Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Przesunięty przez: Htsz
2011-12-25, 05:17
Autor Wiadomość
Sudacz
[Usunięty]



Wysłany:    Blog Katalog - blog z galerią zdjęć do prezentacji biżuterii

Witam, mam problem ze znalezieniem odpowiedniego bloga, już nawet zaczynam wątpić w istnienie takowego.
Interesuje mnie założenie bloga w formie katalogu. Ponieważ robię biżuterię chciałabym to jakoś zaprezentować,jednak blogi typu pinger, onet które są w formie tasiemca są mało wygodne dla "klienta".
Zaprezentowałam mniej więcej o co mi chodzi na załączonym obrazku

Prosty w obsłudze z możliwością jakiejś tam zmiany oprawy graficznej, możliwość wrzucania fotek bez ograniczeń, z dysku nie z koniecznością wstawiania na imageshack'a czy coś w ten deseń no i najważniejsze żeby miał ten podział na kategorie, takie foldery. Zależałoby mi też na tym, żeby nie był to jakiś bardzo społecznościowy blog, bez komentarzy, znajomych.
Wiem, że najprościej byłoby założyć stronę internetową jednak o ile dobrze się orientuję są one albo płatne, albo mają nieziemskie ograniczenia.
Nie interesują mnie strony typu deviantart czy digart, to ma być darmowa, łatwa w obsłudze stronka orientacyjna prezentująca moje wyroby. Wiem że to szukanie igły w stogu siana, ale jeżeli ktoś zna fajną opcję to prosiłabym o pomoc :3
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2011-12-25, 05:16   

Ja widzę dwa wyjścia:

1. Darmowe:
Zakładasz bloga na blogger.com, pobierasz jeden z darmowych szablonów pasujących układem, dopasowujesz pod siebie i cieszysz się galerią. Zdjęcia na bloggerze pakuje się do przypisanego mu konta Picasa Web Albums.

10 szablonów na fotobloga / z galerią zdjęć, 2-3 kolumny na zdjęcia / miniatury wpisów - układ podobny do Twojego rysunku:
Wiadomość (widoczna dla zarejestrowanych)

Dwa ostatnie mają linki z paczką do pobrania. Pozostałych trzeba szukać na stronach autorów po nazwie szablonu (zwykle wpisany w tytuł strony lub nagłówek).

2. Płatne:
Stawiasz WordPress, podpinasz domenę, zamawiasz szablon dedykowany. Jest profesjonalnie, tak jak sobie wymarzysz. Minusem są opłaty (za serwer i szablon).
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Sudacz
[Usunięty]



Wysłany: 2011-12-26, 17:20   

Szczerze mówiąc pewniej czułabym się na polskim odpowiedniku, nie chcę wybrzydzać, ale jednak angielskie ustawienia stron doprowadzają mnie do szewskiej pasji :looka:

Wspomniałeś też o fotoblogach, może są jakieś właśnie fotoblogi w tym stylu? Nie znam się na blogach ale chyba fotoblog to jest jakiś odłam bloga. Skoro to i tak ma być głównie przeznaczone na zdjęcia to zastanawiam się nad tym.
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2011-12-26, 20:10   

Sudacz napisał/a:

Szczerze mówiąc pewniej czułabym się na polskim odpowiedniku, nie chcę wybrzydzać, ale jednak angielskie ustawienia stron doprowadzają mnie do szewskiej pasji :looka:
Jakie to są angielskie ustawienia? blogger.com jest w pełni spolszczonym serwisem. Nie kojarzę polskiego serwisu blogowego, który daje tak dużą swobodę i nie wyświetla reklam.

Sudacz napisał/a:

Wspomniałeś też o fotoblogach, może są jakieś właśnie fotoblogi w tym stylu? Nie znam się na blogach ale chyba fotoblog to jest jakiś odłam bloga. Skoro to i tak ma być głównie przeznaczone na zdjęcia to zastanawiam się nad tym.
fotoblog to rodzaj bloga, ale tak czy inaczej potrzebujesz odpowiedniego szablonu, podałem kilka przykładów takich prac, które się nadają.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Sudacz
[Usunięty]



Wysłany: 2011-12-27, 17:30   

Kurczę, pisałeś o bloggerze a ja kierowałam się szablonami z blogspota... ^^
Ok. pokombinuję, dziękuję za cierpliwość
Pozdrawiam :3
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2011-12-27, 18:52   

blogger.com = blog w domenie blogspot.com lub własnej.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz