Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Zamknięty przez: Htsz
2013-02-08, 22:55
Autor Wiadomość
Kamila 
Mephistopheles


Pomogła: 9 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 15 Mar 2006
Posty: 599
Miasto: Waldenburg

Wysłany:    Kujoni vs Uczniowie

Zarówno kujon jak i uczeń zasługują na oceny jakie otrzymują. Oboje wkładają prace i poświęcają czas, które procentują w ocenach. Na czym więc polega różnica ? To zawsze będzie tematem sporu, dlatego powstrzymałam się od odpowiedzenia Htszowi w shoutboxe i utworzyłam ten oto wątek z myślą o luźnej dyskisji do której zapraszam wszystkich bez względu na przeonania.


Różnica pomiędzy kujonami a uczniami polega na tym, że kujon bezmyślnie uczy się na pamięć notatek z książki, zeszytu, jak leci. Jego metodą na zapamiętanie definicji jest powtarzanie jej treści aż do znudzenia.
Natomiast dobry uczeń przede wszystkim szuka zrozumienia. To wszystko - zrozumienie. Kiedy będziemy coś absolutnie rozumieć, samo utrwali się w naszej głowie. Dobrze przygotowany uczen podczas sprawdzianu, nie będzie starał się przypomniec sobie na której stronie była jakaś notatka, pod którym tematem widnieje jakiś wzór. Po prostu pisze wszystko na dany temat, a towarzyszy mu takie dziwne uczucie: mieszanina podniecenia, szczęścia i pewności siebie; i wtedy już wie, jest absolutnie pewien, że pisze dobrze. Oczywiście towarzyszy temu lekki stres, ale to normalne, a w dodatku mobilizujące.
Zupełnie inaczej strach działa w przypadku kujona. Strach go paraliżuje, kujon boji się, że czegoś zapomni, że poprzestawia zdania, albo zapomni jakiegoś słowa. I w zasadzie ma czego się bać. Kujon przy odpowiedzi dyktuje wszystko z pamięci jak leci nie zastanawiając się w ogóle nad tym co mówi. Czasem zdarza mu się zawieśić, bo zapomniał jednego słowa. i co wtedy ? Sam nic nie wymyśli, nie zastąpi wykutego słowa żadnym innym. Jego jedyną szansą jest to, że ktoś otworzy książkę i podpowie te słowo, a wtedy kujon zacznie odtwarzać część dalszą nagrania.

Krótkie nawiązanie do Artura ;) Nie sądzę, żeby był kujonem. Raczej przykłada się do nauki, 13-16 latkowie są bardzo amibitni, do tego dochodzi całkiem spora wiedza ogólna i obracanie się w towarzystwie osób dużo od siebie starszych np. na forach internetowych takich jak to :)

P.s. Archi ofocjalnie gratuluję Ci dobrych wyników w nauce. Ten wątek jest dla Ciebie i młodych, zdolnych ludzi ;)
______________________________________________________
You'll Never Walk Alone
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2006-06-07, 16:32   

mnie o to samo mniej wiecej chodziło :P odpisałem na stwierdzenie Frozen ;)

dopóki w szkołach oceniać się będzie za niewiedze, wartością będzie ocena a nie adekwatna do niej umiejętność to każdy kto wie troche więcej niż inni i sumiennie się do tego przykłada, a co najważniejsze długo pamięta to czego się nauczył -> mylnie będzie nazywany kujonem.

młodzi ludzie - a od czasów nowego gimnazjum jest ich coraz więcej - idą zazwyczaj do szkoły/na studia - po papier nie po wiedze i doświadczenie ;)
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Kamila 
Mephistopheles


Pomogła: 9 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 15 Mar 2006
Posty: 599
Miasto: Waldenburg

Wysłany: 2006-06-07, 16:58   

Fakt, kujoni po jakims czasie zapominaja, a co za tym idzie - moze i w przyszlosci beda miec papier, ale jaki ;) ? Renomowane szkoly potrafią wyselekcjonować ich sposrod ludzi prawdziwie zdolnych.
______________________________________________________
You'll Never Walk Alone
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2006-06-08, 14:51   

Georgiana napisał/a:

Renomowane szkoly potrafią wyselekcjonować ich sposrod ludzi prawdziwie zdolnych.
chyba, że płacą :rotfl:
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
klejnot
[Usunięty]



Wysłany: 2006-06-08, 15:46   

Prawdopodobnie jestem takim "dobrym uczniem" :) . Ucząc się do sprawdzianu zawsze rozumiem treść tego co się uczę (no czasami mi się zdarza z fizyki być jak kujon-ale nie moja wina, że nie potrafię tego przedmiotu zrozumieć ;) ). Mam średnią (na razie) 4.8-4.9 :P . Kujon na mnie rzadko mówią, bo nauka idzie mi łatwo (i co ważniejsze szybko), a więc mam wtedy więcej czasu wolnego, czyli częściej spotykam się z kolegami, mam z nimi lepsze stosunki (dlatego lepiej być dobrym uczniem, a nie kujonem ;) ). Zawsze też (w miarę możliwości) podpowiem coś na sprawdzianie, katrkówce. Do szkoły pójdę prawodpodobnie sportowej na profil matematyczno-informatyczny (za jednym razem będe rozwijał moje dwie ulubione umiejętności). Papierek się przyda po ukończeniu szkoły, ale prócz tego wolę też mieć jakieś wpis w CV w stylu:
-Pomagał w pomocy HTML w najlepszym serwisie z szablonami na bloga szablony.blogowicz.info :P
Prócz tego będe liczył na swoje umiejętności.
 
  podziel si� tym postem na:
Sylwia
[Usunięty]



Wysłany: 2006-06-09, 10:55   

hehe ciekawy temat , ale ja czasem mam wrtazenie ze jstem z innej bajki .
Jestem juz po maturze (mialam w tym roku ) w maju czyli calkiem niedawno :P i musze wam powiedziec ze myslalam ze sie bede choc troche stresować :niepewny:
Jak widzialam reakcje znajomych na dzwiek slowa matura to chcialo mi sie smiac ...
Ja tam poprostu jakos mam wrodzone bardzo luzne podejscie do zycia :P nigdy tez specjalnie sie nie uczylam chyba ze cos wymaga nauczenia sie na pamieć.
Problemow z nauką tez nigdy nie miałam za wyjątkiem matematyki , bo jej nigdy nie cierpialam i zawsze mialam troje i dwoje z maty :P
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2006-06-10, 00:08   

Sylwia napisał/a:

Problemow z nauką tez nigdy nie miałam za wyjątkiem matematyki , bo jej nigdy nie cierpialam
dla mnie matma jest super, szczególnie całki, albo całki po powierzchni (okrężne) kosmiczne :rotfl: i na cholere to komu :P
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Artur 
Ownlog.Klub

Zaproszone osoby: 15
Dołączył/a: 07 Mar 2006
Posty: 356

Wysłany: 2006-06-10, 00:13   

Na poczatku chcialem Georgianie podziekowac :* dzieki kochana:*:*

Z tego co tam napisałaś wynika że jestem tkz "dobrym uczniem" wystarczy ze raz cos przeczytam i wystarczy wiedziec trocvhe o co w tym chodzi i reszty mozna sie domyslec ;)
 
  podziel si� tym postem na:
Indy
[Usunięty]



Wysłany: 2006-06-10, 23:17   

Georgiana.... wow ;) Średnią będe miał hmm 4,80 całkiem ok, w sumie nie wiem po bo się uczę, bo chcę zostać piosenkarzem, projekantem mody/wnętrz, adwokatem, lub nie wiem kim ;>
 
  podziel si� tym postem na:
maqwka
[Usunięty]



Wysłany: 2006-06-10, 23:26   

chyba kazdy ma coś w sobie z kujona i z normalnego ucznia.
a może to tylko ja...? ;DDD w sumie to przez ostatnie dwa lata w ogóle nie przykładałam się do nauki i miałam średnią 4,2 a teraz około 4,4. na następny rok się postaram ^^ ;DD
jeśli już się uczę to czytam to, staram się zrozumieć i conieco uczę się na pamięć. np z biologii.
w sumie to nienawidzę matematyki :zdegustowany: i stwierdzam po kilku latach edukacji, ze nie da jej się nauczyć. przynajmniej ja nie mogę. wolę polski i historię :hyhy:
a kim bym chciała zostać.... pfffff narazie to chcę być na studiach w Anglii ;DD dalej jeszcze nie myślałam ;DDD
 
  podziel si� tym postem na:
Sylwia
[Usunięty]



Wysłany: 2006-06-11, 14:03   

Indy napisał/a:

Georgiana.... wow ;) Średnią będe miał hmm 4,80 całkiem ok, w sumie nie wiem po bo się uczę, bo chcę zostać piosenkarzem, projekantem mody/wnętrz, adwokatem, lub nie wiem kim ;>


Nie wiesz po co sie uczysz?
Szczeze to najglupsze co mogles powiedziec. Uczysz sie dla siebie a wiedza jest przydatna zawsze i wszedzie nawet w projektowaniu mody itd
A kto wie moze nie uda ci sie zostac projektantem mody bedziesz zmuszony zatrudnic sie gdzie indziej, poza tym nie widzialam jeszcze madrego czlowieka ktory by zalowal ze sie uczyl w mlodosci solidnie. Raczej tylko na odwrot slysze ze gdyby ktos mial druga mlodosc to by sie bardziej przykladal.
 
  podziel si� tym postem na:
Frozen Lust 
Her Infernal Majesty


Zaproszone osoby: 12
Pomogła: 14 razy
Dołączyła: 15 Mar 2006
Posty: 834

Wysłany: 2006-06-11, 14:08   

Sylwia napisał/a:

Raczej tylko na odwrot slysze ze gdyby ktos mial druga mlodosc to by sie bardziej przykladal

Uczyc to sie zawsze mozesz, moja kolezanka ze studiow ma 39 lat ;) Podziwiam ja za to, ze jej sie jeszcze chce. A w dodatku juz perfekcyjnie zna francuski, teraz jest zaawansowana w angielskim, normalnie jej zazdroszcze tej postawy.
______________________________________________________
Cross me, and you'll soon discover that under this playful, girlish exterior beats the heart of a ruthless sadistic maniac :>
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz