Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów - fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu

::
Autor Wiadomość
P4uli 
Blogger.Klub

Imię: Paulina
Pomogła: 7 razy

Wysłany:    Pobieraczek - uwaga

Nie wiem czy ktokolwiek z was spotkał się z tym portalem. Oferuje on rzekomo dostęp do ponad miliona gier, filmów czy muzyki. Niestety to tylko ściema. Słyszałam o nim kiedyś w uwadze

Logując się akceptujesz regulamin i podajesz swoje dane. Wg regulaminu przez 10 dni możesz pobrać aż 1GB danych Niestety po zalogowaniu nic nie da się pobrać a w regulaminie jest zapis że po 10 dniach za konto po prostu płacisz. Po tych 10 dniach firma zaczyna przysyłać rachunki na kwoty około 100 zł. Później jest zastraszanie sądem i wysokie odsetki. Niestety często ludzie się boją i są bezsilni ponieważ zalogowanie oznacza zawarcie wiążącej umowy z firmą Eller Service i wszystko prawnie jest jak najbardziej w porządku.
Oczywiście lepiej nie płacić bo firma i tak nigdy nie zgłosi sprawy do sądu i niezapłacona suma nie zostanie wyegzekwowana

Nagłośnienie sprawy pewnie zniechęciło niektórych do zalogowania się ale firma zaczęła w inny sposób pozyskiwać swoich klientów.

W internecie pojawiły się informacje że wezwania do zapłaty zaczęli dostawać ludzie którzy nigdy nie logowali się na Pobieraczku. Po prostu właściciele strony zaczęli szukać w internecie upublicznionych adresów oraz skupować je od innych firm i sami zakładać na nie konta.

A więc uważajcie gdzie podajecie swoje dane szczególnie te z adresem oraz nigdy nie płaćcie Pobieraczkowi :)

podziel się tym postem na:

Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do społeczności na G+ --- Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team

Zaproszone osoby: 83
Imię: Arkadiusz (Arek)
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2012-10-25, 00:18   

O pobieraczku było już wiele razy, nawet w telewizji. Jeżeli są ludzie, którzy nadal dają się nabierać - to przykre. O tym, że skupują adresy (domowe?) akurat nie słyszałem. Ciekawa sprawa. Rozumiem, że zakładają to z adresów IP przypisanych do rejonu danego adresu domowego? bo jeżeli nie to zgłosiłbym wyłudzenie i kazał udowodnić, że to ja zarejestrowałem sobie tam konto :-) zacząłbym właśnie od IP.

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku lub dodać do obserwowanych na google+. :^^:

creativamente 
Blogger.Klub

Imię: Marta

Wysłany: 2014-01-05, 17:27   

Ja miałam przygodę z pobieraczkiem w swojej młodości, na szczęście mądry tata po krótkiej konsultacji mnie uchronił i nie zapłaciłam im ani złotówki ;p

Marian381 
WordPress.Klub

Wysłany: 2014-01-05, 17:53   

Dawno temu miałem konto u nich, ale do dzisiaj nie dostałem żadnego pisma. Swoją drogą ludzie na prawdę mają tupet żeby się zajmować takimi oszustwami, na pewno sporo ludzi dało się nabrać i interes się kręci.

Riboq 
Blogger.Klub

Pomogła: 1 raz

Wysłany: 2014-01-05, 19:59   

Dostałam od nich maila z pogróżkami. Pech chciał, że ja akurat na takich serwisach zawsze czytam regulamin. I wlepienie mi abonamentu nie zgadzało się nawet z ich Regulaminem. Gorzej, że zmieniają regulamin kiedy im przyjdzie ochota.
Firma ma już wyrok sądowy za naciąganie. W odpowiedzi na pogróżki sądowe (których i tak nie byliby w stanie wyegzekwować) zacytowałam im treść orzeczenia sądowego, kilka akapitów pewnego prawnika z forum prawnego, fragment jakiegoś artykułu z neta i więcej nic nie napisali.

zetel 

Wysłany: 2014-01-05, 20:12   

Za czasow, kiedy ja sie tam rejestrowalem bylo napisane malym druczkiem, ze wplata jest dobrowolna.
Przestroga - nie podawać wszędzie swoich danych

Tova 
Blogger.Klub

Wysłany: 2014-11-30, 22:42   

Też kiedyś miałam z nimi problem. Rozwiązać mi go pomogła pewna dziewczyna, która wcześniej miała ten sam problem. Potem ja pomagałam innym, bo na jakimś forum zostawiłam swój mail. A skoro ludzie do mnie pisali, to jak miałam im nie pomóc :)

::
Odpowiedz do tematu