Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Autor Wiadomość
Marudna Królewna 
WordPress.Klub


Dołączyła: 13 Maj 2013
Posty: 28
Miasto: HollyŁódź

Wysłany: 2013-10-29, 14:39   Re: Facebook to kiszka?

mariolinux napisał/a:

I znowu zrobiłem sobie tour po tutejszych blogach. Tym razem widzę coś innego. W sumie śmiesznego, zastanawiającego... Jak to możliwe, że ja mam 17 członków na Facebook, którzy lubią fan page smakpodniebienia.pl a są tacy co mają po kilka setek, i generują tyle samo lub mniej komentarzy na blogach od mnie? Przecież powinny być setki wypowiedzi? ;) Dla mnie to super. Pytanie jaka jest zatem rola fan page. Moim zdaniem mała. I będzie coraz mniejsza. Tak oto rzecze bystrym okiem Mariusz K.


bo kupują fanów na all to mają lipę.. świadczy to tylko o braku znajomości mechanizmów FB bo przecież wszyscy mają fejsa - mam i ja bo to takie proste.. a tu zonk:)
______________________________________________________
marudzę na blogu - o książkach, filmach, marketingu i o tym co mi do głowy przyjdzie :cool:
wyszczekane miejsce w sieci
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

P4uli 
Blogger.Klub


Imię: Paulina
Wiek: 33
Dołączyła: 19 Kwi 2012
Posty: 232

Wysłany: 2013-10-30, 19:03   

Cytat

bo kupują fanów na all to mają lipę


Myślę że naprawdę mało fanpage-ów mających 6 cyfrową liczbę polubień kupuje lub kupowało swoich fanów na facebooku.
 
  podziel si� tym postem na:
Kinga 
Blogger.Klub

Wiek: 34
Dołączyła: 08 Cze 2013
Posty: 47

Wysłany: 2013-11-04, 19:58   

Liczbę polubień na Fb można sobie wygenerować w kilka lub kilkanaście minut, to nie jest miarodajny czynnik. A nie zawsze też rzesze fanów na fejsie przekładają się na ilość komentarzy. Czasami bloger pisze ta, że człowiek to lubi, ale nie ma zamiaru podejmować dyskusji :znudzony:
 
  podziel si� tym postem na:
misscollyann 
Blogger.Klub


Dołączyła: 21 Paź 2013
Posty: 54

Wysłany: 2013-11-05, 18:48   

ja czasem mam wrażenie, że ludzie są jacyś głupi. Tzn. często zdarza się, że klikają "like" tylko dlatego, że można, że jest taka opcja.
 
  podziel si� tym postem na:
fikiblog 
Blogger.Klub


Dołączyła: 07 Kwi 2013
Posty: 42

Wysłany: 2014-03-12, 20:26   

Te lajki naprawdę nie odwzorowują tego, czy komuś się dana rzecz podoba czy nie...
______________________________________________________
http://zpasjadozycia.blogspot.com/ - mój mały świat ;)
 
  podziel si� tym postem na:
Qrkoko 
WordPress.Klub


Imię: Agata
Dołączyła: 16 Lut 2014
Posty: 154
Miasto: Białystok

Wysłany: 2014-03-15, 10:52   

Czy Facebook upadnie? Nie. Czy Facebook to kiszka? Też raczej nie.

Zrobił wiele dobrego i wiele złego. Pozwolił na szybszy kontakt i dotarcie do czytelników oraz skupienie ich w jednym miejscu. Natomiast zwiększył w nich lenistwo, bo coraz mniejszej ilości osób chce się wyrazić zadowolenie z wpisu komentarzem. Wolą zrobić to lajkiem. Przez wprowadzenie lajkowania praktycznie wszystkiego ludzie mają coraz mniej do powiedzenia i lajkują czy to dobry wpis, czy wiadomość o śmierci, ewentualnie ratują jakieś głodne pieski czy dzieci. Też lajkiem. Póki FB stoi na czele mediów społecznościowych to tego nie zmienimy i musimy we własnym zakresie główkować by wyjść na swoje. Niepokojące dla mnie jest jedynie to, że coraz częściej FB wchodzi nam do portfeli, już nie tylko przez gry, tak jak było to kiedyś, ale przez ucinanie zasięgu. Polecam przeczytać:

http://antyweb.pl/zasieg-organiczny-siegnie-zera/
______________________________________________________
Zabierz babci szydełka - rękodzieło jest dla młodych!
 
  podziel si� tym postem na:
Mool książkowy 
Blogger.Klub


Imię: Natalia
Dołączyła: 15 Sty 2014
Posty: 44
Miasto: Polska

Wysłany: 2014-03-24, 08:07   

Ja na swojego fanpage wrzucam informacje o pojawieniu się nowego posta z linkiem do niego, a w między czasie (między publikacją kolejnych postów), wrzucam jakieś informacje z mojej tematyki, czyli np. jakieś newsy, obrazki, cytaty itp.
______________________________________________________
www.moolksiazkowy.blogspot.com/
www.facebook.com/moolksiazkowyy
 
  podziel si� tym postem na:
GoodByAccident
[Usunięty]



Wysłany: 2014-03-24, 08:19   

Oczywiście, że nie upadnie. Korzyści: Mamy bardzo szybką reakcję czytelników, możemy dodatkowo publikować coś co może nie ma związku z tematyką bloga (jak np. zdjęcia z wakacji :hyhy: ).
 
  podziel si� tym postem na:
Mool książkowy 
Blogger.Klub


Imię: Natalia
Dołączyła: 15 Sty 2014
Posty: 44
Miasto: Polska

Wysłany: 2014-03-24, 08:24   

Tylko co czytelników obchodzą Twoje zdjęcia z wakacji? Ja taki fanpage dyslikuje, bo nie lubię przechwalania i wystarcza mi oglądanie zdjęć znajomych
______________________________________________________
www.moolksiazkowy.blogspot.com/
www.facebook.com/moolksiazkowyy
 
  podziel si� tym postem na:
Peen 
WordPress.Klub


Imię: Paulina
Wiek: 34
Dołączyła: 19 Lis 2013
Posty: 457
Miasto: Walencja

Wysłany: 2014-03-24, 10:47   

Uwierz mi, że kiedy już masz prawdziwych fanów, stałych czytelników i wokół Twojego bloga utworzy się społeczność, to interesują ich takie pierdoły z Twojego życia jak zdjęcie ze spaceru czy z wakacji. Poza tym od kiedy zdjęcie z wakacji jest przechwalaniem? :zdziwko: To ja niezła chwalipięta jestem bo całego posta o wakacjach napisałam
 
  podziel si� tym postem na:
Mool książkowy 
Blogger.Klub


Imię: Natalia
Dołączyła: 15 Sty 2014
Posty: 44
Miasto: Polska

Wysłany: 2014-03-24, 10:51   

Może i masz rację, ja pisałam o własnych spostrzeżeniach. Z resztą Twój blog ma inny charakter, a mój inny. Niektóre blogi są stworzone wyłącznie po to, aby "chwalić się".
______________________________________________________
www.moolksiazkowy.blogspot.com/
www.facebook.com/moolksiazkowyy
 
  podziel si� tym postem na:
Peen 
WordPress.Klub


Imię: Paulina
Wiek: 34
Dołączyła: 19 Lis 2013
Posty: 457
Miasto: Walencja

Wysłany: 2014-03-24, 11:01   

Fanów zawsze będzie interesować prywatne życie blogerów, których czytają. I to jest właśnie fajne nawiązywanie kontaktu z nimi, coś bardziej osobistego, wyjście poza tę bibliotekę czy kuchnię o ktorej ciągle się pisze. Wydaje mi się, że właśnie blogom z recenzjami, diy, kosmetycznym czy kulinarnym sporo daje takie "podbijanie" i personalizowanie kontaktu z fanami.
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz