Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Autor Wiadomość
cleo1985 
Blogger.Klub

Dołączyła: 05 Maj 2016
Posty: 11

  Wysłany:    [blogger] Co sądzicie o zawijaniu tekstu w postach?

Bróbuję przeglądać różne blogi i wychodzi mi na to, że lepiej jak posty nie są zawijane. Jak rozwinę jakiś post i go przeczytam to nie chce mi się już wracać do puntu wyjścia i zamykam zakładkę. Ale z drugiej strony jak tematyka jest nieco bardziej różnorodna to wkurza mnie, że muszę przewijać tak długo nieinteresujące mnie posty... A Wy jak sądzicie, co jest lepsze?
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Lukem 
Blogowicz.Friend

Pomógł: 89 razy
Dołączył/a: 01 Kwi 2006
Posty: 1739

Wysłany: 2016-06-18, 15:07   

cleo1985 napisał/a:

Ale z drugiej strony jak tematyka jest nieco bardziej różnorodna to wkurza mnie, że muszę przewijać tak długo nieinteresujące mnie posty...

Polecam klawisze PageDown, PageUp, Home i End na klawiaturze. ;)
 
  podziel si� tym postem na:
cleo1985 
Blogger.Klub

Dołączyła: 05 Maj 2016
Posty: 11

Wysłany: 2016-06-18, 15:16   

Nie zrozumieliśmy się. Podczas przewijania trzeba śledzić gdzie kończy się wpis, który mnie nie interesuje, żeby sprawdzić czy następny będzie ciekawszy. Jak tekst jest zawinięty to posty są "krótsze", szybciej znajdę i rozwinę ten, który mnie interesuje. No ale z kolei często po jego przeczytaniu nie cofam się tylko zamykam kartę.
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2016-06-18, 16:34   

Nie wiem w jaki sposób korzystasz z przeglądarek internetowych, ale one już od wielu lat mają coś takiego jak karty, więc przeglądając spis postów na blogu można sobie pootwierać w nowych kartach wszystkie te, których zajawka i zdjęcie wydają nam się ciekawe.

Ja jestem zwolennikiem skracania wpisów (czyli tworzenia wypisu i ustawiania zdjęcia reprezentującego post), bo to pozwala szybko przeglądać treści. Nie muszę ładować dziesiątek zdjęć z każdego posta a jedynie te, które chcę.

Większość blogerów bardzo szybko ogarnia kwestie kategoryzowania (więc masz dodatkowe filtrowanie treści) a pod każdym wpisem są linki "starszy / nowszy".

Stosowanie zwijania tekstu i odpowiednio ustawiony RSS pozwala ograniczyć ilość awarii związanych z powiadomieniami o nowych wpisach a także automatyczne podkradanie pełnych tekstów z bloga przez kanał witryny przez różne agregatory.
Osoby, które subskrybują bloga otrzymują w powiadomieniach adres URL prowadzący do pełnej treści wpisu.

Taki sposób prezentowania treści wymusza też na blogerze przyłożenie się do sfery promocyjnej. Jak zajawki będą słabe, to ludzie nie przejdą na stronę posta.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
cleo1985 
Blogger.Klub

Dołączyła: 05 Maj 2016
Posty: 11

Wysłany: 2016-06-18, 17:37   

Htsz napisał/a:

można sobie pootwierać w nowych kartach

No jasne, tylko że mam kiepski internet i staram się otwierać jak najmniej kart. Dlatego chciałam poznać zdanie innych na ten temat bo moje odczucia są bardzo subiektywne. Dzięki za cenne rady! :ok:
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2016-06-18, 18:47   

cleo1985, w przypadku limitów transferu internetu mobilnego opcja ze skrótami jest o wiele lepsza, bo otwierając jedną stronę ze spisem postów pobierasz pewnie mniej więcej tyle danych co przy wczytywaniu jednego wpisu z wieloma zdjęciami.
Sposobem na przyspieszenie ładowania stron może być również ograniczenie ilości gadżetów (ale to raczej sugestia dla twórców). Po swojej stronie możesz zablokować w przeglądarce skrypty szpiegujące (statystyki, przyciski społecznościowe, reklamy) albo w skrajnych przypadkach także wszystkie grafiki z danej domeny.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
cleo1985 
Blogger.Klub

Dołączyła: 05 Maj 2016
Posty: 11

Wysłany: 2016-06-19, 10:20   

Tu nie o limit chodzi a o prędkość.
Z tego co widzę najwięcej osób trafia do mnie mobilnie więc jednak warto postawić na minimalizm.

[ Komentarz dodany przez: Htsz: 2016-06-19, 12:04 ]
tak, do wolnego internetu również się odniosłem.
 
  podziel si� tym postem na:
Ruivo 
Blogger.Klub


Wiek: 26
Dołączyła: 24 Lis 2016
Posty: 28

Wysłany: 2017-03-04, 21:36   Re: [blogger] Co sądzicie o zawijaniu tekstu w postach?

cleo1985 napisał/a:

A Wy jak sądzicie, co jest lepsze?


Ja jestem jak najbardziej na tak dla zawijania tekstu. Jeśli pisze się długie i szczegółowe notki, wręcz nawet powinno się je stosować. Długi tekst na kilka ekranów nie służy, szczególnie, jeśli ktoś ustawił sobie wyświetlanie np. 7 postów na stronę.
 
  podziel si� tym postem na:
mokswin 

Dołączył/a: 11 Lip 2017
Posty: 12

Wysłany: 2017-07-11, 14:33   

Ja bardzo lubię krótkie wypisy z tekstów, uważam to za standard blogowania. Niech to będzie nawet jeden cały akapit, niech to będzie hasło, jakieś tam CTA - ale żeby człowiek mógł się zorientować o co chodzi. No i oczywiście masz wtedy więcej propozycji tekstów zaserowanych na jednej stronie (głownej), więc łatwiej jest się zorientować w tematyce strony.
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz