Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Autor Wiadomość
PodróżeZwykłychLudzi 
Blogger.Klub


Pomógł: 1 raz
Dołączył/a: 07 Sie 2016
Posty: 7

Wysłany:    [blogspot, AdSense] jakie wymagania aby się zakwalifikować?

Chciałbym poprosić bardziej doświadczonych bloggerów o podanie przykładów blogów, które mają:

1. krótką historię
2. niewielką liczę postów

a udało im się zakwalifikować do AdSense.

U nas jest 25 postów oraz 2-miesięczna historia i dostajemy od AdSense odrzucenie z kodem: Niewystarczająca treść.

Może z podanych przez Was przykładów wywnioskuję sobie, co zmienić u siebie na blogu:

Kod

http://podrozezwyklych.blogspot.com/
żeby zostać zakwalifikowanym do AdSense.
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2016-08-08, 16:43   porady dotyczące treści spełniających wymagania programu ads

Nie kojarzę świeżych blogów, które zakwalifikowały się do adsense. Potrzeba większej ilości postów albo dłuższego czasu (często np. pół roku). Tutaj chodzi o to by najpierw wyprodukować dużo unikalnej treści a dopiero potem myśleć o zarabianiu.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Lukem 
Blogowicz.Friend

Pomógł: 89 razy
Dołączył/a: 01 Kwi 2006
Posty: 1739

Wysłany: 2016-08-08, 18:30   

Kiedy gdzieś w 2014 r. startowałem z Lajf.eu, miałem ok. 10-20 tekstów, parę miesięcy "stażu" i przez moment testowałem AdSense. Google nie protestowało, kiedy wrzuciłem dwie jednostki reklamowe i obie funkcjonowały do samego końca, nawet zarobiłem jakieś grosze. Dziwię się, że dziś są z tym problemy, ale widocznie chętnych przybyło i wymagania wzrosły. :/
 
  podziel si� tym postem na:
HitFan 
Blogger.Klub


Imię: Damian
Pomógł: 6 razy
Wiek: 28
Dołączył/a: 26 Lut 2016
Posty: 61
Miasto: Bytom

Wysłany: 2016-08-08, 22:08   

Mój blog Rajdowa Kolekcja zakwalifikował się w lutym b.r., po około siedmiu miesiącach od założenia. Miałem wtedy na nim 17 postów.
 
  podziel si� tym postem na:
PodróżeZwykłychLudzi 
Blogger.Klub


Pomógł: 1 raz
Dołączył/a: 07 Sie 2016
Posty: 7

Wysłany: 2016-08-09, 12:43   AdSense - wymagania

HitFan, wielkie dzięki! Napisz proszę coś więcej. Ile wysyłałeś aplikacji i na jakim etapie bloga były odrzucane. Ile miałeś wtedy postów / odsłon?
Czy jest jakiś powód, dlaczego na Twoim blogu nie widać reklam AdSense?

Gdyby komuś jeszcze rzuciły się w oczy podobne blogi, prośba o informację.
 
  podziel si� tym postem na:
HitFan 
Blogger.Klub


Imię: Damian
Pomógł: 6 razy
Wiek: 28
Dołączył/a: 26 Lut 2016
Posty: 61
Miasto: Bytom

Wysłany: 2016-08-09, 14:07   

W sumie na samym początku działania, od razu odrzucili. Potem spróbowałem na początku stycznia i o dziwo przyjęli. Dokładnie nie powiem ile wyświetleń, ale w święta Bożego narodzenia 2015 bylo to 2,5 tysiąca, więc myślę że może kolo trzech było :)
Postów wtedy 15-17. Nie pamiętam dokładnie daty przyjęcia więc nie jestem w stanie powiedzieć. Zdziwiłeś mnie z tymi reklamami, bo w panelu widzę, że są włączone, powinny być widoczne między postami. Teraz nie jestem w stanie sprawdzić bo z telefonu piszę, a mam tu AdAwaya włączonego.
Edit: ja widzę te reklamy:

Jak zakończę ankietę to w jej miejscu pojawi się gadżet AdSense
 
  podziel si� tym postem na:
PodróżeZwykłychLudzi 
Blogger.Klub


Pomógł: 1 raz
Dołączył/a: 07 Sie 2016
Posty: 7

Wysłany: 2016-08-09, 19:46   AdSense - wymagania

Dzięki wielkie za informacje!
Faktycznie, widzę teraz reklamy. I widzę, że działają ;)
Po prostu ładują się z opóźnieniem, zdążyłem wcześniej przeskrolować stronę zanim się wyświetliły.

Dzięks!
 
  podziel si� tym postem na:
galanonim 
Blogger.Klub

Pomógł: 2 razy
Dołączył/a: 01 Paź 2014
Posty: 2

Wysłany: 2016-08-11, 10:54   

Cześć,
do adsense nie jest, aż tak trudno się dostać. Twoja strona musi chwilę istnieć w internecie, po około 3 miesiącach od startu jest optymalny czas, żeby spróbować dołączyć. Ważna jest też treść strony, jeśli będzie jej za mało to pewnie odrzucą aplikację.
Przeglądnąłem Twojego bloga i według mnie jest dobrze wszystko. 25 wpisów i około 2 miesiące bloga - to bardzo dobry wynik. Poczekaj jeszcze jeden miesiąc, dobij kilka postów i na pewno zaakceptują.

Moja mała sugestia. Warto byłoby się pokusić o jakieś przepisy do potraw, które umieszczasz na zdjęciach. Pamiętaj, aby treść postów była unikalna, unikaj kopiowania tekstu, pomyśl może o czym jeszcze mógłbyś wspomnieć w poście.

Prosty przykład: opisujesz swoją wycieczkę (zatem adsense będzie podrzucać Ci reklamy związane z biurami podróży, wycieczkami, okazje last minute itp. + reklamy, które w żaden sposób nie pasują do wpisu)
Dopisując przepis kuliarny - zakres reklam do wyświetlania rośnie i to bardzo. Trzeba również pamiętać o fenomenie reklam adsense, które same dopasowują się pod konkretnego internautę - przeglądasz oferty aparatów, bo chcesz jakiś kupić, więc na stronie z reklamami adsense na pewno zobaczysz reklamę aparatów :)
A fundamentalną zasadą w tym wszystkim jest: najpierw stwórz unikalną i ciekawą stronę, którą będą odwiedzać ludzie, a zyski same przyjdą. Droga na skróty w tym przypadku się nie uda.
 
  podziel si� tym postem na:
PodróżeZwykłychLudzi 
Blogger.Klub


Pomógł: 1 raz
Dołączył/a: 07 Sie 2016
Posty: 7

Wysłany: 2016-08-11, 11:15   AdSense - wymagania

Wow! Bardzo dziękuję za odpowiedź! :) Mega!
Aż dziwi, że ludziom się chce tyle pisać, by komuś bezinteresownie pomóc. Dzięki też za motywację, że blog "nadaje się" do AdSense.

Skorzystam z rady na dodanie przepisu + pomyślę ewentualnie o jakichś innych dodatkach: recenzja sprzętu turystycznego, itp.

Czy mógłbym prosić o informację, co poza uzyskaniem reklam z danego kontekstu może pomóc takie urozmaicanie treści?
 
  podziel si� tym postem na:
galanonim 
Blogger.Klub

Pomógł: 2 razy
Dołączył/a: 01 Paź 2014
Posty: 2

Wysłany: 2016-08-11, 11:49   

ciężko odpowiedzieć na to pytanie i długo by pisał. Nie możesz też pisać o wszystkim i o niczym. Treść musi trzymać się "kupy" i wszystko powinno mieć ze sobą związek. A przede wszystkim urozmaicanie tekstu ma za zadanie zaciekawić Twojego czytelnika i zachęcić do ponownych odwiedzin :) Treść ma być tworzona pod czytelnika nie pod reklamy - w szczególności, że masz bardzo młodego bloga

Z własnego doświadczenia powiem Ci ze treść bloga to jedno, układ strony i rozmieszczenia reklam to drugie, a i tak górę zawsze biorą statystyki blogowe i jego wyświetlenia - odnośnie zarobków adsense
 
  podziel si� tym postem na:
PodróżeZwykłychLudzi 
Blogger.Klub


Pomógł: 1 raz
Dołączył/a: 07 Sie 2016
Posty: 7

Wysłany: 2016-08-12, 10:06   AdSense - wymagania

Dzięki! Spróbujemy urozmaicić treść.
Dodatkowo, zrobimy listę ostatnich postów (miniaturka + fragment tekstu), tak aby poruszania się po blogu było bardziej praktyczne.
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz