Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Zamknięty przez: Htsz
2013-02-08, 22:50
Autor Wiadomość
Inez 
Blogowicz.Friend


Wiek: 35
Dołączyła: 03 Maj 2006
Posty: 2978
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2008-02-22, 23:34   

Ale wśród tych naszych "ateistów" najśmieszniejsze jest to, że pomimo faktu, że nie wierzą w żadnego boga to obchodzą te wszystkie święta i inne obrzędy katolickie... :P O co więc chodzi?
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Lanooz 
WordPress.Klub


Wiek: 32
Dołączyła: 16 Lis 2007
Posty: 47
Miasto: Warszawa

Wysłany: 2008-02-22, 23:42   

Wg mnie takie obrzędy, pomimo, że mają korzenie katolickie (a nawet pogańskie jeżeli wierzyć:P), to są one częścią kultury. Nie kultury religijnej, ale społecznej.

Ja np. jestem agnostyczką. Cała moja rodzina teoretycznie (ideowo to są ateistami...długo by tu gadać :>) wyznaje buddyzm (pozostałości po kraju, z którego pochodzimy), ale mimo wszystko połowicznie (a nawet ćwiercicznie! :D) obchodzimy święta, np. choinka, prezenty.
A Wy spotykacie się z dalszą rodziną bo jest przyjemnie :) Zaś ta liczba dań na stole...taki jest już nawyk, symboliczny nawyk, 'pozostałości' z kultury religijnej - więc po co to zmieniać?
 
  podziel si� tym postem na:
Inez 
Blogowicz.Friend


Wiek: 35
Dołączyła: 03 Maj 2006
Posty: 2978
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2008-02-23, 00:01   

Dobrze, może i są to obrzędy również i kulturowe ale według mnie przede wszystkim religijne i jeśli ktoś twierdzi, że jest ateistą to po co ma brać w nich udział? Z rodziną można się spotkać od tak po prostu, a nie tylko na Święta... Podobnie z prezentami ;) . Ale ile ludzi na świecie, tyle racji na ten temat.

A co do tego artykułu to muszę się z nim zgodzić. Ludzie religię traktują jak coś... no właśnie... świętego! Szczerze mówiąc nigdy się nie zastanawiałam nad tym dlaczego, ale to bardzo ciekawe zagadnienie. Ja uważam, że są to jeszcze pozostałości po przeszłości. Kiedyś religia była najważniejsza i tak już się utarło... A może ludzie po prostu boją się tego, co będzie po śmierci? Że spotkają się ze swoim bogiem, na sądzie ostatecznym...
 
  podziel si� tym postem na:
Lanooz 
WordPress.Klub


Wiek: 32
Dołączyła: 16 Lis 2007
Posty: 47
Miasto: Warszawa

Wysłany: 2008-02-23, 15:17   

Zzielona napisał/a:

A może ludzie po prostu boją się tego, co będzie po śmierci? Że spotkają się ze swoim bogiem, na sądzie ostatecznym...

Boją się tego czego nie wiedzą. Dlatego chyba wolą sobie wyobrażać swopotkanie ze swoim Bogiem. Ja tak to widzę ;)

Zzielona napisał/a:

Z rodziną można się spotkać od tak po prostu, a nie tylko na Święta... Podobnie z prezentami ;) . Ale ile ludzi na świecie, tyle racji na ten temat.

Gdyby nie te święta, nie sądzę zeby się dalsza rodzina tak często spotykała. To zupełnie co innego.
Nastrój świąteczny, taki..wyjątkowy różni sie znacznie od zwykłego spotkania z żadnej okazji.
 
  podziel si� tym postem na:
Krzysiek 
WordPress.Klub
Pan Cosiek


Zaproszone osoby: 4
Imię: Krzysztof
Wiek: 33
Dołączył/a: 18 Maj 2008
Posty: 3466
Miasto: R-ków.

Wysłany: 2008-06-25, 23:08   

Co do wcześniejszych postów o nietolerancji religijnej to u mnie w klasie mamy dwóch Świadków Jechowy i to nikomu w niczym nie przeszkadza...

Zzielona napisał/a:

A może ludzie po prostu boją się tego, co będzie po śmierci? Że spotkają się ze swoim bogiem, na sądzie ostatecznym


Jak trwoga to do Boga.


Mi zmiana religii nie przyniosła by żadnej poprawy stanu ducha, jestem takim watpiacym Katolikiem - coś na wzór "niewiernego Tomasza".
Chcę zrozumieć i poczuć, ale czuję tylko chłód.

Czy religia to ściema i tu właśnie się pojawia u mnie problem, bo logiczna strona mózgu podpowiada, że religia została stworzona przez człowieka by wytłumaczyć sobie zjawiska przyrodnicze i odczuć, że w jakiś sposób moga ujarzmić "złe moce przyrody" np. topiac bawoła w rzece. Znów druga strona postawia jakieś ale, bo niby co mogło doprowadzić do wielkiego wybuchu i sprawidź, że atomy zaczeły tworzyć wszechświat.
 
  podziel si� tym postem na:
m@tarci 

Wiek: 25
Dołączył/a: 16 Sty 2008
Posty: 1500

Wysłany: 2008-06-26, 12:30   

Krzysiek napisał/a:

coś na wzór niewiernego Tomasza.

Przeczytalem Tobiasza. rotfl
 
  podziel si� tym postem na:
care96 


Wiek: 27
Dołączyła: 23 Cze 2008
Posty: 12
Miasto: Gniezno

  Wysłany: 2008-06-26, 13:11   

Ja w klasie miałam takiego jednego Ateiste ale nikt go w mojej glasie nieszanował i niepomagał wiec przeprowadził sie do Angli :) ale za niego przyszedła taka jedna starasznie głopia i teraz mamy przerombane bo ona jest pupilkiem naszej pani i awsze co ona przeskrobie my dostajemy w DUPE :zly:
______________________________________________________
loffciam animal i to wszysko
 
  podziel si� tym postem na:
Krzysiek 
WordPress.Klub
Pan Cosiek


Zaproszone osoby: 4
Imię: Krzysztof
Wiek: 33
Dołączył/a: 18 Maj 2008
Posty: 3466
Miasto: R-ków.

Wysłany: 2008-06-30, 14:27   

m@tarci napisał/a:

Przeczytalem Tobiasza. rotfl
No nie wiem czy Tobiasz jest niewierny :yay:

Co do zakłamania "naszej" religii to pewna muszę się zgodzić. Prawie codzienie na światło dzienne wyciaga się jakieś brudny księży.
I kto to wymyślił by np. płacić księdzu za chrzest, pogrzeb, wizytę duszpasterska? Czy Jezus chodził nawracał ludzi i mówił "Ok teraz dawaj kase, albo Cię nie zbawię" ?
 
  podziel si� tym postem na:
rashell 
Blogowicz.Friend


Wiek: 33
Dołączyła: 23 Lip 2008
Posty: 875
Miasto: katowic

Wysłany: 2008-08-21, 22:46   

Cashee napisał/a:

Ateizm to jeszcze przejdzie, ponabijają się chwile i już.


zastanówmy się kto z kogo powinien się śmiac :)

Krzysiek napisał/a:


Czy religia to ściema i tu właśnie się pojawia u mnie problem, bo logiczna strona mózgu podpowiada, że religia została stworzona przez człowieka by wytłumaczyć sobie zjawiska przyrodnicze i odczuć, że w jakiś sposób moga ujarzmić złe moce przyrody np. topiac bawoła w rzece.


może niedokładnie ujarzmić przyrodę, ale na pewno wierzenie w Boga jet prostrze.


Krzysiek napisał/a:


Znów druga strona postawia jakieś ale, bo niby co mogło doprowadzić do wielkiego wybuchu i sprawidź, że atomy zaczeły tworzyć wszechświat.


a co stworzyło boga?
 
  podziel si� tym postem na:
Krzysiek 
WordPress.Klub
Pan Cosiek


Zaproszone osoby: 4
Imię: Krzysztof
Wiek: 33
Dołączył/a: 18 Maj 2008
Posty: 3466
Miasto: R-ków.

Wysłany: 2008-08-21, 22:54   

rashell napisał/a:

a co stworzyło boga?

ludzki umysł
 
  podziel si� tym postem na:
rashell 
Blogowicz.Friend


Wiek: 33
Dołączyła: 23 Lip 2008
Posty: 875
Miasto: katowic

Wysłany: 2008-08-22, 10:19   

Krzysiek napisał/a:

rashell napisał/a:

a co stworzyło boga?

ludzki umysł


bingoł
 
  podziel si� tym postem na:
Krzysiek 
WordPress.Klub
Pan Cosiek


Zaproszone osoby: 4
Imię: Krzysztof
Wiek: 33
Dołączył/a: 18 Maj 2008
Posty: 3466
Miasto: R-ków.

Wysłany: 2008-08-22, 10:30   

Cytat

bingoł


no wiesz ja się tu spodziewałem krytyki by wkroczyć z moimi ostatnimi przemyśleniami xD i nie mogę :P to no innym razem.
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz