Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Zamknięty przez: Htsz
2013-02-08, 22:50
Autor Wiadomość
Damian907 


Dołączył/a: 13 Gru 2008
Posty: 3

  Wysłany:    Inny punkt widzenia - Buddyzm

Wykład - Buddyzm

http://video.google.com/v...231109690&hl=pl


Nie wierzcie w jakiekolwiek przekazy tylko dlatego, że przez długi czas obowiązywały w wielu krajach. Nie wierzcie w coś tylko dlatego, że wielu ludzi od dawna to powtarza. Nie akceptujcie niczego tylko z tego powodu, że ktoś inny to powiedział, że popiera to swoim autorytetem jakiś mędrzec albo kapłan, lub że jest to napisane w jakimś świętym piśmie. Nie wierzcie w coś tylko dlatego, że brzmi prawdopodobnie. Nie wierzcie w wizje lub wyobrażenia, które uważacie za zesłane przez boga. Miejcie zaufanie do tego, co uznaliście za prawdziwe po długim sprawdzaniu, do tego, co przynosi powodzenie wam i innym.

- Budda -


Religia przyszłości będzie religią kosmiczną. Powinna ona przekraczać koncepcję Boga osobowego oraz unikać dogmatów i teologii. Zawierając w sobie zarówno to, co naturalne, jak i to, co duchowe, powinna oprzeć się na poczuciu religijności wyrastającym z doświadczania wszelkich rzeczy naturalnych i duchowych jako pełnej znaczenia jedności. Buddyzm odpowiada takiemu opisowi. (...) Jeżeli istnieje w ogóle religia, która może sprostać wymaganiom współczesnej nauki, to jest nią buddyzm.

Albert Einstein



Oby wszystkie istoty osiągnęły szczęście i przyczynę szczęścia.

Oby były wolne od cierpienia i przyczyny cierpienia.

Oby nie były oddzielone od prawdziwego szczęścia - wolności od cierpienia.

Oby spoczywały w wielkiej równości, wolnej od przywiązania i niechęci.



"Istnieje bardzo prosty sposób, by stać się Buddą. Nie czyńcie zła, nie lgnijcie do życia i śmierci, miejcie głębokie współczucie dla wszystkich odczuwających istot, odnoście się z szacunkiem do tych ponad wami i bądźcie uprzejmi dla tych, którzy stoją niżej. Porzućcie nienawiść i pragnienia, zmartwienia i smutek – oto co zwie się Buddą. Nie szukajcie niczego innego." - Eihei Dogen Zenji, Shoi



Budda z seksu zrodzony:

http://interia360.pl/arty...-zrodzony,10668


O polskich buddystach:

http://www.tutej.pl/cms.php?i=17527

http://www.multikulti.org...id=74&Itemid=33


Buddyzm a Chrześcijaństwo:

http://www.zen.pl/katowic...&do_pdf=1&id=57


Buddyzm w Polsce

http://www.buddyzm.edu.pl/cybersangha/index.php
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Krzysiek 
WordPress.Klub
Pan Cosiek


Zaproszone osoby: 4
Imię: Krzysztof
Wiek: 33
Dołączył/a: 18 Maj 2008
Posty: 3466
Miasto: R-ków.

Wysłany: 2008-12-22, 22:32   

Damian907 napisał/a:

Religia przyszłości będzie religią kosmiczną. Powinna ona przekraczać koncepcję Boga osobowego oraz unikać dogmatów i teologii.
Osobiście uważam, że przyszłość rysuje wizję braku jakiejkolwiek religii, niż stworzenie religii uniwersalnej (kosmicznej [?] )
 
  podziel si� tym postem na:
rashell 
Blogowicz.Friend


Wiek: 33
Dołączyła: 23 Lip 2008
Posty: 875
Miasto: katowic

Wysłany: 2008-12-22, 23:04   

a mi bardziej się podoba kult latającego potwora spaghetti, niby karykaturalny pomysł, ale jego przykazania są mi o wiele bliższe niż przykazania które mojżesz dostał od boga.
 
  podziel si� tym postem na:
Krzysiek 
WordPress.Klub
Pan Cosiek


Zaproszone osoby: 4
Imię: Krzysztof
Wiek: 33
Dołączył/a: 18 Maj 2008
Posty: 3466
Miasto: R-ków.

Wysłany: 2008-12-23, 01:18   

Cytat

2. # Naprawdę wolałbym, żebyś nie używał Mojego istnienia jako narzędzia do uciskania, ciemiężenia, karania, patroszenia lub bycia złośliwym wobec innych. Nie wymagam składania ofiar, a czystość jest niezbędna jeśli chodzi o wodę pitną, a nie o istoty ludzkie.

Cytat

6. Naprawdę wolałbym, żebyś nie budował za miliony dolarów kościołów/świątyń/meczetów/kaplic dla Mojej Makaronowej Doskonałości, podczas gdy pieniądze lepiej wydać na (wybierz sam):

1. Skończenie z biedą
2. Leczenie chorób
3. Życie w pokoju, namiętną miłość i obniżenie kosztów kablówki

Może jestem złożonym węglowodanowym wszystkowiedzącym istnieniem, ale w życiu cieszą mnie proste rzeczy. Wiem lepiej. Jestem STWÓRCĄ.


faktycznie rashell. Dlaczego Latajacy Potwór Spaghetti wcześniej mi się nie obiawił :P
 
  podziel si� tym postem na:
Damian907 


Dołączył/a: 13 Gru 2008
Posty: 3

Wysłany: 2008-12-23, 22:06   

Krzysiek napisał/a:

Osobiście uważam, że przyszłość rysuje wizję braku jakiejkolwiek religii, niż stworzenie religii uniwersalnej (kosmicznej)


Tylko że Buddyzm nie jest religią:

http://www.buddyzm.edu.pl.../page.php?id=27
 
  podziel si� tym postem na:
Krzysiek 
WordPress.Klub
Pan Cosiek


Zaproszone osoby: 4
Imię: Krzysztof
Wiek: 33
Dołączył/a: 18 Maj 2008
Posty: 3466
Miasto: R-ków.

Wysłany: 2008-12-23, 22:11   

Damian907, sam napisałeś o kosmicznej religii zapomniało się?

Damian907 napisał/a:

Religia przyszłości będzie religią kosmiczną


a ja tam wolę Wikipedię:

Cytat

Buddyzm (inna nazwa to: sanskr. Buddha Dharma; pāli. Buddha Dhamma – Nauka Przebudzonego) – religia, system filozoficzno-etyczny, rzadziej psychologia. Założycielem tej religii i twórcą podstawowych jej założeń był, żyjący od około 560 do 480 roku p.n.e. Siddhārtha Gautama (pāli. Siddhattha Gotama), syn księcia z rodu Śākyów, władcy jednego z państw-miast w północnych Indiach.

Buddyzm opiera się na Czterech Szlachetnych Prawdach głoszonych przez Siddharthę Gautamę, oraz na przedstawionej przez niego Ośmiorakiej Ścieżce, która prowadzić ma do ustania cierpienia.



Cytat

Religia to system wierzeń i praktyk, określający relację jednostki do różnie pojmowanej sfery sacrum, czyli świętości i sfery boskiej. Manifestuje się ona w wymiarze doktrynalnym (doktryna, wiara), w czynnościach religijnych (np. kult), w sferze społeczno-organizacyjnej (wspólnota religijna, np. Kościół) i w sferze duchowości indywidualnej (m.in. mistyka).


hm??
 
  podziel si� tym postem na:
Damian907 


Dołączył/a: 13 Gru 2008
Posty: 3

Wysłany: 2008-12-24, 23:01   

Kurcze, kolejny wyznawca wikipedii :cool:
 
  podziel si� tym postem na:
rashell 
Blogowicz.Friend


Wiek: 33
Dołączyła: 23 Lip 2008
Posty: 875
Miasto: katowic

Wysłany: 2008-12-24, 23:56   

tak samo rzec można - kolejny wyznawca video.google
jak dla mnie buddyzm to religia, a wiadomo religia wiąże się z filozofią itd.
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2008-12-25, 02:30   

religia -> wyznawanie wartości -> sposób/ filozofia życia ;)

kiedyś zacząłem czytać wykłady Dalajlamy "Buddyjska ścieżka do pokoju"

bardzo fajna lektura, która wiele wyjaśnia i obrazuje, chwilowo jest dla mnie jeszcze za mądra, ponieważ rozpocząłem bez jakiegokolwiek przygotowania, ale wszystko co czytam wydaje się być bardzo spójnym chociaż mocno rozbudowanym.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Inez 
Blogowicz.Friend


Wiek: 35
Dołączyła: 03 Maj 2006
Posty: 2978
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2008-12-25, 15:59   

A Dalajlama ostatnio we Wrocławiu nawet był z tego co mi koleżanka opowiadała :D . Nawet go widziała :P .
 
  podziel si� tym postem na:
Krzysiek 
WordPress.Klub
Pan Cosiek


Zaproszone osoby: 4
Imię: Krzysztof
Wiek: 33
Dołączył/a: 18 Maj 2008
Posty: 3466
Miasto: R-ków.

Wysłany: 2008-12-25, 16:57   

Cytat

Kurcze, kolejny wyznawca wikipedii :cool:
a co przeszkadza Ci to w jakiś sposób?
Przegrzebałem moja kilkunastuo tomowa encyklopedię i co tam mi pisze...

Cytat

Buddyzm, jedna z wielkich religii świata, powstała ok. poł. I tysiaclecia p.n.e. w Indiach; oparta jest na naukach Buddy. Jedna z najważniejszych ról odgrywa w niej doktryna karmana: wartość etyczna każdego czyny jednostki ma wpływ na jej dalsze życie (...)
 
  podziel si� tym postem na:
Autr 


Wiek: 28
Dołączył/a: 07 Mar 2009
Posty: 11
Miasto: Kraków

Wysłany: 2009-03-08, 23:00   

jak dla mnie w biblii jest wiele niewyjasnionych spraw...np. Kain zabił Abla i co potem... ODRAZU NOE I WIEŻA BABEL...i co Kain miał dzieci ze siostrą lub Ewą??? to kazirodztwo...dlatego zastanawiam się czy nie być ateistą lub buddysta... :padam:
______________________________________________________
Stare chińskie przysłowie mówi: Jeśli nie masz co powiedzieć, powiedz stare chińskie przysłowie :pomysl:
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz