Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów - fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu

::
Autor Wiadomość
GlosNiewazny 

Wysłany:    [opinia] Potrzebna porada odnoście kolorystyki bloga

W krótkim odstępie czasu planują zmodernizować swój blog Głos Nieważny , gdyż nie czyniłem tego od jego powstania, do zmiany jest ogólnie loyaut, największy problem nieekspansywny motyw.

Moje pytanie dotyczy jednak tylko jednego elementu kolorystyki, zarzucono mi bowiem, że połączenie czarnego z zielonym bardzo męczy wzrok. Czy wy również odnosicie takie wrażanie?

podziel się tym postem na:

Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do społeczności na G+ --- Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Lukem 
Blogowicz.Friend
Noot noot!

Imię: Łukasz
Miasto: Warszawa

Wysłany: 2016-11-17, 13:26   

To nie połączenie tych dwóch kolorów jest problemem. Problemem są odcienie tych kolorów. W Twoim wykonaniu (odcień szarości bliski 100% czerni plus dość jaskrawy zielony) faktycznie coś jest na rzeczy, szczególnie, że tekstów w tym kolorze masz całkiem sporo.

Spójrz na Rajdową Kolekcję naszego forumowego kolegi Hitfana. On używa podobnej palety barw, co Ty. Z tym że u niego tło nie jest prawie-czarne, lecz ciemnoszare, przez co nagłówki - choć są w bardzo podobnym kolorze jak u Ciebie - nie rzucają się aż tak mocno w oczy. No i na całej stronie jest ich znacznie mniej (stosujesz nagłówki dłuższe niż 1-2 słowa, stąd różnica).

Zastanowiłbym się albo nad kolorem tła pod tekstem, albo odcieniem zieleni w nagłówkach.

But we never gonna survive unless we get a little crazy...

GlosNiewazny 

Wysłany: 2016-11-17, 13:50   

Dzięki za potwierdzenie podejrzeń innych osób i radę jak sobie poradzić z problemem. Zmiana tła będzie chyba najprostszym rozwiązaniem, może dodatkowo zastosuję dwa odcienie zieleni (jak na wskazanym blogu, o ile mnie wzrok nie myli), jeden do linków, drugi mniej jaskrawy do nagłówków.

HitFan 
Blogger.Klub

Imię: Damian
Miasto: Bytom

Wysłany: 2016-11-18, 00:42   

Na Twoim miejscu spróbowałbym zmienić odcień zielonego, przesuwając go bliżej bieli. Sam czarny layout wygląda fajnie, po prostu kolor jest zbyt jaskrawy. Czcionkę tekstów masz szarą zamiast białej i dzięki temu nie razi w oczy. Podobnie trzeba zmienić "piżdżący" zielony na delikatniejszy. :)

P.S. miło, że ktoś odwołał się do mojej strony ,:)

::
Odpowiedz do tematu