Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Zamknięty przez: Htsz
2016-04-16, 22:45
Autor Wiadomość
vet 
Blogger.Klub


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 23 Paź 2014
Posty: 68
Miasto: Lublin

Wysłany:    [opinia] blog o studiach weterynaryjnych

Chętnie wysłucham konstruktywnej krytyki dot. mojego maciupeńkiego bloga.

Lojalnie ostrzegam, że nie wszystkie posty jeszcze wyedytowałam odpowiednio - nie wszystkie są w formie czytaj więcej, sporo wypociłam z siebie przez kilka lat pisania i teraz muszę się zastanowić, co zrobić z niektórymi postami: usunąć, zostawić tylko po podziale na czytaj więcej i owo więcej ;) , zostawić po totalnej edycji. Trochę jednak trwa przebijanie się przez własnego bloga...
weterynaryjne przygody

Jak Wam się podoba? Co zmienić w kwestii wyglądu? Czy wszystko działa?

Właściwie nie wiem, co mogłabym jeszcze dodać od siebie... Chyba czas na Wasze rady, opinie ;)


 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

pequeninha 
Blogger.Klub


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 12 Paź 2014
Posty: 133

Wysłany: 2014-11-10, 18:19   

Hej vet. Miło Cię zobaczyć także tutaj :)

Ogólne wrażenia mam pozytywne. Piszesz ciekawie i dajesz się lubić. Posty w miarę regularne. Zresztą widzę, że bloga prowadzisz od 2011, więc nie taki on znowu malutki, jak nam tu chcesz wcisnąć, hehe :) Wyrazy uznania za samozaparcie i wytrwałość.

Kilka rzeczy, które rzuciły mi się w oczy:

STRONY: propsy za zakładkę "O mnie". Bardzo pożyteczna (jak mniemam) jest też strona "UP Lublin". Tylko że tak: w postach z UP przeważnie piszesz o sobie Ruda, a w "O mnie" przedstawiasz się zupełnie inaczej; dla mnie było to trochę dezorientujące. W pierwszej chwili myślałam, że Ruda to ksywka jakiegoś wykładowcy. Poza tym dla outsidera posty w linkach UP Lublin są mało zrozumiałe. Podejrzewam, że cała ta sekcja z założenia jest dla osób, które myślą o studiach tam lub już tam studiują (nie krytyka, a raczej spostrzeżenie).

Nie do końca też rozumiem ideę umieszczania w stronach linków do innego bloga czy strony facebookowej znanego Ci fotografa, czy nie można ich umieścić w dziale "Zaglądam" na dole strony?

AKAPITY W POSTACH: Przydałoby się trochę rozrzedzić tekst wyraźnymi akapitami i zrobić między nimi regularne odstępy, bo czasem wszystko zlewa się w jedno, a czasem znienacka pojawia się jakiś duży odstęp i tego... nie wygląda to estetycznie.

NAGŁÓWKI POSTÓW: Czcionka użyta przez Ciebie w nagłówkach nie ma polskich znaków. Może przyda Ci się ten temat: brakuje polskich znaków w czcionce. Użyj też wyszukiwarki.

Przydałoby się ujednolicić nagłówki: czasem piszesz je wielką literą, czasem stawiasz kropkę, czasem piszesz małą... Trochę to razi, zwłaszcza gdy się scrolluje w górę i w dół, albo chociażby gdy zestawiasz wszystko razem jak w dziale UP. Takie wrażenie nieogarnięcia (ale też weź poprawkę na mój perfekcjonizm :)

SZABLON: Zastanawiam się, co o nim myśleć. Wygląda bardzo fajnie, zarówno na netbooku, jak i na tablecie. Głównie zastanawiam się nad tym, że wszystkie etykietki i archiwum, czyli to, czego zwykle szukam na blogu, są na dole i trzeba ich trochę poszukać. Z drugiej strony, dzięki temu cała reszta wygląda przejrzyście i lekko, bez tego stłoczenia, które czasem towarzyszy blogom zwłaszcza na tabletach.

Aha, licznik bym w ogóle wyrzuciła, ale to oczywiście Ty rządzisz na blogu ;)

I... ten piesek w nagłówku jest przeuroczy!!!!

To na razie kilka takich uwag do przeżucia :)
 
  podziel si� tym postem na:
vet 
Blogger.Klub


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 23 Paź 2014
Posty: 68
Miasto: Lublin

Wysłany: 2014-11-11, 11:29   

pequeninha napisał/a:

Hej vet. Miło Cię zobaczyć także tutaj :)

Ogólne wrażenia mam pozytywne. Piszesz ciekawie i dajesz się lubić. Posty w miarę regularne. Zresztą widzę, że bloga prowadzisz od 2011, więc nie taki on znowu malutki, jak nam tu chcesz wcisnąć, hehe :) Wyrazy uznania za samozaparcie i wytrwałość.

Trochę wstyd przyznawać się do postów z 2011 :D Człowiek był głupiutki - nie żeby teraz nie był, ale wtedy jakby bardziej... ;D

Strony: Tak jak pisałam we wstępie nie wszystkie rzeczy jeszcze przejrzałam - sporo osób wcześniej zwracało się do mnie Ruda i stąd tamte posty. W zasadzie nie wiem, co z tym fantem począć. Zmienić na Beatę czy może na podstronie o mnie dodać informację o takim hm... pseudonimie. Jak myślisz?

Nagłówki: Muszę przyznać, że nie zwróciłam uwagi na te kropki i duże litery. Dzięki za uwagę. Poprawię to w wolnej chwili. Naprawdę nie ma tam polskich znaków? Dałabym sobie rękę obciąć, że są. Ale jestem ślepa.

Co do fotografa i bloga w menu u góry strony... Sporo fotografii, które używam należą do mojej znajomej i to taki ukłon w jej stronę za możliwość ich wykorzystania. Blog natomiast należy do osoby, która znosiła moje wszystkie stękania dot. mojego szablonu i wprowadzała wszystkie moje zachcianki w życie. Boję się, że zginęły by na dole strony zakładce zaglądam.
Mogłabym oczywiście wrzucić to wszystko w stronę o mnie ale wtedy to menu u góry straciłoby sens.

Licznik sobie wrzuciłam, bo pomyślałam, że to takie pro. Potem przejrzałam forum i uznałam, że to jednak nie najtrafniejszy wybór. Może wrzucę tam widget najpopularniejsze posty, jeśli go znajdę :D

Pieseł jest najlepszy, wiem :D
 
  podziel si� tym postem na:
pequeninha 
Blogger.Klub


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 12 Paź 2014
Posty: 133

Wysłany: 2014-11-12, 04:34   

vet napisał/a:

Naprawdę nie ma tam polskich znaków? Dałabym sobie rękę obciąć, że są. Ale jestem ślepa.


Przepraszam, niejasno się wyraziłam. Chodzi o to, że przy polskich znakach czcionka przeskakuje i używana jest inna, zbliżona kolorem ale jednak inna. Faktycznie gdyby ich zupełnie nie było, raczej rzucałoby się to w oczy dość znacznie :) Jak na razie problem dotyczy tylko nagłówków. Skorzystaj z tego linka, który Ci wrzuciłam tam na górze, i może przeszukaj pod tym kątem forum techniczne.

vet napisał/a:

sporo osób wcześniej zwracało się do mnie Ruda i stąd tamte posty. W zasadzie nie wiem, co z tym fantem począć. Zmienić na Beatę czy może na podstronie o mnie dodać informację o takim hm... pseudonimie. Jak myślisz?


Hm... oczywiście zależy to od Ciebie. Te ostatnie nowsze posty piszesz po prostu jako "ja, Beata", nie "ona, Ruda". Jeśli więc już za bardzo się z tą ksywką nie czujesz, brzmi ona mało naturalnie, to może faktycznie lepiej po prostu dodać słowo wyjaśnienia w sekcji "O mnie".

vet napisał/a:

Sporo fotografii, które używam należą do mojej znajomej i to taki ukłon w jej stronę za możliwość ich wykorzystania. Blog natomiast należy do osoby, która znosiła moje wszystkie stękania dot. mojego szablonu i wprowadzała wszystkie moje zachcianki w życie. Boję się, że zginęły by na dole strony zakładce zaglądam.


Rozumiem. I zgadzam się, na dole byłyby raczej ukryte. Niech może zostaną w tym menu. Ale wiesz co? Może dopisałabyś słówko wyjaśnienia o nich w sekcji "O mnie"? Coś w rodzaju: "Dziękuję tym, bez których ten blog nie wyglądałby tak ładnie + linki", albo jakoś inaczej, od Ciebie. Bo na razie jest to trochę dezorientujące, kiedy klikam na coś w menu i przekierowuje mnie zupełnie gdzie indziej bez słowa wyjaśnienia. Myślałam, że może blog to jakiś Twój kolejny twór, że AC to również coś Twojego, bo jakby nie było, znajduję je w Twoim menu. Sporo ludzi czyta "O mnie", więc może to by ułatwiło im odbiór :)

Widget najpopularniejsze posty ma standardowo blogspot. Powinnaś go zobaczyć po wejściu w Layout => Dodaj gadżet (czy jak to tam się po polsku nazywa) => Wybierz z listy. Tyle akurat umiem :D
 
  podziel si� tym postem na:
totolijo 
WordPress.Klub

Imię: Patrycja
Dołączyła: 09 Lip 2014
Posty: 87

Wysłany: 2014-11-12, 11:14   

Hej
Tak jak pequeninha mam raczej pozytywne wrażenia.
Popracowałabym jednak nad kilkoma rzeczami.

1. Polskie znaki w nagłówkach przede wszystkim. Czcionka polskich znaków jest inna wygląda to niefajnie. Z resztą pequeninha pisała już o tym.
2. Do każdego wpisu dodałabym jakieś zdjęcie, tzn. taką ikonę wpisu. To zawsze przyciąga oko, a dodatkowo optycznie oddziela wpis od wpisu.
Ikona pierwszego wpisu na stronie, odsyła do całkiem innej strony, trochę można się pogubić. Kliknięcie w to zdjęcie odsyła na inną stronę, więc może stać się tak, że ktoś opuści Twoją stronę, zanim zdąży przeczytać jakikolwiek artykuł. Osobiście zrezygnowałabym z takich przekierowań, ewentualnie zrobiłabym, tak żeby ta strona otwierała się w osobnej karcie.
3. Zdjęcia mają różne wymiary, ujednoliciłabym je. Wygląda to wtedy bardziej przejrzyście.
4. Te nagłówki rzeczywiście są pisane na różne sposoby. Raz o małej litery, raz od dużej itp. robi to bałagan na stronie. Osobiście nagłówki piszę dużymi znakami, uważam, że są czytelniejsze ;)

Zdjęcia milusie, chociaż po stracie mojego psiaka jeszcze nie mogę się pozbierać i czasem ciężko jest mi się zagłębić bardziej w psią tematykę.
Pozdrawiam
 
  podziel si� tym postem na:
vet 
Blogger.Klub


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 23 Paź 2014
Posty: 68
Miasto: Lublin

Wysłany: 2014-11-12, 15:12   

Dziwna sprawa z tymi polskimi znakami, aż sobie ściągnęłam oswalda na dysk i zrobiłam porównanie - macie w załączniku. Gdybyście mogły zrobić mi screena, byłabym bardzo wdzięczna, wtedy mogłabym zacząć ogarniać te ogonki. (Zawsze mogę zmienić na inną czcionkę, ale chciałabym się dowiedzieć, dlaczego ta nie działa.)

Do reszty Waszych uwag postaram się jakoś ustosunkować w piątek.
Ale tak jak mówię przejrzenie, edycja ponad 100 postów to nie jest zadanie na jeden wieczór ;) A ja tych wieczorów wolnych mam stosunkowo niewiele, więc rozkładam sobie to wszystko na raty - chociaż pewnie dobrze byłoby bloga na czas remontu zamknąć, ale lubię jak tak sobie wisi ;) . To moje wykręcanie się brakiem czasu nie oznacza, że Wasze sugestie wpuszczam jednym uchem a wypuszczam drugim, po prostu... nie od razu Kraków zbudowano.

Totolijo, bardzo mi przykro z powodu Twojego psa.
 
  podziel si� tym postem na:
totolijo 
WordPress.Klub

Imię: Patrycja
Dołączyła: 09 Lip 2014
Posty: 87

Wysłany: 2014-11-12, 15:39   

Masz print screena ;)
 
  podziel si� tym postem na:
vet 
Blogger.Klub


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 23 Paź 2014
Posty: 68
Miasto: Lublin

Wysłany: 2014-11-12, 15:43   

O faktycznie. W takim razie będę myśleć.
(Dziwne, że u mnie i paru znajomych wyświetla się normalnie, a u Was tak, ale i to naprawimy)
 
  podziel si� tym postem na:
vet 
Blogger.Klub


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 23 Paź 2014
Posty: 68
Miasto: Lublin

Wysłany: 2014-11-13, 18:41   

Teraz nie powinno być już krzaczków.
I tak sobie pomyślałam, że zrobię jeszcze jedną stronę - podziękowania. To rozwiąże kwestię linków odsyłających w menu.
 
  podziel si� tym postem na:
pequeninha 
Blogger.Klub


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 12 Paź 2014
Posty: 133

Wysłany: 2014-11-14, 03:41   

vet napisał/a:

I tak sobie pomyślałam, że zrobię jeszcze jedną stronę - podziękowania.


Mega pomysł. Tak sobie myślę, że może po cichu zerżnę od Ciebie pewnego pięknego dnia. Zajrzałam już na stronę i wygląda to bardzo fajnie. Napisałaś ciepło i z uczuciem. O wiele lepsza reklama dla Twoich pomocników niż mechaniczne przekierowanie.

vet napisał/a:

Teraz nie powinno być już krzaczków.


Hm. W Safari (na tablecie) faktycznie wszystko jest już w porządku. Ale w Mozilli (na netbooku) znaki nadal przeskakują. Myślałam, że to może kwestia cookies, ale wyczyściłam wszystko i problem nadal trwa :(
 
  podziel si� tym postem na:
vet 
Blogger.Klub


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 23 Paź 2014
Posty: 68
Miasto: Lublin

Wysłany: 2014-11-14, 09:43   

Hm, dziwna rzecz z tymi ogonkami.
Będziemy myśleć co z nimi jest nie tak :D

Ułatwiłabyś nam zadanie, gdybyśmy mieli screen od Ciebie. (ciągle w to nie dowierzamy, bo u nas wszystko działa jak należy, na różnych przeglądarkach. edit: wersja przeglądarki i systemu operacyjnego by się też przydała ;D)
 
  podziel si� tym postem na:
pequeninha 
Blogger.Klub


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 12 Paź 2014
Posty: 133

Wysłany: 2014-11-18, 19:29   

Hey vet! Przepraszam, że przegapiłam Twoją prośbę :) Sprawdzam odpowiedzi także przez feed, a więc nie zawsze klikam w linki.

Printscreeny masz w załączniku. Przeglądarka: Firefox 33.1, system operacyjny Windows 7 wersja 6.1.
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz