Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Autor Wiadomość
Atre 
Blogger.Klub
Taka Katarynka


Imię: Agata
Wiek: 32
Dołączyła: 13 Cze 2011
Posty: 136
Miasto: Warszawa

Wysłany: 2011-06-13, 21:44   

Na szablon. Niestety, jeżeli nie mogę patrzeć na grafikę, nic mnie nie zmusi do czytania. Wszystko musi być przejrzyste i czytelne. No i ładne. Treść idzie dopiero w drugiej kolejności.
______________________________________________________
krewetki i szczypiorki.
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Fraa 
Blogger.Klub

Dołączyła: 27 Cze 2011
Posty: 113

Wysłany: 2011-06-28, 08:59   

Nie będę oryginalna i powiem, że najpierw patrzę na wygląd. No siłą rzeczy - to jest pierwsze, co rzuca mi się w oczy. Dlatego na przykład praktycznie nie czytuję blogów z Onetu - dla mnie Onet jest koszmarny i ktoś może mieć najpiękniejszy szablon evuh, a mnie to i tak będzie odrzucało.
Bo w wyglądzie nie chodzi mi o to, że ma być śliczne. Ma być - przede wszystkim - czytelne (Onet, moim zdaniem, rzadko może poszczycić się tą cechą). Przejrzyste. Niezbyt mała czcionka, ale też nie za wielka. Duży kontrast w kolorach między tekstem a tłem (inaczej oczy się męczą, np. jak ktoś se walnie czerwone albo granatowe napisy na czarnym tle - makabra), bez pierdyliona grafik i graficzek, które zacierają obraz całości. Bez reklam, o.
A dopiero dalej, ofkoz, jest kwestia treści. Jeśli mnie nudzi, to żadna grafika tego nie uratuje. ;]
______________________________________________________
– A fella I knew in El Paso took all his clothes off and jumped on a cactus. I asked him same question: „why?”.
– And...?
– He said: „It seemed to be a good idea at the time”.

[Vin, "The Magnificent Seven"]
 
  podziel si� tym postem na:
T-Virus 
Blogger.Klub
Szanowny Pan Bloger.


Zaproszone osoby: 14
Imię: Tomek
Wiek: 29
Dołączył/a: 23 Maj 2011
Posty: 319
Miasto: Kraków

Wysłany: 2011-06-28, 13:27   

Jak dla mnie to wygląd może być dowolny, byle nie drażnił oczu. Oczywiście treść rządzi.
______________________________________________________
Rozruszajmy dział muzyczny!
 
  podziel si� tym postem na:
Unlike 


Imię: Agnieszka
Wiek: 31
Dołączyła: 28 Wrz 2011
Posty: 14
Miasto: Kraków

Wysłany: 2011-09-28, 00:15   

Mimo wszystko, najpierw stawiam na wygląd. Jak otwieram dany adres i napada mnie coś dziwnie migającego, na dodatek w kolorach różu i czerni, to odruch natychmiastowego zamknięcia tego czegoś działa u mnie automatycznie. Choćby i sam King pod takową grafiką tworzył, nawet siłą by mnie do przeczytania tego nie zmusili. Aczkolwiek rozumiem, że większość ludzi grafik robić nie potrafi, więc jeśli widzę, że coś jest estetyczne, nie mam z tym problemu.
Potem treść. Nie mam pojęcia czemu, nie trawie blogowej poezji. Może to uraz po przeczytaniu paru "wierszyków". Patrzę przede wszystkim jaką długość mają odcinki, czy są opisy i ile tych odcinków jest.
Potem biorę się do czytania ;)
 
  podziel si� tym postem na:
buds404 

Dołączyła: 24 Lis 2011
Posty: 10
Miasto: Katowice

Wysłany: 2011-12-08, 14:27   

dla mnie też najbardziej liczy się grafika, a zaraz za nią treść, która musi być napisana poprawnie pod względem językowym i merytorycznym, choć nie zawsze mam kompetencje, by to stwierdzić:D ilość komentarzy jest też ważna.
______________________________________________________
Jest tylko jeden sposób nauki - poprzez działanie, więc wybierz korepetycje
 
  podziel si� tym postem na:
Snoepje 
Blogger.Klub


Dołączyła: 22 Lis 2011
Posty: 115
Miasto: Holandia

Wysłany: 2011-12-08, 17:09   

buds404 napisał/a:

ilość komentarzy jest też ważna.


W ten sposób trochę dyskwalifikujesz nowe blogi, które jeszcze nie nie wyrobiły sobie grona czytelników.

Ja najpierw zwracam uwagę na ogólne wrażenie estetyczne, sprawdzam czy jest komentarz od autora przybliżający jego/jej profil lub celowość bloga i dopiero wtedy zabieram się za czytanie. To tak jak z kupowaniem książki, jak nie przykuje mojej uwagi, to po prostu nie kupię.
______________________________________________________
http://justine-abroad.blogspot.com
 
  podziel si� tym postem na:
noresay 
Blogger.Klub

Dołączyła: 15 Gru 2011
Posty: 5

Wysłany: 2011-12-15, 07:17   

Najpierw zwracam uwagę na grafikę. Najważniejsza w blogu jest dla mnie treść, ale nie lubię blogów, które wyglądają po prostu kompletnie nieestetycznie. następnie rzucam okiem, czy w postach nie roi się od emotek. Potem zabieram się za czytanie.
 
  podziel si� tym postem na:
Victoria88
[Usunięty]



Wysłany: 2011-12-30, 17:57   

Ja też zaliczam się do grona osób zwracających uwagę najpierw na wygląd bloga. Nie lubię ponurych kolorów tła i czcionek, które się w nie praktycznie wtapiają -utrudniając czytanie. Nawet najlepszy tekst traci na wartości jeśli sprawę wyglądu się zbagatelizuje. Później zwracam uwagę na tematykę - czy jest w niej coś, co mogło by mnie zaciekawić. Chociaż czasami trafiam na blogi, których tematyka zupełnie odbiega od moich zainteresowań. Mimo to zaczytuję się nimi, bo pasja jaka z nich płynie - magnetyzuje. Nie lubię blogów, które bez uprzedzenia przestają być aktualizowane. Wystarczyłaby mała notka o ewentualnym powrocie nawet za 3mce - jakoś bym to przeżyła :P . W końcu też jestem człowiekiem, a w życiu mają miejsce różne sytuacje.
 
  podziel si� tym postem na:
krzysiekg65 
Blogger.Klub


Imię: KrzysieK
Wiek: 27
Dołączył/a: 18 Paź 2011
Posty: 76

Wysłany: 2011-12-30, 18:09   

U mnie najważniejsze są tematyka i wygląd, blog musi mnie interesować oraz być estetyczny i przejrzysty :)
______________________________________________________
AudiBlogPL - www.AudiBlogPL.com
Like it! - www.Facebook.com/AudiBlogPL
 
  podziel si� tym postem na:
Ayla 

Imię: Aśka
Wiek: 29
Dołączyła: 31 Gru 2011
Posty: 1
Miasto: Kraków

Wysłany: 2011-12-31, 18:58   

po pierwsze treść, a co do wyglądu to najważniejsze żeby blog był czytelny,(nie bawię się w zaznaczanie treści, czy inne bajery pomagające zapoznać się z tym co autor miał na myśli) szablon to rzecz drugorzędna. ;)
 
  podziel si� tym postem na:
Mirabel 
Blogger.Klub

Dołączyła: 18 Lip 2012
Posty: 25
Miasto: Polska

Wysłany: 2012-07-18, 21:09   

Pierwsze wrażenie- na pewno szata graficzna bloga. A później- ortografia twórcy. ;)
 
  podziel si� tym postem na:
ouou4 
Blogger.Klub


Zaproszone osoby: 5
Dołączyła: 18 Lip 2012
Posty: 29

Wysłany: 2012-07-22, 15:59   

Ja zwracam uwagę na zdjęcia (jeśli mają kluczową rolę w tematyce bloga), następnie na przejrzystość, układ oraz treść :)
______________________________________________________
http://kuchcikola.blogspot.com
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz