Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Autor Wiadomość
suvennes 
Blogger.Klub


Imię: Kinga
Dołączyła: 04 Lis 2012
Posty: 219
Miasto: Katowice

Wysłany: 2013-10-07, 13:38   

1. Ile aktualnie blogów prowadzicie?
Aktualnie prowadzę dwa blogi. Pierwszy to typ czegoś lifestylowego, być może ogólnego, trochę z przymrużeniem oka i odskocznia od ponurej rzeczywistości.
Natomiast drugi blog to typowy pamiętnik. Jest ogólnodostępny, można go bez większego problemu znaleźć na moim profilu Bloggera, ale akurat w tym przypadku nie zależy mi na jakimkolwiek rozgłosie, w przeciwieństwie do suvennes - miło by było jakby znalazł się ktoś, kto chce czytać moje wypociny ;)

2. Czy ich tematyka jest taka sama, czy inna?
Rozpisałam się na ten temat w poprzednim pytaniu :P
Ale mogłę powtórzyć w skrócie:
- (Suvennes) lifestyle, ogólnie, z przymrużeniem oka, moje poczucie humoru;
- (Więcejmnie) typowy pamiętnik i wylewanie żalów na "kartkę"

3. Czy spotkaliście się z sytuacją, kiedy prowadziliście kilka blogów, ale z jakiegoś/z jakichś zrezygnowaliście? Jaki był powód porzucenia bloga/blogów?
W swoim niedługim, lecz dziwnym życiu, miałam około dziesięciu blogów. Pierwszy to pokemoniaste cytaty, obrazki, gify i bóg wie co jeszcze. Zaczęłam ewoluować mentalnie i zajęłam się grafiką komputerową. Może nie byłam w tym super świetna, choć do tej pory jestem dumna z przynajmniej dwóch prac. Z tego były jakieś dwa blogi (albo przynajmniej adresy). Potem byłam współautorką blogów, które działały jak "bank komentarzy". Głupie to było. A potem zaczęłam pisać coś osobistego, czasem trafiło się coś "z jajem". Czytelnicy to doceniali, siedząc na Onecie miałam dość spory zasięg i trafiały się wysokie miejsca w rankingach, ale zaczęło brakować weny, czasu i to zostawiłam. Na Bloggerze zaczęlam od nowa. Przeszłość zostawiam za sobą. I oto jestem :)

4. Czy na Waszych blogach są odnośniki do reszty prowadzonych przez Was blogów?
Wspominałam coś w postach, ale odnośników, że odnośników brak :)
Nie mam w zwyczaju proszenia się czytelników, żeby przypadkiem nabili mi wyświetlenia na którymś z blogów. Jak kogoś zaciekawiłam to trafi wszędzie :)

5. Czy wszystkie blogi traktujecie tak samo, czy są takie blogi, które są w pewnym sensie ważniejsze od pozostałych?
Oba blogi są dla mnie równie ważne. Tak jak pisałam w pierwszym punkcie: jeden pozwala mi odetchnąć, a dzięki drugiemu mogę wylać swoje smutki i radości do jednego miejsca.

6. Czy na wszystkich blogach częstotliwość publikowanych postów jest identyczna?
Zdecydowanie nie :P Brak mi motywacji i weny, żeby często pisać na suvennes, za to na więcejmnie posty pojawiają się częściej - dlatego, że opisanie tego jak mi minął dzień i o co się pokłóciłam z chłopakiem nie należy do jakiegoś wielkiego wyczynu ;)

7. Czy wszystkie blogi są tego samego, czy innego rodzaju (np. zwykłe blogi, fotoblogi, vlogi)?
Oba blogi to zwykłe blogi pisane. W tematyce, którą obrałam mogłabym ewentualnie pokombinować z videoblogami, ale chyba mam na to zbyt nudne życie i brak porządnego sprzętu, a bez tego się nie obejdzie, dlatego że lubię mieć wszystko elegancko zrobione, a nie na odczepkę ;)

8. Czy wszystkie blogi są prowadzone na tej samej platformie blogowej?
Tak. Blogger według mnie jest całkiem spoko. Kiedyś prowadziłam blogi na Onecie, ale to było jeszcze przed wszechcudowniesuperekstra zmianami :) Gdyby nie to, pewnie zostałabym tam dłużej, ale nie żałuję wyboru Bloggera.

9a. Czy wszystkie Twoje blogi są podpięte pod domenę niestandardową, czy może w ogóle nie masz własnej domeny/własnych domen?
9b. Podobnie z hostingiem

brak (choć zastanawiam się nad tym)/brak

10. Czy kiedyś mieliście w głowie pomysł na założenie dodatkowego/dodatkowych bloga/blogów? Jeśli tak, dlaczego to nie wypaliło?
Chciałabym zalożyć coś bardziej "profesjonalnego" i tematycznego, ale na razie wydaje mi się, że nie mam na tyle obszernej wiedzy z niektórych dziedzin, żeby zakłożyć coś takiego.
Owszem, mogłabym założyć bloga i się dokształcać w czasie tworzenia go, ale wtedy brakowałoby mi czasu na ewentualną promocję go.

11. Czy gdybyś miała/miał więcej czasu, to założyłabyś/założyłbyś dodatkowego bloga?
Jak wyżej - tak.

12. Co myślisz o osobach, które prowadzą kilka blogów?
Jeśli blogi są "zadbane" i jeśli bloger radzi sobie z tworzeniem ich, to jestem pełna podziwu :)

Czułam się jakbym udzielała wywiad :cwaniak:
______________________________________________________
1200d - próbuję swoich sił w fotografii :hyhy:
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Happiness 
Blogger.Klub


Imię: Klaudia
Wiek: 26
Dołączyła: 26 Wrz 2013
Posty: 26

Wysłany: 2013-10-08, 15:06   

1. Ile aktualnie blogów prowadzicie?
Obecnie posiadam 3 blogi, w tym dwa do użytku własnego.
Wagę jednak przykładam tylko do jednego, głównego bloga.
2. Czy ich tematyka jest taka sama, czy inna?
Tematyka na każdym moim blogu jest inna. Sprowadza się do muzyki, fotografii i własnych opinii.
3. Czy spotkaliście się z sytuacją, kiedy prowadziliście kilka blogów, ale z jakiegoś/z jakichś zrezygnowaliście? Jaki był powód porzucenia bloga/blogów?
Owszem, zdarzyło mi się tak. Powód był prosty - brak czasu jak i pomysłów. Pisanie stało się monotonią zamiast przyjemnością, więc sensu prowadzenia tego nie było.
4. Czy na Waszych blogach są odnośniki do reszty prowadzonych przez Was blogów?
Nie, nie daje żadnych odnośników.
5. Czy wszystkie blogi traktujecie tak samo, czy są takie blogi, które są w pewnym sensie ważniejsze od pozostałych?
Jeden z blogów traktuje inaczej, ponieważ wiążę się on z moją pasją. Resztę pisze sporadycznie, dla siebie.
6. Czy na wszystkich blogach częstotliwość publikowanych postów jest identyczna?
Na każdym z nich jest inna. Publikuję posty wtedy, gdy mam pomysł i chęć, nie jest to regularne przez co także na " blogu głównym " mam kilka redaktorek do pomocy.
7. Czy wszystkie blogi są tego samego, czy innego rodzaju (np. zwykłe blogi, fotoblogi, vlogi)?
Są to blogi/fotoblogi. Nad vlogami pracować jednak nie będę. ;)
8. Czy wszystkie blogi są prowadzone na tej samej platformie blogowej?
Tak, obecnie wszystkie moje blogi znajdują się na blogspocie.
9a. Czy wszystkie Twoje blogi są podpięte pod domenę niestandardową, czy może w ogóle nie masz własnej domeny/własnych domen?
Nie mam własnej domeny.
9b. Podobnie z hostingiem :D .
Hostingu także na chwilę obecną nie mam.
10. Czy kiedyś mieliście w głowie pomysł na założenie dodatkowego/dodatkowych bloga/blogów? Jeśli tak, dlaczego to nie wypaliło?
Zastanawiałam się i w sumie nadal zastanawiam nad blogiem, na którym bym mogła wyrażać swoją opinię jak i porady - wysłuchiwać problemów innych i je komentować. Dlaczego to nie wypaliło? Pomysł prawdopodobnie by nie przeszedł ze względu na mój wiek. Reklama bloga także łatwa nie jest, a nie chce nic zaniedbywać.
11. Czy gdybyś miała/miał więcej czasu, to założyłabyś/założyłbyś dodatkowego bloga?
Sam czas nie gra aż takiej wielkiej roli, a pomysł. Gdybym miała jakiś naprawdę ciekawy, zdający egzamin temat to mogłabym założyć kolejny blog.
12. Co myślisz o osobach, które prowadzą kilka blogów?
Nie mam nic do owych osób jeśli wszystko ogarniają. Jednak jeśli z jednym blogiem sobie nie radzą, a zakładają kolejne i to o podobnej tematyce to to bezsens.
 
  podziel si� tym postem na:
modjus 
Blogger.Klub


Imię: Justyna
Wiek: 35
Dołączyła: 26 Paź 2013
Posty: 30
Miasto: Kraków

Wysłany: 2013-10-29, 10:41   

1. Ile aktualnie blogów prowadzicie?
Aktualnie prowadzę dwa blogi. Jeden od lutego, drugi dopiero startuje więc jest w ukryciu :)

2. Czy ich tematyka jest taka sama, czy inna?
Modjus to blog o modzie, kosmtykach czyli taki kobiecy. Natomiast drugi blog taki bardziej z cyklu ciężkiego- dokładnie ciężki sprzęt. Koparki, kombajny, ciągniki itp.
Podsumowując różnią się i to bardzo. Jedyna cecha wspólna to autor :)

3. Czy spotkaliście się z sytuacją, kiedy prowadziliście kilka blogów, ale z jakiegoś/z jakichś zrezygnowaliście? Jaki był powód porzucenia bloga/blogów?
Prowadziłam już blogi wcześniej. Zmuszona byłam zakończyć pisanie, ze względu na pojawienie się na świecie mojego synka, który naprawdę jest moim oczkiem w głowie i blog odszedł na dalszy plan.

4. Czy na Waszych blogach są odnośniki do reszty prowadzonych przez Was blogów?
Jeszcze nie ma. Jak mój drugi blog naprawdę ruszy z kopyta wtedy pojawi się odnośnik. Na razie pracuje nad nim :)

5. Czy wszystkie blogi traktujecie tak samo, czy są takie blogi, które są w pewnym sensie ważniejsze od pozostałych?
Oba blogi są dla mnie równie ważne. Oba są o tym co lubię i co mnie kręci. Jeśli miała bym wybrać był by to trudny wybór.

6. Czy na wszystkich blogach częstotliwość publikowanych postów jest identyczna?
Zdecydowanie nie :P Posty na modjus pojawiają się częściej, bo mam więcej do napisania. Natomiast drugi blog to już moja praca, więc tam materiały zbierane/przetwarzane są dużo dłużej.

7. Czy wszystkie blogi są tego samego, czy innego rodzaju (np. zwykłe blogi, fotoblogi, vlogi)?
Oba blogi to zwykłe blogi pisane. Planuję stworzyć vloga, ale na razie brak czasu. Na pewno pojawiać się będą filmiki z maszynami w roli głównej :D

8. Czy wszystkie blogi są prowadzone na tej samej platformie blogowej?
Tak. Blogger to aktualnie moja ulubiona platforma. Sprawdziłam już kilka i tu są chyba największe możliwości.

9a. Czy wszystkie Twoje blogi są podpięte pod domenę niestandardową, czy może w ogóle nie masz własnej domeny/własnych domen?
9b. Podobnie z hostingiem
Modjus ma swoją domenę, a kto wie może drugi mój blog z czasem też się "dorobi".

10. Czy kiedyś mieliście w głowie pomysł na założenie dodatkowego/dodatkowych bloga/blogów? Jeśli tak, dlaczego to nie wypaliło?
Chciałam zawsze mieć coś "profesjonalnego" i tematycznego, teraz pracuję w zawodzie. Połączyłam więc studia, pracę i prowadzenie bloga w całość. To było właśnie moim marzeniem :)

11. Czy gdybyś miała/miał więcej czasu, to założyłabyś/założyłbyś dodatkowego bloga?
Wolę poświęcić ten czas na prowadzenie moich dwóch blogów. Lepiej postawić na jakość, niż ilość.

12. Co myślisz o osobach, które prowadzą kilka blogów?
Podziwiam ludzi, którzy prowadzą kilka blogów na wysokim poziomie. Jeśli ktoś prowadzi, ale to kuleje to lepiej niech zrezygnuje i prowadzi jeden.
______________________________________________________
Zapraszam Was do mojego świata: www.modjus.pl
 
  podziel si� tym postem na:
Kinga 
Blogger.Klub

Wiek: 35
Dołączyła: 08 Cze 2013
Posty: 47

Wysłany: 2013-11-04, 20:04   

AD.1. 3

AD.2 Całkiem różna (rozwój osobisty, literatura, blogosfera).

AD.3 Zrezygnować nie zrezygnowałam, ale przez jakiś czas zdarza mi się nic nowego nie wnosić do ich treści (brak czasu).

AD.4 Na jednym

AD. 5 Tak i zmienia się to okresowo, raz jest ważniejszy jeden, raz drugi. Ogólnie nigdy nie było tak, żebym wszystkim jednocześnie poświęcała tyle samo uwagi.

AD. 6 Nieeee :zawstydzony:

AD. 7 Wszystkie są takie same, dominuje tekst.

AD. 8 Tak, wszystkie są na bloggerze.

AD. 9 Jak wyżej.

AD. 10 Pomysłów miałam wiele, ale skoro 3 nie mogę ogarnąć to za inne się brać nie będę.

AD. 11 Być może.
 
  podziel si� tym postem na:
CatherineWolf 
Blogger.Klub


Imię: Kasia
Wiek: 38
Dołączyła: 07 Lis 2013
Posty: 27
Miasto: łódzkie

Wysłany: 2013-11-08, 20:41   

1. Ile aktualnie blogów prowadzicie?
2

2. Czy ich tematyka jest taka sama, czy inna (jeżeli możesz - wymień tematyki blogów)? - oczywiście gdy macie więcej niż jeden blog ;) .
Ten bardziej prywatny to lifestyle a drugi jest spisem blogów handmade (oczywiście poza listą blogów jest coś więcej)

3. Czy spotkaliście się z sytuacją, kiedy prowadziliście kilka blogów, ale z jakiegoś/z jakichś zrezygnowaliście? Jaki był powód porzucenia bloga/blogów?
Rezygnowałam kiedy potrzebowałam zmiany, nowego etapu.

4. Czy na Waszych blogach są odnośniki do reszty prowadzonych przez Was blogów?
Nie.

5. Czy wszystkie blogi traktujecie tak samo, czy są takie blogi, które są w pewnym sensie ważniejsze od pozostałych?
Każdy jest inny i na swój sposób ważny dla mnie. Jeden to jakby mój prywatny pamiętnik, miejsce do zapisywania myśli a dzięki drugiemu poznałam masę inspirujących ludzi.

6. Czy na wszystkich blogach częstotliwość publikowanych postów jest identyczna?
Nie. Na blogu związanym z handmade piszę częściej a na tym bardziej prywatnym kiedy mam potrzebę przekazania czegoś (chociażby byłaby to jakaś głupota).

7. Czy wszystkie blogi są tego samego, czy innego rodzaju (np. zwykłe blogi, fotoblogi, vlogi)?
Zwykłe blogi, chociaż marzy mi się przekształcenie jednego z nich w portal.

8. Czy wszystkie blogi są prowadzone na tej samej platformie blogowej?
Tak. (blogger)

9a. Czy wszystkie Twoje blogi są podpięte pod domenę niestandardową, czy może w ogóle nie masz własnej domeny/własnych domen?
Nie mam własnej domeny.

9b. Podobnie z hostingiem :D .
Nie mam.

10. Czy kiedyś mieliście w głowie pomysł na założenie dodatkowego/dodatkowych bloga/blogów? Jeśli tak, dlaczego to nie wypaliło?
Mam 2 i tyle wystarczy.

11. Czy gdybyś miała/miał więcej czasu, to założyłabyś/założyłbyś dodatkowego bloga?
Gdyby doba miała 100 godzin to kto wie... :oczami:

12. Co myślisz o osobach, które prowadzą kilka blogów?
Jeśli aktualizują wszystkie więcej niż 3 razy w tygodniu to podziwiam. Ja blog o handmade aktualizuję często (kilka wpisów w tygodniu), ale tylko dlatego, że mam pomocników. Z drugim bywa różnie, brak mi systematyczności.
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz