Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Zamknięty przez: Htsz
2013-02-08, 22:56
Autor Wiadomość
Krzysiek 
WordPress.Klub
Pan Cosiek


Zaproszone osoby: 4
Imię: Krzysztof
Pomógł: 17 razy
Wiek: 33
Dołączył/a: 18 Maj 2008
Posty: 3466
Miasto: R-ków.

Wysłany: 2009-09-30, 20:14   

Htsz napisał/a:

niekoniecznie ;) wszystko zależy od tego na co zwraca uwagę pracodawca, niektórzy swoje wybory opierają także na tym jaką uczelnię się kończyło ;)
Ale tylko "Nie którzy", gdy ktoś się np. wybierze za granice i tam chce pracować, to pracodawca chyba nie będzie dociekał na jakiej uczelni studiował (?)
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2009-09-30, 20:58   

jeżeli ktoś chce zatrudnić kogokolwiek po studiach to pewnie nie, ale jeżeli potrzebna jest konkretna osoba, na konkretne stanowisko to dość istotna jest wiedza, która człowiek po studiach powinien mieć a nie zawsze ten sam kierunek na różnych uczelniach ją gwarantuje ;)

Trzeba by to było porównać ilością zatrudnionych z prywatnych i państwowych uczelni, ich stawki. Komu jest pracę trudniej zdobyć. Jak uczelnie pomagają swoim studentom w poszukiwaniu pracy.
Uważam, że za granicą raczej bardziej znanymi uczelniami w Polsce są te państwowe i firmy szukając zdolniejszych uderzają najpierw na nie - to daje plusa w stronę politechnik czy uniwersytetów publicznych.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
miglu149 
mm1

Imię: Piter
Pomógł: 30 razy
Wiek: 29
Dołączył/a: 21 Lip 2008
Posty: 2220

Wysłany: 2009-09-30, 21:13   

rashell napisał/a:

uczelnia to szkoła wyższa

Aha, to przepraszam.

Po przeczytaniu 4 wypowiedzi w debacie zauważyłem, że 3 są raczej za uczelniami państwowymi, a jedna uważa, że są plusy i minusy obu rodzajów uczelni, jednak widzę, że chyba woli prywatną.
 
  podziel si� tym postem na:
rashell 
Blogowicz.Friend


Pomogła: 1 raz
Wiek: 33
Dołączyła: 23 Lip 2008
Posty: 875
Miasto: katowic

Wysłany: 2009-09-30, 21:26   

htsz, to chyba bardziej patrzą na kierunek tzn np. czy architekci są po asp czy po polibudzie (wolą polibudę) itd. nie spotkałam się nigdy z dyskryminacją niepaństwowych uczelni.
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2009-09-30, 21:31   

nie chodzi mi o dyskryminację, tylko co w oczach pracodawcy wypada lepiej, nigdy jeszcze pracodawcą nie byłem, więc tylko przypuszczam jak jest ew, posiłkuję się artykułami, które kiedyś czytałem.

Najbardziej liczy się prestiż i osiągnięcia uczelni (ilość wybitnych studentów itp.). Nie sądzę, żeby studenci uniwersytetu byli tak samo atrakcyjni co wyższej szkoły cosinus ;) a niby oboje będą mieli magistra :)
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Asiek 
Blogowicz.Friend


Imię: Asia
Pomogła: 39 razy
Wiek: 36
Dołączyła: 21 Wrz 2007
Posty: 1500
Miasto: Warszawa

Wysłany: 2009-09-30, 22:14   

akurat mi się wydaje , że pracodawcy nic o uczelniach nie wiedzą. tak naprawdę liczy się przebicie a nie pieczątka na dyplomie.

osobiście twierdzę, że to nie od uczelni zależy poziom wiedzy studenta, ale od prowadzących. na państwowej wiele razy zdarzało mi się być na zajęciach prowadzących na odwal. teraz, kiedy przeniosłam się do uczelni prywatnej, czuję że ktoś nad tym panuje i naprawdę się czegoś od nas oczekuje. i nieprawdą jest, że trzymają na siłę. każde niepowodzenie to kolejne pieniądze, dlatego zazwyczaj ludzie starają się trzymać pierwszych terminów zaliczeń.

na mojej byłej państwowej uczelni ludzie mieli problem ze zdobyciem papierka w innym języku. niby nic, ale dla mnie , osoby która zamierza studiować za granicą MA taki 'świstek' to zbawienie. moja szkoła wyda mi je bez problemu. tak samo jest z załatwianiem wszystkiego. płacę i panie w dziekanacie są miłe, wszystko idzie załatwić i nie trzeba się chandryczyć.

te pieniądze które się wydaje na uczelniach prywatnych to nie tylko wiedza, ale także komfort zorganizowanego studiowania. i mi się to podoba.
______________________________________________________
teraz ja jestem sprite, a ty pragnienie
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2009-09-30, 23:12   

Asiek napisał/a:

akurat mi się wydaje , że pracodawcy nic o uczelniach nie wiedzą. tak naprawdę liczy się przebicie a nie pieczątka na dyplomie.
ja nie twierdzę, że to jest czynnik podstawowy. To jeden z elementów, którym się kierują. Wszystko zależy od branż i stwierdzenie "nic nie wiedzą" jest raczej mylne. W dobrych firmach dział HR nie zatrudni byle kogo nawet po studiach na ważne stanowiska ;)

Skoro jesteś w szkole prywatnej napisz coś o praktykach zawodowych, jak twoja uczelnia pomaga studentom zdobywać doświadczenie zawodowe, jak wyglądają jej kontakty w Polsce i Europie.

Jeżeli chodzi o jakość nauczania to także wszystko zależy od prestiżu uczelni i samych wykładowców. Mój kierunek na politechnice nie był jakimś obleganym jednak fizyka czy matematyka mimo, że trudna była przedstawiana w jak najbardziej przyjazny sposób i to od ucznia zależało potem ile z tej wiedzy wziął dla siebie. Jeżeli wykładowcy nie zależy to przyczyny mogą być różne - nie zależy też studentom, może mało mu płacą, albo przyszedł się poobijać na posadce - tylko wtedy dobra uczelnia raczej szybko to wykrywa i przeciwdziała.

Ciekawi mnie też wyposażenie uczelni. Najlepiej pewnie wypowiedzą się Ci, którzy mieli kontakt z rożnymi rodzajami uczelni. Ja mogę napisać, że np. na laboratoriach fizycznych na Politechnice Wrocławskiej posługiwaliśmy się strasznie starym oprzyrządowaniem. Natomiast sale informatyczne były wyposażone w miarę wydajny sprzęt i bardzo szybki internet.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
rashell 
Blogowicz.Friend


Pomogła: 1 raz
Wiek: 33
Dołączyła: 23 Lip 2008
Posty: 875
Miasto: katowic

Wysłany: 2009-10-01, 10:20   

cieszę się że w mojej branży na to będą raczej lali xD
 
  podziel si� tym postem na:
Asiek 
Blogowicz.Friend


Imię: Asia
Pomogła: 39 razy
Wiek: 36
Dołączyła: 21 Wrz 2007
Posty: 1500
Miasto: Warszawa

Wysłany: 2009-10-01, 19:11   

Htsz napisał/a:

Skoro jesteś w szkole prywatnej napisz coś o praktykach zawodowych, jak twoja uczelnia pomaga studentom zdobywać doświadczenie zawodowe, jak wyglądają jej kontakty w Polsce i Europie.

Cóż, na prywatnej uczelni dużo łatwiej dostać się na praktyki. Moja uczelnia je dla nas po prostu ma. Idziesz, zapisujesz się i zaczynasz praktyki.

I masz rację Arku. Różnicę widać w wyposażeniu uczelni. Ja na swojej pamiętam sprzęty pamiętające lata PRLu. Sale ćwiczeniowe też budziły wątpliwości. Uczelnie prywatne prezentują się dobrze i zapewniają dobry sprzęt.
______________________________________________________
teraz ja jestem sprite, a ty pragnienie
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2009-10-01, 19:19   

Cytat

Uczelnie prywatne prezentują się dobrze i zapewniają dobry sprzęt.
tylko, że w ich przypadku trochę inaczej to wygląda z dofinansowaniem. Miałem przykład w szkole policealnej, gdzie nagle w ciągu jednego semestru pojawiło się nagle masę notebooków do pracy - szkoła zarobiła na tym, że zapisało się do niej dużo uczniów, w szkole publicznej tego nie doświadczysz, a jak już to rzadko.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
peggy.s 
Blogger.Klub


Pomogła: 1 raz
Wiek: 30
Dołączyła: 23 Lut 2009
Posty: 474
Miasto: Katowice

Wysłany: 2009-10-01, 20:56   

Asiek napisał/a:

Uczelnie prywatne prezentują się dobrze i zapewniają dobry sprzęt.

Htsz napisał/a:

tylko, że w ich przypadku trochę inaczej to wygląda z dofinansowaniem.
no w końcu prywatne uczelnie mają dopływ gotówki m. in. od studentów płacących za czesne, a nie tak jak państwowe - niewielkie dofinansowanie od państwa (chyba)
 
  podziel si� tym postem na:
Lukem 
Blogowicz.Friend

Pomógł: 89 razy
Dołączył/a: 01 Kwi 2006
Posty: 1739

Wysłany: 2009-10-01, 22:02   

Cytat

a nie tak jak państwowe - niewielkie dofinansowanie od państwa (chyba)


Studia zaoczne i wieczorowe na państwowej uczelni też są płatne i kwoty czesnego są wtedy porównywalne z prywatnymi uczelniami.
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz