Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Zamknięty przez: Htsz
2013-02-08, 22:50
Autor Wiadomość
pudi91 


Wiek: 33
Dołączył/a: 05 Sie 2007
Posty: 658

  Wysłany:    Religia

Witam. Chce zmienić religie na Judaizm. Tylko nie wiem gdzie się udać itd.
No i najważniejsze... czy ta religia jest w Polsce tolerowana?
Chce należeć do narodu wybranego i chce czuć Boga pełnym sercem ;]

I gdzie mam się wypisać z mojej dotychczasowej religii?

Ps. rodzicom już powiedziałem ale oni mówią że mam wszystko sam załatwić.Podpiszą tylko papier...
______________________________________________________
Nie kupuj jej, tylko siej ... :wiesniak: :koniczyna:

Why Can't We Be Friends ??
:teletubisie:
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Lukem 
Blogowicz.Friend

Dołączył/a: 01 Kwi 2006
Posty: 1739

Wysłany: 2008-02-04, 22:07   

Cytat

chce czuć Boga pełnym sercem


Katolicyzm Ci na to nie pozwala?

A tak bardziej serio - wydaje mi się, że to forum odpowie Ci na każde Twoje pytanie. Ja osobiście nie mam pojęcia jak takie sprawy się załatwia.

Czy jest tolerowana? Stereotypowy Polak to antysemita, ale to bardziej sprawa historii i narodowości a nie religii. Jeśli Ty tolerujesz to, w co wierzysz, to znasz odpowiedź.
 
  podziel si� tym postem na:
Inez 
Blogowicz.Friend


Wiek: 35
Dołączyła: 03 Maj 2006
Posty: 2978
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2008-02-04, 22:54   

A po co chcesz zmieniać wiarę? W swojej wierze chyba też możesz czuć boga pełnym sercem... Nieważne czy jest to Judaizm, Katolicyzm, Protestantyzm... I z tego co wiem to Twoja religia chyba nie pozwala na jej zmianę :P .
 
  podziel si� tym postem na:
pudi91 


Wiek: 33
Dołączył/a: 05 Sie 2007
Posty: 658

Wysłany: 2008-02-05, 09:56   

Zzielona napisał/a:

I z tego co wiem to Twoja religia chyba nie pozwala na jej zmianę


Mieszkam w Polsce dlatego czuje się bezpiecznie... nie decydował bym się na taki krok gdybym mieszkał np. w Iranie,Iraku itd. ;-)

Lukem napisał/a:

Katolicyzm Ci na to nie pozwala?


Niestety nie ... :] I nawet wiem dlaczego
______________________________________________________
Nie kupuj jej, tylko siej ... :wiesniak: :koniczyna:

Why Can't We Be Friends ??
:teletubisie:
 
  podziel si� tym postem na:
m@tarci 

Wiek: 25
Dołączył/a: 16 Sty 2008
Posty: 1500

Wysłany: 2008-02-05, 20:04   

Moim zdaniem , wiara to jedna wielka sciema :dobani: osobiscie mialem rok temu bierzmowanie i jestem pelnym Katolikiem/Chrzescijaninem ale sam to olewam i jak ktos sie pyta o moja wiare to odpowiadam ze w nic nie wierze , bo taka jest prawda , przez takie glupoty jak religia , cierpialo i ginelo wiele ludzi i to byla wylacznie wina tego bo jedni wierzyli w to gowno a drudzy w to , osobiscie ma w :cenzura: czy ktos jest Chrzescijanienem czy Ateista , bo jak chce kogos znac i sie z nim zadawac to jego wiara najmniej mnie interesuje , bo to wylacznie jego sprawa.
W tych czasach wiara jest tylko potrzebna , slabym ludziom co maja problemy , aj ak nie umia sie z nich wydostac to blagaja Boga i kieruja do niego rozne prosby , zazwyczaj konczy sie to... niczym.
Wiara jest tez po to by zarabiac/tracic kase...
Nie chce mi sie juz obalac religi itp. ale moze jeszcze dodam kiedys kilka moich spostrzezen.
______________________________________________________
BRAVERY CALLS MY NAME
 
  podziel si� tym postem na:
pudi91 


Wiek: 33
Dołączył/a: 05 Sie 2007
Posty: 658

Wysłany: 2008-02-05, 20:19   

m@tarci napisał/a:

Moim zdaniem , wiara to jedna wielka sciema :dobani: osobiscie mialem rok temu bierzmowanie i jestem pelnym Katolikiem/Chrzescijaninem ale sam to olewam


Skoro to olewasz to dlaczego przyjąłeś namaszczenie z rąk biskupa? Po co uczęszczasz na zajecia religii ? Skoro Ci to wisi to trzeba było powiedzieć do biskupa "nie!" do księdza "nie!" do rodziców "nie!".
Ja powiedziałem "nie!" i się z tego ciesze... wieże w Boga bo on jednak kiedyś był (może teraz też gdzieś jest w jednym z tych krajów gdzie dzieje się wojna itd.)

Więc gościu nie mów że to olewasz... jak to olewasz to wypisz się z kościoła i po wszytkim. Wtedy zrozumiemy że olewasz to na 100%.
Bóg Ci był potrzebny na komunie(prezenty itd.),bierzmowanie i będzie Ci potrzebny na ślub i twój pogrzeb.

:zdegustowany:
______________________________________________________
Nie kupuj jej, tylko siej ... :wiesniak: :koniczyna:

Why Can't We Be Friends ??
:teletubisie:
 
  podziel si� tym postem na:
m@tarci 

Wiek: 25
Dołączył/a: 16 Sty 2008
Posty: 1500

Wysłany: 2008-02-05, 20:37   

Juz nie jestem zapisamy w zadnym kosciele , parafi itp.
Co do komuni to wtedy bylem maly , a teraz musialem przyjac bierzmowanie , zreszta rodzice powiedzieli ze bez bierzmowania nie moge od nich niczego oczekiwac , bo jak oni przez cale zycie robia cos dla mnie to mogl bym przynajmniej to zrobic , wiec sie zgodzilem , wole przejsc przez to niz zyc jak smiec , moze by mi kupowali nowe rzeczy i mnie do karmiali ale jak bym chcial nagle kase , bo mi potrzebna to by mi nie dali , a nie chcialem marnowac sobie zycia , wszystkie rzeczy po bierzmowaniu i komuni juz spalilem :super: , w kosciele nie bylem ani razu od bierzmowania i od komuni do rozpoczecia bierzmowania , nigdy nie chodzilem do kosciola , nawet na swieta itp.
Nie uznaje zadnych zasad co mi zabraniaja zyc tak jak ja tego chce , nawet rodzice w wiekszosci moich wyborow maja nic do powiedzenia , a co dopiero jakies zmyslone religie , wiary itp. itd.

P.S wcale nie twierdze ze jestem jakims buntownikiem itp. tylko po prostu sam decyduje i odpowiadam za siebie mimo mojego wieku , a z rodzicami rzadko mam problemy , zyje nam sie calkiem normalnie i spokojnie mimo mojej samowoli i pogladow.
______________________________________________________
BRAVERY CALLS MY NAME
 
  podziel si� tym postem na:
Cashee 
Blogowicz.Friend


Zaproszone osoby: 2
Dołączyła: 10 Kwi 2007
Posty: 1397
Miasto: Rzeszów

Wysłany: 2008-02-08, 18:28   

http://pl.wikipedia.org/wiki/Judaizm
http://www.izrael.badacz.org/kultura/judaizm.html
http://www.rumburak.friko...daizm/index.php
http://judaizm.republika.pl/

- tu więcej rzeczy na temat judaizmu.

Moim zdaniem ta religia na którą chcesz przejść jest bez sensowna. Wierzą w nią jedynie amerykanie (5 mln), izraelici, żydzi i hebrajczycy. Ja jakoś nie odnajduję w niej prawdziwego boga i nie mam najmniejszego zamiaru uznawać menory za symbol swojej wiary, bo taka świeczka z siedmioma ramionami jest po prostu dziwna. I już. pudi91, albo od kolegi się dowiedziałeś, że ta religia jest "cool", albo nic o niej nie wiesz i tak gadasz, albo nie słuchałeś na lekcjach historii ;)

A Ty m@tarci, będziesz żałował za parę lat swojej obecnej sytuacji...
 
  podziel si� tym postem na:
m@tarci 

Wiek: 25
Dołączył/a: 16 Sty 2008
Posty: 1500

Wysłany: 2008-02-08, 18:42   

Nie nie bede i tak nigdy nie zamierzalem brac slubu , jesli o to ci chodzi , na cmentarzu tez nie pragne byc , a placic za nic nie bede , bo w moim kraju , dosc duzo chrzescijanie placa miesiczenie za to ze nimi sa...
______________________________________________________
BRAVERY CALLS MY NAME
 
  podziel si� tym postem na:
pudi91 


Wiek: 33
Dołączył/a: 05 Sie 2007
Posty: 658

Wysłany: 2008-02-08, 19:02   

Cashee napisał/a:

Moim zdaniem ta religia na którą chcesz przejść jest bez sensowna.


Kobieto co ty mówisz?! Powinnas dostac bana! Jezus był żydem i napewno w tej religi można odnalesc prawdziwego Boga. Wole Judaizm z tego wzgledu że "wasza" religia jest zakłamana... moze nie religia ale ludzie którzy ją wyznają.
______________________________________________________
Nie kupuj jej, tylko siej ... :wiesniak: :koniczyna:

Why Can't We Be Friends ??
:teletubisie:
 
  podziel si� tym postem na:
m@tarci 

Wiek: 25
Dołączył/a: 16 Sty 2008
Posty: 1500

Wysłany: 2008-02-08, 19:39   

Moze do allaha pojdziesz :rotfl:
Nie no zartuje , ale podaj konkretny powod tej zmiany religi.
______________________________________________________
BRAVERY CALLS MY NAME
 
  podziel si� tym postem na:
pudi91 


Wiek: 33
Dołączył/a: 05 Sie 2007
Posty: 658

Wysłany: 2008-02-08, 21:03   

Chce poprostu poznać waszego Boga.

m@tarci napisał/a:

Moze do allaha pojdziesz :rotfl:


Gdybyś wiedział co mówisz... może ktoś Ci z forum o tym powie :]
______________________________________________________
Nie kupuj jej, tylko siej ... :wiesniak: :koniczyna:

Why Can't We Be Friends ??
:teletubisie:
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz