Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Zamknięty przez: Htsz
2007-06-18, 15:00
Autor Wiadomość
Artur 
Ownlog.Klub

Zaproszone osoby: 15
Dołączył/a: 07 Mar 2006
Posty: 356

Wysłany: 2006-11-01, 14:26   

Muzyka Twojej duszy?

podoba mi sie radio na kazdy dzien :ok:
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Monstrual
[Usunięty]



Wysłany: 2006-11-01, 17:16   

co do stacji.fm, sa to dobre serwery, tylko mówie od razu, kto chce nadawac musi mieć:

- kartę dźwiękową na poziomie SB Audigy lub wyżej (w żadnym wypadku zintegrowana), anajlepiej dwie ( po co? po to, zeby słuchacze mogli do was dzwonic na skypoe i mozna to było live puścić)

- łącze - 128 kbps UP (np. Neo 512 i wyżej)

-nienaganną dykcję i nieźle się wysławiać (tego da się nauczyć)

A wracając do stacji.fm, sa to serwki na xpxie, i sa gorszej jakości niz komercyjne o porównywalnych parametrach, a słuchacze jak właczają radio słysza reklamówkę "sponsora". Co do slotów - chwyt reklamowy, piszą że nieograniczona ilośc, a tak na prawdę sa ograniczenia (zadna maszyna nie ma nieograniczonej ilości portów ;]).

co do propozycji przyłaczenia się... hm, estem juz adminem jednego radia. Przyłaczanie się do drugiej radia w ogóle zżarło by mi już resztki wolnewgo czasu jakie mam. Bo poza radiem zajmuje się ejszcze wieloma innymi serwisami. Ale zobaczymy.
 
  podziel si� tym postem na:
Frozen Lust 
Her Infernal Majesty


Zaproszone osoby: 12
Pomogła: 14 razy
Dołączyła: 15 Mar 2006
Posty: 834

Wysłany: 2006-11-01, 17:33   

Monstrual napisał/a:

nienaganną dykcję i nieźle się wysławiać

Monstrual, slyszalam cie w radio i szczerze mowiac nie podoba mi sie twoj sposob mowienia, mam wrazenie, ze jest to bardzo wymuszone i sztuczne. Uzywasz dziwnej akcentacji wyrazow, nie mowisz tak jakbys rozmawial z ludzmi.
______________________________________________________
Cross me, and you'll soon discover that under this playful, girlish exterior beats the heart of a ruthless sadistic maniac :>
 
  podziel si� tym postem na:
mur
[Usunięty]



Wysłany: 2006-11-01, 17:34   

muszę posłuchać koniecznie, mnie usłyszycie to będziecie dopiero mieć polewkę :rotfl: :super:
 
  podziel si� tym postem na:
Artur 
Ownlog.Klub

Zaproszone osoby: 15
Dołączył/a: 07 Mar 2006
Posty: 356

Wysłany: 2006-11-01, 19:08   

heeh ja oficjalnie od dzi spowinienem miec neostrade 515

a co do karty to ja mam wbudowana w plyte glowna gigabyte 8n-sli pro (czy cos takiego)

Audio Driver Version: 5.10.0.5820
DirectX Version: 9.0c
Audio controler: nVidia(003A)
Audio Codec: ALC850

z obsluga 8Ch Speakers

w czerwcu to byla jedna z nowszych plyt gigabyte'a
 
  podziel si� tym postem na:
Monstrual
[Usunięty]



Wysłany: 2006-11-01, 20:28   

niewazne, ze najnowsze plyta glowna, karta dzwiekowa zintegrowana odpada.. jakosc jest odstraszająca - wiem na wlasnym przykladzie ^^ (czasem musialem od kumplow grywac).

Frozen Lust napisał/a:

Monstrual, slyszalam cie w radio i szczerze mowiac nie podoba mi sie twoj sposob mowienia, mam wrazenie, ze jest to bardzo wymuszone i sztuczne. Uzywasz dziwnej akcentacji wyrazow, nie mowisz tak jakbys rozmawial z ludzmi.

To musisz posłuchac też wielu innych prezenterów, żeby dojśc do tego, że to częste zjawisko. Powiem ci tak, akcentacja jest celowo, bo jeżeli audycja jest spontaniczna, rto zamiast mówić co drugie słowo YYY przeciąga się pewne głoski. No chyba że czytasz cos, jakiś konkretny tekst, albo masz tak super opanowany język, że nigdy się nie stopujesz. A gwarantuję, ze do mikrofonu trudno się przyzwyczaić, a żeby sposób naturalny wykorzystywać, potrzeba wielu lat praktyki. tak mnie uczono na szkoleniach radiowych, i tak moim zdaniem rzeczywiście jest.
jeżeli audycje są nagrywane, bo zazwyczaj takie powinny być peirwsze, to wtedy się montuje głos i wychodzi dykcja nienaganna i ekstra. Ale do tego trzeba mieć sprzęt i stacjonarne serwery. Kiedyś próbowałem tego w trójmiejskim radiu, mieliśmy serwery we własnym wynajętym lokalu, i tam nagrywaliśmy audycje, statąd transmitowaliśmy i stamtąd szły audycje live, przy których siedział jeden przy kompie i regulował glłos a drugi gadał. Niestety to jest kosztowne, i takie radio ma jedną, stała siedzibę - co znaczy że wszyscy prezenterzy musza być z tej samej okolicy.
Innymi słowy, Frozen Lust, pozyjesz, doświadczysz, zrozumiesz. Nie warto krytykowac przeciągania, bo widać nie słyszałaś "naturalnych" wypowiedzi. no chyba że porównujesz stacje internetową do porfesjonalnego radia nadajacego na falach fm. To wtedy mówię od razu - nie porównuj. Ani tez do profesjonalnych stacji radiowych, w których płacą.
Mowiac nienaganna dykcja nie chodzi o akcent, bo ten musi byc conieco zmieniony, chodzi o wyraznosc wypowiedzi i o to, czy dociera do sluchaczy. powiedziałbym wam więcej, ale post miałby km, a tak właściwie to jedynie prezentacja live i warsztaty mogłyby tu najwięcej uzmysłowić.... 10 godz to podstawy, i taki kurs musiałem przejśc, Polecam ;) . Bo na forum niestety nie jestem w stanie wszystkiego przekazać, z podstaw dziennikarstwa i obsługi radia. Zresztą od tego sa profesjonaliści.
 
  podziel si� tym postem na:
Artur 
Ownlog.Klub

Zaproszone osoby: 15
Dołączył/a: 07 Mar 2006
Posty: 356

Wysłany: 2006-11-01, 20:35   

Cholera, nie potrzebnie sprzedalem porpzednia karte muzyczną ;/ bede musial kupic

http://allegro.pl/item136...ed_cena_95.html
nada się?
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8949
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2006-11-01, 20:43   

Monstrual napisał/a:

niewazne, ze najnowsze plyta glowna, karta dzwiekowa zintegrowana odpada.. jakosc jest odstraszająca - wiem na wlasnym przykladzie ^^
wypada wydać nieco dolców na dźwięk, ale ja puszczałem z kompa muze na moim Realtek ALC850 w jakosci 192 (^^) i ludzie nie mówili nic o złej jakości dźwięku..

jak będzie radio legalne to moge pograć, od przyszłego tygodnia będę śmigał na łączu 2 mega :P wyjście będzie na 512..
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Monstrual
[Usunięty]



Wysłany: 2006-11-01, 20:44   

100 zl kosztuje SB Audigy, tania a dobra ;) . A przyda ci się. będziesz miał zintegrowaną i tę, czyli dwie. A to się bardzo przydaje (już wspominałem czemu)
 
  podziel si� tym postem na:
moron 
Administrator
Forum God


Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 01 Sty 2006
Posty: 714
Miasto: litwini wracali?

Wysłany: 2006-11-01, 20:44   

Monstrual napisał/a:

niewazne, ze najnowsze plyta glowna, karta dzwiekowa zintegrowana odpada..
tez mam zintegrowana a glosniki mam przez usb podlaczne bezposrednio z plyty wiec karty jako takiej wogole nie uzywam :P
______________________________________________________
jestem moron i uzywam painta :wstyd:
a ty
?
 
  podziel si� tym postem na:
Frozen Lust 
Her Infernal Majesty


Zaproszone osoby: 12
Pomogła: 14 razy
Dołączyła: 15 Mar 2006
Posty: 834

Wysłany: 2006-11-01, 20:47   

Monstrual napisał/a:

Innymi słowy, Frozen Lust, pozyjesz, doświadczysz, zrozumiesz. Nie warto krytykowac przeciągania, bo widać nie słyszałaś naturalnych wypowiedzi. no chyba że porównujesz stacje internetową do porfesjonalnego radia nadajacego na falach fm.

Nie, nie porownuje, tak sie sklada ze nie mam klasycznego radia i slucham tylko internetowego. Mimo to slyszalam roznych prezenterow, mowiacych w roznych jezykach i ich mowa bardziej mi sie podobala niz twoja. Po twoim poscie przeciez nie polubie od razu sposobu twojej wypowiedzi radiowej, nie przypadla mi do gustu i juz, chociaz oczywiscie mozesz to tlumaczyc, jednak kazdy czlowiek ma wlasne preferencje dotyczace glosu.
______________________________________________________
Cross me, and you'll soon discover that under this playful, girlish exterior beats the heart of a ruthless sadistic maniac :>
 
  podziel si� tym postem na:
Monstrual
[Usunięty]



Wysłany: 2006-11-03, 16:16   

Frozen Lust napisał/a:

jednak kazdy czlowiek ma wlasne preferencje dotyczace glosu.


dikładnie, i rozumiem że tobie się nie podoba ;) . Ogólnie z opinii słuchaczy wynia, że większośc bardzo lubi i moj głos i mój styl wypowiedzi. Zależy od słuchacza.
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz