Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Przesunięty przez: Htsz
2012-11-05, 23:42
Autor Wiadomość
Price 
Blogger.Klub

Dołączył/a: 26 Paź 2012
Posty: 27

Wysłany:    Stastystyki spadły 10'krotnie w ciągu 2 dni

Witam.
Piszę w imieniu znajomego, gdyż boryka się z problemem wyświetleń. Prowadzi bloga około 3 tygodni i dodaje codziennie nowy tekst. Po jakimś tygodniu miał około 200-300 wejść dziennie, a po kolejnym było to koło 400 wyświetleń. Problem w tym, że przez około 2 ostatnie tygodnie codziennie było minimum 300 wejść, a nagle jednego dnia było 140, a kolejnego już 40. Teraz od kilku dni poziom wyświetleń stoi na poziomie 30-40 wyświetleń. Czy ktoś wie co może być przyczyną?


Pozdrawiam!

EDIT:
Dzisiaj są to aż 14 wyświetlenia. To chyba nie jest normalne?
______________________________________________________
http://price-web.blogspot.com/
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2012-11-05, 23:42   

Statystyki brane z kokpitu blogspota czy Google Analytics? Niech sprawdzi źródła ruchu, być może jego tekst był na jakiejś stronie i z niej przybywali ludzie. Czy źródła z tamtego okresu pokrywają się z obecnymi?
Równie dobrze jako świeża strona mógł być widoczny wysoko na jakimś słowie kluczowym (frazie) a teraz wyleciał i musi o nią powalczyć.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Price 
Blogger.Klub

Dołączył/a: 26 Paź 2012
Posty: 27

Wysłany: 2012-11-06, 00:03   

Dane brane z kokpitu blogspota.
Co do tych źródeł to prawda, że jest tego mniej ale one nie były całością wejść, a jedynie połową.
______________________________________________________
http://price-web.blogspot.com/
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2012-11-06, 00:47   

co stanowiło drugą część? wejścia bezpośrednie czy słowa kluczowe?
a może miał wcześniej zliczane własne wejścia?

Statystyka -> Nie śledź własnych wyświetleń stron -> Nie śledź moich wyświetleń stron -> Zapisz
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
kamilans 
Blogger.Klub

Dołączyła: 20 Gru 2012
Posty: 30

Wysłany: 2012-12-20, 21:22   Re: Stastystyki spadły 10'krotnie w ciągu 2 dni

Price napisał/a:

Witam.
Piszę w imieniu znajomego, gdyż boryka się z problemem wyświetleń. Prowadzi bloga około 3 tygodni i dodaje codziennie nowy tekst. Po jakimś tygodniu miał około 200-300 wejść dziennie, a po kolejnym było to koło 400 wyświetleń. Problem w tym, że przez około 2 ostatnie tygodnie codziennie było minimum 300 wejść, a nagle jednego dnia było 140, a kolejnego już 40. Teraz od kilku dni poziom wyświetleń stoi na poziomie 30-40 wyświetleń. Czy ktoś wie co może być przyczyną?


Pozdrawiam!

EDIT:
Dzisiaj są to aż 14 wyświetlenia. To chyba nie jest normalne?


Może nowe wpisy są mało ciekawe?
 
  podziel si� tym postem na:
mowimyo 
Blogger.Klub

Dołączyła: 19 Gru 2012
Posty: 8

Wysłany: 2012-12-20, 22:31   

Ja też miałam podobnie i mam tak nadal. Prowadzę bloga miesiąc i na początku regularnych wejść było więcej, bo ludzie wchodzili pewnie z czystej ciekawości. Tak samo jest za każdym razem, gdy ktoś poleci mój tekst statystyki skaczą w górę. Mam jednak nadzieje, że trochę cierpliwości i nazbieram sobie stałych czytelników :) A jak z Twoim kolegą? Pisze nadal czy się zraził?
 
  podziel si� tym postem na:
Ewe-Linka 
Prezes w Mamspired


Zaproszone osoby: 3
Imię: Ewelina
Pomogła: 2 razy
Wiek: 32
Dołączyła: 17 Lis 2012
Posty: 154
Miasto: Northampton

Wysłany: 2013-01-02, 13:39   

A może ktoś mógłby mi podrzucić jakiś pomysł?
Prowadzę bloga pół roku i doszłam do 400-500 wyświetleń dziennie. Mam 80 obserwatorów i w tym momencie zmieniłam adres bloga, tak jakbym go przeniosła. Zrobiłam to dlatego, że zaczęło mi przeszkadzać, że w adresie jest moje imie i nazwisko, w sumie nie wiem dlaczego tak ustawiłam, pewnie pierwsze blogi na które się natknęłam miały właśnie takie adres. Po wielu przemyśleniach podjęłam taką decyzję. Wiedziałam, że sporo na tym mogę stracić, ale w sumie liczyło się dla mnie samo pisanie, nie aż tyle statystyki, tym bardziej, że miałam może ze 40 osób, z którymi się już lepiej zapoznałam i z którymi stale "komentowałam się" nawzajem i byłam spokojna. Co zrobiłam po zmianie:
- pozmieniałam wszędzie linki do bloga (fb, forum itp)
- założyłam nowy blog ze starym adresem i umieściłam obrazek z przekierowaniem na nowy adres i informacją o zmianie
- na blogu pod tytułem umieściłam informację o prośbie o dodanie nowego adresu do blogrolla, a usunięciu starego
- napisałam do głównych spisów blogowych o zmianie adresów po 2 maile, ale niestety nie odpowiadają
- podpisuję pod komentarzami informację o nowym adresie

Rozumiem, że jest okres świąteczny/ noworoczny i ludzie wracają z podróży itp ale niestety nie wygląda to za dobrze... z 500 wejść spadło na 30! Masakra... Nie wiem czy uzbroić się w cierpliwość, czy zacząć myśleć o wykupieniu domeny i podpięciu jej pod oba blogi/ adresy o ile się da? Wyszło na to, że zaczynam od zera, tak jakbym założyła nowego bloga, może to i dobrze, bo mogę teraz dopieszczać bloga według swoich zasad i zbierać nowych obserwatorów, a Ci starzy... no cóż... może w końcu ogarną co mają zrobić. Problemem chyba jest to, że są już obserwatorami i nie wiedzą (nie doczytują), że wystarczy tylko wpisać nowy adres bloga...
Może coś się ruszy, jeżeli admini spisów mi pomogą :)
Chyba nic więcej nie mogę już zrobić, a może ma ktoś jakiś pomysł? Pozdrawiam
______________________________________________________
Mamspired- parentingowy blog lifestyle.
 
  podziel si� tym postem na:
suvennes 
Blogger.Klub


Imię: Kinga
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 04 Lis 2012
Posty: 219
Miasto: Katowice

Wysłany: 2013-01-02, 14:22   

Ewelajna, myślę, że jednak powinnaś uzbroić się w cierpliwość :)
Poza tym, wybrałaś zły moment na tak wielkie zmiany. Twoi czytelnicy, albo ich znaczna część, na pewno Cię odnajdzie, ale po 4 dniach, od zmiany adresu, spodziewasz się po nich zbyt wiele. Tym bardziej, jak sama powiedziałaś, jest to okres świąteczny/noworoczny, a to już mówi samo za siebie ;)

Wydaje mi się, że zrobiłaś już wystarczająco dużo, biorąc pod uwagę to, w jak krótkim czasie działałaś. Z domeną bym jeszcze poczekała. Przynajmniej do momentu, kiedy faktycznie nie będzie widać żadnych efektów z Twoich działań :)
______________________________________________________
1200d - próbuję swoich sił w fotografii :hyhy:
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2013-01-02, 21:09   

Ewelajna napisał/a:

założyłam nowy blog ze starym adresem i umieściłam obrazek z przekierowaniem na nowy adres i informacją o zmianie
a blog sam przekierowuje użytkownika po chwili? warto takie coś ustawić np. po 2 sekundach. Kod znajdziesz np. w tym temacie.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Ewe-Linka 
Prezes w Mamspired


Zaproszone osoby: 3
Imię: Ewelina
Pomogła: 2 razy
Wiek: 32
Dołączyła: 17 Lis 2012
Posty: 154
Miasto: Northampton

Wysłany: 2013-01-03, 12:30   

suvennes oprócz cierpliwości przyda mi się też porządne pisanie postów ;)
Htsz to przekierowanie chyba będzie najlepszym rozwiązaniem. Nie wiedziałam, że można tak zrobić na bloggerze. W takim razie uciekam do powyższego linku. Dzięki!
______________________________________________________
Mamspired- parentingowy blog lifestyle.
 
  podziel si� tym postem na:
P4uli 
Blogger.Klub


Imię: Paulina
Pomogła: 7 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 19 Kwi 2012
Posty: 232

Wysłany: 2013-01-10, 02:40   

Ewelajna napisał/a:

Nie wiem czy uzbroić się w cierpliwość, czy zacząć myśleć o wykupieniu domeny i podpięciu jej pod oba blogi/ adresy o ile się da?


Domenę mogłaś wykupić od razu, ja przy zmianie nie zauważyłam żadnych "strat" bo wszystkie linki przekierowywały.
 
  podziel si� tym postem na:
Ewe-Linka 
Prezes w Mamspired


Zaproszone osoby: 3
Imię: Ewelina
Pomogła: 2 razy
Wiek: 32
Dołączyła: 17 Lis 2012
Posty: 154
Miasto: Northampton

Wysłany: 2013-01-14, 13:48   

Domena to dla mnie trochę strata kasy, choć wiem, że koszty nie są jakieś masakryczne, ale mój blog nie jest jeszcze jakiś super, więc nie ma to sensu, a po przekierowaniu mam statystyki jeszcze wyższe :)
Nie wiedziałam, że stary blog pokazuje posty nowego i mile się tym zaskoczyłam, a właściwie Htsz mnie zaskoczył :P
______________________________________________________
Mamspired- parentingowy blog lifestyle.
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz