Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Zamknięty przez: Htsz
2009-01-20, 01:30
Autor Wiadomość
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany:    Nauczyciel nie ma prawa zabrać uczniowi telefonu ?

kolejna akcja ze strony rzecznika praw ucznia. Uważam, że jak najbardziej nauczyciel zrobić tego nie może i powinien w przypadku kiedy uznaje, że jest nagrywany nie w celach edukacyjnych a rozrywkowych zgłosić to dyrekcji, jezeli taki film ukaże się w internecie uczeń powinien mieć kłopoty ;)

art: http://pl.wikinews.org/wi...zniowi_telefonu
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Cashee 
Blogowicz.Friend


Zaproszone osoby: 2
Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 10 Kwi 2007
Posty: 1397
Miasto: Rzeszów

Wysłany: 2008-01-13, 13:36   

Htsz, i kto będzie stosował się do takich zasad? U nas nie można używać telefonów na lekcji, a wychodzi na to, że jak nauczyciel kogoś zobaczy, to tylko "jaki to model" XD
 
  podziel si� tym postem na:
Inez 
Blogowicz.Friend


Pomogła: 12 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 03 Maj 2006
Posty: 2978
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2008-01-13, 21:18   

Ja uważam, że to racja, iż nauczyciel nie ma prawa zabrać uczniowi telefonu... Chociaż z drugiej strony jeśli jemu przeszkdza, że używa go na jego lekcji (bo są tacy wspaniałomyślni nauczyciele, którzy pozwalają, na przykład mój psor od angielskiego z I LO :D ) to może go zabrać, ale przedtem powinien poprosić ucznia o wyłączenie telefonu... I w tym momencie telefon leży sobie przez czterdzieści pięć minut na nauczycielskim biurku, a w momencie dzwonka uczeń sobie może go zabrać i po krzyku. Wtedy ani uczeń za bardzo na tym nie ucierpi, ani nauczyciel.
 
  podziel si� tym postem na:
QQ 
WordPress.Klub

Wiek: 34
Dołączył/a: 15 Wrz 2007
Posty: 41

Wysłany: 2008-01-17, 00:28   

U mnie w szkole dopiero na rok szkolny 2007/08 został zmieniony statut szkoły... gdzie uwzględnili zakaz używania telefonów komórkowy na lekcji oraz używania go jako kalkulatora, aparatu czy kamery. W naszym LO1 bywa różnie z telefonami. Mój wychowawca jest taki, że wpisuje za każde najdrobniejsze przewinienie od razu naganę do dziennika za złamanie regulaminu szkoły. A gdy nauczyciel używa to my uczniowie nic nie możemy zrobić... pech... ostatnio doszedłem do wniosku, że w mojej szkole uczniowie nie mają żadnych praw po mimo, że są one zapisane w statucie, każdy nauczyciel wypomina nam tylko nasze obowiązki... dobra bo zszedłem z tematu. Nauczyciel najpierw powinien upomnieć ucznia o wyłączeniu telefonu a nie jak niektórzy czają się, powoli podchodzą i już telefon w ręku nauczyciela. Pozdrawiam.
 
  podziel si� tym postem na:
nevada menthol 
N.N.

Wiek: 39
Dołączyła: 16 Wrz 2007
Posty: 507
Miasto: Sos/Chrz/Krk

Wysłany: 2008-01-18, 13:56   

nauczyciel to w ogóle nie ma prawa uczniowi niczego zabierać! jak ja chodziłam do szkoły, to nauczyciele zabierali naprawdę cenne rzeczy uczniom (żeby niby nie zgubili) i do odbioru z rodzicami...

uważam, że nauczyciel w tym momencie dokonuje kradzieży w jaki sposób, i jest to bezprawne - kim belfer niby jest, że ma prawo brać sobie do domu przysłowiową już "kartę Maślany", komórkę (u nas tak było, nauczycielka zabrała tel. kom uczennicy i oddała dopiero jej w przyszłym tyogdniu na wywiadówce z rodzicami, to było liceum) czy co innego...

ja rozumiem, że jeśli uczeń słucha mp3 a nie pani Frał, to powinna jakoś zareagować - ale na przykład wpisaniem uczniowi uwagi, a nie zabieraniem mu cennego odtwarzacza.
 
  podziel si� tym postem na:
m@tarci 

Pomógł: 4 razy
Wiek: 25
Dołączył/a: 16 Sty 2008
Posty: 1500

Wysłany: 2008-01-18, 17:55   

nevada menthol napisał/a:

uważam, że nauczyciel w tym momencie dokonuje kradzieży w jaki sposób, i jest to bezprawne - kim belfer niby jest, że ma prawo brać sobie do domu przysłowiową już kartę Maślany, komórkę (u nas tak było, nauczycielka zabrała tel. kom uczennicy i oddała dopiero jej w przyszłym tyogdniu na wywiadówce z rodzicami

doladnie uwazaja sie za boss'ow i mysly ze im wszystko wolno a pozniej dziwia sie ze my sie zachowujemy jak bysmy byli ''panami swojego miasta'' (jestesmy oczywiscie[no ja napewno jestem]) \(O.o)/

ale na szczescie w mojej(tej)* szkole jest zajebitnie , wychowawcy czesto dzwoni jego cegla z tym ze jego kotek jednak musi wziac antybioty... -_-''... pozniej nam opowiada ze jego kotek jest chory itp. itd. (niech zdechnie bestia jedna >:)

jak my mamy komorka i cis robimy to nam kaze wylaczyc albo zabiera i oddaje na koniec lekcji , choc sa debile co sie czepiaja ze nam zabierze i nie odda(niech tylko sprobuje nie oddac)
choc moja szkola to jeden wielki chlam gdzie wszyscy maja jakies gowno , jak nie komorka to PSP a polowa klasy(mojej) ma Nintendo DS czy cos takiego... wiec nauczeciele sie przyzwyczaili.

*to moje druga szkola w tamtej(starej) to zabierali i nie oddawali wielu rzeczy mi zabrali juz trzy zapalniczki , dwa laserki , kilka plyt CD/DVD i nie pamientam jeszcze co ale cos sie napewno jeszcze znajdzie.
______________________________________________________
BRAVERY CALLS MY NAME
 
  podziel si� tym postem na:
nevada menthol 
N.N.

Wiek: 39
Dołączyła: 16 Wrz 2007
Posty: 507
Miasto: Sos/Chrz/Krk

Wysłany: 2008-01-18, 19:46   

po tym co napisałeś, to uważam, że ta wasza szkoła to mimo wszystko jest za bardzo tolerancyjna.
 
  podziel si� tym postem na:
m@tarci 

Pomógł: 4 razy
Wiek: 25
Dołączył/a: 16 Sty 2008
Posty: 1500

Wysłany: 2008-01-18, 19:53   

//OFF-TOP//

nevada menthol napisał/a:

po tym co napisałeś, to uważam, że ta wasza szkoła to mimo wszystko jest za bardzo tolerancyjna.

jest jest ale jak masz jedna troje to cie do gorszej szkoly wywalaja(''przenosza'')
//OFF-TOP//
______________________________________________________
BRAVERY CALLS MY NAME
 
  podziel si� tym postem na:
pniemiec
[Usunięty]



Wysłany: 2008-01-21, 17:58   

"Witam,
Zastanowiła mnie niedawno pewna sprawa, słyszałem kilkukrotnie, że wprowadziliście zakaz
przynoszenia telefonu komórkowego na teren waszej placówki pewnym klasom oraz doszły do
nas informacje, że dyrektorka powiedziała na apelu ogólnoszkolnym, że nauczyciel może
zabrać uczniowi telefon. Jako osoba, która o prawie wie nie mało zgodnie z Art. 284. kodeksu karnego stanowi, cytuje:
"§ 1. Kto przywłaszcza sobie cudzą rzecz ruchomą lub prawo majątkowe, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.
§ 2. Kto przywłaszcza sobie powierzoną mu rzecz ruchomą, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5."
Zabranie uczniowi telefonu może być również interpretowane jako złamanie prawa do tajemnicy korespondencji o którym
konstytucja RP stanowi w artykule 49, ponieważ telefon komórkowy może zawierać prywatną korespondencję ucznia.
Nauczyciel od niedawna jest funkcjonariuszem publicznym, ale to nie znaczy, że jest policjantem i może nawet, jeśli uczeń
bawi się telefonem na lekcji łamiąc statut szkoły mu go zabrać. W takim wypadku należy odwołać się do systemu kar, który
również powinien byc wpisany w statut szkoły. Czyli maksymalną karą za przyniesienie telefonu lub uzycie go na lekcji wedle moich informacji
jest nagana dyrektorka. Zakaz przynoszenia telefonu do szkoły również jest złamaniem praw ucznia,
jako, że szkoła jest miejscem publicznym, a zgodnie z rozporządzeniem w sprawie ramowych statutów
publicznego przedszkola oraz publicznych szkół (Dz.U. nr 35, poz. 222) statut szkoły powinien zawierać jedynie
określenia warunków korzystania z telefonów komórkowych i innych urządzeń elektronicznych na terenie placówki,
a nie może zakazać ich całkowitego używania bądź posiadania. Telefon nawet gdy leży na ławce i jest właczony nadal jest własnością ucznia.
Wracając do wypowiedzi dyrketorki o zakazie przynoszenia telefonu do szkoły zapraszam do lektury art. 33 ust. 2 pkt 6
ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty, która mówi, że obowiązkiem nauczycieli i dyrekcji jest
nie tylko respektowanie ale i edukacja uczniów w zakresie praw człowieka, ze szczególnym uwzględnieniem praw dziecka.
A w tym wypadku dyrektorka świadomie złamała ustawę i wprowadziła w błąd uczniów.
W przypadku tak rażącego naruszenia praw ucznia, dziecka i człowieka, złamania ustawy zasadniczej i kilku innych,
sprawa w najlepszym razie powinna trafić do rzecznika praw ucznia i rodzica oraz do kuratorium oświaty, ale również kwalifikuje
się jako sprawa karna.
Nie mam informacji póki co o zabraniu jakichkolwiek telefonów, ale w wypadku wystąpienia takiego przypadku,
jako orendownik przestrzegania praw ucznia w szkołach o tym fakcie zostanie poinformowane kuratorium oświaty, pod które podlega
wasza placówka i rzecznik praw ucznia i rodzica.

z poważaniem i wyrazami troski o dobro uczniów,
Anonimowy obserwator"

znalazłem gdzies na jakimś forum więc i wam wrzucam ;p
Ostatnio zmieniony przez pniemiec 2008-02-10, 14:53, w całości zmieniany 1 raz  
 
  podziel si� tym postem na:
m@tarci 

Pomógł: 4 razy
Wiek: 25
Dołączył/a: 16 Sty 2008
Posty: 1500

Wysłany: 2008-01-21, 19:41   

Racja pniemiec , ja bym tam wszystkich nauczycieli zamkna :rotfl:
______________________________________________________
BRAVERY CALLS MY NAME
 
  podziel si� tym postem na:
pniemiec
[Usunięty]



Wysłany: 2008-01-22, 12:48   

m@tarci napisał/a:

Racja pniemiec , ja bym tam wszystkich nauczycieli zamkna :rotfl:


Ja bym ich nie zamykał, bo by się młodzież rozbestwiła i wyrosłoby nam pokolenie matołów.

Po prostu trzeba znać swoje prawa i nieznajomość prawa szkodzi. Ciekawe co szkoła odpowie...

Nie można tolerować braku poszanowania dla prawa przez ludzi, którzy powinni o nie dbać i wpajać je młodym ludziom.
 
  podziel si� tym postem na:
m@tarci 

Pomógł: 4 razy
Wiek: 25
Dołączył/a: 16 Sty 2008
Posty: 1500

Wysłany: 2008-01-22, 14:19   

pniemiec napisał/a:

Ja bym ich nie zamykał, bo by się młodzież rozbestwiła i wyrosłoby nam pokolenie matołów.

jasne ze nie , mowie to z bolem serca ale sa potrzebni

pniemiec napisał/a:

Po prostu trzeba znać swoje prawa

nom ale to trzeba im wpajac

pniemiec napisał/a:

nieznajomość prawa szkodzi

czy ja wiem... ja tam zbytnio nie znam ale mi to chyba az tak bardzo nie szkodzi(??)

pniemiec napisał/a:

Ciekawe co szkoła odpowie...

phi...nic , myslisz ze to cos da(??) nikt sie tym nie przejmie

pniemiec napisał/a:

Nie można tolerować braku poszanowania dla prawa przez ludzi

no nie , ale duzo osob nie szanuje praw ludzi(czy cos takiego)

pniemiec napisał/a:

którzy powinni o nie dbać i wpajać je młodym ludziom.

ta jasne... z tego co widzialem w telewizji(w polsce) to nauczyciele jak i uczniowie to sa debile(nie wszyscy sa tez normalni nauczyciele , uczniowie i szkoly ale...)
______________________________________________________
BRAVERY CALLS MY NAME
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz