Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Zamknięty przez: Htsz
2013-02-16, 02:36
Autor Wiadomość
przechodzien
[Usunięty]



Wysłany:    prawa autorskie

Przeglądając szablony umieszczone na http://szablony.blogowicz.info/ nad jedna rzeczą się zastanawiam: czy macie zgody autorów grafik i zdjęć na ich umieszczenie? Bo na przykład na szablonie aktualnie znajdującym się na tym blogu: http://rozmysleniakornelik.eblog.pl/ (nie mogę go w tej chwili znaleźć na Waszej stronie) widzę fotografię autorsta Anne Geddes, która, o ile wiem bierze grubą kasę za licencję na drukowanie zdjęć na kalendarzach i pocztówkach. Tu z kolei: http://szablony.blogowicz...ady5/lady5.html natknęłam się na zdjęcie autorstwa mojego znajomego, swego czasu znajdujące się z zbiorach Gnieźnieńskiej Agencji Modelek, zresztą było też w 2002 roku na zbiorowej wystawie fotografii. Gdy Mariusz wróci z Anglii, czy gdzie on się aktualnie podziewa, spytam, czy macie licencję na wykorzystanie, chociażby do celów niekomercyjnych, czy może tak sobie ściągnęliście z netu i nie raczyliście nawet podpisać autora. (Inna sprawa, że czasem ktoś chce dobrze, ale zamiast autora, który ma pełne prawa autorskie podpisuje się na szablonie serwis, który jedynie udostępnia hosting i obsługę stron, jak choćby DeviantART.)
To, że coś jest dostępne w internecie, nie znaczy, że każdy może to w dowolnym celu wykorzystywać, przetwarzać, publikować, udostępniać innym. Jeśli nie macie zgody na wykorzystanie obrazu, który nie jest ogólnie dostępny do dowolnego wykorzystania, to to jest kradzież własności intelektualnej i naruszanie praw autorskich. Piszę, bo mnie coraz powszechniejszy w sieci brak szacunku dla cudzej własności i bezczelność (czasem wystarczyłoby zapytać) po prostu wku***a. Jeśli macie licencje na te wszystkie obrazy użyte do szablonów (co jednak wydaje mi się mało prawdopodobne), to w takim razie mój mail nie dotyczy Was tylko ogólnej sytuacji i za pomyłkę wynikającą z tego, że autorzy grafik nie są nigdzie wymienieni serdecznie przepraszam.
Apeluję tylko do internautów o traktowanie poważnie siebie i innych, a do projektantów szablonów o wykazanie profesjonalizmu i szacunku dla własności intelektualnej (w końcu jeśli zrobicie coś absolutnie sami - grafikę, layout, skrypt, chyba nie bylibyście zadowoleni gdyby ktoś to potraktował, jakby było jego własnością).

[ Komentarz dodany przez: moron: 30-10-2006, 23:24 ]
polecam temat http://forum.blogowicz.in...wanie-vt148.htm :)
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2006-10-30, 23:31   

otóż sprawa wygląda tak, że za to co znajduje się na szablonie odpowiada jego autor. Szablony wymienione w twojej wypowiedzi są dość stare. Obecnie grafiki są kredytowane jak nalezy. Wczesniej było z tym różnie. Kiedy autor nie był znany widocznie autorzy szablonów postanowili nie pisać nic, ale nie wyklucza to równocześnie kasowania szablonu lub dopisania stopki w momencie kiedy zgłosi się autor zdjęcia. Kilka razy już dopisywałem autorów fotosów na szablonach :)
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
przechodzien
[Usunięty]



Wysłany: 2006-10-31, 09:56   

Cytat

Kiedy autor nie był znany widocznie autorzy szablonów postanowili nie pisać nic,


Akurat rozśmieszyło mnie w odniesieniu do pierwszego wymienionego przeze mnie szablonu. Wystarczy przejść się do empiku, obejrzeć kilka kalendarzy i albumów.
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2006-10-31, 11:20   

przechodzien napisał/a:

Wystarczy przejść się do empiku, obejrzeć kilka kalendarzy i albumów.
to też jest wesołe ;) nie oglądam kalendarzy, przysyłają mi z dialogu co roku :) Szablon dodano 2004-01-05 wtedy też były ?

Chodzi o to, że dawno temu mało kto się tym przejmował widocznie (poptrz na daty dodawania szablonów), ja tego nie sprawdzam i nie mam zamiaru sprawdzać, bo to należy to tego co robi szablon. Wiele starych było już kasowanych ze strony (z uwagi na budowe) i będą bo dochodzą nowe, lepsze i odpowiednio opisane.

p.s. jak wspomniałem wyżej, jeżeli autor zauważy swoją pracę i się zgłosi z nakazem skasowania to w momencie udowodnienia swojej racji do takiego nazaku się stosuję lub proponuję odpowiedni kredyt na szablonie i to jak narazie wystarczało. Tego typu grafiki mogły nie mieć podpisu bo pewnie autorzy szablonu szukali tego poprzez google images a nie bezpośrednio na stronach, nie da się teraz do tego dojść bo wiele z nich ma ponad rok czy dwa. Jednak nikt niegdy nie podpisywał siebie jako autora cudzych fotek a jako projektanta szablonu, to dość spora różnica ;)

[ Komentarz dodany przez: moron: 31-10-2006, 11:35 ]

Cytat

Szablon dodano 2004-01-05 wtedy też były ?
z tego co pamietam to data awarii serwera - szablon byl dodany wczesniej
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz