Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Autor Wiadomość
Tova 
Blogger.Klub


Wiek: 37
Dołączyła: 08 Gru 2012
Posty: 61

Wysłany: 2014-01-25, 13:03   

dobra już, udało się. Dzięki Htsz. Sprawdziłam w układzie wszystko po kolei i się okazało, że jednak tam jest ten gadżet. Brawo dla mnie że wcześniej na to nie wpadłam.
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

AnnaRadziach 
Blogger.Klub

Dołączyła: 26 Maj 2015
Posty: 8

  Wysłany: 2015-05-26, 09:19   nie mogę skasować Linkwithin

Chciałam po Bożemu, przysięgam. Byłam gdzie trzeba, czytałam wątek, ale niestety przerosła mnie ilość niezbędnych postów do tego by móc zadać pytanie. Dlatego jestem tutaj i liczę na Waszą pomoc :)

Jak w tytule, nie mogę usunąć tego gadżetu. Byłam w HTML. Usunęłam te linijki o których wspominaliście. Dobrałam się nawet do HTML9, ale wiąż robię coś nie tak, bo gdy chcę zapisać szablon - wyskakuje mi błąd bX-ttd7mj . Co robię nie tak? Pomocy!

Dodam tylko, że jestem laikiem, więc proszę o rady w wersji łopatologicznej :)
Dziękuję!
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2015-05-26, 15:00   

W jaki sposób masz dodany ten gadżet? W kodzie szablonu czy jako widżet w zakładce Układ? Jeżeli to drugie, kasujesz odpowiedni widżet. Jeżeli to pierwsze, szukasz w źródle szablonu tego skryptu - najlepiej fragmentu lub słowa linkwithin (zajrzyj tu by zobaczyć jak wygląda cały kod) - usuwasz i zapisujesz. Jak wyskakują błędy bX, to spróbuj innej przeglądarki albo odczekaj trochę. Może są jakieś tymczasowe problemy z edytorem HTML.

AnnaRadziach napisał/a:

Dobrałam się nawet do HTML9
to nie jest uniwersalny numer gadżetu dla linkwithin. U każdego dodatek może znajdować się w gadżecie HTML o innym ID.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
AnnaRadziach 
Blogger.Klub

Dołączyła: 26 Maj 2015
Posty: 8

Wysłany: 2015-05-26, 15:06   

O... dziękuję. Albo rzeczywiście czegoś poprzednio nie usunęłam, albo te to te ich chwilowe problemy, bo teraz poszło za pierwszym zamachem :) Nareszcie. Dzięki!!!
 
  podziel si� tym postem na:
EvMyl 
Blogger.Klub


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 11 Mar 2016
Posty: 45

Wysłany: 2016-03-12, 16:07   Re: powracający link within - jak się pozbyć?

Htsz napisał/a:


Najlepiej w zakładce układ wejść do edytora gadżetu, skasować zawartość (lub zastąpić inną treścią ->  ) i zapisać zmiany. Potem ponownie wejść i skasować gadżet przyciskiem.
Na wszelki wypadek prześwietlamy jeszcze źródło szablonu. Po tych zabiegach nie powinno być więcej problemu z powracającym gadżetem.


Staram się zrozumieć powyższą odpowiedź i wydaje mi się, że wiem o co chodzi. Problem polega na tym, ze z ukladu usunelam widget LinkWithin'a i wtedy rowniez przeskanowalam html wywalajac go i tam. Od tamtej pory minelo pewnie kilka lat. Nie pamietam jaka nazwe mial HTML ile? aby cos probowac z tym robic gdy nowy szablon wgrywam..

Jestem ograniczona przy zmianie szablonu. Tylko nieliczne ukrywaja obecnosc tego widgetu na stronie glownej bloga, pomiedzy ostatnimi wpisami.. natomiast w postach jest on widoczny zawsze, z bolem ale staram sie to przezyc.

LinkWithin rujnuje mi zycie.. nawet do nich napisalam, ale nie udzielili zadnej odpowiedzi jak go usunac.

Brak go w htmlu, nawet dla pewnosci skopiowalam cale zrodlo i wkleilam do notatnika, zeby nic sie nie schowalo, ale po prostu nie ma..
Brak go w ukladzie- zmienialam szablon nawet na najprostszy i po kolei sprawdzalam, zmienialam i usuwalam tresc html kazdego widgetu, a po tym caly widget bez wzgledu na to czy byla tam informacja o linkwithin usuwalam i nic..
w szablonie przywracalam ustawienia domyslne widgetow i co tylko inne mi przyszlo do glowy czy co wyczytalam online.. ale nic, po prostu go nigdzie nie potrafie znalezc. Wgryzl sie w bloga jak wirus..

Mozecie pomoc sie go pozbyc, ale tak bym uwolnila sie raz na zawsze i bym mogla zmienic szablon na nowy, a linkwithin aby nie powrocil.. ? prosze prosze prosze.. :help: :help: :padam: :padam: :padam: :padam:
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2016-03-12, 18:07   

Ja znalazłem kod (wpisałem "linkwi") w Twoim źródle. Znajduje się w gadżecie HTML o identyfikatorze 6. Masz też fragment (a konkretnie link do ich strony) w gadżecie HTML2.

Jeżeli danego dodatku nie można odszukać w źródle szablonu bloga, to kolejnym miejscem powinien być zawsze układ i edycja wszystkich gadżetów, które pozwalają na wklejanie HTML. Dlaczego? bo zawartości gadżetów nie są widoczne w edytorze szablonu ani kopii zapasowej skórki.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
EvMyl 
Blogger.Klub


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 11 Mar 2016
Posty: 45

Wysłany: 2016-03-12, 19:01   

Hej!

Ogromne dzięki! Na razie HTML 2 nie dotykalam i wyglada na to, że linkwithin i tak zniknął. Nie wiem jak Ty to sprawdzasz, że to znalazłeś.. u mnie to wyglądało tak, w HTML2 tez linku, o ktorym wspominasz nie widzę, ale wygląda na to że się udało! Teraz zobaczę tylko czy nie wróci przy zmianie szablonu.. :zdziwko: Dzieki jeszcze raz!

Kod

<b:widget id='HTML6' locked='false' title='' type='HTML'>
<b:includable id='main'>
<!-- only display title if it's non-empty -->
<b:if cond='data:title != &quot;&quot;'>
<h2 class='title'><data:title/></h2>
</b:if>
<div class='widget-content'>
<data:content/>
</div>

<b:include name='quickedit'/>
</b:includable>
</b:widget>
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2016-03-12, 20:04   

Mylisz miejsca. Mamy dwie karty zarządzania szablonem: Układ oraz Szablon (i tam jest edytor HTML szablonu). Ten pierwszy pozwala zarządzać gadżetami w szablonie. W tym miejscu edytujesz zawartości gadżetów - treści oraz ustawienia dla etykiet, archiwum, postów, dodatków - w tym miejscu poszukaj gadżetu HTML6 i skasuj jego zawartość - bo jej nie znajdziesz przeglądając edytor HTML szablonu.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
EvMyl 
Blogger.Klub


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 11 Mar 2016
Posty: 45

Wysłany: 2016-03-12, 23:37   

Ok. Dzieki! Problem rozwiazany. Teraz innej roboty mi zostalo, ale uczyniłeś mnie dziś wybitnie szczęśliwą ! :yay:
 
  podziel si� tym postem na:
Kasieka 
Blogger.Klub

Dołączyła: 14 Wrz 2016
Posty: 8
Miasto: Chorzów

Wysłany: 2016-09-16, 20:03   help z linkwithin-nic nie pomogło

Witam. Przeczytałam cały wątek i niestety nic mi nie pomogło. Szukałam linkwithin w HTML-u szablonu i nic nie znalazłam. Nie mam tego również w gadżetach, chyba, ze przeoczyłam. Chciałam to wyłączyć. Kiedyś włączyłam a teraz zmieniłam nazwę, logo bloga i mi to nie pasuje do wyglądu, Zmieniam również grafikę ale idzie mi jak po grudzie. W każdym razie nie chcę już aby pod każdym postem na głównej stronie mi się to wyświetlało. Chciałabym aby podobne posty czyli posty z tą samą etykietą a przynajmniej losowe wyświetlały mi się pod postem ale kiedy już w niego kliknę. Może być również tak, że losowo na dole głównej strony mogą się wyświetlać powiedzmy 3 lub 4 miniaturki ale nie pod każdym postem bo to zaśmieca wygląd.
Będę Wdzięczna za pomoc.

Mój blog: http://tworczopomojemu.blogspot.com/
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2016-09-16, 22:09   

W stopce masz gadżet HTML2 i tam znajdziesz ten dodatek. Na przyszłość polecam przeglądanie właśnie tych konkretnych widżetów (HTML) w celu odszukania dodatku, który chce się edytować lub wykasować.

Jeżeli chcesz wyświetlać to tylko na stronach wpisów, to potrzebujesz zamknąć gadżet w tagu warunkowym. Więcej informacji w wątku na ten temat => linkwithin tylko na stronach wpisów

--------
zobacz również:
=> jak ukryć logo LW?
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz