Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Autor Wiadomość
pilotozyrysa 
Blogger.Klub


Dołączył/a: 15 Gru 2013
Posty: 29

Wysłany:    LEM

Przeczytałem już wiele jego książek. Polecam fanom Matrixa Kongres Futurologiczny.
______________________________________________________
Najszybszy motoryzacyjny blog w sieci
Wszystko o Androdzie
VW GOLF 7 od podszewki – filmiki, artykuły itd.
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Lenalee 
Blogger.Klub


Wiek: 29
Dołączyła: 29 Lis 2013
Posty: 53

Wysłany: 2013-12-16, 17:13   

Uwielbiam Lema. :) Na maturze ustnej w swojej prezentacji miałam dwie jego książki, przy czym specjalnie wybrałam taki temat, żeby móc wykorzystać jakąś jego powieść. Przeczytałam do tej pory tylko "Bajki robotów", "Solaris", "Eden". Ostatnio w antykwariacie natrafiłam na wydanie "Cyberiady" Wydawnictwa Literackiego z 2001 roku, w którym jest właśnie "Cyberiada" i "Bajki robotów". Oczywiście skusiłam się na zakup i w najbliższym czasie planuję ponownie wybrać się do tego antykwariatu i kupić sobie inne książki tego autora, m.in. właśnie "Kongres futorologiczny". :)
 
  podziel si� tym postem na:
Lukem 
Blogowicz.Friend

Pomógł: 89 razy
Dołączył/a: 01 Kwi 2006
Posty: 1739

Wysłany: 2013-12-16, 17:33   

W sumie wstyd się przyznać, ale nic jeszcze nie przeczytałem Lema. A miałem długi okres czytania sf (głównie Asimov, Silverberg i Dick).

Od czego polecilibyście zacząć?
 
  podziel si� tym postem na:
Lenalee 
Blogger.Klub


Wiek: 29
Dołączyła: 29 Lis 2013
Posty: 53

Wysłany: 2013-12-16, 17:40   

Ja wiele lat temu przeczytałam "Bajki robotów", jednak było to tak dawno temu, że niewiele z tej książki pamiętam. Dlatego też kupiłam sobie to wydanie "Cyberiady" z 2001 roku, żeby sobie co nieco przypomnieć. Jeżeli jednak miałabym wybierać pomiędzy "Solaris" a "Edenem" to "Eden" podobał mi się znacznie bardziej, w ogóle nie mogłam się od tej książki oderwać (koniecznie muszę sprawić sobie własny egzemplarz), dlatego też według mnie warto właśnie od tej powieści zacząć przygodę z Lemem.
 
  podziel si� tym postem na:
pilotozyrysa 
Blogger.Klub


Dołączył/a: 15 Gru 2013
Posty: 29

Wysłany: 2013-12-19, 23:25   

Faktycznie EDEN jest świetny, teraz czytam WIZJA LOKALNA i uff czasem trochę na siłę. Głos Pana jest ciężki ale świetne hasła w nim można znaleźć. Katar, też jest trochę zakręcony. POLECAM

ps.
W kongresie spodobało mi się określenie :"papieżówka" - strzelba, którą jeden z drugoplanowych bohaterów chciał zabić papieża.
______________________________________________________
Najszybszy motoryzacyjny blog w sieci
Wszystko o Androdzie
VW GOLF 7 od podszewki – filmiki, artykuły itd.
 
  podziel si� tym postem na:
Marian381 
WordPress.Klub


Dołączył/a: 04 Sty 2014
Posty: 47

Wysłany: 2014-01-05, 11:08   

Też jestem fanem Lema, ostatnio przeczytałem Śledztwo i jestem pod wrażeniem. Bardzo mnie wciągnęła, a klimat wprost genialny. Teraz zabieram się za Katar, utrzymany w podobnej tematyce.
 
  podziel si� tym postem na:
pilotozyrysa 
Blogger.Klub


Dołączył/a: 15 Gru 2013
Posty: 29

Wysłany: 2014-02-01, 15:32   

Doczytałem tą wizję lokalną. Ostatnie rozdział pod tym samym tytułem co książka, zdecydowanie wynagrodził 200 pierwszych storn.
______________________________________________________
Najszybszy motoryzacyjny blog w sieci
Wszystko o Androdzie
VW GOLF 7 od podszewki – filmiki, artykuły itd.
 
  podziel si� tym postem na:
adambibliotekarz 

Imię: Adam
Dołączył/a: 03 Kwi 2014
Posty: 55
Miasto: Warszawa

Wysłany: 2014-04-08, 16:43   

Polecam "Szpital przemienienia"
 
  podziel si� tym postem na:
DawidPencey 
Blogger.Klub


Imię: Filip
Wiek: 32
Dołączył/a: 23 Paź 2013
Posty: 22
Miasto: Gdańsk

Wysłany: 2014-04-09, 21:11   

Szpital... długo był moją ulubioną książką Lema, później drugi raz przeczytałem Solaris i jednak zdecydowałem, że opowieść o Kelvinie bardziej przypada mi do gustu (jest czysto Lemowska, w przeciwieństwie do tej pierwszej, która odnosi się do czasów historycznych).

Bardzo lubię jego prozę. To mój niedościgniony ideał pisarstwa. Urzekło mnie jego rozbudowane słownictwo, niesamowite poczucie humoru (na przykładzie Pirxa) i ta bezgraniczna fantazja pozwalająca mu wymyślać tak zróżnicowane rzeczy. Czasem niedowierzam, że Bajki robotów i Fiasko to powieści tego samego autora.

I rzeczywiście, czasem ciężko przebrnąć przez jakieś fragmenty, gdzie autor długo rozwodzi się nad opisami przyrody lub opowiada o historii badań nad jakimś zagadnieniem, które zmyślił. Ale to w żaden sposób nie ujmuje artyście geniuszu, a wręcz przeciwnie, pokazuje jak wiele zmieniło się w ludziach w przeciągu ostatnich pięćdziesięciu lat.

Pisarze piszą teraz zupełnie inaczej, a czytelnik dużo szybciej się męczy.
______________________________________________________
Ktoś zupełnie przypadkowy, kto dzieli się swoimi refleksjami ze światem za pomocą bloga, pisze krótkie opowiadania, a czasem nawet wiersze. Później wychodzi przed szereg i czyta je głośno by poczuć się żywym.
 
  podziel si� tym postem na:
Zaciekawiony 
Blogger.Klub

Dołączył/a: 13 Wrz 2014
Posty: 75

Wysłany: 2014-09-13, 13:56   

A mi oprócz jego powieści podobają się też książki teoretyczne - Filozofia przypadku była bardzo dobra. Summa zresztą też, w zasadzie się nie zestarzała.
 
  podziel si� tym postem na:
Przeczytalnik 


Dołączył/a: 17 Sie 2014
Posty: 19

Wysłany: 2014-09-18, 01:17   

Pamiętam, jak siedziałem koło jakiegoś kolesia w pociągu i czytałem mu Lema z czytnika przez ramię. nie lubię tego robić, bo to prawie jak czytanie czyichś smsów, ale dosłownie nie mogłem się oderwać. Niestety, jego książki dotąd nie przeczytałem w całości, ale na pewno mam zamiar to nadrobić.
______________________________________________________
http://przeczytalnik.pl
 
  podziel si� tym postem na:
Zaciekawiony 
Blogger.Klub

Dołączył/a: 13 Wrz 2014
Posty: 75

Wysłany: 2014-09-18, 22:51   

Polecam śledztwo - trochę kryminał, trochę horror ale o złamanej fabule.
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz