Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Zamknięty przez: Htsz
2013-02-08, 23:25
Autor Wiadomość
teneniel 
WordPress.Klub
Lineage II Gamer


Pomogła: 30 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 01 Maj 2008
Posty: 875
Miasto: z DNA

Wysłany:    [Serwisy Aukcyjne] Delibo - opinie

Słyszeliście coś o (podobno) nowym serwisie aukcyjnym Delibo.pl ?
Nie?
Ja też ^^
Dopóki jakieś 15 minut temu nie dostałam na skrzynkę FB reklamy owego serwisu.

Weszłam na stronę i... konkurs?
eeee... to w końcu serwis aukcyjny czy konkurs?
nie mam bladego pojęcia, ale jak licznik wskazuje - dowiem się za 3 dni, kiedy to "coś" ruszy.

A teraz serio:
pierwsze co mi się rzuciło w oczy to:
1) regulamin niby ok, ale...
2) dział kontakt wygląda mizernie - zwykły formularz, brak realnych danych adresowych wraz z nazwiskiem/kami
3) ciąg dalszy punktu nr1 - regulamin jest przejrzysty i ładny, ale czegoś mi w nim brak. jest nazwa firmy, jest adres w Krakowie... i nic poza tym!
Powinien być KRS (każda zarejestrowana firma go posiada) i ilość środków pieniężnych przeznaczonych na statut spółki (a takowy niby posiadają skoro to spółka z. o. o.).
4) sprawdziłam tu i ówdzie i wyszło mi:
- brak informacji o firmie w jakimkolwiek dostępnym informatorze o firmach
- zgooglanie adresu daje salon sukien ślubnych, jakiegoś krakowskiego (?) dewelopera i salon auto-moto - zero o jakiejkolwiek firmie o nazwie Delibo.
- domaintools pokazuje zarejestrowaną domenę miesiąc temu przez Consulting Service Robert Siebielski z siedzibą w Warszawie, hosting dedyk u Kei.pl w Krakowie
- oczywiście wszelkie dane rejestratora ukryte.

czy ja mam jakieś deja vu?
specjalnie nie podam co o tym myślę, bo jestem ciekawa, co wy o tym sądzicie, ale jestem pewna, że mamy podobne zdanie.

zachęcam do dyskusji, jestem ciekawa, czy ktoś mieszkający w Krakowie jest w stanie potwierdzić realne istnienie firmy...
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2010-12-03, 22:48   

sam layout powala, tak jakby wszystko robione w biegu, byle nie przegapić szału świątecznego, w którym ludzie rzadziej czytają regulaminy i węszą oszustwa ;)

oczywiście nikogo nie oskarżam, bo nie mam w tej chwili dowodów na nic - zastanawia mnie natomiast coś innego. Jak duże pokłady finansowe i jak dobre pomysły ma ten ktoś, że próbuje swoich sił z "monopolistą". W konkurowaniu z allegro poległy już min. świstak czy ebay a mają dość spore zaplecza ;)
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
teneniel 
WordPress.Klub
Lineage II Gamer


Pomogła: 30 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 01 Maj 2008
Posty: 875
Miasto: z DNA

Wysłany: 2010-12-10, 20:03   

ciąg dalszy historii o delibo.pl - podobno nowym serwisie aukcyjnym (o którym nikt nie wiem i nikt nie słyszał, ani tym bardziej specjalistyczne strony też nie).

dziś o 12 zakończył się konkurs (dwa razy przedłużany) i...
wygrał niejaki mar...@.pl - 2490 pkt
ale jest coś znacznie ciekawszego - na profilu, który wysłał do mnie PM z reklamą widnieje taki oto e-mail kontaktowy: marketing@delibo.pl

screen nr 1 - strona delibo.pl z wynikami konkursu:


screen z profilu (oficjalnego) na FB niejakiego Błażeja Delibo ( http://pl-pl.facebook.com...100001873641865 ):


żeby nie było screeny zrobione zostały kilka minut temu.

Dlaczego mam wrażenie, że osoba wygrywająca ukrywa się pod adresem e-mail marketing@delibo.pl ?
HA!

To co najmniej dziwne, bo istnieje jeszcze jeden oficjalny profil delibo.pl ( http://www.facebook.com/d...p.taniej?ref=ts lub alternatywny z numerem użytkownika http://pl-pl.facebook.com...164405306931021 ) który to zachęcał do brania udziału w konkursie przedstartowym.

co ciekawe, dzień po założeniu tematu tutaj, w regulaminie (na samym początku przy adresie) pojawił się numer KRS... tyle, że NIEISTNIEJĄCY. W dalszej części regulaminu nie uwzględniono numeru, choć adres w Krakowie się powtarzał.
PS. smaczku najostrzejszej papryczki świata dodaje fakt, że z dolnej belki zniknął dział KONTAKT, tak samo jak z serwera (opłaca się nie czyścić czasem historii przeglądania).

Aha, jakby komuś przyszło do głowy - nic nie sugeruję, nie oceniam - tu są tylko i wyłącznie fakty - ocenę i domysły pozostawiam czytającym temat. ^^
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2010-12-11, 02:31   

na jednym ze screenów widzę maila, który zajął trzecie miejsce, koleś spamował FB i fora. Można go zapytać za jakiś czas czy nagrodę w postaci mp3 otrzymał ;) szukając w Google po nazwie tej strony nie znalazłem zbyt wielu miejsc, gdzie ktoś namawiałby do założenia konta w ramach konkursu a mimo to zebrali bazę około 2tys. maili ;)

regon wskazuje poprawne dane firmy. Skasowanie działu kontakt jest jednak dziwnym posunięciem, poza kilkoma linijkami w regulaminie na tej stronie nie ma żadnych informacji o właścicielu. To kompletnie nie wzbudza zaufania do prowadzenia jakichkolwiek interesów.

Przydałoby się żeby ktoś z Krakowa sprawdził co kryje się pod tym adresem ;)
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Apat 

Wiek: 31
Dołączył/a: 11 Gru 2010
Posty: 3

Wysłany: 2010-12-11, 15:08   

Witam sprawdzałem ten nr REGON(121398486) i jest w bazie GUS-u niżej w załączniku, wygrałem w tym konkursie mp3 właśnie i teraz czekam czy dostanę tą nagrodę, jak nie to zawsze jest adres w rejestrze i można wytoczyć proces. Tu link do strony GUS
http://www.stat.gov.pl/regon/

Istnieje już od dawna serwis podobny do tego Zbijanka.pl , ale niestety powoli umiera śmiercią naturalną przez brak reklamy w początkowych fazach rozwoju prezentował się okazale, ale prawie nikt tam już nie wystawia ani nie kupuje, sam miałem okazję kupić tam produkt o 80% taniej niż na allegro ale niestety nic więcej
 
  podziel si� tym postem na:
teneniel 
WordPress.Klub
Lineage II Gamer


Pomogła: 30 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 01 Maj 2008
Posty: 875
Miasto: z DNA

Wysłany: 2010-12-12, 00:30   

Apat, dzięki za info - zwłaszcza za regon - w momencie tworzenia tego tematu, delibo nie podawało tego numeru na swojej stronie, ale także absolutnie nie było go w bazie GUS, co oznacza, że zanim zdążyli uzyskać numer, zaczęli działalność konkursową na dobre, ba! konkurs już się zakończył zanim regon zdążyć trafić na stronę (a przynajmniej w dniu 9 grudnia go jeszcze nie było ani na stronie, ani tym bardziej w informacji od GUS, mimo, że widać na screenie datę 3 grudnia jako datę powstania).
Osobiście mnie ciekawi, czy ktokolwiek dostanie nagrodę, która w regulaminie przewidziano. Ciekawi mnie także jedna rzecz, o której nie wspomniałam wcześniej - w regulaminie jest mowa o jakiś "dillosach" - jakiś, bo mimo istnienia mini-słowniczka, brak w nim definicji dillosa a także jego nawet "wirtualnej" wartości.

Co do wytoczenia ewentualnego procesu - jak wcześniej wspomniałam firma podaje adres i owszem, tylko nie wiadomo, czy pod tym adresem faktycznie istnieje firma. bo równie dobrze, mogli podać istniejący adres, a firmy pod nim brak (czyli firma krzak), ze strony zniknął dział kontaktowy (przypominam, że był to zwykły formularz html), który wyglądał tak: (odzyskane z google):



także nawet jeśli byś chciał założyć sprawę to wątpię czy się uda - brak firmy pod adresem, brak kontaktu jakiegokolwiek, brak nazwisk... i forma własności z przewagą własności zagranicznej...

już samo, to, że tutaj trafiłeś, oznacza, że musiałeś skądś się dowiedzieć o tym forum, a na godzinę 15 dnia 11 grudnia br. po wpisaniu "delibo" w google to forum wyskakiwało jako 3 pozycja, a reszta... to posty na innych forach proszące o kliki. ^^
 
  podziel si� tym postem na:
Apat 

Wiek: 31
Dołączył/a: 11 Gru 2010
Posty: 3

Wysłany: 2010-12-12, 11:35   

teneniel napisał/a:






także nawet jeśli byś chciał założyć sprawę to wątpię czy się uda - brak firmy pod adresem, brak kontaktu jakiegokolwiek, brak nazwisk... i forma własności z przewagą własności zagranicznej...

już samo, to, że tutaj trafiłeś, oznacza, że musiałeś skądś się dowiedzieć o tym forum, a na godzinę 15 dnia 11 grudnia br. po wpisaniu delibo w google to forum wyskakiwało jako 3 pozycja, a reszta... to posty na innych forach proszące o kliki. ^^


Hmm, nie no jakoś nie mam zamiaru bawić się w wytaczanie procesu to tak jakby co dla innych za dużo z tym zabawy ;) a jak ja wpisywałem w google słowo delibo to to było pierwsze forum jakie wyskoczyło bo przed tym tylko jakaś angielska strona a później strony delibo.pl , a, że chciałem się dowiedzieć co o tym inni sądzą to sobie zrobiłem na tym forum konto i stworzyłem post, a tak jakby co to mam e-mail kontaktowy przez który 2x dowiadywałem się o konkursie od jego założyciela ale później umilkł i przestał odpisywać
 
  podziel si� tym postem na:
osskaa 

Dołączył/a: 14 Gru 2010
Posty: 2

Wysłany: 2010-12-14, 19:29   

Witam wszystkich,

Bardzo mi miło, że serwis Delibo.pl przed startem cieszy się aż tak dużym poważaniem wśród Forumowiczów.

Uprzedzę pytanie - tak jestem jednym z autorów Delibo.pl

teraz odpowiedzi na wątpliwości:

1. Tak jesteśmy nową organizacją - chcieliśmy odpalić serwis jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia, natomiast czas tworzenia spółki z o.o. jest w Polsce koszmarnie długi. Jesteśmy spółką z o.o. w organizacji, która ma wszelką zdolność do czynności prawnych, nie ma za to jeszcze tak bezcennych aktywów jak NIP i KRS, bez których wszelka działalność po prostu zamiera :)

2. Konkurs się skończył i zwycięzcy zostaną nagrodzeni. Chcieliśmy powiązać zakończenie konkursu z odpaleniem serwisu, ale to z przyczyn technicznych się nie udało. Dlatego nie przedłużając dłużej konkursu zatrzymaliśmy zegary, wciąż doskonaląc serwis. W tej chwili trwa weryfikacja zwycięzców, bo musimy odsiać tych, którzy ewidentnie zakładali fikcyjne konta email by zwiększyć punktację.

3. Będziemy się kontaktować ze zwycięzcami jeszcze w tym tygodniu, by wysłać im wygrane nagrody jeszcze przed Świętami..

4. Fan Page na Facebooku będzie ulepszony, będą też nowe konkursy dla użytkowników portalu Delibo.pl

5. Na naszym portalu nie ma robotów, ani automatów, można wystawiać zwykłe produkty nowe i używane

6. Dille to sposób na obniżanie cen na portalu. Dla wszystkich użytkowników dajemy 5 gratisowych Dilli na start, by można było zobaczyć, jak działa portal.

7. Jeden Dill obniża cenę minimum o 20gr

8. Jeżeli ktoś nie chce kupować Dilli może po prostu kupić dany towar bez aukcji poprzez opcję Kup Taniej.


Fakt, że jesteśmy nowym serwisem aukcyjnym, który wykorzystuje mechanizmy aukcji holenderskich, nie oznacza, że mamy złe intencje, albo stosujemy jakieś triki. Niemniej będziemy wdzięczni, za każdą krytyczną uwagę dotyczącą portalu..
Jestem poza tym mile zaskoczony, że tyle osób zadaje sobie trud sprawdzenia nowych inicjatyw.

Z pozdrowieniami
Marcin Osowski
Delibo.pl
 
  podziel si� tym postem na:
teneniel 
WordPress.Klub
Lineage II Gamer


Pomogła: 30 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 01 Maj 2008
Posty: 875
Miasto: z DNA

Wysłany: 2010-12-14, 20:46   

osskaa, witamy :)

Miło, że ktoś raczył choćby się tu pofatygować ^^

Jestem w stanie zrozumieć, że firma jest bardzo młodziutka, ale nie rozumiem jednego - nawet jeśli chcieliście(i to zrobiliście) wystartować z konkursem i serwisem przed świętami, to dlaczego dużo wcześniej nie zarejestrowaliście firmy z odpowiednimi numerami?
Startowanie z biznesem bez podstawowych informacji takich jak NIP i numer KRS podważa nie tylko wasza wiarygodność (właśnie min. dlatego powstał ten temat ) ale także budzi spore wątpliwości, co do samego konkursu i jego wyników (w końcu sorry - ale jak wyjaśnić podobieństwo e-maila wygranego, do tego z kontaktu na FB?), ja nie wierzę w przypadki -_-

Po drugie - jeśli chcecie wysyłać wygrane przed świętami, to pewnie w droższej wersji - kurier na wasz koszt (ew. paczkomat?) bo przez PP się nie uda
Po trzecie - punkty od 6 do 8 - po co było tu pisać - ewidentnie komuś się zapomniało wspomnieć o tym w regulaminie na waszej oficjalnej stronie, a jest to najzwyczajniej w świecie poważne przeoczenie.

Po czwarte - "zniknięty" ze stopki dział kontaktowy od razu po zakończeniu konkursu to strzał w stopę - i się pan dziwi, że nasuwają się takie, a nie inne wnioski?

Po piąte - ZERO informacji o starcie nowego serwisu aukcyjnego choćby w Dzienniku Internautów czy zareklamowanie się na Benchmark.pl (i innych pokrewnych serwisach traktujących o nowinkach technicznych i internetowych) - Kolejny strzał, tym razem w drugą stopę - serwis widmo? jak widać 200 użytkowników w "lubiących" na FB to dla was maksimum, na które serwis stać.

Jak dla mnie, przypadek Delibo.pl to kolejna ciekawostka - nic więcej.

Zwyczajnie zaczęliście (jak to się mówi - Hytsz, przykro mi :P ) od dupy strony, byleby tylko zdążyć przed świętami. A tak się firmy nie prowadzi ^^
 
  podziel si� tym postem na:
osskaa 

Dołączył/a: 14 Gru 2010
Posty: 2

Wysłany: 2010-12-14, 22:56   

Witam ponownie,

cóż, mnóstwo cennych i uwag i wskazówek. Z większością wypada się zgodzić...

Z tym, że chęć wystartowania przed Świętami nie jest przecież niczym złym, ani dziwnym. Fakt, że zaoferowaliśmy uczestnikom Konkursu możliwość wygrania Ipada jeszcze przed Świętami w taki sposób, żeby Zwycięzca cieszył się nim już na Wigilię, chyba świadczy o nas tylko dobrze.

Wiem, że dla wielu ludzi w Polsce prowadzenie działalności bez wszystkich możliwych pozwoleń, zgłoszeń, numerów, certyfikatów, etc jest trudne do wyobrażenia. Wszystkie te numery i dokumenty są oczywiście ważne, ale przecież nie o to chodzi w prowadzeniu działalności gospodarczej.

W kontekście powyższego rozumiem podejrzenia, że mar...@.pl to nasz adres marketing@delibo.pl
Fakt, że nie mamy jeszcze nr KRS nie oznacza jednak, że jesteśmy ludźmi aż tak mało lotnymi, by robić takie prostackie numery, jak przyznawanie sami sobie nagród. :)

Pozwalamy sobie również wybierać sposób informowania oraz promocji serwisu tam, gdzie w danym momencie uznajemy za stosowne..

Jeżeli chodzi o Dille to Regulamin Konkursu regulował mechanikę przebiegu Konkursu. Wszystkie informacje dotyczące Dilli znajdą się w Regulaminie serwisu Delibo.pl

Koncentrujemy się teraz na uruchomieniu serwisu. Na pewno sam portal delibo.pl spotka się z równie interesującymi komentarzami, choć od razu uprzedzam, że tam również przez jakiś czas nie będzie jeszcze nr KRS i NIP:) - znając rychliwość małopolskich instytucji, jeszcze przez około 30dni:)

Jak mówi stare rzymskie przysłowie - nie od razu E-bay zbudowano...

PS. Dobrze, że nosimy solidne buty, dlatego możemy jeszcze chodzić po tylu strzałach w stopę

pozdrawiam i czekam na dalsze komentarze. Jeszcze raz chcę podziękować za zainteresowanie naszym serwisem. Bierzemy wszystkie uwagi pod uwagę i będziemy je uwzględniać w naszych dalnych działaniach.

Marcin Osowski
Delibo.pl
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2010-12-15, 01:23   

Cytat

Miło, że ktoś raczył choćby się tu pofatygować ^^
pofatygował się bo temat wysoko stoi na słowo klucz, to tak jak kominek i dr. oetker - teraz wszyscy wolą nie dopuszczać do podobnych sytuacji, hejterów nie brakuje ;) także chęć rozwiania naszych wątpliwości jest w tym przypadku na duży plus.

Mnie jednak wygląd serwisu nadal nie przekonuje (i nie przekona mimo tych wszystkich numerów urzedowych), niestety grafik się nie popisał. Przy nakładach jakie powinna ta firma szykować do konkurowania z innymi serwisami aukcyjnymi (mimo, że zasada licytacji będzie trochę inna) to wydatek na dobry szablon jest pewnie i tak kroplą w morzu.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
teneniel 
WordPress.Klub
Lineage II Gamer


Pomogła: 30 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 01 Maj 2008
Posty: 875
Miasto: z DNA

Wysłany: 2010-12-15, 14:33   

osskaa napisał/a:

Jeżeli chodzi o Dille to Regulamin Konkursu regulował mechanikę przebiegu Konkursu. Wszystkie informacje dotyczące Dilli znajdą się w Regulaminie serwisu Delibo.pl

a wielka szkoda, że dopiero teraz ^^
wcześniejszy regulamin był tak ubogi, że w porównaniu do aktualnego, to zwyczajny żart z państwa strony.

i zgadzam się z Htsz - serwis wyglądem nie powala (a wręcz jest po prostu kiepski i jakby robiony na kolanie przez ucznia podstawówki) a na chwilę obecną (właśnie sobie patrzę) widzę tylko okienka z podpisem "test", "ryba piła" itp
po prawej mamy tak zachęcające obrazki na promocje, że z wrażenia spadłam z krzesła - fajnie, że używacie stock'ów, ale żeby aż tak?
Może i nosze okulary, ale ślepa nie jestem i widzę, że serwis dalej w powijakach, skoro umieszczacie obrazki z watermarkiem - takie rzeczy się wykupuje i dostaje się bez niego -_- a tak to wygląda jak print screen/download z istock bez odpowiedniej zapłaty.
I przez to serwis może być postrzegany jako mało wiarygodny.
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz