Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Zamknięty przez: Htsz
2014-10-27, 05:25
Autor Wiadomość
julcia 

Dołączyła: 08 Gru 2010
Posty: 7
Miasto: znad morza

Wysłany:    Jaką firmę kurierską wybrać / polecacie?

Witam,
chciałabym wysłać x-boxa i tu moje pytanie: polecacie pocztę polską czy lepiej zrobić to kurierem? Na poczcie dwa razy zaginęła mi przesyłka, ale z usługami kurierskimi nie miałam jeszcze do czynienia. Znalazłam takie ceny kurjerzy.pl , czy to tanio?
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

teneniel 
WordPress.Klub
Lineage II Gamer


Pomogła: 30 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 01 Maj 2008
Posty: 875
Miasto: z DNA

Wysłany: 2010-12-12, 15:34   

to jest po prostu zestawienie z DHL i UPS, więc ceny są te same, co w tych firmach.
poza tym ostatnio czytałam ten artykuł ( http://biznes.onet.pl/kie...12,1,news-detal ) i sama się zastanawiam, czy dziecięcy wózek który chcę sprzedać, na pewno wysłać kurierem i czy nie lepiej będzie wysłać kurierem z PP albo tzw transport własny kupującego.
 
  podziel si� tym postem na:
Lukem 
Blogowicz.Friend

Pomógł: 89 razy
Dołączył/a: 01 Kwi 2006
Posty: 1739

Wysłany: 2010-12-12, 15:45   

Brawo. Następna (następny?), co myśli, że forumowicze to idioci.

http://www.google.pl/sear...l=&oq=&gs_rfai=
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2010-12-12, 21:42   

nawet linka źle wkleiła :D , zmieniłem temat i zostawię. W sumie warto przedstawić nasze doświadczenia z firmami kurierskimi.

Ja osobiście wysyłkę lepszych przedmiotów sugerował robić tylko z zadeklarowaną wartością - tak, aby firma wypłaciła potem odpowiednie odszkodowanie - w razie gdyby jakiś pracownika się nudził i chciał sobie tym pograć w piłkę.
Zawsze można ustalić z kupującym / odbierającym paczkę na jakich zasadach ją sobie wysyłamy.

Jak na razie wszystkie przedmioty, które dostałem w nienaruszonym stanie (DPD obsługiwał mi np. przesyłkę aparatu z drugiego końca Polski).

Mój tato miał niemiłą przygodę z "Siódemka" - kiedyś wygrał piwa Carlsberg i przywieziono mu je porozbijane. Same problemy z tym były i firma obsługująca konkurs postanowiła oszczędzić nam czasu wysyłając kolejną paczkę. Moja mama pracuje niedaleko ich magazynu i też mówiła, że cyrki u nich bywają i jej firma rezygnowała z ich usług.

Przez pocztę chyba nic nie wysyłałem, ale jeżeli chodzi o zwykłe przesyłanie przez listonoszy to mam dylemat czyja to wina. Dostawałem w kopertach różne prezenty z Francji. Kilka z nich do mnie nie dotarło..
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
julcia 

Dołączyła: 08 Gru 2010
Posty: 7
Miasto: znad morza

Wysłany: 2010-12-12, 21:51   

Przepraszam jeśli kogoś uraziłam, ale naprawdę jestem zielona w przypadku kurierów. A ten serwis wyskoczył mi pierwszy w wyszukiwarce.
Trochę poszperałam w internecie i rzeczywiście o Siódemce jest sporo negatywnych opinii. Najchętniej polecają DHL i UPS.
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2010-12-12, 23:47   

i na tylu forach zakładasz identyczny temat? ;>
Nigdy nie przewidzisz na jakich pracowników trafisz w danej firmie, dlatego najlepiej w przypadku wartościowych rzeczy ubezpieczać się, koszt będzie wyższy, ale przynajmniej będziesz spać spokojniej ;)

______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
julcia 

Dołączyła: 08 Gru 2010
Posty: 7
Miasto: znad morza

Wysłany: 2010-12-14, 18:31   

Dziękuję za odpowiedź :)
 
  podziel si� tym postem na:
cytrynka 


Imię: Iwona
Dołączyła: 12 Sty 2012
Posty: 6

Wysłany: 2012-01-12, 21:42   

Ja wysłałabym pocztą polecony priorytet za potwierdzeniem odbioru. Sporo rzeczy już tak wysyłałam i wszystko dotarło całe i "zdrowe" na miejsce :)
 
  podziel si� tym postem na:
Klas 

Dołączył/a: 02 Mar 2012
Posty: 68

Wysłany: 2012-03-06, 11:18   

Korzystam z poczty. Przynajmniej blisko do odbioru przesyłki i zawsze maja czas by przy nich otworzyć przesyłkę.
 
  podziel si� tym postem na:
unkn0wn 
Blogger.Klub

Wiek: 30
Dołączył/a: 11 Kwi 2012
Posty: 1

Wysłany: 2012-04-11, 21:33   

DHL. Ja polecam. Kuriera w swojej okolicy mam cały czas tego samego. Bardzo w porządku gość. Co do samej firmy to są w 95% słowni (przywożą mi kilka paczek w tygodniu już od prawie roku, więc mam prawo się wypowiadać) a jak zdarzają się potknięcia to z reguły starają się oni rozwiązać problem bez szkody dla żadnej ze stron.
 
  podziel si� tym postem na:
teneniel 
WordPress.Klub
Lineage II Gamer


Pomogła: 30 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 01 Maj 2008
Posty: 875
Miasto: z DNA

Wysłany: 2012-04-12, 18:41   

a właśnie ja mam pytanie - niedługo będę być może potrzebować wysłać coś dużego w prawdopodobnie dwóch paczkach naraz. I teraz pytanie - jak określić wartość kosztu przesyłki nie znając jeszcze możliwych gabarytów (wszystko zależy od tego jak się ułoży przedmioty, więc to nie taka prosta sprawa) i miejsca docelowego, nie zakładając specjalnie konta na danych stronach kurierskich?
 
  podziel si� tym postem na:
MatPodgorski 
WordPress.Klub


Wiek: 35
Dołączył/a: 11 Kwi 2012
Posty: 14

Wysłany: 2012-04-12, 23:40   

Polecam TnT:

Kod

http://www.tnt.com/express/pl_pl/site/home.html
Przynajmniej na podstawie własnych doświadczeń złego słowa na tą firmę nie powiem :)
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz