Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Autor Wiadomość
Ewe-Linka 
Prezes w Mamspired


Zaproszone osoby: 3
Imię: Ewelina
Wiek: 32
Dołączyła: 17 Lis 2012
Posty: 154
Miasto: Northampton

Wysłany:    co gdy nazwa naszego bloga już istnieje?

Hej. Rozpoczęłam niedawno prowadzenie drugiego bloga. Jest o macierzyństwie i babskich sprawach. Oczywiście najgorszy problem miałam z wymyśleniem nazwy dla niego. W końcu wymyśliłam coś prostego- Lady Mama. Z poprzedniego bloga zrezygnowałam po całości, więc założyłam także nowy fanpejdż (pod tą samą nazwą) i rozpoczęłam pisanie. Pojawił się jednak problem, bo po wpisywaniu w wyszukiwarkę fb mojej nazwy wyskoczyła mi inna Lady Mama i do tego jeszcze polski portal pod taką właśnie polską domeną (chodzi mi o końcówkę .pl). O domenie wiedziałam, bo przed wymyśleniem tytułu sprawdzałam kilka możliwości i już sobie upatrzyłam jedną związaną akurat bardziej z moim blogerskim nickiem.

Przyznam szczerze, że spanikowałam. Znowu mam wprowadzać zmiany? Czy dać się temu rozwinąć. Polski portal dla kobiet, no dobra, zdarza się, prawda? Może ktoś będzie wolał zajrzeć akurat do mojego bloga po wpisaniu tego w wyszukiwarkę, ale jest jeszcze ta druga lady mama (ma +1000 fanów na fb). Różnimy się w pisaniu, ale jednak ona miała pierwszy taki tytuł.

Co zrobiłam? Dopisałam podtytuł: życie kobiety zaczyna się po urodzeniu dziecka. Czy to będzie już wystarczyło? Myślę, że fb nazwa to już swoją drogą (ale nie wiem?), bo zrobiłam sobie taką własną sieć na tych wszystkich obrazkowych portalach typu pinterest, tumblr itp. Dodam, że każde z tych kont ma to samo logo, końcówkę url (taką jaką planuję wykupić na bloga). Jest więc krótko i rzeczowo, a polubienia zbiera się przeważnie za promocję strony przez ljki i komentarze innych, lub przez bezpośrednie kliknięcie z bloga.

Przyznam szczerze, że nie chciałabym już nic mieszać na blogu, ale być może tak będzie rozsądnie? Co byście poradzili? Zmienić wszystko, czy się rozwijać i nie przejmować, bo to co zrobiłam wystarczy?
Nie chcę być nigdy oskarżona o kopie, albo być uważana za gorszą wersję 'naszych' blogów. (paranoje jakieś mam?)

Pozdrawiam
______________________________________________________
Mamspired- parentingowy blog lifestyle.
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Me From Mars 
Blogger.Klub


Imię: Patrycja
Wiek: 30
Dołączyła: 16 Paź 2013
Posty: 32

Wysłany: 2013-10-24, 20:25   

Jeżeli bardzo zależy Ci na ilości wejść lub komentarzy, lepiej zmień. Jeżeli podasz komuś nazwę swojego bloga, jest duża szansa, że trafi na tego, który istniał już wcześniej. Więc lepiej by było wymyślić coś nowego.
Z drugiej strony, jeżeli piszesz bardziej dla siebie, nie przejmuj się, że ktoś może pomyśleć, że kopiujesz pomysły. Może Twój blog będzie o wiele lepszy od tego, który istniał wcześniej pod tą samą nazwą :)
 
  podziel si� tym postem na:
Ewe-Linka 
Prezes w Mamspired


Zaproszone osoby: 3
Imię: Ewelina
Wiek: 32
Dołączyła: 17 Lis 2012
Posty: 154
Miasto: Northampton

Wysłany: 2013-10-24, 21:08   

Na razie pracuję nad blogiem. Dopiero 3 miesiące istnieje, a od jakiegoś miesiąca się na niego przerzuciłam w całości.
Kurcze... wolałabym zostać przy tej mojej nazwie (z bonusem dalszej części tytułu), ale może faktycznie lepiej coś zmienić... może coś związanego z nickiem.
W każdym razie dzięki za opinię :)

Edit: Zapomniałam dodać, że piszę bloga dla siebie, ale również zależy mi na jego spopularyzowaniu.

Zdecydowałam się jednak na zmianę nazwy. Jeden konkurent- można przeżyć, ale dwóch to już kiepsko...
Dzięki!
______________________________________________________
Mamspired- parentingowy blog lifestyle.
 
  podziel si� tym postem na:
Lenka Apetyczna 
WordPress.Klub


Imię: Lena
Wiek: 33
Dołączyła: 11 Wrz 2013
Posty: 176
Miasto: Gdynia

Wysłany: 2013-10-25, 20:18   

Skoro nie masz jeszcze domeny - też zastanowiłabym się nad zmianą, po co ktoś ma kojarzyć CIę z inną postacią.
A na co wymyśliłas?
 
  podziel si� tym postem na:
Ewe-Linka 
Prezes w Mamspired


Zaproszone osoby: 3
Imię: Ewelina
Wiek: 32
Dołączyła: 17 Lis 2012
Posty: 154
Miasto: Northampton

Wysłany: 2013-10-25, 21:17   

mom in sneakers- tutaj to się zgadza, bo lubię wygodne buty, szczególnie ostatnie przyjęcie sneakersów czyli te adidasy na koturnie.
blog jest o macierzyństwie w formie pamiętnika i takich różnych babskich sprawach. Piszę też o ruchu, odchudzaniu, więc może to będzie strzał w 10?myślę, że nie jest to takie banalne jak "jestem mamą", czy "madmuazel mama" :P
______________________________________________________
Mamspired- parentingowy blog lifestyle.
 
  podziel si� tym postem na:
fatymid 
Blogger.Klub
Medyk!


Wiek: 27
Dołączył/a: 12 Maj 2013
Posty: 149
Miasto: Polska

Wysłany: 2013-10-26, 18:03   

Trzeba zmienić, nie ma opcji. Tym razem spędź więcej czasu nad wymyśleniem i sprawdzeniem, czy ktoś już nie opatentował pomysłu :)
______________________________________________________
http://somatyczny.blogspot.com/
Blog popularnonaukowy
 
  podziel si� tym postem na:
P4uli 
Blogger.Klub


Imię: Paulina
Wiek: 33
Dołączyła: 19 Kwi 2012
Posty: 232

Wysłany: 2013-10-30, 19:10   

Moim zdaniem "Mom in sneakers" jest trudną do zapamiętania nazwą szczególnie jeżeli masz polskich czytelników.
 
  podziel si� tym postem na:
Lenka Apetyczna 
WordPress.Klub


Imię: Lena
Wiek: 33
Dołączyła: 11 Wrz 2013
Posty: 176
Miasto: Gdynia

Wysłany: 2013-10-31, 10:49   

Może spróbuj w wersji polskojęzycznej :)
 
  podziel si� tym postem na:
Ewe-Linka 
Prezes w Mamspired


Zaproszone osoby: 3
Imię: Ewelina
Wiek: 32
Dołączyła: 17 Lis 2012
Posty: 154
Miasto: Northampton

Wysłany: 2013-10-31, 13:52   

tak, tak już poinformowałam czytelników o ewentualnej zmianie.
mi się za bardzo zaczyna kojarzyć z batonem...

[ Dodano: 31-10-2013, 14:31 ]

P4uli napisał/a:

Moim zdaniem Mom in sneakers jest trudną do zapamiętania nazwą szczególnie jeżeli masz polskich czytelników.

Z tą nazwą akurat się zgodzę. Sama pisownia może sprawić problemy.

Lenka Apetyczna napisał/a:

Może spróbuj w wersji polskojęzycznej :)

Ja nie sądzę, by sukces bloga tkwił w jego tytule. Jasne, prosty tytuł i jeszcze pokrywający się z domeną to super sprawa, ale myślę, że (dobry) angielskojęzyczny tytuł daje więcej, niż polski, na pewno wzbudza większe zainteresowanie za granicą.
Polska blogosfera ma niezliczone tytuły blogów. Przeglądając tytuły blogów mam to czasami się zastanawiam, czy niektóre z Nich chcą być oryginalne, czy wolą połamać języki odwiedzających ich osób, ale cóż mogą zrobić? Albo tytuły blogów ograniczają się do ich nicków, imion dzieci, albo do zajęcia, czyli blogowania. Ciężko więc wymyślając tytuł dogodzić czytelnikom i sobie :)
No cóż... ale dzięki za rady kochani!
______________________________________________________
Mamspired- parentingowy blog lifestyle.
 
  podziel si� tym postem na:
Lenka Apetyczna 
WordPress.Klub


Imię: Lena
Wiek: 33
Dołączyła: 11 Wrz 2013
Posty: 176
Miasto: Gdynia

Wysłany: 2013-10-31, 14:46   

Tak, ale np. nazwa "mama w tenisówkach" brzm,i ciekawiej niż wersja angielska. Lećmy dalej na kreatywność. pielucha i tenisówka, mama tenisówka, mama w trampkach...
 
  podziel si� tym postem na:
Ewe-Linka 
Prezes w Mamspired


Zaproszone osoby: 3
Imię: Ewelina
Wiek: 32
Dołączyła: 17 Lis 2012
Posty: 154
Miasto: Northampton

Wysłany: 2013-10-31, 18:20   

Lenka Apetyczna oczywiście masz rację, można kombinować, ale do końcówki .com bardziej mi jakoś pasują anglojęzyczne nazwy ;)
______________________________________________________
Mamspired- parentingowy blog lifestyle.
 
  podziel si� tym postem na:
chomik21m 
Blogger.Klub


Imię: Mateusz
Wiek: 28
Dołączył/a: 28 Kwi 2012
Posty: 193

Wysłany: 2013-10-31, 19:16   

Ewelajna napisał/a:

Lenka Apetyczna oczywiście masz rację, można kombinować, ale do końcówki .com bardziej mi jakoś pasują anglojęzyczne nazwy ;)

Lepiej jest mieć polskie nazwy. Skoro blog jest w języku polskim, to niby czemu tytuł miałby być w innym języku?

Ewelajna napisał/a:

Jasne, prosty tytuł i jeszcze pokrywający się z domeną to super sprawa, ale myślę, że (dobry) angielskojęzyczny tytuł daje więcej, niż polski, na pewno wzbudza większe zainteresowanie za granicą.

A co z tego, że na Twój blog trafi kilku amerykanów, bo będziesz miała anglojęzyczny tytuł bloga, skoro i tak żaden z nich nie przeczyta treści, gdyż nie będzie jej rozumiał?
______________________________________________________
Felietony, w szczególności motoryzacyjne, pisane w niebanalny sposób:
http://mateuszchomicki.pl
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz