Blogerzy wszystkich platform, 艂膮czcie si臋!

Dyskusje Bloger贸w, Fotobloger贸w i Vloger贸w, fora blogowe, graficzne, og贸lnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu

::
Autor Wiadomo艣膰
cleo1985 
Blogger.Klub

Do艂膮czy艂a: 05 Maj 2016

Wys艂any:    [blogger] Co s膮dzicie o zawijaniu tekstu w postach?

Br贸buj臋 przegl膮da膰 r贸偶ne blogi i wychodzi mi na to, 偶e lepiej jak posty nie s膮 zawijane. Jak rozwin臋 jaki艣 post i go przeczytam to nie chce mi si臋 ju偶 wraca膰 do puntu wyj艣cia i zamykam zak艂adk臋. Ale z drugiej strony jak tematyka jest nieco bardziej r贸偶norodna to wkurza mnie, 偶e musz臋 przewija膰 tak d艂ugo nieinteresuj膮ce mnie posty... A Wy jak s膮dzicie, co jest lepsze?

podziel si tym postem na:

Utw贸rz darmowe konto na forum --- Zaloguj si臋 --- Polub Blogowicza na FB!
Do艂膮cz do grupy Blogger贸w na FB

Lukem 
Blogowicz.Friend
Noot noot!

Imi: 艁ukasz
Pom贸g艂: 89 razy
Do艂膮czy艂/a: 01 Kwi 2006
Miasto: Warszawa

Wys艂any: 2016-06-18, 15:07   

cleo1985 napisa艂/a:

Ale z drugiej strony jak tematyka jest nieco bardziej r贸偶norodna to wkurza mnie, 偶e musz臋 przewija膰 tak d艂ugo nieinteresuj膮ce mnie posty...

Polecam klawisze PageDown, PageUp, Home i End na klawiaturze. ;)

But we never gonna survive unless we get a little crazy...

cleo1985 
Blogger.Klub

Wys艂any: 2016-06-18, 15:16   

Nie zrozumieli艣my si臋. Podczas przewijania trzeba 艣ledzi膰 gdzie ko艅czy si臋 wpis, kt贸ry mnie nie interesuje, 偶eby sprawdzi膰 czy nast臋pny b臋dzie ciekawszy. Jak tekst jest zawini臋ty to posty s膮 "kr贸tsze", szybciej znajd臋 i rozwin臋 ten, kt贸ry mnie interesuje. No ale z kolei cz臋sto po jego przeczytaniu nie cofam si臋 tylko zamykam kart臋.

Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team

Zaproszone osoby: 84
Imi: Arkadiusz Narowski
Pom贸g艂: 816 razy
Do艂膮czy艂/a: 01 Sty 2006
Miasto: Wroc艂aw

Wys艂any: 2016-06-18, 16:34   

Nie wiem w jaki spos贸b korzystasz z przegl膮darek internetowych, ale one ju偶 od wielu lat maj膮 co艣 takiego jak karty, wi臋c przegl膮daj膮c spis post贸w na blogu mo偶na sobie pootwiera膰 w nowych kartach wszystkie te, kt贸rych zajawka i zdj臋cie wydaj膮 nam si臋 ciekawe.

Ja jestem zwolennikiem skracania wpis贸w (czyli tworzenia wypisu i ustawiania zdj臋cia reprezentuj膮cego post), bo to pozwala szybko przegl膮da膰 tre艣ci. Nie musz臋 艂adowa膰 dziesi膮tek zdj臋膰 z ka偶dego posta a jedynie te, kt贸re chc臋.

Wi臋kszo艣膰 bloger贸w bardzo szybko ogarnia kwestie kategoryzowania (wi臋c masz dodatkowe filtrowanie tre艣ci) a pod ka偶dym wpisem s膮 linki "starszy / nowszy".

Stosowanie zwijania tekstu i odpowiednio ustawiony RSS pozwala ograniczy膰 ilo艣膰 awarii zwi膮zanych z powiadomieniami o nowych wpisach a tak偶e automatyczne podkradanie pe艂nych tekst贸w z bloga przez kana艂 witryny przez r贸偶ne agregatory.
Osoby, kt贸re subskrybuj膮 bloga otrzymuj膮 w powiadomieniach adres URL prowadz膮cy do pe艂nej tre艣ci wpisu.

Taki spos贸b prezentowania tre艣ci wymusza te偶 na blogerze przy艂o偶enie si臋 do sfery promocyjnej. Jak zajawki b臋d膮 s艂abe, to ludzie nie przejd膮 na stron臋 posta.

Think before you post™ | ^_^ na ka偶dego posta znajdzie si臋 riposta™

Je偶eli nasze posty pomog艂y rozwi膮za膰 Twoje problemy mo偶esz odwdzi臋czy膰 si臋, udost臋pniaj膮c link do tego forum na swoim blogu, fanpejd偶u lub stronie!
Nie zapomnij klikn膮膰
lubi臋 to! na facebooku. :^^:

cleo1985 
Blogger.Klub

Wys艂any: 2016-06-18, 17:37   

Htsz napisa艂/a:

mo偶na sobie pootwiera膰 w nowych kartach

No jasne, tylko 偶e mam kiepski internet i staram si臋 otwiera膰 jak najmniej kart. Dlatego chcia艂am pozna膰 zdanie innych na ten temat bo moje odczucia s膮 bardzo subiektywne. Dzi臋ki za cenne rady! :ok:

Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team

Zaproszone osoby: 84
Imi: Arkadiusz Narowski
Pom贸g艂: 816 razy
Do艂膮czy艂/a: 01 Sty 2006
Miasto: Wroc艂aw

Wys艂any: 2016-06-18, 18:47   

cleo1985, w przypadku limit贸w transferu internetu mobilnego opcja ze skr贸tami jest o wiele lepsza, bo otwieraj膮c jedn膮 stron臋 ze spisem post贸w pobierasz pewnie mniej wi臋cej tyle danych co przy wczytywaniu jednego wpisu z wieloma zdj臋ciami.
Sposobem na przyspieszenie 艂adowania stron mo偶e by膰 r贸wnie偶 ograniczenie ilo艣ci gad偶et贸w (ale to raczej sugestia dla tw贸rc贸w). Po swojej stronie mo偶esz zablokowa膰 w przegl膮darce skrypty szpieguj膮ce (statystyki, przyciski spo艂eczno艣ciowe, reklamy) albo w skrajnych przypadkach tak偶e wszystkie grafiki z danej domeny.

Think before you post™ | ^_^ na ka偶dego posta znajdzie si臋 riposta™

Je偶eli nasze posty pomog艂y rozwi膮za膰 Twoje problemy mo偶esz odwdzi臋czy膰 si臋, udost臋pniaj膮c link do tego forum na swoim blogu, fanpejd偶u lub stronie!
Nie zapomnij klikn膮膰
lubi臋 to! na facebooku. :^^:

cleo1985 
Blogger.Klub

Wys艂any: 2016-06-19, 10:20   

Tu nie o limit chodzi a o pr臋dko艣膰.
Z tego co widz臋 najwi臋cej os贸b trafia do mnie mobilnie wi臋c jednak warto postawi膰 na minimalizm.

[ Komentarz dodany przez: Htsz: 2016-06-19, 12:04 ]
tak, do wolnego internetu r贸wnie偶 si臋 odnios艂em.

Ruivo 
Blogger.Klub

Do艂膮czy艂a: 24 Lis 2016

Wys艂any: 2017-03-04, 21:36   Re: [blogger] Co s膮dzicie o zawijaniu tekstu w postach?

cleo1985 napisa艂/a:

A Wy jak s膮dzicie, co jest lepsze?

Ja jestem jak najbardziej na tak dla zawijania tekstu. Je艣li pisze si臋 d艂ugie i szczeg贸艂owe notki, wr臋cz nawet powinno si臋 je stosowa膰. D艂ugi tekst na kilka ekran贸w nie s艂u偶y, szczeg贸lnie, je艣li kto艣 ustawi艂 sobie wy艣wietlanie np. 7 post贸w na stron臋.

mokswin 

Do艂膮czy艂/a: 11 Lip 2017

Wys艂any: 2017-07-11, 14:33   

Ja bardzo lubi臋 kr贸tkie wypisy z tekst贸w, uwa偶am to za standard blogowania. Niech to b臋dzie nawet jeden ca艂y akapit, niech to b臋dzie has艂o, jakie艣 tam CTA - ale 偶eby cz艂owiek m贸g艂 si臋 zorientowa膰 o co chodzi. No i oczywi艣cie masz wtedy wi臋cej propozycji tekst贸w zaserowanych na jednej stronie (g艂ownej), wi臋c 艂atwiej jest si臋 zorientowa膰 w tematyce strony.

Wy艣wietl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie mo偶esz pisa膰 nowych temat贸w. Zobacz szczeg艂y.
Nie mo偶esz odpowiada膰 w tematach. Zobacz szczeg艂y.
Nie mo偶esz zmienia膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz usuwa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz g艂osowa膰 w ankietach
Nie mo縠sz za潮cza plik體 na tym forum
Nie mo縠sz 禼i眊a za潮cznik體 na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: