Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Zamknięty przez: Htsz
2013-02-21, 19:46
Autor Wiadomość
Świrowski
[Usunięty]



Wysłany:    

Dla osób, które martwią się, że notek z myloga (czy ktoś widział ten serwis działający w przeciągu ostatnich dwóch tygodni?) nie wydobędą: Jeżeli macie ponad rok swój blog, to zajrzyjcie na http://www.archive.org/web/web.php i tam wpiszcie (zobaczycie od razu, gdzie) swój adres... Całkiem sporo można wyciągnąć, zwłaszcza, że archiwizują do jednego poziomu w głąb, dlatego komentarze też wyciągnięcie, jak bardzo chcecie. W 2008 roku sporo zarchiwizowali internetu, i (z powodu natłoku) to co mieliście np. w lutym 2008 pewnie pojawi się w lutym 2009. No, ale sami ostrzegają, że 6 miesięcy minimum, nim zarchiwizowana strona pojawi się do wglądu.
Tak czy fak, cały 2007 wyciągnąłem dzięki temu serwisowi.
Co z notkami teraźniejszymi? wpiszcie w Google site:www.mojastrona.mylog.pl, i kliknijcie na wyświetlenie kopii. Jakbym miał notki z lutego 2008, to bym się na cały mylog wypiął, ale tak to jestem wciąż na ich łasce, przez ten jeden miesiąc... Cóż, czekam na Internet Wayback Machine...

[ Komentarz dodany przez: Htsz: 2017-02-06, 18:48 ]
zobacz również => 2016/2017 - mylog i myspot nie działa
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2008-12-16, 22:43   odzyskaj stare wpisy do bloga

Świrowski, wspominaliśmy o tej stronie przy okazji tematu: import / eksport notek, nie każdy blog jest często odwiedzany przez boty tego serwisu ;)
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
sanitarium
[Usunięty]



Wysłany: 2008-12-27, 16:51   

Mam pytanie : co z blogami na hasło? Czy z nich też można odzyskać notki za pomocą wyżej wymienionego archiwum? Mam pamiętnik na hasło i nie mogłam (lub nie potrafiłam) odzyskać za pośrednictwem http://www.archive.org/web/web.php
Będę wdzięczna za odpowiedź.
 
  podziel si� tym postem na:
Bartek 
WordPress.Klub
Powrotny

Zaproszone osoby: 15
Imię: Bartek
Pomógł: 3 razy
Wiek: 31
Dołączył/a: 18 Mar 2006
Posty: 734
Miasto: Freiburg im Breisgau

Wysłany: 2008-12-27, 19:52   

Wydaje mi się że nie*, ale zawsze można pokombinować :)

* nie sprawdzałem, ale na logike ( swoją ) wziełem :)
______________________________________________________
Wiesnaaa! ... :D
Zarejestruj się na Forum
:hyhy:
 
  podziel si� tym postem na:
Świrowski
[Usunięty]



Wysłany: 2008-12-27, 21:35   

sanitarium napisał/a:

Mam pytanie : co z blogami na hasło? Czy z nich też można odzyskać notki za pomocą wyżej wymienionego archiwum? Mam pamiętnik na hasło i nie mogłam (lub nie potrafiłam) odzyskać za pośrednictwem http://www.archive.org/web/web.php
Będę wdzięczna za odpowiedź.

Jako że moje studia omawiają ten archiwistyczny problem, mogę Ci fachowo odpowiedzieć, że teoretycznie było by to możliwe aby uzyskać treści ukryte za hasłem, ale jeżeli archiveweb nie dokonywał takich archiwizacji, (co widać - chyba, że to z tego roku, to jeszcze nie wszystko zostało zaarchiwizowane), to już takich treści się nie odzyska. Nawet, jakby taką nowość wprowadzili teraz.
Problem dotarcia do treści ukrytych za hasłem jest bardzo palący. Z jednej strony chcielibyśmy, aby nas blog można było odszukać wyszukiwarką, a z drugiej hasłujemy treści. A żeby wyszukiwarka mogła zaideksować nas, i prowadzić do nas poprzez zapytania, musi znać treść strony. Scholar google jest takim przedsięwzięciem, które częściowo to rozwiązuje, ale dotyczy on, w przeważającej części, prac naukowych, ukrytych w bazach danych, gdzie standardowa wyszukiwarka nie ma dostępu.
 
  podziel si� tym postem na:
sanitarium
[Usunięty]



Wysłany: 2008-12-29, 22:40   

Bardzo dziękuję za odpowiedź. Teraz tylko mieć nadzieję, że mylog cudownie zmartwychwstanie choć na jakiś czas, żeby odzyskać co się utraciło...
 
  podziel si� tym postem na:
olobolo 

Dołączył/a: 30 Gru 2008
Posty: 1

Wysłany: 2008-12-30, 10:48   

Bosz, prowadziłem bloga na mylogu (slowach) od 4 lat, zapisałem tam setki stron... Teraz czuję się, jakbym utracił kawał mojego życia :/ . Dziwi mnie to, że po otwarciu stron podlegających pod mylog, ukazają się nadal różnego rodzaju reklamy... Nie zamieszczono natomiast komunikatu, kiedy mylog powróci do życia (daj Boże! :) ) albo, że nie powróci... Nam, internautom należałyby się chociaż przeprosiny, choć to i tak byłoby śmiesznie mało w sytuacji zaprzepaszczenia nieraz wieloletnich notatek, pamiętników, tekstów itd. Przecież wiele osób, w tym ja, korzystało także z różnych opcji płatnych na mylogu.

Czy administratorów serweru nie obowiązuje jakaś odpowiedzialność w ogólnym tego słowa znaczeniu lub / i odpowiedzialność prawna?

Rozumiem, że nie jest wielką stratą zniknięcie blog a la - fanka Avril Lavigne czy Pokemon Tazzo, ale jeśli ktoś rył na klawiaturze komputera swoje życie, przemyślenia etc., to przecież katastrofa... :help: Pisałem już w tej sprawie do administratorów na adres - mylog@mylog.pl, ale nie odpowiedzieli :/ .

Również byłbym ciekawy, jak odzyskać treści zapisane pod hasłem, chętnie skorzystałbym nawet z odpłatnej pomocy informatyka czy hakera, żeby tylko odzyskać mojego bloga (mój mail: suluap@op.pl) :( ...

Pozdrawiam

****

Właśnie doczytałem ostatnie posty z tego wątku, które natchnęły mnie nadzieją. Podobno są momenty, w których mylog jest uruchamiany. Ale kiedy??? Teraz chyba będę czatował na to dniem i nocą ;]. Chciałbym zapisać mojego bloga na dysku CD... Pozdr.
 
  podziel si� tym postem na:
Świrowski
[Usunięty]



Wysłany: 2008-12-30, 12:35   

Jeżeli chodzi o aspekt prawny, to można by rozważać zawłaszczenie (poprzez brak możliwości dostępu) przez mylog.pl cudzej własności intelektualnej. Inna sprawa, czy w umowie, którą akceptowało się przy założeniu bloga, nie było czasem informacji, że mylog jest współwłaścicielem wszystkiego, co wyświetla. Tak też mogło być, a wtedy to możemy sie pocałować w... :cenzura: w...iadomo, gdzie.

A, kwestia reklam. Chyba każeemu średnio zorientowanemu się zapali lampka w głowie, o co może biegać. Za mało było zysków, więc co robi wredny & chciwy admin myloga?
Zamknie serwis, przez co paradoksalnie więcej osób będzie adres w przeglądarce wywoływać - chcąc próbować się dostać. (A nuż się uda!) Jeżeli reklamodawcy płacą od każdej odsłony, to nic dziwnego, że administracja nie odpisuje - pewnie wypoczywają za taką kasę gdzieś na Bahamach...
 
  podziel si� tym postem na:
olobolo 

Dołączył/a: 30 Gru 2008
Posty: 1

Wysłany: 2008-12-30, 19:26   

miglu149

Adres mojego bloga to - www.miraze.mylog.pl lub (częściej używany) www.miraze.slowa.pl ... Za wszelką pomoc byłbym niezmiernie (!) wdzięczny. (Mój mail podałem w jednym z powyższych postów.)

Próbowałem już odzyskać bloga za pomocą Archive.org. Nie udało się - pewnie dlatego, że był zahasłowany. Pokazuje mi się tylko strona z polem do wpisania hasła dostępowego...

Może ktoś z Was wie, jak skontaktować się z administratorami (w inny sposób, niż przez maila - mylog@mylog.pl)...

Ja jakoś nigdy wcześniej nie śledziłem "blogowych" forów i nie dotarły do mnie negatywne opinie o mylogu. Nie spodziewałem się, że można ot, tak zamknąć serwis z tysiącami, jak podejrzewam, blogów. Oprócz "pokemonowych" było tam też na pewno sporo poważnych stron :/ ...

Pozdr.
 
  podziel si� tym postem na:
Cornélia 


Dołączyła: 10 Gru 2008
Posty: 132
Miasto: Posnania / Bcn

Wysłany: 2008-12-30, 20:00   

olobolo napisał/a:

Nam, internautom należałyby się chociaż przeprosiny, choć to i tak byłoby śmiesznie mało w sytuacji zaprzepaszczenia nieraz wieloletnich notatek, pamiętników, tekstów itd. Przecież wiele osób, w tym ja, korzystało także z różnych opcji płatnych na mylogu.


olobolo napisał/a:

Nie spodziewałem się, że można ot, tak zamknąć serwis z tysiącami, jak podejrzewam, blogów. Oprócz pokemonowych było tam też na pewno sporo poważnych stron ...


Nic dodać, nic ująć...
:oczami:
 
  podziel si� tym postem na:
Adriana86 

Dołączyła: 27 Gru 2008
Posty: 3

Wysłany: 2008-12-30, 20:59   

Przez archiv.org tez próbowałam i z 2,5 roku notek było... 6 miesięcy...

Część notek przeniosłam najpierw na eblog, ale przeczytałam że tez się sypie, więc również na onet. Z onetem to była desperacja... Wybrałam te dwa, ponieważ da się wpisując zaległe notki zmienić date ich wystawienia, więc powpisywałam te oryginalne, i blog wygląda jakby był zawsze tam prowadzony.

Ja mam dziurę pół roczną w blogu :( i najlepszych notek nie mam :(
 
  podziel si� tym postem na:
Yzoja 
WordPress.Klub
Psychofanka ||l||


Zaproszone osoby: 3
Imię: Angelika Wincenta
Pomogła: 8 razy
Wiek: 32
Dołączyła: 13 Gru 2008
Posty: 1040
Miasto: Zabrze

Wysłany: 2008-12-30, 22:15   

ja z 4 letniego bloga odzyskałam tylko ok. 20 notek.

totalna porażka.
______________________________________________________
|||||
Innerpartysystem - die tonight live forever
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz