Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Zamknięty przez: Htsz
2016-04-07, 22:14
Autor Wiadomość
oszka 
Blogger.Klub


Imię: oszka
Dołączyła: 20 Kwi 2012
Posty: 28

Wysłany: 2012-12-03, 21:48   

Masquerade napisał/a:

Wierzę w reinkarnację. Ba! ona istnieje i basta ;) Wiem, że chrześcijaństwo zabrania wiary w reinkarnację, ale im dłużej żyję i im więcej czytam, tym mniej wierzę w jakiegokolwiek boga (chodzi mi o wyznawanie, a nie o wiarę jako przekonanie, że coś istnieje, bo że istnieje Jahwe i wielu innych bogów, wiem i nie mam z tym problemu). O ile mi wiadomo, człowiek nie może inkarnować się w zwierzę. Odwrotnie raczej też nie bywa. Dusza może wybrać, gdzie chce się narodzić na nowo, może wybrać, kiedy i gdzie spotka się ze swoją drugą połową (tu już w grę wchodzi Karma), ale wątpię, żeby sama dla siebie wybrała niższą formę życia.


Jeżeli chodzi o reinkarnacje w rozumieniu tradycji buddyjskiej lub hinduistycznej to żadna dusza nie wybiera sobie gdzie się chce na nowo narodzić. Nikt sobie formy w jakiej się odrodzi nie wybiera. Wszystko uzależnione jest od prawa karmy, naszych działań i intencji. W zależności od tego jak żyjemy możemy odrodzić się jako istoty piekielne, głodne duchy, zwierzęta, ludzie, bogowie lub półbogowie. Z wiarą w reinkarnacje wiążę się wiara w szereg zależności i zjawisk.

Także, nie bardzo wiem o czym tak ogólnie w tym temacie mowa.
Ostatnio zmieniony przez oszka 2012-12-04, 09:34, w całości zmieniany 1 raz  
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

wendigo 


Pomógł: 4 razy
Dołączył/a: 18 Lis 2012
Posty: 307

Wysłany: 2012-12-04, 00:27   

Tyle że tradycja buddyjska to nie jedyna opcja wiary w reinkarnację :) Mnie osobiście bliższa jest wizja przedstawiana w książkach Michaela Newtona.
 
  podziel si� tym postem na:
oszka 
Blogger.Klub


Imię: oszka
Dołączyła: 20 Kwi 2012
Posty: 28

Wysłany: 2012-12-04, 09:39   

wendigo napisał/a:

Tyle że tradycja buddyjska to nie jedyna opcja wiary w reinkarnację :) Mnie osobiście bliższa jest wizja przedstawiana w książkach Michaela Newtona.


W cytacie który skomentowałam mowa było o chrześcijaństwie, więc myślałam, że opieramy się tu o wierzenia religijne.

O Panu Michaelu Newtonie nigdy nie słyszałam. Wygooglowałam, przeczytałam jakiś wstęp do jednej z jego książek i już wiem, że to "nie moja bajka".
______________________________________________________
nowości kosmetyczne, swatche, porównania i recenzje. zapraszam na un-usual.blogspot.com
 
  podziel si� tym postem na:
LuckyDevil 
Blogger.Klub


Dołączył/a: 20 Lip 2013
Posty: 40

Wysłany: 2013-07-30, 12:57   

Nie chcę się wypowiadać, bo nie za duże mam doświadczenie w tym temacie i nie za dobrze go znam. Co prawda bardzo mnie interesuje, zresztą jak cała kultura wschodu. Jedno jest pewne, bliżej mi do reinkarnacji, niż gościa w niebie i jego ziomków.
 
  podziel si� tym postem na:
aniusiablondyna 
Blogger.Klub


Wiek: 37
Dołączyła: 03 Lip 2013
Posty: 26
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2013-08-02, 17:36   

ja wierze i to bardzo zwłaszcza wtedy gdy ktoś bliski umiera i rodzi się dziecko w mojej rodzienie lub otoczeniu, miałam niejednokrotnie wrażenie ze ma podobny charakter do zmarłej osoby
 
  podziel si� tym postem na:
lucjaa12oo 
Blogger.Klub

Wiek: 25
Dołączyła: 16 Wrz 2013
Posty: 10

Wysłany: 2013-09-18, 18:10   

Wierzę w reinkarnację. Wierzyłam, wierzę i będę wierzyć. Moim zdaniem jest to logiczne.
 
  podziel si� tym postem na:
Mała Czarna 
Blogger.Klub


Imię: Justyna
Dołączyła: 04 Lip 2013
Posty: 60

Wysłany: 2013-09-19, 10:40   

Może nie powiedziałabym, że wierzę, bo z natury nie jestem osobą wierzącą, ale jest to opcja, która najbardziej mnie przekonuje. Z jednej strony odrzucam ideę osobowego boga, choć jestem w stanie przyjąć istnienie siły wyższej pod postacią energii, z drugiej - nie sądzę, by istnienie świata i nas samych było dziełem przypadku. Uważam, że istnieje pewna zasada, zgodnie z którą to wszystko działa, i wędrówka dusz jest tutaj bardzo sensownym wyjaśnieniem. Sama idea też mi się podoba, ponieważ opiera się na ciągłym dążeniu i doskonaleniu się, a także całkowitej sprawiedliwości - na co sobie zasłużysz, to dostaniesz. Mądre to bardzo i jeśli już mam w coś wierzyć, to właśnie w to.
______________________________________________________
Zapraszam do spróbowania:

Koktajl kulturalny
 
  podziel si� tym postem na:
ania 
Blogger.Klub


Imię: Ania
Wiek: 30
Dołączyła: 10 Lip 2013
Posty: 96
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2013-09-19, 10:49   

Nie wierzę w reinkarnację, ale wierzę, że po śmierci duszy pozostaje.
 
  podziel si� tym postem na:
Kinga 
Blogger.Klub

Wiek: 35
Dołączyła: 08 Cze 2013
Posty: 47

Wysłany: 2013-11-05, 21:57   

Oczywiście, że wierzę w reinkarnacje, ale pytanie autorki tematu, czyli: co jeśli w poprzednim życiu byłeś robaczkiem jest niedorzeczne z prostego względu.

Dusza ludzka kieruje się raczej tendencją wzrostową, tj. nie możesz z robaczka tak szybko awansować na człowieka XXI wieku ani też będą już kiedyś w ludzkim ciele powrócić w ciało zwierzęcia. To przeczy podstawowemu powodowi istnienia duszy - rozwojowi. Tak więc wcielamy się w coraz to lepsze wersje siebie, ale też nie przeskakujemy form tak nagle, że jedno wcielenie to robak, a kolejne człowiek. :P
 
  podziel si� tym postem na:
Kamysto 
WordPress.Klub


Imię: Kacper
Pomógł: 3 razy
Dołączył/a: 25 Sty 2013
Posty: 229
Miasto: Kraków

Wysłany: 2013-11-07, 23:32   

Kinga, ale reinkarnacja zakłada, że za dobre czyny wcielasz się w lepszą formę, za złe idziesz niżej.
______________________________________________________
Antylifestylowy blog o magii
 
  podziel si� tym postem na:
wendigo 


Pomógł: 4 razy
Dołączył/a: 18 Lis 2012
Posty: 307

Wysłany: 2013-11-10, 23:03   

Kamysto napisał/a:

Kinga, ale reinkarnacja zakłada, że za dobre czyny wcielasz się w lepszą formę, za złe idziesz niżej.

Reinkarnacja jest tylko elementem różnych systemów wierzeń, więc... zależy w co wierzysz. Ja akurat skłaniam się obecnie ku opinii, że dusza zawsze wybiera sobie w jakim świecie i jako jaka istota chce przeżyć następne wcielenie i w jaki sposób się rozwijać.
 
  podziel si� tym postem na:
Kamysto 
WordPress.Klub


Imię: Kacper
Pomógł: 3 razy
Dołączył/a: 25 Sty 2013
Posty: 229
Miasto: Kraków

Wysłany: 2013-11-11, 17:25   

Tzn że w przyszłym życiu możesz np być... no nie wiem, delfinem? I to zależy tylko od wyboru, tak to widzisz?
______________________________________________________
Antylifestylowy blog o magii
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz