Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Zamknięty przez: Htsz
2016-04-07, 22:15
Autor Wiadomość
Pan Sleszyński 

Wiek: 31
Dołączył/a: 18 Sie 2009
Posty: 58

Wysłany:    OOBE doświadczenia poza ciałem.

OOBE (lub OBE) z ang. out of body experience doświadczenia poza ciałem. Posiada się wrażenie poruszania, dokonywania obserwacji i komunikowania z innymi istotami inteligentnymi podczas gdy ciało osoby podlegającej temu wrażeniu jest rozluźnione lub śpi. Powszechnie zjawisko OOBE dzieli się na dwa rodzaje strefę czasu rzeczywistego (czas płynie tam tak samo jak w świecie fizycznym, lub z minimalnymi różnicami. Istnieje możliwość podróży w czasie.) i projekcję astralną (przypadek, w którym dana osoba porusza się w świecie niefizycznym tzn. otoczenie, w którym się znajduje wykazuje jedynie częściowe podobieństwo do świata realnego bądź nie wykazuje go wcale. Stan ten podobny jest do świadomego śnienia, z tą różnicą, że osoba nie jest ograniczona do poruszania się jedynie w świecie snu.).

Dla ciekawych, lub chcących spróbować zamieszczam :

Techniki osiągnięcia OOBE.

Techniki wizualizacji Jedne z najpopularniejszych technik, ponieważ dają możliwość wyjścia z ciała o dowolnej porze. Są trudne w nauce i wymagają bardzo długiego treningu. Najpierw człowiek wprowadza się w trans, podobny do hipnotycznego, a następnie wyobraża sobie sytuację, która ma poruszyć jego ciałem astralnym. Najczęściej osoby chcące doświadczyć OOBE wyobrażają sobie linę, po której próbują się wspinać. Można jednak użyć innej wizji, np. bujania się na huśtawce, obracania wokół własnej osi lub czegokolwiek innego, co ma związek z ruchem.

Metoda 4+1 Jedna z najskuteczniejszych technik. Jej zasada to: położyć się spać, nastawić budzik aby obudzić się po czterech godzinach, przez godzinę zajmować się czymś aby nie zasnąć, a następnie znów położyć się spać. W takim stanie bardzo łatwo doznaje się OOBE. Istnieją inne warianty tej metody, różniące się długością poszczególnych faz, np. 6 godzin snu - 2 godziny czuwania lub 5 godzin snu - godzina czuwania. Metoda ma tę wadę, że OOBE można osiągnąć tylko o odpowiedniej porze (nad ranem, po przebudzeniu) i nie nadaje się do częstego stosowania, gdyż powoduje niewyspanie.

Technika transowa Wchodząc w trans i zapominając o ciele, można osiągnąć wrażenie opuszczenia ciała. Polega to na wprowadzeniu się przez śniącego w głęboki trans (np. przez techniki autohipnotyczne, autosugestię, afirmacje) i skupienie się tylko i wyłącznie na wrażeniach wewnętrznych, omijając wrażenia zewnętrzne (cielesne). Ignorowana fizyczność zostaje w końcu zapomniana przez śniącego, co po pewnym czasie wprowadza w stan paraliżu, z którego łatwo można osiągnąć OOBE podnosząc się sennym ciałem.

Metoda świadomego snu Metoda wykorzystuje fakt, że można przejść ze świadomego snu do doświadczenia OOBE. Najpierw należy wywołać jakąś techniką świadomy sen (np. WILD), a następnie wykonać we śnie odpowiednią czynność. Może to być coś gwałtownego, np. zeskok z dachu, można zacząć iść do tyłu, można też zamknąć oczy i spróbować szybko wstać. Metoda jest dość skuteczna, jednak wywołanie świadomego snu jest trudne samo w sobie.

Metody wykorzystujące indukcję fal mózgowych Przy użyciu odpowiednich urządzeń wywołuje się fale mózgowe, które ułatwiają osiągnięcie OOBE. Metoda ma średnią skuteczność, zazwyczaj indukowanie fal kończy się niezwykłym stanem świadomości, ale nie OOBE.

Metoda hiperwentylacji Metoda polega na wykonywaniu szybkich głębokich wdechów i wydechów. Po czterdziestu oddechach następuje OOBE. Jest to metoda bardzo niebezpieczna, gdyż może bezpośrednio spowodować śmierć lub uszkodzenie mózgu, a pośrednio wywołać inną chorobę. Skuteczność jest niewielka, ponieważ już po kilkunastu oddechach następuje znaczące pogorszenie samopoczucia.


Czy ktoś z Was próbował tego, albo słyszał coś na ten temat? Z moich informacji wynika, że jest to bardzo trudne i nie można osiągnąć takowego stanu od razu (wiąże się z tym dużo pracy). Według badań przeprowadzonych wynika, że ten stan może osiągnąć każda osoba (nie musi być wyjątkowo uzdolniona w dziedzinie parapsychologii). Czekam na Wasze opinie ;) .

Ja osobiście tego nie próbowałem, nie znam nikogo kto by wszedł w takowy stan. Chciałbym tego spróbować, lecz posiadam tzw. `słomiany zapał`, więc jest to niewykonalne ;) .
______________________________________________________
Phiii.
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Ewa 
Blogowicz.Friend

Imię: Ewa
Pomogła: 1 raz
Wiek: 30
Dołączyła: 26 Maj 2009
Posty: 448
Miasto: okolice Elbląga

Wysłany: 2009-08-30, 15:00   

Ja się boję takich rzeczy, brzmi ciekawie, ale nie mam ochoty (przynajmniej na razie) tego próbować.
______________________________________________________
Marzenia to niczym niezmącona rozkosz, a oczekiwanie aż się spełnią to prawdziwe życie.
Portfolio
 
  podziel si� tym postem na:
Pan Sleszyński 

Wiek: 31
Dołączył/a: 18 Sie 2009
Posty: 58

Wysłany: 2009-08-30, 20:41   

Cytat

Ja się boję takich rzeczy, brzmi ciekawie, ale nie mam ochoty (przynajmniej na razie) tego próbować.


Ale czego dokładnie się boisz? Tego, że pozostaniesz w tym stanie dalej, czy tego, że możesz zobaczyć pewne rzeczy, których nie chciałabyś zobaczyć (np. mogą zmienić one Twój pogląd na pewne sprawy, bądź osoby)?
______________________________________________________
Phiii.
 
  podziel si� tym postem na:
Inez 
Blogowicz.Friend


Pomogła: 12 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 03 Maj 2006
Posty: 2978
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2009-09-10, 22:48   

Mój kolega się w to bawił. Pamiętam do dziś jak opowiadał historię zielonych kredek :P .
 
  podziel si� tym postem na:
Krzysiek 
WordPress.Klub
Pan Cosiek


Zaproszone osoby: 4
Imię: Krzysztof
Pomógł: 17 razy
Wiek: 33
Dołączył/a: 18 Maj 2008
Posty: 3466
Miasto: R-ków.

Wysłany: 2009-09-11, 15:04   

Inez napisał/a:

Mój kolega się w to bawił. Pamiętam do dziś jak opowiadał historię zielonych kredek :P .
Może przybliżysz nam tę historię :)
 
  podziel si� tym postem na:
Bartek 
WordPress.Klub
Powrotny

Zaproszone osoby: 15
Imię: Bartek
Pomógł: 3 razy
Wiek: 31
Dołączył/a: 18 Mar 2006
Posty: 734
Miasto: Freiburg im Breisgau

Wysłany: 2009-09-12, 04:53   

Krzysiek napisał/a:

Może przybliżysz nam tę historię :)

może lepiej nie :D

Ja próbowałem raz, nie do końca mi się to udało bo zasnąłem w trakcie :D
Więcej już nie mialem ochoty, bo w sumie to sie chyba boje ze juz nie wroce.
Wolałbym być widzem niż samym doświadczającym :)
______________________________________________________
Wiesnaaa! ... :D
Zarejestruj się na Forum
:hyhy:
 
  podziel si� tym postem na:
Krzysiek 
WordPress.Klub
Pan Cosiek


Zaproszone osoby: 4
Imię: Krzysztof
Pomógł: 17 razy
Wiek: 33
Dołączył/a: 18 Maj 2008
Posty: 3466
Miasto: R-ków.

Wysłany: 2009-09-12, 10:26   

Bartek napisał/a:

Ja próbowałem raz, nie do końca mi się to udało bo zasnąłem w trakcie :D
To rzeczywiście musiało być to fascynujące :rotfl:

Bartek napisał/a:

może lepiej nie :D
Dlaczego nie? :chytry:
 
  podziel si� tym postem na:
Inez 
Blogowicz.Friend


Pomogła: 12 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 03 Maj 2006
Posty: 2978
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2009-09-12, 15:14   

Krzysiek napisał/a:

Może przybliżysz nam tę historię :)

Podobno było tak, że ten mój kolega umówił się ze swoim dobrym kumplem tak, że po ich spotkaniu, pójdą do domu i spróbują wyjść swoim ciałem astralnym... Umówili się, że spotkają się astralnie w tym samym miejscu. No i ten mój kolega niby sobie wyszedł tym całym astralnym ciałem i w tym świecie spotkał astralnie tego kumpla, z którym się umówił. Polatali sobie i poszaleli, po czym stwierdzili, że muszą się umówić i ustalić jakieś hasło, które mają sobie powiedzieć jak się spotkają już w świecie rzeczywistym. Astralnie wymyślili, że będzie to hasło zielone kredki.

No i później spotykają się już normalnie, nieastralnie i pierwsze co do siebie powiedzieli, równocześnie do tego, gdy się tylko zobaczyli to zielone kredki.

Nie wiem ile w tym prawdy i ile kłamstwa. Dla mnie to wszystko brzmi jakoś dziwnie, ale nie przeczę, że tak rzeczywiście mogło być. Mózg ludzki ma ogromną moc, ale my nie potrafimy jej nawet w połowie wykorzystywać.
 
  podziel si� tym postem na:
Verden 
WordPress.Klub


Wiek: 31
Dołączył/a: 26 Lip 2010
Posty: 18

Wysłany: 2010-07-31, 01:20   

Ciekawy temat, szkoda że umarł.
Ja doświadczyłem OOBE. Niestety spontanicznie. Najzabawniejsze jest to, że przez chyba rok myślałem że to był świadomy sen :D
Jednak najważniejszy krok mam już za sobą (czyt. świadomość, że jest to całkowicie możliwe i bezpieczne), więc gdybym kiedyś chciał się nauczyć... Cóż, będzie znacznie łatwiej.
 
  podziel si� tym postem na:
Strelicja 
Blogger.Klub


Dołączyła: 23 Lut 2010
Posty: 177
Miasto: Kraków

Wysłany: 2010-08-02, 18:00   

Ciekawy temat, czytałam o tym kiedyś przy temacie paraliżu sennego. Sama jednak nigdy nie próbowałam, moze się trochę boje albo po prostu wiem, ze nie dam rady tak spokojnie leżeć przez dłuższy czas - jestem zbyt niecierpliwa i energiczna.
 
  podziel si� tym postem na:
T-Virus 
Blogger.Klub
Szanowny Pan Bloger.


Zaproszone osoby: 14
Imię: Tomek
Wiek: 29
Dołączył/a: 23 Maj 2011
Posty: 319
Miasto: Kraków

Wysłany: 2011-05-27, 23:10   

Pamiętam, że jakieś pół roku temu, w okresie zimowym, miałem wysoką gorączkę, ok. 40 st. W nocy nie mogłem zasnąć a po paru godzinach zaczęło się ze mną dziać coś dziwnego. Jako, że już wtedy siedziałem w tej branży, wiedizałem, że to jakaś dziwna, nazwyczaj świadoma forma paraliżu sennego. Po chwili samoistnie mnie wywaliło - już nigdy tego nie powtórze...
______________________________________________________
Rozruszajmy dział muzyczny!
 
  podziel si� tym postem na:
teneniel 
WordPress.Klub
Lineage II Gamer


Pomogła: 30 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 01 Maj 2008
Posty: 875
Miasto: z DNA

Wysłany: 2011-05-27, 23:36   

Cytat

Pamiętam, że jakieś pół roku temu, w okresie zimowym, miałem wysoką gorączkę, ok. 40 st.
powinieneś był trafić do szpitala z taką temperaturą o.O
nic dziwnego, że haluny miałeś ;D
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz