Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów - fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu

::
Autor Wiadomość
PodróżeZwykłychLudzi 
Blogger.Klub

Wysłany:    [blogspot, AdSense] jakie wymagania aby się zakwalifikować?

Chciałbym poprosić bardziej doświadczonych bloggerów o podanie przykładów blogów, które mają:

1. krótką historię
2. niewielką liczę postów

a udało im się zakwalifikować do AdSense.

U nas jest 25 postów oraz 2-miesięczna historia i dostajemy od AdSense odrzucenie z kodem: Niewystarczająca treść.

Może z podanych przez Was przykładów wywnioskuję sobie, co zmienić u siebie na blogu:

Kod

http://podrozezwyklych.blogspot.com/
żeby zostać zakwalifikowanym do AdSense.

podziel się tym postem na:

Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do społeczności na G+ --- Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Htsz 
Blogger Top Contributor
Blogowicz.Team

Zaproszone osoby: 82
Imię: Arkadiusz (Arek)
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2016-08-08, 17:43   porady dotyczące treści spełniających wymagania programu ads

Nie kojarzę świeżych blogów, które zakwalifikowały się do adsense. Potrzeba większej ilości postów albo dłuższego czasu (często np. pół roku). Tutaj chodzi o to by najpierw wyprodukować dużo unikalnej treści a dopiero potem myśleć o zarabianiu.

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się dodając link do tego forum na swoim blogu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku lub dodać do obserwowanych na google+. :^^:

Lukem 
Blogowicz.Friend
Noot noot!

Imię: Łukasz
Miasto: Warszawa

Wysłany: 2016-08-08, 19:30   

Kiedy gdzieś w 2014 r. startowałem z Lajf.eu, miałem ok. 10-20 tekstów, parę miesięcy "stażu" i przez moment testowałem AdSense. Google nie protestowało, kiedy wrzuciłem dwie jednostki reklamowe i obie funkcjonowały do samego końca, nawet zarobiłem jakieś grosze. Dziwię się, że dziś są z tym problemy, ale widocznie chętnych przybyło i wymagania wzrosły. :/

But we never gonna survive unless we get a little crazy...

HitFan 
Blogger.Klub

Imię: Damian
Miasto: Bytom

Wysłany: 2016-08-08, 23:08   

Mój blog Rajdowa Kolekcja zakwalifikował się w lutym b.r., po około siedmiu miesiącach od założenia. Miałem wtedy na nim 17 postów.

PodróżeZwykłychLudzi 
Blogger.Klub

Wysłany: 2016-08-09, 13:43   AdSense - wymagania

HitFan, wielkie dzięki! Napisz proszę coś więcej. Ile wysyłałeś aplikacji i na jakim etapie bloga były odrzucane. Ile miałeś wtedy postów / odsłon?
Czy jest jakiś powód, dlaczego na Twoim blogu nie widać reklam AdSense?

Gdyby komuś jeszcze rzuciły się w oczy podobne blogi, prośba o informację.

HitFan 
Blogger.Klub

Imię: Damian
Miasto: Bytom

Wysłany: 2016-08-09, 15:07   

W sumie na samym początku działania, od razu odrzucili. Potem spróbowałem na początku stycznia i o dziwo przyjęli. Dokładnie nie powiem ile wyświetleń, ale w święta Bożego narodzenia 2015 bylo to 2,5 tysiąca, więc myślę że może kolo trzech było :)
Postów wtedy 15-17. Nie pamiętam dokładnie daty przyjęcia więc nie jestem w stanie powiedzieć. Zdziwiłeś mnie z tymi reklamami, bo w panelu widzę, że są włączone, powinny być widoczne między postami. Teraz nie jestem w stanie sprawdzić bo z telefonu piszę, a mam tu AdAwaya włączonego.
Edit: ja widzę te reklamy:

Jak zakończę ankietę to w jej miejscu pojawi się gadżet AdSense

PodróżeZwykłychLudzi 
Blogger.Klub

Wysłany: 2016-08-09, 20:46   AdSense - wymagania

Dzięki wielkie za informacje!
Faktycznie, widzę teraz reklamy. I widzę, że działają ;)
Po prostu ładują się z opóźnieniem, zdążyłem wcześniej przeskrolować stronę zanim się wyświetliły.

Dzięks!

galanonim 
Blogger.Klub

Wysłany: 2016-08-11, 11:54   

Cześć,
do adsense nie jest, aż tak trudno się dostać. Twoja strona musi chwilę istnieć w internecie, po około 3 miesiącach od startu jest optymalny czas, żeby spróbować dołączyć. Ważna jest też treść strony, jeśli będzie jej za mało to pewnie odrzucą aplikację.
Przeglądnąłem Twojego bloga i według mnie jest dobrze wszystko. 25 wpisów i około 2 miesiące bloga - to bardzo dobry wynik. Poczekaj jeszcze jeden miesiąc, dobij kilka postów i na pewno zaakceptują.

Moja mała sugestia. Warto byłoby się pokusić o jakieś przepisy do potraw, które umieszczasz na zdjęciach. Pamiętaj, aby treść postów była unikalna, unikaj kopiowania tekstu, pomyśl może o czym jeszcze mógłbyś wspomnieć w poście.

Prosty przykład: opisujesz swoją wycieczkę (zatem adsense będzie podrzucać Ci reklamy związane z biurami podróży, wycieczkami, okazje last minute itp. + reklamy, które w żaden sposób nie pasują do wpisu)
Dopisując przepis kuliarny - zakres reklam do wyświetlania rośnie i to bardzo. Trzeba również pamiętać o fenomenie reklam adsense, które same dopasowują się pod konkretnego internautę - przeglądasz oferty aparatów, bo chcesz jakiś kupić, więc na stronie z reklamami adsense na pewno zobaczysz reklamę aparatów :)
A fundamentalną zasadą w tym wszystkim jest: najpierw stwórz unikalną i ciekawą stronę, którą będą odwiedzać ludzie, a zyski same przyjdą. Droga na skróty w tym przypadku się nie uda.

PodróżeZwykłychLudzi 
Blogger.Klub

Wysłany: 2016-08-11, 12:15   AdSense - wymagania

Wow! Bardzo dziękuję za odpowiedź! :) Mega!
Aż dziwi, że ludziom się chce tyle pisać, by komuś bezinteresownie pomóc. Dzięki też za motywację, że blog "nadaje się" do AdSense.

Skorzystam z rady na dodanie przepisu + pomyślę ewentualnie o jakichś innych dodatkach: recenzja sprzętu turystycznego, itp.

Czy mógłbym prosić o informację, co poza uzyskaniem reklam z danego kontekstu może pomóc takie urozmaicanie treści?

galanonim 
Blogger.Klub

Wysłany: 2016-08-11, 12:49   

ciężko odpowiedzieć na to pytanie i długo by pisał. Nie możesz też pisać o wszystkim i o niczym. Treść musi trzymać się "kupy" i wszystko powinno mieć ze sobą związek. A przede wszystkim urozmaicanie tekstu ma za zadanie zaciekawić Twojego czytelnika i zachęcić do ponownych odwiedzin :) Treść ma być tworzona pod czytelnika nie pod reklamy - w szczególności, że masz bardzo młodego bloga

Z własnego doświadczenia powiem Ci ze treść bloga to jedno, układ strony i rozmieszczenia reklam to drugie, a i tak górę zawsze biorą statystyki blogowe i jego wyświetlenia - odnośnie zarobków adsense

PodróżeZwykłychLudzi 
Blogger.Klub

Wysłany: 2016-08-12, 11:06   AdSense - wymagania

Dzięki! Spróbujemy urozmaicić treść.
Dodatkowo, zrobimy listę ostatnich postów (miniaturka + fragment tekstu), tak aby poruszania się po blogu było bardziej praktyczne.

::
Odpowiedz do tematu