Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Autor Wiadomość
angealika 
Blogger.Klub

Dołączyła: 16 Maj 2013
Posty: 25

Wysłany: 2013-05-19, 12:19   

chciałabym biegać, ale niestety nie potrafię. nie mam kondycji, szybko się mecze ;/
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Kot.kot 
Blogger.Klub


Dołączyła: 24 Mar 2013
Posty: 58
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2013-05-19, 23:26   

angealika napisał/a:

chciałabym biegać, ale niestety nie potrafię. nie mam kondycji, szybko się mecze ;/

Najtrudniej jest zacząć, wiem z własnego doświadczenia ;) . O ile nie ma żadnych przeciwwskazań zdrowotnych, to śmiało. Poza tym możesz zacząć od biegów na przemian z marszem. :)
 
  podziel si� tym postem na:
RockyFlanker 
Blogger.Klub


Wiek: 41
Dołączył/a: 20 Maj 2013
Posty: 16
Miasto: Lublin/Manchester

Wysłany: 2013-05-20, 13:43   

Polecam nike plus http://nikeplus.nike.com/plus/
Świetny serwis dzięki, któremu wzrasta motywacja do biegania. Nike zlicza przebiegnięty dystans, czas, generuje trasy z biegów. Mamy do dyspozycji wiele ciekawych statystyk i możliwość konkurowania ze znajomymi.
______________________________________________________
Zapraszam na jedynego w Polsce bloga o rugby:
Rocky pisze o rugby
http://r0cky-rugby.blogspot.com
 
  podziel si� tym postem na:
Kot.kot 
Blogger.Klub


Dołączyła: 24 Mar 2013
Posty: 58
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2013-05-21, 13:11   

RockyFlanker napisał/a:

Polecam nike plus http://nikeplus.nike.com/plus/
Świetny serwis dzięki, któremu wzrasta motywacja do biegania. Nike zlicza przebiegnięty dystans, czas, generuje trasy z biegów. Mamy do dyspozycji wiele ciekawych statystyk i możliwość konkurowania ze znajomymi.

Przepraszam z góry za offtop.
Może jestem głupia, ale uważam, że ta opcja już nie jest taka fajna, jak cała reszta. Wiem, że w sporcie chodzi o rywalizację, lecz właśnie takie 'konkurowanie' na wf-ie przez 12 lat skutecznie mi obrzydziło jakąkolwiek aktywność fizyczną.
 
  podziel si� tym postem na:
RockyFlanker 
Blogger.Klub


Wiek: 41
Dołączył/a: 20 Maj 2013
Posty: 16
Miasto: Lublin/Manchester

Wysłany: 2013-05-23, 11:42   

Kot.kot napisał/a:


Przepraszam z góry za offtop.
Może jestem głupia, ale uważam, że ta opcja już nie jest taka fajna, jak cała reszta. Wiem, że w sporcie chodzi o rywalizację, lecz właśnie takie 'konkurowanie' na wf-ie przez 12 lat skutecznie mi obrzydziło jakąkolwiek aktywność fizyczną.


Niestety lekcje wf nie zawsze wyglądają tak jak powinny. Bardzo mi przykro, że szkoła obrzydziła ci aktywność fizyczną. Zachęcam do spróbowania jeszcze raz, sport na prawdę może dawać dużo radości.
Konkurowanie ze znajomymi, o którym wspomniałem pisząc o nike plus jest jak najbardziej pozytywne, zwiększa motywację i ułatwia trening. Możecie np. ustalić wspólny cel (określony dystans, czy czas) i biegać razem. Możesz także rywalizować ze sobą. Przed wyjściem na bieg jest możliwość ustalenia celu, który chcesz zrealizować, czyli np. pobiec dłużej lub szybciej niż ostatnim razem, w miarę postępów odblokowujesz kolejne osiągnięcia na koncie, dostajesz medale i trofea. Ponadto statystyki, które zapisują się automatycznie ułatwiają analizować treningi...

Ja odkąd zacząłem używać nike plus biegam zdecydowanie więcej niż wcześniej.
______________________________________________________
Zapraszam na jedynego w Polsce bloga o rugby:
Rocky pisze o rugby
http://r0cky-rugby.blogspot.com
 
  podziel si� tym postem na:
Her0 
Blogger.Klub

Wiek: 26
Dołączyła: 18 Lut 2013
Posty: 16
Miasto: Choszczno

Wysłany: 2013-05-26, 16:34   

Z tymi lekcjami wf'u to się w 100% zgodzę!
Ja odkąd postanowiłam trochę zrzucić na wadze biegam w miarę regularnie. I muszę powiedzieć, że to wciąga. Zwłaszcza bicie czasowych rekordów.
 
  podziel si� tym postem na:
Olga 
Blogger.Klub

Dołączyła: 30 Maj 2013
Posty: 20

Wysłany: 2013-05-31, 08:00   Re: Szał na bieganie

Akurat od kilku dni zastanawiam się nad tym czy (i jak) zacząć biegać. W szkole gdy przychodził bieg na 2 km, to nie dawałam rady, za to "wymiatałam" na krótkich dystansach. A teraz chciałabym trochę schudnąć i chyba jest to najszybszym rozwiązaniem. :)
Tylko musiałabym porozglądać się za jakimś obuwiem i odpowiednim biustonoszem - może moglibyście mi coś polecić w rozsądnych cenach?
 
  podziel si� tym postem na:
ultraman23 
Blogger.Klub

Dołączył/a: 19 Kwi 2013
Posty: 97

Wysłany: 2013-08-17, 23:52   

W podstawówce byłem wysyłany na 1000m. Trochę za wcześnie jak na takie dystanse, ale że sport lubiłem zawsze to i do tej pory biegam.

Co do latania w zimę. Powinno się zaczynać biegać w lato regularnie i potem można już także w zimie, bo organizm się przyzwyczaja, jak z wysokich temperatur powietrza powoli schodzi się do niższych. Najłatwiej zachorować zaczynając nagle biegać zimą.
 
  podziel si� tym postem na:
Gorska_Kozica 
Blogger.Klub


Imię: Karolina
Wiek: 41
Dołączyła: 04 Sty 2013
Posty: 71
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2013-09-11, 07:52   

Ja się zbieram i zbieram i się zebrac nie mogę. A chciałabym, bo praca za biurkiem poowduje u mnie ciągłe ziewanie z niedotlenienia. No ale zawsze coś i tak schodzi. Teraz, zanim się zbiorę, to mnie pewnie zima zastanie, a to chyba najsłabszy czas, aby zacząć biegać. :( Ehhh...
______________________________________________________
Góry, lifestyle - Po prostu życie ... Życie Me ... :)

Może polubisz? FB-Fanpage :)
 
  podziel si� tym postem na:
Justek 
WordPress.Klub


Imię: Justek
Wiek: 34
Dołączyła: 30 Sie 2013
Posty: 54
Miasto: Kraków

Wysłany: 2013-09-11, 10:37   

Siedzenie za biurkiem jest rzeczywiście straszne!
Ale nie chce mi się biegac, choć pewnie powinnam zacząć sie choć trochę ruszać.
 
  podziel si� tym postem na:
Ared 
Blogger.Klub

Wiek: 33
Dołączył/a: 26 Lip 2013
Posty: 41
Miasto: Polska

Wysłany: 2013-09-16, 20:43   

Jakoś bieganie mnie nie rusza, mało mówi się o tym że intensywne sporty przyczyniają się do produkcji wolnych rodników i obciążają stawy. Argument że schudnę do mnie nie przemawia bo chciałbym przytyć. :|
______________________________________________________
http://meskakosmetyczkaa.blogspot.com/
 
  podziel si� tym postem na:
Ximena 
Blogger.Klub

Dołączył/a: 02 Cze 2013
Posty: 66

Wysłany: 2013-10-14, 15:30   

Biegać trzeba przede wszystkim stopniowo i z głową, bo w przeciwnym razie może skończyć się to nawet tak tragicznie jak na ostatniej masówce z cyklu "Biegnij Warszawo".

Pokonywać własne bariery możemy, ale po pewnej praktyce, a nie tak, że wstajemy z fotela po kilkuletniej przerwie i bawimy się w kenijskiego lekkoatletę, bo teraz mamy modę na bieganie. Nie wyznaczajmy sobie od razu nie wiadomo jak długich tras. Radziłbym najpierw porozciągać się w zaciszu domowym. Przygotować mięśnie, organizm stosując nawet najprostsze ćwiczenia... bo taki premierowy wypad do parku bez przygotowania może skończyć się nawet bardzo bolesnymi zakwasami.

Zakwasy to również problem osób, które sport uprawiają regularnie. Sam się na tym złapałem ostatnio. Co parę dni jeżdżę na rowerze po 24 kilometry. Ostatnio zrobiłem 50 km, a potem nie mogłem kucnąć czy nawet schylić się :zawstydzony:
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz