postach, jakichś wyróżnień typu pogrubienie, podkreślenie, zmiana koloru. Wszystko zlewa się w jedną całość, ciężko się to czyta. Szczególnie, że linki mają bardzo zbliżony kolor do tekstu właściwego, więc ciężko je wyłapać z otoczenia.

Dziękuję za uwagi :) . Z jakiej przeglądarki korzystasz? Bo u mnie menu jest w jednej linijce. Wiem, że zdjęcia w jednym artykule wychodzą poza, ale nie wiem jak to zmienić. Co do zdjęć to się poprawi, podobnie jak z pogrubieniami :) . Mam pytanie - jak zrobić pasek między nagłówkiem a menu, by je oddzielić?
______________________________________________________
http://totylkoteoria.blogspot.com/
 
  podziel si� tym postem na:
Futbolowa 
Blogger.Klub
Złośnica


Imię: Klaudyna
Wiek: 36
Dołączyła: 08 Lis 2012
Posty: 98
Miasto: Częstochowa

Wysłany: 2014-11-01, 16:11   

Biczyk, myślę, że to nie jest kwestia przeglądarki [sprawdziłam na kilku :D ], tylko rozdzielczości. U mnie jest to 1366x768.
 
  podziel si� tym postem na:
Biczyk 
Blogger.Klub

Dołączył/a: 27 Wrz 2014
Posty: 56

Wysłany: 2014-11-01, 17:32   

Futbolowa napisał/a:

Biczyk, myślę, że to nie jest kwestia przeglądarki [sprawdziłam na kilku :D ], tylko rozdzielczości. U mnie jest to 1366x768.

Czyli muszę zwiększyć szerokość, tak?

A wiesz może jak zrobić linię między nagłówkiem, a menu, by było oddzielone, jak ktoś wyżej radził? Mam też problem z rozszerzeniem nagłówka - jak rozszerzam bloga, to nagłówek ''idzie'' bardziej w lewo.
______________________________________________________
http://totylkoteoria.blogspot.com/
 
  podziel si� tym postem na:
fatymid 
Blogger.Klub
Medyk!


Pomógł: 6 razy
Wiek: 27
Dołączył/a: 12 Maj 2013
Posty: 149
Miasto: Polska

Wysłany: 2014-11-01, 18:28   

Biczyk napisał/a:

fatymid napisał/a:

Grafika

O irytujących lekarzach zaczyna się epickim wstępem, o którym już wspomniałem co nieco. Dalej to już lawina bzdur popartych własnymi doświadczeniami - brak dogłębnej analizy przyczyn podanych zjawisk. Czy ty w ogóle masz pojęcie o pracy lekarza?

O nowotworach
rozpoczyna się jakże wspaniałym błędem merytorycznym
Nowotwory są komórkami - dalej nie czytam.


Nie stanowisz żadnego autorytetu w dziedzinie medycyny, więc boję się o życie i zdrowie twoich czytelników, naprawdę.

W artykule było zaznaczone, że będzie oparty na doświadczeniach osoby piszącej, bez zagłębiania się - więc nie rozumiem krytyki. Lekarze w Polsce mają skrajnie niski poziom zaufania wśród pacjentów, właśnie z takich powodów. Nowotwory są komórkami ze zmutowanym materiałem genetycznym, nie widzę tutaj błędu. Zanim ocenisz, przeczytaj, nie twierdzę, że jestem autorytetem w dziedzinie medycyny, ale na pewno na moim blogu są prawdziwe informacje. Zacytowany przeze mnie fragment uważam za bezpodstawną i zalatującą złośliwością krytykę. Widzę, że też prowadzisz bloga popularnonaukowego, no i cóż, to nie o nim temat, ale fakt, że właściciel takich treści krytykuje mnie w ten sposób też daje mi trochę do myślenia :) .


Faktycznie w artykule jest taka wzmianka, lecz tekst jest niczym psioczenie na to, że pada deszcz i obwinianie za to meteorologów. Nie twierdzę, że kłamiesz na blogu, po prostu polecasz różnego rodzaju specyfiki i czytelnicy mogą stosować je ze zgubnym skutkiem.

Wracając do nowotworów - czepiam się tego, że stawiasz znak równości między komórką a nowotworem.

Fakt, że właściciel takich treści nie aktualizuje ich od dawna też daje trochę do myślenia, nie?
______________________________________________________
http://somatyczny.blogspot.com/
Blog popularnonaukowy
 
  podziel si� tym postem na:
Biczyk 
Blogger.Klub

Dołączył/a: 27 Wrz 2014
Posty: 56

Wysłany: 2014-11-01, 20:32   

fatymid napisał/a:

Biczyk napisał/a:

fatymid napisał/a:

Grafika

O irytujących lekarzach zaczyna się epickim wstępem, o którym już wspomniałem co nieco. Dalej to już lawina bzdur popartych własnymi doświadczeniami - brak dogłębnej analizy przyczyn podanych zjawisk. Czy ty w ogóle masz pojęcie o pracy lekarza?

O nowotworach
rozpoczyna się jakże wspaniałym błędem merytorycznym
Nowotwory są komórkami - dalej nie czytam.


Nie stanowisz żadnego autorytetu w dziedzinie medycyny, więc boję się o życie i zdrowie twoich czytelników, naprawdę.

W artykule było zaznaczone, że będzie oparty na doświadczeniach osoby piszącej, bez zagłębiania się - więc nie rozumiem krytyki. Lekarze w Polsce mają skrajnie niski poziom zaufania wśród pacjentów, właśnie z takich powodów. Nowotwory są komórkami ze zmutowanym materiałem genetycznym, nie widzę tutaj błędu. Zanim ocenisz, przeczytaj, nie twierdzę, że jestem autorytetem w dziedzinie medycyny, ale na pewno na moim blogu są prawdziwe informacje. Zacytowany przeze mnie fragment uważam za bezpodstawną i zalatującą złośliwością krytykę. Widzę, że też prowadzisz bloga popularnonaukowego, no i cóż, to nie o nim temat, ale fakt, że właściciel takich treści krytykuje mnie w ten sposób też daje mi trochę do myślenia :) .


Faktycznie w artykule jest taka wzmianka, lecz tekst jest niczym psioczenie na to, że pada deszcz i obwinianie za to meteorologów. Nie twierdzę, że kłamiesz na blogu, po prostu polecasz różnego rodzaju specyfiki i czytelnicy mogą stosować je ze zgubnym skutkiem.

Wracając do nowotworów - czepiam się tego, że stawiasz znak równości między komórką a nowotworem.

Nie, porównanie do deszczu i meteorologów jest nietrafione. Meteorolodzy nie mają na to wpływu, a lekarz na to jak potraktuje pacjenta, czy mu pomoże czy go oleje itd. ma wpływ. Ale nie o tym jest ten temat.

Polecam specyfiki? Raczej opisuję wg źródeł, literatury itd. na co dany związek/produkt może pomóc. I tak zaznaczam zawsze by leczenie niezależnie od tego konsultować z lekarzem, do tego jest po boku ramka ''ważne'' z taką informacją.

Nowotwór - komórki nowotworowe. Choroba nowotworowa to pewnie to, co masz na myśli. Zarzucasz mi błąd merytoryczny, a sam go popełniłeś. Zresztą tak to jest, jak się przeczyta jedno zdanie i na tej podstawie ocenia - niesłusznie. Ale mniejsza z tym, jak mówię - nie o tym jest ten temat.
______________________________________________________
http://totylkoteoria.blogspot.com/
 
  podziel si� tym postem na:
Futbolowa 
Blogger.Klub
Złośnica


Imię: Klaudyna
Wiek: 36
Dołączyła: 08 Lis 2012
Posty: 98
Miasto: Częstochowa

Wysłany: 2014-11-02, 12:33   

Biczyk napisał/a:

między nagłówkiem, a menu, by było oddzielone, jak ktoś wyżej radził? Mam też problem z rozszerzeniem nagłówka - jak rozszerzam bloga, to nagłówek ''idzie'' bardziej w lewo.
Dodaj między nagłówkiem a menu gadżet 'html' i tam wstaw linię.
 
  podziel si� tym postem na:
Biczyk 
Blogger.Klub

Dołączył/a: 27 Wrz 2014
Posty: 56

Wysłany: 2014-11-02, 13:00   

Futbolowa napisał/a:

Biczyk napisał/a:

między nagłówkiem, a menu, by było oddzielone, jak ktoś wyżej radził? Mam też problem z rozszerzeniem nagłówka - jak rozszerzam bloga, to nagłówek ''idzie'' bardziej w lewo.
Dodaj między nagłówkiem a menu gadżet 'html' i tam wstaw linię.

Dzięki :) . A mogę jeszcze spytać jaki kod mam wpisać? :wstyd:
______________________________________________________
http://totylkoteoria.blogspot.com/
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz