Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Autor Wiadomość
mariolinux 
WordPress.Klub

Imię: Mariusz
Wiek: 45
Dołączył/a: 30 Sie 2013
Posty: 80

Wysłany:    Bieda w Polsce czy zachłysniecie się innymi

Jak zwykle przewrotnie jak zwykle zapraszam do dyskusji.
Dlaczego powstał wasz blog? Na fali Kominka, Fashionelki czy tez innych, którym się "udało" zaistnieć szerzej w Polsce.
Czy też dlatego, że "bida" w Polsce i to kolejny pomysł na to, aby w przyszłości zarobić a i może utrzymać się z tego...
A może inne powody? Czyli standardowo pasja, hobby, itp...
______________________________________________________
life stylowy blog o smakach naszego życia
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

sawiusz 
Blogger.Klub


Dołączył/a: 03 Kwi 2013
Posty: 28
Miasto: Suwałki

Wysłany: 2013-11-02, 18:52   

Już ci mówię.

Mam ADHD, zawsze chciałem, by każdy mnie słuchał i od dziecka pisałem. Miałem kilka blogów, które mi upadały po niecałym miesiącu i zawsze później miałem o to do siebie żal i ostatnio już spiąłem tyłek i zacząłem pisać na tematy, które miałem przygotowane już od dawna.
Może to niepopularny powód, ale chciałbym zakumplować się z innymi blogerami (wcześniej nie interesowałem się żadnymi "ustawkami"), wymienić z nimi opinie itp., bo w mojej ocenie bloger to ktoś kolorowy, nietuzinkowy z kim mógłbym dyskutować długi czas.
No i zbieranie doświadczenia. Dodatkowo nie wykluczam też w przyszłości zarabiania na moim blogu - czas to w końcu pieniądz, a chciałbym też próbować organizować różne eventy, także czas pokaże :)
______________________________________________________
Tu bloguję - http://www.sawiusz.pl/
 
  podziel si� tym postem na:
P4uli 
Blogger.Klub


Imię: Paulina
Wiek: 33
Dołączyła: 19 Kwi 2012
Posty: 232

Wysłany: 2013-11-02, 23:46   

Kiedy ja zakładałam blog jeszcze nie mówiło się tak dużo o pieniądzach, raczej głośno było o szafarkach i ubraniach za free, ale wyobrażałam sobie że do tego trzeba mieć nie wiadomo jaki wielki zasięg.

Sama założyłam bloga bo wcześniej przez pół roku prowadziłam bloga konkursowego na innym portalu(wymóg konkursu) wygrałam nagrodę, przeszłam do finału ale po nim mój blog został usunięty. Dlatego założyłam drugi na bloggerze.

Szczerze ? Myślę że autorzy 80-85% blogów które teraz powstają myślą czy planują na nim zarabiać lub mieć z niego korzyści w postaci gratisów czy rzeczy do testów. Za głośno o tym ostatnio więc się łapią.
 
  podziel si� tym postem na:
chomik21m 
Blogger.Klub


Imię: Mateusz
Wiek: 28
Dołączył/a: 28 Kwi 2012
Posty: 193

Wysłany: 2013-11-03, 11:41   

P4uli ma nieco racji. Za dużo powstaje blogów z planami, żeby zarobić na nim miliony i zdobyć tysiące darmowych kubków od sponsorów. Przez to ludzie takie blogi reklamują (czytaj: spamują, gdzie tylko się da) i, szczerze mówiąc, zapominają o treści.

Ja natomiast należę do tych 15-20% i założyłem bloga, żeby sprawdzić się w roli dziennikarza/felietonisty, czyli zawodu, który od zawsze jakoś mnie interesował. Może nie jest to jakieś wielkie zainteresowanie, ale grunt, że jakieś w ogóle jest ;) . W dodatku interesuję się motoryzacją, więc piszę praktycznie tylko o tej dziedzinie.

Wychodzi na to, że bloga założyłem z pasji... i ciekawości ;) .
______________________________________________________
Felietony, w szczególności motoryzacyjne, pisane w niebanalny sposób:
http://mateuszchomicki.pl
 
  podziel si� tym postem na:
Ewe-Linka 
Prezes w Mamspired


Zaproszone osoby: 3
Imię: Ewelina
Wiek: 32
Dołączyła: 17 Lis 2012
Posty: 154
Miasto: Northampton

Wysłany: 2013-11-03, 13:21   

Ja tam nigdy nie myślałam o zarobkach. Zaczęłam dlatego, że nie miałam z kim pogadać o moich babskich problemach (czyt. nadwaga), nie wiedziałam nawet, że blogosfera ma taki duży zasięg, a przecież rozpoczęłam pisanie 2-3 lata temu. Trafiłam przypadkiem na spis blogów o odchudzaniu i dopiero wtedy się przekonałam że gówno wiedziałam o polskich blogach. Najpierw trafiłam na matki polki blogujące bo sama nią zostałam, później przez przypadek odwiedziłam jakiegoś gościa, ale po przeczytaniu jednego tekstu miałam ochotę mu w morde dać (hehe), a dopiero po 2 latach dowiedziałam się, że to był Kominek :P O Maffashion i Jessice Mercedes wiem też króciutko, może jakieś pół roku. Dobra, ale po co ja zmieniam temat?

Ja prowadziłam jeszcze nie dawno bloga, który z dnia na dzień dostawał co raz więcej propozycji współprac. Zaczynałam oczywiście sama wypisywać do firm na początku bo tak mi się podobało jak matki blogerki dostawały za darmo coś dla dzieci. Odpuściłam, propozycje same przychodziły, brałam wszystko. Któregoś dnia pomyślałam jednak "co ja robię?" i mówię: nie! Nie będę brać czego popadnie, bo recenzując coś, za czym sama nie przepadam na blogu robię krzywdę czytelnikom.
Po jakimś czasie zaczęły wpływać mi na konto pokaźne sumki, a kosmetyczka była przepełniona darmowymi kosmetykami, ale wyjechałam, a nikt nie chciał ze mną współpracować na odległość, a po za tym stwierdziłam, że mój blog nie jest czymś, co sprawia mi nadal największą przyjemność w życiu... dusiłam się w nim i postanowiłam go usunąć (choć oczywiście niektórzy nie mogli uwierzyć w to jaka jestem głupia), ale decyzja słuszna.
Teraz zaczynam od nowa, ale przynajmniej robię to z prawdziwej przyjemności i bardziej zależy mi na statystykach niż na pieniądzach, których wiecznie brakuje...

A jakieś 60% blogujących Polek to mam wrażenie, że zakłada blogi by tylko na nich czerpać korzyści, choć czasami mnie rozwala jak wejdę na blog- piszą pierdoły, dosłownie dwa zdania i zdjęcie dziecka, a na pasku bocznym tłustym drukiem na czerwono pisze WSPÓŁPRACA... co one mogą zaoferować (dokładnie w przypadku, który opisałam).
Trochę wysiłku, później przyjemności.
______________________________________________________
Mamspired- parentingowy blog lifestyle.
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2013-11-03, 21:18   

mariolinux, masz ponad 90 wypowiedzi => dlaczego zaczęliście prowadzić bloga.

Raczej mało osób przyzna się, że powodem założenia bloga była głównie chęć zarobienia na nim pieniędzy. Z drugiej strony nie dziwię się, że tak wielu chce to robić dla kasy. Jak rozmawia się w mediach o blogerach, to zazwyczaj w kontekście pieniędzy - afery, zarobki najpopularniejszych, współprace z firmami.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Zaczytana 
Blogger.Klub

Dołączyła: 29 Paź 2013
Posty: 38
Miasto: Polska

Wysłany: 2013-11-03, 21:59   

Zakładając bloga oczywiście miałam nadzieję, że kiedyś może da mi on jakąś kasę. Głównym celem było jednak opisywanie książek, które przeczytam i możliwość dzielenia się tym z innymi. Skaczę z radości gdy widzę więcej niż 5 wejść dziennie, gdy zobaczyłam 55 dostałam oczopląsu (potem Htsz uświadomił mnie,że to roboty:P), a gdy pojawił się pierwszy komentarz (i jak na razie ostatni) a więc znak, że ktoś przeczytał artykuł to prawie zemdlałam:)
Daje mi to satysfakcję i chyba to jest jak na razie najważniejsze.
Nie widzę szans by blog taki jak ja mógł stać się źródłem utrzymania.
 
  podziel si� tym postem na:
Ewe-Linka 
Prezes w Mamspired


Zaproszone osoby: 3
Imię: Ewelina
Wiek: 32
Dołączyła: 17 Lis 2012
Posty: 154
Miasto: Northampton

Wysłany: 2013-11-03, 23:05   

Zaczytana napisał/a:


Nie widzę szans by blog taki jak ja mógł stać się źródłem utrzymania.

U mnie to samo. Po za tym ja nawet w obecnej sytuacji nie mam co mówić o zarobkach, chyba, że pisałabym już po angielsku. Od Polskich "pracodawców" to jedynie jakieś fanty, kody rabatowe, ale to już na prawdę wiele.
~Htsz, ja nie wiem, czy z łatwością przyznałabym się, że piszę, bo chce zarabiać, ale weźmy pod uwagę, że wiele blogów to po prostu pamiętniki (odchudzania, życia za granicą, relacje z bycia mamą) i wiele z nas zaczyna, bo albo nie ma co robić, albo chce poznać kogoś nowego, albo się to po prostu podoba, a zdradliwa żądza pieniądza zarobków przychodzi z czasem i zazwyczaj mija.
Myślę jednak, że to też zależy od tego na którego blogera pierwszy raz trafisz.
Ja obracałam się w okół "samych swoich", takich jakby grup wsparcia i matek polek zakochanych we własnych dzieciach i służących radą i dobrym słowem. Jak osoba X najpierw pozna blogosferę z tej strony i w nią wejdzie to na pierwszym miejscu będzie satysfakcja, a później jakieś wynagrodzenie. Jeśli zaś osoba X naczyta się w kolorowych pisemkach o Kasi Tusk, Maffashion, czy Jessice to oczywiste, że zeżre ją chęć sławy i pierdzenia w stołek za ciężkie pieniądze.
______________________________________________________
Mamspired- parentingowy blog lifestyle.
 
  podziel si� tym postem na:
Alabastrova 
Ownlog.Klub


Wiek: 34
Dołączyła: 16 Lip 2012
Posty: 555

Wysłany: 2013-11-04, 13:05   

mariolinux napisał/a:



A może inne powody? Czyli standardowo pasja, hobby, itp...


Mój blog to pamiętnik więc powstał dlatego, że nie mam obok siebie przyjaciół którym to wszystko mogłabym opowiadać zamiast się wyżalać w sieci. Przykre, ale prawdziwe. Nigdy nie będę pobierała z niego żadnych profitów nawet jeżeli ktokolwiek i kiedykolwiek byłby zainteresowany. Chociaż kiedyś, gdy czytałam Cichodajkę, marzyłam by mój blog również został wydany w formie książki. Ale gdzie jestem ja, a gdzie nastoletnia wówczas Weronika? Noo właśnie. :oczami:

edit: Znam kilka dziewczyn, które założyły szafiarskiego blożka by stać się fejm i ogólnie ricz. Życzę im powodzenia ;)
______________________________________________________
Gdyby jutra miało nie być . . .
 
  podziel si� tym postem na:
P4uli 
Blogger.Klub


Imię: Paulina
Wiek: 33
Dołączyła: 19 Kwi 2012
Posty: 232

Wysłany: 2013-11-04, 13:37   

Alabastrova napisał/a:

Chociaż kiedyś, gdy czytałam Cichodajkę, marzyłam by mój blog również został wydany w formie książki. Ale gdzie jestem ja, a gdzie nastoletnia wówczas Weronika?


Akurat mam książkę Dziewczyna na telefon autorstwa Weroniki R kupiłam ją za kilka złotych na promocjach przy likwidacji krakowskiego empiku. Nie wiedziałam że blog istnieje do dzisiaj i że jego adres to Cichodajka :)
 
  podziel si� tym postem na:
Alabastrova 
Ownlog.Klub


Wiek: 34
Dołączyła: 16 Lip 2012
Posty: 555

Wysłany: 2013-11-04, 13:50   

Dla mnie to prawdziwa legenda polskej sfery blogowej. Nie żaden Kominek. Tylko ona :)
Wyrosłam na jej całkowite przeciwieństwo ;P Co za pech...

Ona chyba już jest mężatką, z tego co wiem. Kiedyś chyba coś czytałam na ten temat (na jej blogu, w wywiadach?), że się zmieniła, odcięła od przeszłości chociaż nadal przychodzą do niej smsy od "panów". Dziwne, co? Po tylu latach od "kariery złej dziewczynki" wciąż ktoś pisze, ktoś szuka z nią kontaktu, nie może zapomnieć nastoletniej Cichodajki.
______________________________________________________
Gdyby jutra miało nie być . . .
 
  podziel si� tym postem na:
Jafer 
Blogger.Klub
Jego Ekscelencja


Imię: Jakub
Wiek: 34
Dołączył/a: 17 Lip 2013
Posty: 174
Miasto: Polska

Wysłany: 2013-11-04, 15:54   

Ja chciałbym prowadzić bloga z poczucia misji, by rozpropagować w Polsce kino węgierskie i science fiction z wielkimi potworami. Tematy dość niszowe i sam nieraz miałem problem by zdobyć jakieś informacje o poszczególnych filmach. Dlatego teraz kiedy dysponuję jakąś wiedzą to chętnie się nią podzielę.

Kasa, kasą, fajnie jakby wpadła, ale bardziej by mi zależało zostać ekspertem w interesujących mnie dziedzinach i na tym zarabiać poza blogiem.
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz