Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Zamknięty przez: Htsz
2013-02-21, 19:46
Autor Wiadomość
sanitarium
[Usunięty]



Wysłany: 2008-12-30, 22:43   

Yzoja napisał/a:

ja z 4 letniego bloga odzyskałam tylko ok. 20 notek.

totalna porażka.


A ja nie odzyskałam i być może nie odzyskam nic (przez hasło).
Mam taką nieśmiałą nadzieję czy raczej pobożne życzenie, że Mylog chce zrobić wielki powrót jutro o północy... Takie efektowne wejście.. :zdziwko:
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Adriana86 

Dołączyła: 27 Gru 2008
Posty: 3

Wysłany: 2009-01-03, 21:48   

a czy są jakies inne strony oprócz archiv.org na których mogą być zapisane nasze blogi?
 
  podziel si� tym postem na:
Świrowski
[Usunięty]



Wysłany: 2009-01-03, 22:06   

Pojedyńcze strony są zapisane przez wyszukiwarki internetowe w celach późniejszego identyfikowania wyszukiwanych treści i zwracania wyniku. Innymi słowy, z zapamiętanej strony są porównywane treści wobec zadanego pytania, i na tej podstawie podawany wynik. O ile Google ma opcję wyświetlania kopii strony, to np. Altavista nie, i szkoda, bo tam znalazłem kopię notki, o którą mi chodzi. Widzę, że w wynikach wyświetla kawałek pożądanej notki, ale nie ma możliwości pokazania kopii. Chciałem napisać do ich działu obsługi klienta, ale to po prostu porażka, na maile odpowiada automat, wysyła do innego formularza, a tam za Chiny ludowe i pół ameryki nie da się NIC wysłać.
 
  podziel si� tym postem na:
miglu149 
mm1

Imię: Piter
Pomógł: 30 razy
Wiek: 29
Dołączył/a: 21 Lip 2008
Posty: 2220

Wysłany: 2009-01-04, 10:30   

Ale bloga na hasło, raczej nie da się odzyskać, chyba że Mylog wróci bądź udostępni blogi...
 
  podziel si� tym postem na:
Adriana86 

Dołączyła: 27 Gru 2008
Posty: 3

Wysłany: 2009-01-04, 11:24   

Świrowski dzięki, jestes boski. Nigdy nie sprawdzałam co oznacza >kopia< w googlach. Pobawiłam sie trochę i udało mi sie odzyskać część notek :) Dzieki wielkie

[ Dodano: 04-01-2009, 11:50 ]
w ten sam sposób przeszukałam inne wyszukiwarki, np netsprint i udało mi sie wygrzebac więcej notek :) brakuje tylko połowy czerwca i połowy lipca :)
 
  podziel si� tym postem na:
miglu149 
mm1

Imię: Piter
Pomógł: 30 razy
Wiek: 29
Dołączył/a: 21 Lip 2008
Posty: 2220

Wysłany: 2009-01-04, 12:11   

Adriana86, ale strona nie jest na hasło??
 
  podziel si� tym postem na:
Cornélia 


Dołączyła: 10 Gru 2008
Posty: 132
Miasto: Posnania / Bcn

Wysłany: 2009-01-04, 12:59   

Możecie coś więcej powiedzieć na ten temat? Bo nie bardzo rozumiem to o kopiach a jestem zainteresowana :)
 
  podziel si� tym postem na:
Bartek 
WordPress.Klub
Powrotny

Zaproszone osoby: 15
Imię: Bartek
Pomógł: 3 razy
Wiek: 31
Dołączył/a: 18 Mar 2006
Posty: 734
Miasto: Freiburg im Breisgau

Wysłany: 2009-01-04, 13:16   

Cornelia, chodzi o kopię danej strony bloga w wyszukiwarce, tzn pod wyszukanym wynikiem masz odnośnik do Kopi strony zrobioną przez Google (tudzież inną wyszukiwarkę) :)
______________________________________________________
Wiesnaaa! ... :D
Zarejestruj się na Forum
:hyhy:
 
  podziel si� tym postem na:
miglu149 
mm1

Imię: Piter
Pomógł: 30 razy
Wiek: 29
Dołączył/a: 21 Lip 2008
Posty: 2220

Wysłany: 2009-01-04, 13:30   

Żeby sprawdzić wpisz sobie w google

Kod

inurl:mylog.pl
i poszukaj wśród adresów jakiegoś bloga z mylog i nie wchodź na stronę tylko kliknij "Kopia".
Ostatnio zmieniony przez miglu149 2009-01-04, 15:49, w całości zmieniany 1 raz  
 
  podziel si� tym postem na:
Adriana86 

Dołączyła: 27 Gru 2008
Posty: 3

Wysłany: 2009-01-04, 14:08   

ja w google wpisałam po prostu adria86.mylog lub adria86.mylog.pl i wyszukało mi strony z tymi wyrażeniami. Niekróre to były strony z myloga, np jeden miesiąc

Przykład:
www.adria86.mylog.pl/archiwum.php?year=2007&month=12 - 17k - Kopia - Podobne strony

i klikając - kopia - pokazało mi mojego bloga. Sporo notek odzyskałam, Klikając -podobne strony - pokazywało mi inne strony z mojego bloga, inne miesiące. Może uda sie wam odzyskac całość, mi brakuje koniec czerwca, początek lipca, więc prawie cały blog odzyskałam :)

Część odzyskałam z netsprint.pl inna wyszukiwarka, robiłam tak samo jak w googlach

Mój blog nie miał hasła dostępu, czytać go mógł każdy i nie trzeba było podawać hasła, żeby go zobaczyć. hasło miałam tylko przy logowaniu się do panelu, ale to oczywiste
 
  podziel si� tym postem na:
Jaszczurka 

Wiek: 33
Dołączyła: 10 Lut 2009
Posty: 4
Miasto: Szczecin

Wysłany: 2009-02-10, 23:30   

"Mój blog nie miał hasła dostępu, czytać go mógł każdy i nie trzeba było podawać hasła, żeby go zobaczyć. hasło miałam tylko przy logowaniu się do panelu, ale to oczywiste"

Podobnie było z moim blogiem. Mam problem z wyszukaniem paru notek. Początek bloga pisałam na wordzie na kompie co jest teraz na złomie, dopiero kilka notek wstecz wpierw pisałam w zeszycie i te, których brakuje mogę uzupełnić, a tych których ni ma w zeszycie...to boje się że nie odzyskam... :wstyd:
 
  podziel si� tym postem na:
Krzysiek 
WordPress.Klub
Pan Cosiek


Zaproszone osoby: 4
Imię: Krzysztof
Pomógł: 17 razy
Wiek: 33
Dołączył/a: 18 Maj 2008
Posty: 3466
Miasto: R-ków.

Wysłany: 2009-02-11, 15:29   

Jaszczurka, doświadczenie mnie nauczyło, że co kilka tygodni mylog udaje, że żyje, więc gdy będzie taki moment musisz szybko eksportować notki ;)
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz