Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Zamknięty przez: Htsz
2017-09-01, 01:31
Autor Wiadomość
adrkwi 
WordPress.Klub


Pomógł: 3 razy
Dołączył/a: 23 Sty 2013
Posty: 190

Wysłany: 2013-02-26, 02:57   

Jak dla mnie żadne kryteria nie są potrzebne, zależy mi na opinii zwykłych ludzi, a nie na odbiorze środowiska blogowego. Czytelnicy są różni i różne będą opinie na temat blogów, wolałbym aby w tym dziale panowała dowolność wypowiedzi, ew. wymogi co do oceny to wygląd i treść. Reszta to wolna wola.
______________________________________________________
Powiedzialem.pl na facebooku
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Agatonek 
Blogger.Klub

Dołączyła: 28 Sie 2012
Posty: 125

Wysłany: 2013-02-26, 18:38   

Kryteria na pewno powinny występować w przypadku zakładania wątku, czyli tytuł wątku, jakie informacje o samym blogu i jednak fajnie by było gdyby autor też sam określił czego oczekuje, z czym może ma problem, itp. wtedy łatwiej też byłoby patrzeć na takiego bloga i udzielać konkretniejszych porad w określonych obszarach problemowych.
Poza tym to pozwoliłoby uniknąć bałaganu w dziale.

Co do kryteriów oceny, tutaj bym za bardzo nie szalała. Jednak brak takich kryteriów daje większą swobodę w ocenie. Poza tym nie każdy zna się na wszystkich aspektach prowadzenia bloga, więc tworzenie na siłę odpowiedzi, bo takie jest kryterium w ocenie też byłoby nie trafione.
 
  podziel si� tym postem na:
Lukem 
Blogowicz.Friend

Pomógł: 89 razy
Dołączył/a: 01 Kwi 2006
Posty: 1739

Wysłany: 2013-02-26, 23:13   

Ej, 3 strony wątku poleciały, a tu jeszcze nikt nie zgłosił bloga do oceny. :)

Ze swojej strony proponowałbym na początku puścić temat na żywioł i zobaczyć, jak i czy w ogóle to działa. Gdy coś będzie szwankowało w sposobie oceniania, to się wtedy zastanowimy nad rozwiązaniem.

Jedyne, o co trzeba dbać od samego początku, to o konstruktywność ocen - zgłaszający musi wynosić z nich konkretną informację o tym, co faktycznie musi zmienić, nawet jeśli będzie nie wiem jak tragicznie. Jak kilka blogów zostanie "zjechanych" od deski do deski, to następni kandydaci zastanowią się dwa razy, czy chcą się wystawić na podobny los.

Nie musimy, a wręcz nie możemy wszystkim słodzić, ale niech będzie miło i sympatycznie. ;)
 
  podziel si� tym postem na:
adrkwi 
WordPress.Klub


Pomógł: 3 razy
Dołączył/a: 23 Sty 2013
Posty: 190

Wysłany: 2013-02-27, 02:31   

Cytat

Ej, 3 strony wątku poleciały, a tu jeszcze nikt nie zgłosił bloga do oceny. :)

Pewnie dlatego, że wyświetla się komunikat

Cytat

Nie możesz pisać nowych tematów.
______________________________________________________
Powiedzialem.pl na facebooku
 
  podziel si� tym postem na:
Basia 
WordPress.Klub


Imię: Basia
Pomogła: 8 razy
Wiek: 37
Dołączyła: 21 Sty 2013
Posty: 296
Miasto: Gliwice

Wysłany: 2013-02-27, 09:29   

adrkwi napisał/a:

Cytat

Ej, 3 strony wątku poleciały, a tu jeszcze nikt nie zgłosił bloga do oceny. :)

Pewnie dlatego, że wyświetla się komunikat

Cytat

Nie możesz pisać nowych tematów.



Haha faktycznie :)

Cytat

Tylko moderatorzy mogą pisać nowe tematy w tym dziale.

Nie masz jeszcze wymaganej liczby postów (podana w opisie tego działu na stronie głównej forum). Szczegóły tutaj.

Zapraszamy do dyskusji. Rozmowy w tematach bez limitów pozwolą na odblokowanie pozostałych - min. tego.
______________________________________________________
www.SlonecznyBalkon.pl - Moje małe miejskie ogrodnictwo balkonowe :)
Słoneczny Balkon na FB
 
  podziel si� tym postem na:
Agatonek 
Blogger.Klub

Dołączyła: 28 Sie 2012
Posty: 125

Wysłany: 2013-02-27, 10:46   

Lukem napisał/a:


Nie musimy, a wręcz nie możemy wszystkim słodzić, ale niech będzie miło i sympatycznie. ;)

Dokładnie ;)
Jak się zgłosi np. blog działający od tygodnia/miesiąca, w którym tak naprawdę wszystko jest do poprawy to ciężko pisać coś pozytywnego, ale nawet negatywne opinie można napisać kulturalnie i przede wszystkim krytykować konstruktywnie, a nie zjechać dla samego faktu zjechania.


Zaczęło mnie tylko zastanawiać jedna kwestia - różne oceny i zalecenia od oceniających w tej samej kwestii ;) O ile osoba dłużej pisząca, nieco bardziej się orientująca, sobie z tym jakoś poradzi i wybierze to co mu bliższe, o tyle osoby początkujące mogą mieć mętlik przy różnych zaleceniach, jeżeli w przypadku jego bloga jedna osoba zaleci i uzasadni takie działania, a inna zaleci coś odwrotnego.
 
  podziel si� tym postem na:
Basia 
WordPress.Klub


Imię: Basia
Pomogła: 8 razy
Wiek: 37
Dołączyła: 21 Sty 2013
Posty: 296
Miasto: Gliwice

Wysłany: 2013-02-27, 15:17   

Agatonek napisał/a:


Zaczęło mnie tylko zastanawiać jedna kwestia - różne oceny i zalecenia od oceniających w tej samej kwestii ;) O ile osoba dłużej pisząca, nieco bardziej się orientująca, sobie z tym jakoś poradzi i wybierze to co mu bliższe, o tyle osoby początkujące mogą mieć mętlik przy różnych zaleceniach, jeżeli w przypadku jego bloga jedna osoba zaleci i uzasadni takie działania, a inna zaleci coś odwrotnego.


Taa - ile ludzi tyle opinii :) ale jakby ktoś poczytał porady na różnych profesjonalnych stronach to też będą różne. Wszystko zależy przede wszystkim od tego co chcemy osiągnąć - i tu moim zdaniem jest potrzebna największa pomoc. Żeby zadawać pytania - gdzie chcesz dojść, kim są Twoi czytelnicy, co chcesz uwypuklić itp. Dlatego osoba zgłaszająca bloga powinna np. powiedzieć "Zależy mi na zwiększeniu liczby komentarzy" albo "Zależy mi na zwiększeniu liczby subskrypcji" itp - wtedy można dać konkretną poradę popartą jakąś tam teorią. Natomiast jak ktoś zapyta "Jak podoba się Wam moja strona?" - to sam naraża się na baaardzo subiektywne opinie :)
______________________________________________________
www.SlonecznyBalkon.pl - Moje małe miejskie ogrodnictwo balkonowe :)
Słoneczny Balkon na FB
 
  podziel si� tym postem na:
Lukem 
Blogowicz.Friend

Pomógł: 89 razy
Dołączył/a: 01 Kwi 2006
Posty: 1739

Wysłany: 2013-02-27, 18:39   

Agatonek napisał/a:

Zaczęło mnie tylko zastanawiać jedna kwestia - różne oceny i zalecenia od oceniających w tej samej kwestii O ile osoba dłużej pisząca, nieco bardziej się orientująca, sobie z tym jakoś poradzi i wybierze to co mu bliższe, o tyle osoby początkujące mogą mieć mętlik przy różnych zaleceniach, jeżeli w przypadku jego bloga jedna osoba zaleci i uzasadni takie działania, a inna zaleci coś odwrotnego.


I wtedy obie strony dorzucają uzasadnienie swoich racji. Ciężko wybierać między dwiema możliwościami, nie wiedząc dlaczego jedna jest lepsza od drugiej. Ale mając listę argumentów przed sobą, wybór jest prostszy.
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2013-02-27, 19:01   

Wydaje mi się, że Łukaszowi chodziło bardziej o brak konkretnych ustaleń i ruszenia z tym, bo rzeczywiście temat ma już 3 strony a nadal brak jakiegokolwiek regulaminu.

W założeniu miało to wyglądać jak oceny blogowe, które widuje się na blogach (stąd moja sugestia co do rankingów i skali szkolnej). Wy sugerujecie luźne dyskusje na temat czytelności, wyglądu itp. Nie mam nic przeciwko.

Proponuję skupić się na ustaleniu konkretnych zasad dotyczących dodawania tematu.

Wymagania przy zakładaniu:
1. aktywny użytkownik z osiągniętym limitem postów (nie mogą zostać nabite tylko po to by dostać się do tego działu)
2. brak aktywnych ostrzeżeń (za spam i nabijanie)
3. blog powinien zawierać przynajmniej 1-2 wpisy.
4. jeden blog = jeden temat
5. trzeba być administratorem/właścicielem tego bloga
6. strona musi być prowadzona w formie bloga (dowolny skrypt)

Wymagania w treści:
1. krótka informacja o użytkowniku (BIO)
2. adres
3. tematyka + krótki opis tego o czym pisze
4. opis oczekiwań dotyczących oceny, minimum 1-2 zdania, w których dowiemy się na czym oceniający mają skupić swoją uwagę (ogólny odbiór, szablon, treść, funkcjonalność itd.)
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Basia 
WordPress.Klub


Imię: Basia
Pomogła: 8 razy
Wiek: 37
Dołączyła: 21 Sty 2013
Posty: 296
Miasto: Gliwice

Wysłany: 2013-02-27, 20:36   

Htsz napisał/a:

Wydaje mi się, że Łukaszowi chodziło bardziej o brak konkretnych ustaleń i ruszenia z tym, bo rzeczywiście temat ma już 3 strony a nadal brak jakiegokolwiek regulaminu.

W założeniu miało to wyglądać jak oceny blogowe, które widuje się na blogach (stąd moja sugestia co do rankingów i skali szkolnej). Wy sugerujecie luźne dyskusje na temat czytelności, wyglądu itp. Nie mam nic przeciwko.

Proponuję skupić się na ustaleniu konkretnych zasad dotyczących dodawania tematu.

Wymagania przy zakładaniu:
1. aktywny użytkownik z osiągniętym limitem postów (nie mogą zostać nabite tylko po to by dostać się do tego działu)
2. brak aktywnych ostrzeżeń (za spam i nabijanie)
3. blog powinien zawierać przynajmniej 1-2 wpisy.
4. jeden blog = jeden temat
5. trzeba być administratorem/właścicielem tego bloga
6. strona musi być prowadzona w formie bloga (dowolny skrypt)

Wymagania w treści:
1. krótka informacja o użytkowniku (BIO)
2. adres
3. tematyka + krótki opis tego o czym pisze
4. opis oczekiwań dotyczących oceny, minimum 1-2 zdania, w których dowiemy się na czym oceniający mają skupić swoją uwagę (ogólny odbiór, szablon, treść, funkcjonalność itd.)


Fajnie to wygląda.. Sama nie wiem czy bym nie porzuciła BIO, ale na pewno dodałabym zrzuty ekranu.
______________________________________________________
www.SlonecznyBalkon.pl - Moje małe miejskie ogrodnictwo balkonowe :)
Słoneczny Balkon na FB
 
  podziel si� tym postem na:
adrkwi 
WordPress.Klub


Pomógł: 3 razy
Dołączył/a: 23 Sty 2013
Posty: 190

Wysłany: 2013-02-28, 01:23   

Bio odrzuciłbym, wiele blogów prowadzonych jest anonimowo, chociażby otwarte pamiętniki. Kiedy start działu?

[ Dodano: 02-03-2013, 21:03 ]
no i nie doczekamy się? :)
______________________________________________________
Powiedzialem.pl na facebooku
 
  podziel si� tym postem na:
Eisen 
Blogger.Klub


Dołączył/a: 29 Sty 2013
Posty: 61

Wysłany: 2013-03-03, 10:05   

To może Htsz zrób możliwość zakładania tematów przez zwykłych użytkowników, nie tylko moderatorów, tak na próbę chociaż. Te zasady, co wyżej podałeś są IMO ok.
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz