Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Zamknięty przez: Htsz
2014-02-12, 16:09
Autor Wiadomość
lordK 
Blogger.Klub
Just a dreamer


Imię: Karol
Pomógł: 1 raz
Wiek: 31
Dołączył/a: 29 Maj 2013
Posty: 64
Miasto: Śląsk

Wysłany:    Torebka - czarna dziura?

Witajcie : )
Pracuję nad wpisem na temat torebek i podejściem do tego tematu zarówno ze strony kobiet jak i mężczyzn. Przyznam szczerze, że zastanawiałem się długo nad tym, gdzie temat umieścić, lecz postanowiłem ostatecznie zwrócić się w ów dziale do Was, bo jednak temat jest bliższy płci pięknej.

Mam kilka pytań odnośnie torebek i chciałbym, aby jak najwięcej osób udzieliło odpowiedzi : )

1. Kobiety - ile macie torebek? Zawsze z domu z takową wychodzicie, czy często rezygnujecie z noszenia? Mężczyźni - posiadacie coś takiego jak torba/torebka/teczka?

2. Czym dla Was jest torebka?

3. Co powinna mieć torebka? Zwracacie uwagę na ilość i przeznaczenie dodatkowych komór czy to mało istotne?

4. Jaka powinna być idealna torebka? Duża? Mała? Funkcjonalna? Inne cechy?

5. Mężczyźni - Jakie jest wasze podejście do kobiecej torebki?

6. Torebka to absolutnie niezbędny dodatek i należy inwestować w nią krocie czy raczej kupować co popadnie?

7. Co powinna pomieścić torebka? Wszystko? (:D)

8. Traktujecie ten temat z przymrużeniem oka czy to mega ważne dla was by mieć gdzie włożyć graty?


Dziękuję z góry za wyczerpujące odpowiedzi.
______________________________________________________
I'm just a dreamer but I'm hanging on.
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Lukem 
Blogowicz.Friend

Pomógł: 89 razy
Dołączył/a: 01 Kwi 2006
Posty: 1739

Wysłany: 2013-10-14, 21:54   

No dobra, skoro panowie też mogą... :D

1. Posiadam torbę naramienną z Reserved, coś podobnego jak to, z którą chodzę praktycznie wszędzie. Kiedyś, gdy jeszcze uczyłem w szkole, nosiłem ze sobą torbę-dyplomatkę, ale obecnie leży nieużywana w domu rodzinnym. Czasem zabieram plecak, gdy potrzebuję zabrać ze sobą więcej balastu.

2. Wygodnym narzędziem ułatwiającym życie, w sumie nic dodać i nic ująć. ;) Aczkolwiek dziwnie się czuję, gdy wychodzę z domu bez niczego - ale to raczej kwestia przyzwyczajenia.

3. Bardziej od ilości komór interesuje mnie pakowność i wytrzymałość. Fajnie, jeśli są więcej niż dwie komory, ale też bez przesady - nie noszę aż tylu rzeczy, by wykorzystać je w 100%. I jestem bałaganiarzem, więc nigdy nie potrafię chować rzeczy w tych samych miejscach. ;)

4. Ojej, chyba niechcący odpowiedziałem na to pytanie wyżej.

5. Ambiwalentne. Co kobieta to inna szkoła. Znam takie, które noszą maleńkie torebunie z minimalną ilością rzeczy, a znam też takie, które obok kosmetyczki pomieściłyby kilka granatów bojowych i części od karabinu maszynowego.

6. Kurcze, jak kto woli. Nie wierzę w szpan na markowe rzeczy (no dobra, torba z Reserved jedną z pierwszych markowych rzeczy kupionych za pensję w nowej pracy - ale szybko się z tego wyleczyłem :) ), a z drugiej strony chętnie dopłacę za model, który będzie lepiej wykonany i wytrzyma obładowanie go na granicy pakowności. Także po prostu trzeba myśleć i inwestować akurat tyle, by nie był to tani chłam ani kosztowna niefunkcjonalna skarbonka.

7. I tu też są różne szkoły. Na codzień wystarczy, że w torbie zmieści mi się tablet, książka, parasol i drugie śniadanie do pracy. Ale zdarza mi się obładować ją sprzętem fotograficznym i to niestety już widać po pękających szwach. Także powinna zmieścić akurat tyle, ile potrzebujemy do życia od momentu wyjścia z domu do momentu powrotu - i miłoby było, żeby nie pękła w międzyczasie. ;)

8. Nie zastanawiam się nad tym. ;) A jeśli już, to raczej myślę pod kątem funkcjonalnym, zgodnie z tym, co napisałem w punkcie 2.

Tak to mniej więcej wygląda. Może być? ;)
 
  podziel si� tym postem na:
lordK 
Blogger.Klub
Just a dreamer


Imię: Karol
Pomógł: 1 raz
Wiek: 31
Dołączył/a: 29 Maj 2013
Posty: 64
Miasto: Śląsk

Wysłany: 2013-10-14, 22:13   

Pięknie dziękuję, na pewno Twoje słowa znajdą odzwierciedlenie w tekście, który mam zamiar przygotować : )

Oczywiście osoby, które pomogą zostaną oznaczone w poście, wszak to wasze słowa więc cytaty odpowiednio trzeba okrasić odnośnikiem : )

Czekam na więcej opinii!
______________________________________________________
I'm just a dreamer but I'm hanging on.
 
  podziel si� tym postem na:
Basia 
WordPress.Klub


Imię: Basia
Pomogła: 8 razy
Wiek: 37
Dołączyła: 21 Sty 2013
Posty: 296
Miasto: Gliwice

Wysłany: 2013-10-15, 15:01   

1. Kobiety - ile macie torebek? Zawsze z domu z takową wychodzicie, czy często rezygnujecie z noszenia? Mężczyźni - posiadacie coś takiego jak torba/torebka/teczka?

Nie wiem ile mam :D Pewnie coś ok. 10, gdzie stale przemieszczam się miedzy 4ma - zależnie od okazji a reszty używam dużo rzadziej. W 99% przypadkow wychodze z torebka, baardzo rzadko zdarza się, że wychodzę bez.


2. Czym dla Was jest torebka?

Niezbędnikiem :) Miejscem do przenoszenia wszystkich najpotrzebniejszych przedmiotów.

3. Co powinna mieć torebka? Zwracacie uwagę na ilość i przeznaczenie dodatkowych komór czy to mało istotne?

Zależy od jej celu :) Jeśli taka codzienna to musi być pojemna, mieć dużo kieszonek / przegródek, wygodna i mi się podobać :) Jeśli 'wyjściowa' to musi zmieścić portfel, telefon, chusteczki i coś do makijażu a przy tym być odpowiednio mała i elegancka (no i wygodna! :) )

4. Jaka powinna być idealna torebka? Duża? Mała? Funkcjonalna? Inne cechy?

... chyba odpowiedziałam na to wyżej :)

6. Torebka to absolutnie niezbędny dodatek i należy inwestować w nią krocie czy raczej kupować co popadnie?

W taką, której używam codziennie warto zainwestować - na dłużej starczy. Takie dodatkowe mogą być kupowane 'od strzała' ;D

7. Co powinna pomieścić torebka? Wszystko? (:D)

Zależy jaka :D Codzienna - portfel, telefon, inne akcesoria, musi się w niej zmieścić teczka a4 i jakaś butelka z wodą. Wyjściowa - pisałam wyżej.

8. Traktujecie ten temat z przymrużeniem oka czy to mega ważne dla was by mieć gdzie włożyć graty?

Jest to dla mnie mega ważne żeby gdzieś włożyć graty ale nie traktuję tematu torebek priorytetowo - mają spełniać swoją funkcję i być w miarę uniwersalne. Nie jestem fanką zmiany codziennie torebki w zależności od ubrania czy nastroju. Nie chce mi się po prostu przenosić między nimi wszystkich gratów :D


Podsumowując stwierdzam, że pytania są źle sformułowane :D Wszystko zależy od rodzaju / celu torebki :)
______________________________________________________
www.SlonecznyBalkon.pl - Moje małe miejskie ogrodnictwo balkonowe :)
Słoneczny Balkon na FB
 
  podziel si� tym postem na:
lordK 
Blogger.Klub
Just a dreamer


Imię: Karol
Pomógł: 1 raz
Wiek: 31
Dołączył/a: 29 Maj 2013
Posty: 64
Miasto: Śląsk

Wysłany: 2013-10-15, 17:23   

Masz rację, źle sformułowałem pytania troszeczkę. Choć brzmią inaczej to znaczą w sumie na jedno kopyto : ) Było to spowodowane pośpiechem niestety, stąd taka forma. Nie będę już nic zmieniał, wyłowię z Waszych wypowiedzi to co najlepsze : )

Dziękuję Basiu za wyczerpującą wypowiedź! : )
______________________________________________________
I'm just a dreamer but I'm hanging on.
 
  podziel si� tym postem na:
Me From Mars 
Blogger.Klub


Imię: Patrycja
Wiek: 30
Dołączyła: 15 Paź 2013
Posty: 32

Wysłany: 2013-10-16, 00:04   

1. Mam kilka torebek, ale przeważnie używam jednej, tej najwygodniejszej. Pozostałe to głównie prezenty od rodziny, mam może dwie, które kupiłam pod wpływem chwili, a potem ich nie nosiłam ;)

2. Torebka to wygoda; nie wszystko wejdzie do kieszeni. Kobiety często chodzą w spódnicach, legginsach albo innych ubraniach, które nie posiadają żadnych kieszonek. A nawet do jeansów nie wejdzie portfel, klucze, telefon...

3. Myślę, że przede wszystkim jedną większą komorę, do której mieszczą się podstawowe rzeczy + ewentualną jedną, dwie mniejsze na jakieś drobiazgi.

4. Idealna? Wygodna. Nie za mała, żeby weszło do niej coś więcej niż paczka chusteczek. Nie za duża - komu chciałoby się to dźwigać. I prosta wizualnie, aby pasowała do każdego ubioru (chyba, że wy, dziewczyny, posiadacie torebki na co dzień, wieczorową, sportową... Ale ja nie miałabym gdzie ich trzymać) :P

6. Torebka to coś, czego używa się prawie codziennie, więc powinna być w miarę porządna, żeby nie zepsuła się po miesiącu. Dla mnie nie musi być super droga, tańsze torebki też są w porządku.

7. Nie wszystko ;) te modne ostatnio duuuże torebki są dla mnie niewygodne. To mit, że kobiety mają w torebkach wszystko. Po prostu czasami nie chce nam się w nich sprzątać, dlatego można w nich znaleźć jakieś dziwactwa ;)

8. Twój post zmusił mnie do zastanowienia się nad torebką. Hmm... na co dzień chyba o tym nie myślę. Torebka po prostu leży obok, gotowa w każdej chwili na zaopiekowanie się paroma rzeczami nie mieszczącymi się do kieszeni. Bo nie wyobrażam sobie, żeby pakować to wszystko do spodni i siedzieć cały wieczór na portfelu z kluczami wbijającymi się w uda :D

Mam nadzieję, że moje odpowiedzi Ci pomogą. Jeśli mogę spytać, skąd zainteresowanie takim kobiecym tematem?
 
  podziel si� tym postem na:
lordK 
Blogger.Klub
Just a dreamer


Imię: Karol
Pomógł: 1 raz
Wiek: 31
Dołączył/a: 29 Maj 2013
Posty: 64
Miasto: Śląsk

Wysłany: 2013-10-16, 11:12   

Me From Mars napisał/a:


Mam nadzieję, że moje odpowiedzi Ci pomogą. Jeśli mogę spytać, skąd zainteresowanie takim kobiecym tematem?


Dziękuję Ci, Twoja odpowiedź na pewno pomoże mi w temacie.

Skąd zainteresowanie tematem? Sam do końca nie wiem. Lubię zagłębiać się w temat, który na pierwszy rzut oka jest błahy. Lubię też tematy kontrowersyjne. Nad torebką (niekoniecznie kobiecą) nikt pewnie się nie zastanawia bo to przedmiot i już.
Jako facet też w ów temacie kieruję się na pewno pewnym stereotypem, który chciałbym potwierdzić/obalić.
Skoro kobiety piszą o samochodach, dlaczego nie może facet napisać o torebkach : )
Będzie to albo moje zwycięstwo, albo gwóźdź do trumny :D
______________________________________________________
I'm just a dreamer but I'm hanging on.
 
  podziel si� tym postem na:
Alabastrova 
Ownlog.Klub


Pomogła: 8 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 16 Lip 2012
Posty: 555

Wysłany: 2013-10-17, 13:29   

1. Kobiety - ile macie torebek? Zawsze z domu z takową wychodzicie, czy często rezygnujecie z noszenia?
Ojj tam, kilka > Kilkanaście ;> Nie więcej :P Zawsze mam ze sobą torebkę. Jeżeli nie elegancką to sportową torbe na ramię.

2. Czym dla Was jest torebka?
Skarbnicą wiedzy o mnie samej, magazynem najpotrzebniejszych artykułów i dodatkiem podkreślającym strój,

3. Co powinna mieć torebka? Zwracacie uwagę na ilość i przeznaczenie dodatkowych komór czy to mało istotne?
Pasek na ramię, nawet jeżeli teoretycznie przeznaczona jest do noszenia w ręku, to lubię mieć alternatywe i móc uwolnić ręcę więc to jest +. Wewnętrzna kieszonka na podpaski mile widziana :P

4. Jaka powinna być idealna torebka? Duża? Mała? Funkcjonalna? Inne cechy?
Duża, funkcjonalna i ładna (choć to akurat pojęcie względne)

5. Mężczyźni - Jakie jest wasze podejście do kobiecej torebki?
-

6. Torebka to absolutnie niezbędny dodatek i należy inwestować w nią krocie czy raczej kupować co popadnie?
Gdybym miała mozliwość kupiłabym sobie jakaś markową torebkę. Baaaardzo podobają mi się ostatnio modne Michaela Korsa, mój nr 1 <3 no ale 3.5 tysiąca złotych za torebkę...

7. Co powinna pomieścić torebka? Wszystko? (:D)
Wszystko! Telefon, husteczki, gumę do żucia, portfel i klucze - jeżeli nie mieści to sory.

8. Traktujecie ten temat z przymrużeniem oka czy to mega ważne dla was by mieć gdzie włożyć graty?
Trochę ważne, jak dla każdej kobiety ;>
______________________________________________________
Gdyby jutra miało nie być . . .
 
  podziel si� tym postem na:
nomissn 
Blogger.Klub


Imię: Ewa
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 12 Lut 2013
Posty: 41

Wysłany: 2013-10-18, 23:24   

1. Mam 2 torebki, w tym jedną małą, która mieści tylko podstawowe rzeczy. Więcej torebek na co dzień nie potrzebuję i tak głównie z jedną chodzę, nie lubię ciągle przekładać rzeczy. :) Zawsze rezygnuję z torebki jeśli wychodząc nie potrzebuję dużo rzeczy, a mam gdzie schować portfel czy telefon, więc nigdy nie chodzę z laptopem i torebką.

2. Dla mnie służy do noszenia ze sobą potrzebnych rzeczy i przenoszenia zakupów, nie jest niezbędna do wyjścia.

3. Musi mieć sporo różnych przegródek, żeby móc pochować w każdej różne rzeczy. A potem zapomnieć gdzie co jest i przeszukiwać wszystkie :D

4. Średniej wielkości, w kolorze pasującym do większości ubrań. Jak najbardziej powinna być funkcjonalna i uniwersalna, bez dużej ilości dodatków czy świecidełek, najlepiej w miarę prosty wygląd. Przede wszystkim ma mieścić mój ulubiony format zeszytów i mieć długi pasek na ramię.

6. Dobrze jak jest tania, ale zawsze wolę kupić torebkę z lepszego materiału niż byle co. Zwłaszcza, że na ogół mam spore wymagania co do jej wyglądu, a nie zmieniam jej często ;)

7. Portfel, telefon, klucze i inne najważniejsze czy potrzebne rzeczy, a najlepiej jeszcze dużo zakupów, żebym nie musiała nosić ich w rękach.

8. Jeśli chodzi się w spódnicach czy legginsach bez kieszeni, to torebka jest ważna. Tak samo nie lubię mieć za bardzo wypchanych kieszeni spodni. Nie przywiązuję wielkiej uwagi do torebki, wystarczy mi, że mam gdzie wsadzić potrzebne graty, a do większości strojów pasuje lepiej niż plecak.
______________________________________________________
A tutaj bawię się i piszę o mądrych głupotach
 
  podziel si� tym postem na:
modjus 
Blogger.Klub


Imię: Justyna
Wiek: 35
Dołączyła: 26 Paź 2013
Posty: 30
Miasto: Kraków

Wysłany: 2013-10-27, 11:12   

1. Ja mam ok. 30 torebek. W każdym kolorze. Jeśli tylko mam okazję nie zabieram torebki, korzystam z kieszeni w kurtce. Staram się ograniczać zawartość torebki.

2. Głównie jest to dodatek w zależności od sytuacji pełni inną rolę. Duże torebki czasem mieszczą zakupy, małe są na większe "okazje" w roli dodatku. Nie są mi niezbędne.

3. Lubię jak torebka jest zamykana na zamek daje mi to poczucie bezpieczeństwa. Wewnątrz jedną kieszonkę na zamek gdzie mieszczą się moje kluczyki/dokumenty. To wszystko.

4. Nie ma idealnej torebki. Na uczelnie lubię jak jest sztywna i ma format A4 bo często noszę jakieś dokumenty, na zakupy lubię torebkę "worek" by wrzucić to co kupię, na spacer preferuje listonoszki. Tak bym mogła wymieniać.... więc idealna torebka chyba nie istnieje.


6. Jak dla mnie ważne by się podobała. Bez sensu kupować coś co jest modne, a nam się nie podoba bo tego nosić nie będziemy. Wolę dać więcej i mieć coś co wytrzyma dłużej, niż zapłacić grosze za torebkę która się szybko zniszczy.

7. Telefon, portfel, kluczyki i dokumenty od auta, błyszczyk, lusterko. To podstawa, która musi być zawsze. Reszta w zależności od okazji. Wiadomo im więcej rzeczy tym większa torebka :D

8. Lubię "zbierać" torebki, ale jakoś specjalnie nie jestem z nimi związana i przeważnie jak wychodzę to nie zabieram żadnej.
______________________________________________________
Zapraszam Was do mojego świata: www.modjus.pl
 
  podziel si� tym postem na:
Umorefeusza 

Dołączyła: 27 Paź 2013
Posty: 4

  Wysłany: 2013-10-27, 18:37   

1. Mam niedużo torebek. Raptem 10 ale nieustannie pracuję nad zwiększeniem ich liczby ;)

2. Torebka jest dla mnie przede wszystkim codziennym transporterem. Poruszam się po mieście środkami komunikacji publicznej więc muszę mieć wygodną torebkę do tachania wszystkich przydatnych elementów składowych jej wnętrza

3. Torebka musi mieć zapinaną na zamek kieszonkę na portmonetkę i dokumenty. Poza tym jedna komora - i tak wszystko ląduje w jednej komorze nawet jeśli mam kilka do innych do dyspozycji.

4. Średnia ;) Muszę zmieścić w niej za jednym zamachem tomiszcze Gry o tron, parasolkę i śniadanie do pracy.


6. Niezbędny dodatek, ale kupuję - wstyd się przyznać - co popadnie.

7. Patrz punkt 4.

8. Meeeeega ważne.
 
  podziel si� tym postem na:
polekk 


Wiek: 34
Dołączyła: 24 Lis 2013
Posty: 12

Wysłany: 2013-11-24, 21:44   

A więc zaczynamy...

1. Kobiety - ile macie torebek? Zawsze z domu z takową wychodzicie, czy często rezygnujecie z noszenia? Mężczyźni - posiadacie coś takiego jak torba/torebka/teczka?

Ogólnie posiadam 14 torebek, z czego 6 jest przeze mnie nagminnie użytkowanych w zależności od sytuacji, a reszta gdzieś tam sobie leży... Najczęściej wychodzę z domu z torebką, ale zdarza się też tak, że biorę w kieszeń tylko klucze, pieniądze, telefon i lecę :)

2. Czym dla Was jest torebka?

Torebka jest dla mnie pomocną, wielką kieszenią, którą zarzucam na ramię, a raczej przez ramię, dzięki której odciążam kieszenie w ciuchach i mam wolne ręce :D

3. Co powinna mieć torebka? Zwracacie uwagę na ilość i przeznaczenie dodatkowych komór czy to mało istotne?

Dla mnie ilość przegródek ma niesamowite znaczenie. Preferuję jednak nie więcej jak 5 i nie mniej niż 3. Torebka z jedną komorą to już w ogóle porażka, bo wszystko się ze sobą miesza i żeby dokopać się do jednej małej rzeczy, która akurat leży na dnie trzeba wyciągać całą zawartość torebki.

4. Jaka powinna być idealna torebka? Duża? Mała? Funkcjonalna? Inne cechy?

Idealna torebka do codziennego użytku powinna być przede wszystkim funkcjonalna, nie za duża, nie za mała. Dla mnie najlepsza jest torebka takiej wielkości, jak teczka A4.

5. Mężczyźni - Jakie jest wasze podejście do kobiecej torebki?

Nie jestem mężczyzną, więc pytanie odpuszczam ;)

6. Torebka to absolutnie niezbędny dodatek i należy inwestować w nią krocie czy raczej kupować co popadnie?

Ja raczej jestem osobą oszczędną, więc kroci na torebkę na pewno nigdy nie wydam, ale też nie zamierzam kupować byle gówiena, które rozleci się, czy też popruje po kilku tygodniach użytkowania. Na torebkę jestem w stanie wydać od 50-200 zł

7. Co powinna pomieścić torebka? Wszystko? (:D)

Wszystko co potrzebne na pewno :D Może lepsze byłoby pytanie, jaki ciężar powinna wytrzymać torebka :D

8. Traktujecie ten temat z przymrużeniem oka czy to mega ważne dla was by mieć gdzie włożyć graty?

Dla mnie torebka jest teraz niezbędnikiem, chociaż do 18 roku życia łaziłam bez torebki i normalnie funkcjonowałam :) ale jak już mówiłam, dobrze jest mieć pod ręką dużą kieszeń do której można wcisnąć choćby kupioną w sklepie wodę.
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz