Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Zamknięty przez: Htsz
2016-04-16, 22:45
Autor Wiadomość
vet 
Blogger.Klub


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 23 Paź 2014
Posty: 68
Miasto: Lublin

Wysłany: 2014-11-21, 16:04   

Ciągle myślimy, dlaczego akurat w tej przeglądarce nie ma polskich znaków - mimo, że Oswald je ma i mimo, że jakieś cuda z kodem porobiliśmy i powinno hulać.

Cytat

2. Do każdego wpisu dodałabym jakieś zdjęcie, tzn. taką ikonę wpisu. To zawsze przyciąga oko, a dodatkowo optycznie oddziela wpis od wpisu.
Ikona pierwszego wpisu na stronie, odsyła do całkiem innej strony, trochę można się pogubić. Kliknięcie w to zdjęcie odsyła na inną stronę, więc może stać się tak, że ktoś opuści Twoją stronę, zanim zdąży przeczytać jakikolwiek artykuł. Osobiście zrezygnowałabym z takich przekierowań, ewentualnie zrobiłabym, tak żeby ta strona otwierała się w osobnej karcie.


Strona powinna już otwierać się w nowym oknie/karcie. Wiem, że wizualnie wyglądają te wpisy lepiej, kiedy każdy zabiera jakieś zdjęcie, ale… Nie do końca przekonuje mnie dawanie zdjęć na siłę. A są takie wpisy, gdzie chyba nie warto ich dodawać i mam tu na myśli te starsze i najstarsze, bo pisane były zupełnie inaczej. Zdjęcie musi też tematycznie pasować do wpisu, a ja jestem człowiekiem bez aparatowym. To trochę utrudnia ... :)

Cytat

3. Zdjęcia mają różne wymiary, ujednoliciłabym je. Wygląda to wtedy bardziej przejrzyście.


Pomyślę nad tym w wolnej chwili. Czyli pewnie, gdzieś w okolicy świąt. A nawet nie tyle co pomyślę to zmienię ich rozmiar tak, żeby to jakoś sensownie wyglądało.

Cytat

4. Te nagłówki rzeczywiście są pisane na różne sposoby. Raz o małej litery, raz od dużej itp. robi to bałagan na stronie. Osobiście nagłówki piszę dużymi znakami, uważam, że są czytelniejsze


Nagłówki już poprawione.
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Vashta_Nerada 
WordPress.Klub


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 21 Lip 2012
Posty: 84

Wysłany: 2014-11-22, 17:15   

Pierwsze wrażenie u mnie jak najkoszmarniejsze, motto bloga - choć może nawet w pewnym sensie zabawne, chociaż gorzkie - kojarzy mi się z "weterynarzami", dla których najlepszą metodą leczenia jest uśpienie zwierzęcia, nawet jeśli nie jest śmiertelnie chore. Po czymś takim mam ochotę wyłączyć komputer i pójść gdzieś żeby przegonić myśli o działalności co koszmarniejszych wetów, jakich miałam nieszczęście spotkać na swojej drodze.

W mojej mozilli też ąęń - strasznie mnie to odstrasza, nie wracam już na taką stronę, bo mam wrażenie, że jej autor kompletnie lekceważy czytelników i zamiast czegoś przyjaznego dla nich wybiera sobie coś przypadkowego, czemu nawet się nie przyjrzał (bo nie zastanawiam się, czy to przypadkiem nie jakiś błąd w odczycie przy użyciu akurat mojej przeglądarki).

Karty menu górnego odnalazłam dopiero po dłuższych poszukiwaniach i już uznawszy, że ich nie ma. Chyba jestem zbyt mocno przyzwyczajona do menu pod nagłówkiem.

Wpisy bardzo ciekawe, ale przy takiej ilości bolą mnie oczy od jasnej (szarej) czcionki. Czegoś mi brakuje - nie wiem czego. Tematyka nie moja, ale jest na tyle fajnie pisane, że chętnie bym czytała, może gdyby we wpisach było zdjęcie albo dwa - własne, nie stockowe, bo te strasznie mnie drażnią.

Wrażenie generalnie bardzo pozytywne, choć pierwsza strona mdła niemożliwie. Ikonki wpisów chyba by pomogły - może umieszczone obok tekstu, nie w wielkim przeręblu (ale z tym to nie wiem, może większość ludzi woli przeręble?).
______________________________________________________
Lalki, lalki, lalki...
http://meddiedolls.blogspot.com/
 
  podziel si� tym postem na:
vet 
Blogger.Klub


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 23 Paź 2014
Posty: 68
Miasto: Lublin

Wysłany: 2014-11-22, 18:40   

Vashta_Nerada napisał/a:

Pierwsze wrażenie u mnie jak najkoszmarniejsze, motto bloga - choć może nawet w pewnym sensie zabawne, chociaż gorzkie - kojarzy mi się z weterynarzami, dla których najlepszą metodą leczenia jest uśpienie zwierzęcia, nawet jeśli nie jest śmiertelnie chore. Po czymś takim mam ochotę wyłączyć komputer i pójść gdzieś żeby przegonić myśli o działalności co koszmarniejszych wetów, jakich miałam nieszczęście spotkać na swojej drodze.


Mnie na nieszczęście całkiem bawi ten tekst, ale ja uwielbiam czarny humor :)

Cytat

W mojej mozilli też ąęń - strasznie mnie to odstrasza, nie wracam już na taką stronę, bo mam wrażenie, że jej autor kompletnie lekceważy czytelników i zamiast czegoś przyjaznego dla nich wybiera sobie coś przypadkowego, czemu nawet się nie przyjrzał (bo nie zastanawiam się, czy to przypadkiem nie jakiś błąd w odczycie przy użyciu akurat mojej przeglądarki).


nie wiem o co chodzi z Oswaldem, więc ostatecznie zmieniłam tę przeklętą czcionkę, nad czym ubolewam, bo obecna wcale mi się nie podoba. Trudno. Grunt, że są ogonki. A przynajmniej mam taką nadzieję, że są.

Cytat

Wpisy bardzo ciekawe, ale przy takiej ilości bolą mnie oczy od jasnej (szarej) czcionki. Czegoś mi brakuje - nie wiem czego. Tematyka nie moja, ale jest na tyle fajnie pisane, że chętnie bym czytała, może gdyby we wpisach było zdjęcie albo dwa - własne, nie stockowe, bo te strasznie mnie drażnią.


Przyciemniłam czcionkę. Co do zdjęć - nie posiadam aparatu i nie zanosi się, abym w najbliższym czasie dorobiła się własnego. Zdjęcia robione komórką czasem się pojawiają, ale totalnie mnie nie przekonują. Wolę zdjęcia autorstwa Ani (w podziękowaniach), albo wygooglowane. Kompromis ;)

Cytat

Wrażenie generalnie bardzo pozytywne, choć pierwsza strona mdła niemożliwie. Ikonki wpisów chyba by pomogły - może umieszczone obok tekstu, nie w wielkim przeręblu (ale z tym to nie wiem, może większość ludzi woli przeręble?).

Jaki przerębel masz na myśli? To, że zdjęcia, jeśli są, to są wyjustowane?
Ostatnio zmieniony przez vet 2014-11-23, 15:22, w całości zmieniany 1 raz  
 
  podziel si� tym postem na:
Vashta_Nerada 
WordPress.Klub


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 21 Lip 2012
Posty: 84

Wysłany: 2014-11-22, 23:41   

Są ogonki.
A no tak... też kiedyś robiłam zdjęcia komórką. Dopiero teraz doceniam pełnię ich uroku (są koszmarne) i o ile kiedyś nie zwracałam na to uwagi u innych (wtedy kiedy i te moje komórkowe wydawały mi się przyzwoite), to teraz wzdycham. "Zdjęcia Ani" są bardzo ładne.
Tak, "przerębel" to wyjustowanie i to, że są takie malutkie (ale to pewnie nie wada).
______________________________________________________
Lalki, lalki, lalki...
http://meddiedolls.blogspot.com/
 
  podziel si� tym postem na:
vet 
Blogger.Klub


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 23 Paź 2014
Posty: 68
Miasto: Lublin

Wysłany: 2014-11-24, 16:31   

Jak kiedyś się dorobię aparatu to będzie lepiej ;D
Pomyślę nad tym przeręblem. Zastanawiam się czy nie wyedytować zdjęć tak by miały kształt kółka - tak jak w o mnie, podziękowaniach, pseudonaukowym bełkocie, UP Lublin. Ale na to potrzebuję trochę czasu, na edycję, przebrnięcie przez tonę postów. Czyli gdzieś w okolicach świąt/sesji będę mogła się tym zająć, o ile dożyję. Ale o przeręblu będę pamiętać :D
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz