Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Autor Wiadomość
simonpol 
WordPress.Klub


Imię: Szymon
Dołączył/a: 19 Lip 2012
Posty: 28

Wysłany: 2012-07-27, 11:43   

Ja osobiście wierze w przyjaźń damsko męską:). Po pierwsze chyba małżonkowie musieli wcześniej zostać dobrymi przyjaciółmi. No chyba, że żenicie się z obcymi osobami, no nie wiem... Chcecie zdobyć obywatelstwo Polskie czy coś tego typu :P .
Po drugie sam mam parę przyjaciółek do których nic nie czuje mam, a nieraz przegadaliśmy długie godziny.
Powinno tu być jakieś po trzecie, prawda? A więc po trzecie znam sopro osób, które przyjaźnią się z osobami innych płci, a są w 100% hetero :) .
______________________________________________________
http://wmojejopinii.wordpress.com - Moja subiektywna ocena codzienności :) Niezależny blog opiniotwórczy.
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Progres 


Dołączyła: 08 Paź 2012
Posty: 12

Wysłany: 2012-10-08, 11:26   

To zależy jaka to jest przyjaźń. Jeśli chodzi o przyjaźń taką naprawdę bliską to może wytworzyć się swego rodzaju specyficzna więź, ale to nie musi od razu oznaczać miłości. Jednak jeśli chodzi o przyjaźń między nimi w większej grupie to nie ma problemu.
 
  podziel si� tym postem na:
looqash. 
Blogger.Klub


Imię: Łukasz
Wiek: 38
Dołączył/a: 03 Paź 2012
Posty: 6

Wysłany: 2012-10-18, 15:28   

No jasne - moi znajomi to w większości dziewczyny, niektóre z nich to prawdziwe przyjaciółki i tylko przy nich mogę być totalnie szczery. Co do facetów to zawsze jakoś na mojej drodze stawali tacy, którzy w jakiś sposób chcieli na znajomości ze mną ubić interes. Nie udawało im się, ale jakoś bardziej wierzę w przyjaźń damsko-męską niż jednej płci.
 
  podziel si� tym postem na:
wendigo 


Pomógł: 4 razy
Dołączył/a: 18 Lis 2012
Posty: 307

Wysłany: 2012-11-18, 03:48   

Oczywiście, że jest możliwa :) (w przeciwnym razie biseksualiści w ogóle by nie mogli mieć przyjaciół :D ).
Ja to mam nawet przeciwny problem - jak ktoś jest moim przyjacielem, to nie potrafię myśleć o nim w kategoriach seksualnych...
 
  podziel si� tym postem na:
yongle 
Blogger.Klub


Wiek: 32
Dołączył/a: 02 Lut 2013
Posty: 29

Wysłany: 2013-02-04, 20:55   

Przyjaźń geja i heteroseksualnej kobiety lub heteroseksualnego mężczyzny i lesbijki jak najbardziej jest możliwa i do tego często spotykana (szczególnie ten pierwszy układ ;) ) Co do dwojga ludzi przeciwnej płci i tej samej orientacji, to pewnie najwięcej zależy od tego, czy się sobie podobają, a jeśli tak, to czy umieją nad tym panować :) .
______________________________________________________
Wszystko o nauce języków obcych. Codziennie nowe fiszki z angielskiego i nie tylko.
fiszkarium, czyli fiszki z języków obcych
 
  podziel si� tym postem na:
adrkwi 
WordPress.Klub


Pomógł: 3 razy
Dołączył/a: 23 Sty 2013
Posty: 190

Wysłany: 2013-02-04, 21:24   

Nie, raczej nie ma mowy. Koleżeństwo tak ale z przyjaźni zawsze coś się zrodzi w takim przypadku.
______________________________________________________
Powiedzialem.pl na facebooku
 
  podziel si� tym postem na:
Fiołeczek 
Blogger.Klub

Wiek: 40
Dołączyła: 06 Lut 2013
Posty: 34

Wysłany: 2013-02-06, 23:44   

Uważam, że taka przyjaźń jest możliwa, choć faktycznie jakoś przesadnie często się nie zdarza. Dla mnie jest duża różnica między kolegą/koleżanką a przyjacielem/przyjaciółką. Często ktoś mówi, że ma sporo przyjaciółek, a tak naprawdę z tego grona zaledwie jedna czy dwie osoby zasługują na takie miano. Koleżanka/kolega jest spoko do wyjścia na imprezę, zakupy, ale to przyjaciółka/ciel przyleci do nas w nocy o północy, żeby nam pomóc.

Ja mam dwóch przyjaciół facetów. Pierwszy to mój narzeczony, a drugi to mój były chłopak, z którym rozstałam się ponad 10 lat temu, jeszcze jak byliśmy podlotkami, i trochę czasu zajęło nam wytworzenie nowej relacji, bez podtekstu. Teraz wiem, że mam kogoś na kogo zawsze mogę liczyć. Do tej pory jeszcze mnie nie zawiódł. W zeszłym roku bawiłam się na jego weselichu :super:
 
  podziel si� tym postem na:
tandem 

Dołączył/a: 22 Sty 2013
Posty: 47

Wysłany: 2013-02-07, 08:35   

Moim zdaniem też nie jest możliwa. Jednak moja sąsiadka która znam od urodzenia (czyli 20+ lat) jest moją bardzo dobra koleżanką, jak mam problem z czymś to idę do niej i w drugą stronę. Nie pociąga mnie fizycznie i ma swojego faceta, tak jak ja dziewczynę, ale mamy ze sobą bardzo dobry kontakt... czyli w jakimś stopniu jest to możliwe
 
  podziel si� tym postem na:
pemkad 
Blogger.Klub

Dołączyła: 08 Lut 2013
Posty: 39

Wysłany: 2013-02-08, 15:49   

Hmm przyjaźnie zawarte gdzies w dziecinstwie i ciagnace sie latami jak najbardziej sa mozliwe do utrzymania. Jednak przyjaznie zawarte w doroslym zyciu, nie sa juz takie nazwę to oczywiste. W wielu przypadkach jedna ze stron "coś ukrywa" Godzi sie na taki uklad czesto wmawiajac sobie ze jest on mozliwy. Osobiscie jak to sie ladnie mowi przejechalam sie na takich znajomosciach kilkakrotnie. Za kazdym razem po jakims czasie okazywalo sie ze "przyjaiel" cos tam sobie wyobrazal.
W tej chwili mam wielu znajomych płci przeciwnej, ba nawet z niektórymi jestem na prawie przyjacielskiej stopie. Tyle ze ci własnie to w wiekszosci moi byli. Cos bylo sie skonczylo ale doroślismy i kontakty utrzymujemy.
______________________________________________________
CurlyWorld - czyli afro ujarzmione
 
  podziel si� tym postem na:
MissSaeki 
Blogger.Klub

Imię: Kasia
Dołączyła: 24 Gru 2012
Posty: 27

Wysłany: 2013-03-01, 18:24   

Jak najbardziej. Ja mam przyjaciela płci męskiej już chyba od 7 lat. I tak już zostanie:)
 
  podziel si� tym postem na:
KoKa 
Blogger.Klub


Imię: KoKa
Dołączyła: 27 Lut 2013
Posty: 25
Miasto: Poznań

Wysłany: 2013-03-05, 15:57   

Cytat

Czy jest możliwa przyjaźń pomiędzy kobietą a mężczyzną?


Moim zdaniem taka przyjaźń na pewno jest możliwa... nawet jeśli pojawia się w ramach tej przyjaźni sex, to nadal nie wyklucza to przyjaźni. Chociaż z moimi przyjaciółmi płci męskiej jednak wolę nie sypiać. Rodzi to szereg nieporozumień, czego nauczyłam się na własnym przykładzie.

Zdecydowanie chętniej przyjaźnię się z mężczyznami niż kobietami. Męska logika jest mi znacznie bliższa, pomimo, że sama jestem typową kobietą - z całą przewrotnością i kaprysami żeńskiego gatunku.
______________________________________________________
P.owiedz tylko słowo...
 
  podziel si� tym postem na:
Justine 
Blogger.Klub


Dołączyła: 02 Kwi 2013
Posty: 31
Miasto: Polska

Wysłany: 2013-04-05, 14:46   

KoKa napisał/a:



Moim zdaniem taka przyjaźń na pewno jest możliwa... nawet jeśli pojawia się w ramach tej przyjaźni sex, to nadal nie wyklucza to przyjaźni. Chociaż z moimi przyjaciółmi płci męskiej jednak wolę nie sypiać. Rodzi to szereg nieporozumień, czego nauczyłam się na własnym przykładzie.

Zdecydowanie chętniej przyjaźnię się z mężczyznami niż kobietami. Męska logika jest mi znacznie bliższa, pomimo, że sama jestem typową kobietą - z całą przewrotnością i kaprysami żeńskiego gatunku.


W pełni się zgadzam, zdecydowanie mam więcej przyjaciół niż przyjaciółek... i chodzi właśnie o to że mężczyzna postrzega świat inaczej... i dzięki temu mam pogląd na życie z dwóch "stron" :D i mam kilkoro przyjaciół jeszcze z czasów dzieciństwa :)
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz