Niem wiem jakich funkcji oczekujesz ogólnie ale co do:
Demanufacture napisał/a:
gdzie będę mogła oprócz strony głównej mieć przejrzyste podstrony, najlepiej, gdyby każda mogła mieć inny jeśli nie szablon to chociaż obraz w nagłówku, czy coś.
to na mylogu można mieć nawet zupełnie różne podstrony jeśli podlinkować różne arkuszy styli Nie wiem jak t wygląda na innych portalach, ale tak dużych możliwości edycji wyglądu, to chyba nie ma...
potrzebuję jakiegoś hm, dobrego, najlepiej darmowego bloga (wiem, że dobre i tanie/darmowe to oksymoron, ale wciąż mam nadzieję ) gdzie będę mogła oprócz strony głównej mieć przejrzyste podstrony, najlepiej, gdyby każda mogła mieć inny jeśli nie szablon to chociaż obraz w nagłówku, czy coś.
na bloggerze można generować klasę w Body oraz są tagi warunkowe - te dwie rzeczy pozwalają na przygotowanie różnych szablonów np. dziennego i nocnego. Zmieniające się obrazki w nagłówku (np. losowe bannery) też da się ogarnąć. W grę wchodzi zaawansowana edycja kodu, więc może się też okazać, że trzeba będzie oddać bloga w ręce fachowca, który się tym zajmie ;-)
Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąćlubię to!na facebooku.
Mi powoli blogger przestaje wystarczać. Chciałabym wprowadzać możliwość plusowania i minusowania komentarzy, kompletnie zmienić wygląd i wiele innych rzeczy, które co chwilę przychodzą mi do głowy. Coraz częściej myślę nad przejściem na wordpress, ale daję sobie czas, najpierw chcę odbudować statystyki i oglądalność po olaniu bloga na dłuższy czas
Głosowanie na komentarze możesz uzyskać za pomocą disqus. Edytor HTML, tagi i zmienne bloggera pozwalają obecnie na bardzo dużo. Zmiana platformy wcale nie oznacza zmniejszenia liczby problemów związanych z technicznym ogarnianiem bloga ;-)
Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąćlubię to!na facebooku.
No właśnie to mnie przeraża, bo dopiero od niedawna sama próbuję coś robić z wyglądem bloga (po trzech latach, kiedy to wcześniej ktoś za mnie to zrobił). A czy disqus nie sprawia, że komentarze pojawiają się w jakimś wyskakującym oknie zamiast normalnie, po staremu, pod postem?
Disqus już przetestowałaś, więc wiesz, że ładuje się zamiast systemowych komentarzy, nie w ramce.
GirlsWatchPorn napisał/a:
od niedawna sama próbuję coś robić z wyglądem bloga (po trzech latach, kiedy to wcześniej ktoś za mnie to zrobił).
a dlaczego próbujesz sama? chcesz się nauczyć HTML/CSS? Wydaje mi się, że jak nie umiem położyć paneli, naprawić samochodu czy zaprojektować reklamy, to wynajmuję fachowca i on się tym zajmuje a ja mam czas dla siebie (w tym przypadku na dopieszczanie treści bloga).
Temat mamy o najlepszym serwisie na bloga, więc postaram się nie odbiegać za bardzo.
Od czasu kiedy zostałem Najlepszym współtwórcą na forum bloggera moja opinia może być uznana za lekko przekłamaną ("e ty jesteś zajarany Google, bo Cię do siebie zaprosili i dali gratisy"), ale napiszę dlaczego nadal uważam, że blogger to najlepszy serwis blogowy, także w 2013 roku.
Zacznę od tego, że na to forum przychodzą głównie początkujący - i to na nich się skupiam, to oni zastanawiają się, gdzie założyć bloga - i dlaczego akurat tam. Sporo już zostało napisane na poprzednich stronach. Dopiszę zatem moje nowe spostrzeżenia i zaktualizuję kilka informacji.
1. W ramach jednego konta mamy dostęp do kilku przydatnych usług.
- Pierwsza to oczywiście blogi - możemy ich założyć wiele, każdym administrujemy osobno, ale w jednym kokpicie (który jest po polsku).
- Druga to albumy (picasa/google+) - tam lądują nasze zdjęcia i obrazy ładowane do bloga. Dostępną przestrzeń można wykorzystać na wrzucanie zdjęć prywatnych, które potem zmodyfikujemy, posegregujemy i udostępnimy znajomym/rodzinie.
- Trzecia to Google+, czyli odpowiednik Facebooka. Możemy mieć konto prywatne, stronę (fanpejdż) lub społeczność. Google integruje swoje usługi z Plusem, więc warto tam być i zbierać subskrybentów, bo to dodatkowy kanał do dzielenia się naszą treścią.
- Dysk Google - tutaj możemy trzymać dokumenty (doc, pdf, exel itp.), pliki szablonów (skrypty, dodatkowe arkusze css) a potem udostępniać je na swoich blogach do pobrania.
- poczta Gmail - opinie bywają różne, dawno nie szukałem alternatywy, bo jej nie potrzebowałem. Lepszej nie miałem a korzystałem już z onetu, wp czy o2. Zastosowania poczty chyba nie muszę tłumaczyć? Filtr spamowy spełnia swoje zadanie bardzo dobrze.
2. Wygląd.
Blogger rozwija się i nadal będzie. Co jakiś czas przybywają nowe opcje lub zmienne, które pozwalają na budowę bardzo zaawansowanych szablonów. Dzięki temu zawsze możemy być na czasie (trendy w projektowaniu stron/blogów). Kafelki, mozaika ze zdjęć, duże miniatury postów, szablony podstron lub zależne od pory dnia - to wszystko da się zrobić na blogspocie. Jak ktoś się na tym nie zna i nie ma kasy na profesjonalny szablon, to może skorzystać z tysięcy darmowych (tutaj poziom i atrakcyjność skórek także wzrósł, wybór jest coraz większy) lub zajrzeć do "Dostosuj" i za pomocą suwaczków wprowadzić kilka zmian.
3. Treść.
Mamy edytor HTML i wizualny dla postów oraz stron. Mamy nowe narzędzia przydatne w pozycjonowaniu (opisy dla wyszukiwarek), przekierowania niedziałających linków, własna strona błędów (404). Po połączeniu bloggera z Google plus dostajemy możliwość automatycznego dzielenia się tym z obserwatorami - na swoim profilu lub stronie.
Czy posiadanie jednego konta dla wielu usług jest bezpieczne? czy warto dawać się tak szpiegować jednej firmie? to już zostawiam dla własnej oceny. Od kiedy korzystam z weryfikacji dwuetapowej jakoś mniej boję się o swoje konto.
WordPress oczywiście też jest świetną i ciągle rozwijaną platformą. Zbudowałem na niej wiele fajnych witryn - prostych i zaawansowanych. Uważam jednak, że osoba, która nie potrzebuje mega skomplikowanej strony (czy bloga), nie musi wcale inwestować w serwery i WP. Wystarczy sama domena - dzięki niej w każdej chwili będzie można zabrać manatki.
Jak już napisałem - zmiana darmowego bloggera na WP może wcale nie polepszyć sytuacji - chyba, że wrzucimy sobie gotową skórkę i nie będziemy w niej nic modyfikować. Uważam, że zaawansowana edycja szablonów na wordpressie jest bardziej skomplikowana a przy zlecaniu tego komuś prawdopodobnie wyjdzie o wiele drożej jak na blogspocie. Do tego trzeba pamiętać by opłacać serwer - jak zapomnimy (lub nie będziemy mieli kasy), to nam wyłączą stronę lub skasują konto. Na blogspocie widuję blogi porzucone nawet 10 lat temu ;-)
Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąćlubię to!na facebooku.
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły. Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły. Nie możesz zmieniać swoich postów Nie możesz usuwać swoich postów Nie możesz głosować w ankietach Nie możesz załączać plików na tym forum Nie możesz ściągać załączników na tym forum
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).