Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Autor Wiadomość
chomik21m 
Blogger.Klub


Imię: Mateusz
Wiek: 28
Dołączył/a: 28 Kwi 2012
Posty: 193

Wysłany:    Ile masz blogów?

Sporo tematów od strony - że tak to nazwę - technicznej jest już na tym forum dużo, np.:
=> Na ile postów macie przygotowany materiał?
=> Jak długo zamierzasz prowadzić bloga?
=> W jaki sposób piszesz teksty?
=> Dlaczego zaczęliście prowadzić bloga?
=> Porzucone blogi - dlaczego ludzie przestają publikować?

Ja chciałbym zapytać się Was o to:
1. Ile aktualnie blogów prowadzicie?
2. Czy ich tematyka jest taka sama, czy inna (jeżeli możesz - wymień tematyki blogów)? - oczywiście gdy macie więcej niż jeden blog ;) .
3. Czy spotkaliście się z sytuacją, kiedy prowadziliście kilka blogów, ale z jakiegoś/z jakichś zrezygnowaliście? Jaki był powód porzucenia bloga/blogów?
4. Czy na Waszych blogach są odnośniki do reszty prowadzonych przez Was blogów?
5. Czy wszystkie blogi traktujecie tak samo, czy są takie blogi, które są w pewnym sensie ważniejsze od pozostałych?
6. Czy na wszystkich blogach częstotliwość publikowanych postów jest identyczna?
7. Czy wszystkie blogi są tego samego, czy innego rodzaju (np. zwykłe blogi, fotoblogi, vlogi)?
8. Czy wszystkie blogi są prowadzone na tej samej platformie blogowej?
9a. Czy wszystkie Twoje blogi są podpięte pod domenę niestandardową, czy może w ogóle nie masz własnej domeny/własnych domen?
9b. Podobnie z hostingiem :D .

10. Czy kiedyś mieliście w głowie pomysł na założenie dodatkowego/dodatkowych bloga/blogów? Jeśli tak, dlaczego to nie wypaliło?
11. Czy gdybyś miała/miał więcej czasu, to założyłabyś/założyłbyś dodatkowego bloga?

12. Co myślisz o osobach, które prowadzą kilka blogów?

Wiem, że pytań jest dużo, dlatego też nie oczekuję odpowiedzi na wszystkie :) .
Pozdrawiam!
______________________________________________________
Felietony, w szczególności motoryzacyjne, pisane w niebanalny sposób:
http://mateuszchomicki.pl
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Alabastrova 
Ownlog.Klub


Wiek: 34
Dołączyła: 16 Lip 2012
Posty: 555

Wysłany: 2013-09-29, 20:55   

chomik21m napisał/a:

1. Ile aktualnie blogów prowadzicie?

Poświęcam się tylko jednemu, ale istnieje kilka głównie dla archiwum, wspomnień

chomik21m napisał/a:

2. Czy ich tematyka jest taka sama, czy inna (jeżeli możesz - wymień tematyki blogów)? - oczywiście gdy macie więcej niż jeden blog .

dwa fotoblogi, ze trzy życiówki

chomik21m napisał/a:

3. Czy spotkaliście się z sytuacją, kiedy prowadziliście kilka blogów, ale z jakiegoś/z jakichś zrezygnowaliście? Jaki był powód porzucenia bloga/blogów?

Z jednego zrezygnowałam bo nie odpowiada mi portal (pinger.pl - tragedia co się tam dzieje!), z jednego bo adres głupi, z innego przez brak czasu na nowe zdjęcia...

chomik21m napisał/a:

4. Czy na Waszych blogach są odnośniki do reszty prowadzonych przez Was blogów?

Nie :)

chomik21m napisał/a:

5. Czy wszystkie blogi traktujecie tak samo, czy są takie blogi, które są w pewnym sensie ważniejsze od pozostałych?

Jeden jest ważny bo istnieje od 2007 roku. Więc masę czasu. Ale już na nim nie piszę. Obecnie prowadzę istotnego bloga bo jakoś podpasował mi adres i jakoś daję radę, wytrwale piszę i mam nawet czytelników, więc miło.

chomik21m napisał/a:

6. Czy na wszystkich blogach częstotliwość publikowanych postów jest identyczna?

Nie.

chomik21m napisał/a:

7. Czy wszystkie blogi są tego samego, czy innego rodzaju (np. zwykłe blogi, fotoblogi, vlogi)?

Zróżnicowane. O! Vlogi tez robiłam!;)

chomik21m napisał/a:

8. Czy wszystkie blogi są prowadzone na tej samej platformie blogowej?

Zdecydowanie nie ;) Byłoby łatwo mnie znaleźć ;P

chomik21m napisał/a:

9a. Czy wszystkie Twoje blogi są podpięte pod domenę niestandardową, czy może w ogóle nie masz własnej domeny/własnych domen?

Nie mam własnej domeny, choć nie ukrywam że taki pomysł z Alabastrovą się zrodził. Ale zgasł.

chomik21m napisał/a:

9b. Podobnie z hostingiem .

Nie.

chomik21m napisał/a:

10. Czy kiedyś mieliście w głowie pomysł na założenie dodatkowego/dodatkowych bloga/blogów? Jeśli tak, dlaczego to nie wypaliło?

Rozpoczynając kanał na YT chciałam postawić tez bloga, ale bloga już miałam i to o niemal identycznej nazwie co YT kanał więc... plan się rypł bo blg jest mega osobisty, a vlog miał być życiowo-kosmetyczny i jego uzupełnieniem miał być blog.

chomik21m napisał/a:

11. Czy gdybyś miała/miał więcej czasu, to założyłabyś/założyłbyś dodatkowego bloga?

Nie wiem, możliwe :)

chomik21m napisał/a:

12. Co myślisz o osobach, które prowadzą kilka blogów?

Podziwiam za cierpliwość i organizację czasu. :ok:
______________________________________________________
Gdyby jutra miało nie być . . .
 
  podziel si� tym postem na:
Emzzz 
Blogger.Klub


Imię: Emilia
Wiek: 32
Dołączyła: 15 Lip 2013
Posty: 70

Wysłany: 2013-09-30, 09:15   Re: Ile masz blogów?

chomik21m napisał/a:

1. Ile aktualnie blogów prowadzicie?


Aktualnie mam 3 blogi.

chomik21m napisał/a:

2. Czy ich tematyka jest taka sama, czy inna (jeżeli możesz - wymień tematyki blogów)?


Jeden lifestyle'owy (że tak powiem, jedyny oficjalny); jeden tumblr, gdzie właściwie tylko rebloguję; jeden pamiętnikopodobny - taki kanał informacyjny między mną a kilkoma kumpelkami z internetu ;)

chomik21m napisał/a:

3. Czy spotkaliście się z sytuacją, kiedy prowadziliście kilka blogów, ale z jakiegoś/z jakichś zrezygnowaliście? Jaki był powód porzucenia bloga/blogów?


Mam w swoim dorobku 3 blogi, na których już nie działam, ale były to blogi z opowiadaniami, więc po prostu moje aktualizacje zakończyły się wraz z końcem opowiadania.

chomik21m napisał/a:

4. Czy na Waszych blogach są odnośniki do reszty prowadzonych przez Was blogów?


nie

chomik21m napisał/a:

5. Czy wszystkie blogi traktujecie tak samo, czy są takie blogi, które są w pewnym sensie ważniejsze od pozostałych?


Najważniejsza jest lifestyle'owa SceptycznaJadźka :)

chomik21m napisał/a:

6. Czy na wszystkich blogach częstotliwość publikowanych postów jest identyczna?


Nie, na tumblrze, jak i na blogu pamiętnikopodobnym publikuję, jak mam chęć. Na lifestyle'owym staram się publikować regularnie.

chomik21m napisał/a:

7. Czy wszystkie blogi są tego samego, czy innego rodzaju (np. zwykłe blogi, fotoblogi, vlogi)?


lifestyle'owy i pamiętnikopodobny to typowe blogi, a tumblr rządzi się własnymi zasadami ;)

chomik21m napisał/a:

8. Czy wszystkie blogi są prowadzone na tej samej platformie blogowej?


nie

chomik21m napisał/a:

10. Czy kiedyś mieliście w głowie pomysł na założenie dodatkowego/dodatkowych bloga/blogów? Jeśli tak, dlaczego to nie wypaliło?


zdarzyło się, ale, że tak powiem, pomysł nie wytrzymał próby czasu.

chomik21m napisał/a:

11. Czy gdybyś miała/miał więcej czasu, to założyłabyś/założyłbyś dodatkowego bloga?


Tak, kołacze mi się pewien pomysł po głowie.

chomik21m napisał/a:

12. Co myślisz o osobach, które prowadzą kilka blogów?


Jeśli się z wszystkim wyrabiają, to spoko ;) Gratulacje ;)
______________________________________________________
Publicystyka doprawiona garścią socjologii i szczyptą psychologii.

http://sceptycznajadzka.blogspot.com
 
  podziel si� tym postem na:
Demanufacture 
Blogger.Klub

Wiek: 34
Dołączyła: 28 Wrz 2013
Posty: 23

Wysłany: 2013-09-30, 19:44   

1. aktualnie jeden
2. Inna niż poprzedniego, diametralnie :)
3. Jakkolwiek to zabrzmi- zbyt duże zainteresowanie
7. Wszystkie, które prowadziłam były normalnymi, pisanymi
8. Nie
10. Noszę się z zamiarem prowadzenia drugiego, równoległego
12. Zależy, jaki ten blog ;)
______________________________________________________
nie ufaj widokówkom..

http://nie-wszystkojasne.blogspot.com/
 
  podziel si� tym postem na:
ultraman23 
Blogger.Klub

Dołączył/a: 19 Kwi 2013
Posty: 97

Wysłany: 2013-09-30, 20:03   

Jeden blog jest absolutnie wystarczający dla każdego. Chyba że np. blog i photoblog. To co innego.
 
  podziel si� tym postem na:
mariolinux 
WordPress.Klub

Imię: Mariusz
Wiek: 45
Dołączył/a: 30 Sie 2013
Posty: 80

Wysłany: 2013-10-01, 06:55   

Jeden wystarczy. Jak człowiek się rozdwaja na dwa lub więcej, to wtedy priorytety myli i je gubi. Poza tym przy jednym można się bardziej skoncentrować.
______________________________________________________
life stylowy blog o smakach naszego życia
 
  podziel si� tym postem na:
Zygrin 
WordPress.Klub


Imię: Damian
Wiek: 29
Dołączył/a: 17 Sie 2013
Posty: 92
Miasto: internet

Wysłany: 2013-10-01, 19:51   

Prowadzę jeden blog i nie zamierzam tworzyć innych, wolę się skupić na jednym. Poza tym ten blog jest wielotematyczny :wstyd:
 
  podziel si� tym postem na:
Wojciech W. 
WordPress.Klub


Imię: Wojciech
Wiek: 33
Dołączył/a: 08 Lut 2013
Posty: 82
Miasto: Łódź

Wysłany: 2013-10-01, 21:30   

1. Ile aktualnie blogów prowadzicie?
Dwa.

2. Czy ich tematyka jest taka sama, czy inna.
Diametralnie inna. Myślę i czuję - blog osobisty, czyli wszystko to, co mnie interesuje. praKreacja.pl - blog prawniczy.

3. Czy spotkaliście się z sytuacją, kiedy prowadziliście kilka blogów, ale z jakiegoś/z jakichś zrezygnowaliście? Jaki był powód porzucenia bloga/blogów?
Nie spotkałem się z taką sytuacją i mam nadzieję, że nie spotkam. Drugi blog założyłem niecałe dwa tygodnie temu, więc czas pokaże.

4. Czy na Waszych blogach są odnośniki do reszty prowadzonych przez Was blogów?
Oczywiście, że tak.

5. Czy wszystkie blogi traktujecie tak samo, czy są takie blogi, które są w pewnym sensie ważniejsze od pozostałych?
Nie ma ważnych i ważniejszych. Przynajmniej na razie.

6. Czy na wszystkich blogach częstotliwość publikowanych postów jest identyczna?
Nie. Blog prawniczy wymaga merytorycznego opracowania tematu, precyzji słowa, posługiwania się właściwą terminologią. Natomiast blog osobisty to miejsce na moje przemyślenia - tutaj staram się publikować co dwa dni.

7. Czy wszystkie blogi są tego samego, czy innego rodzaju (np. zwykłe blogi, fotoblogi, vlogi)?
All the same.

8. Czy wszystkie blogi są prowadzone na tej samej platformie blogowej?
Na własnym serwerze.

9a. Czy wszystkie Twoje blogi są podpięte pod domenę niestandardową, czy może w ogóle nie masz własnej domeny/własnych domen?
Dwie różne domeny.

9b. Podobnie z hostingiem :D .
Dwa różne hostingi. Przejściowo

10. Czy kiedyś mieliście w głowie pomysł na założenie dodatkowego/dodatkowych bloga/blogów? Jeśli tak, dlaczego to nie wypaliło?
Gdy pojawił się pomysł na blog prawniczy, zrealizowałem go.

11. Czy gdybyś miała/miał więcej czasu, to założyłabyś/założyłbyś dodatkowego bloga?
W moim przypadku to niemożliwe mieć więcej czasu. Już teraz kradnę czas innym.

12. Co myślisz o osobach, które prowadzą kilka blogów?
Są fajni. Albo niefajni. Zależnie od tematyki.
______________________________________________________
praKreacja.pl - prawo dla kreatywnych
Myślę i czuję - blog osobisty
 
  podziel si� tym postem na:
dezaar 
Blogger.Klub


Wiek: 31
Dołączyła: 27 Cze 2013
Posty: 46
Miasto: Poznań

Wysłany: 2013-10-02, 17:25   

Ja prowadzę jeden blog modowy. To mój pierwszy i chyba ostatni blog w życiu, ale tylko dla tego, że nie mam już czasu na prowadzenie kolejnych równolegle;) Pomimo, że to blog o modzie przy każdym nowym poście piszę kilka słów własnego komentarza, tak by nie były to tylko zwykłe zdjęcia z gotowymi stylizacjami;) Staram się przekazać moim czytelniczkom/ czytelnikom trochę więcej informacji ze świata mody niż tylko same modne zestawy;)
 
  podziel si� tym postem na:
lordK 
Blogger.Klub
Just a dreamer


Imię: Karol
Wiek: 31
Dołączył/a: 29 Maj 2013
Posty: 64
Miasto: Śląsk

Wysłany: 2013-10-02, 17:33   

Ja również prowadzę jednego bloga i nie zamierzam w przyszłości wprowadzać kolejnych projektów w życie. Spowodowane jest to brakiem czasu.

Dopiero, co zacząłem przygodę z blogowaniem. Wiem, że choć to tylko blog i to blog nie związany konkretnie jakąkolwiek tematyką to istnieje szansa na to, że w przyszłości się rozwinie i otworzy drogę do współpracy na różnych frontach. A to z kolei będzie kolejny złodziej czasu...

Lepiej mieć jednego dobrego niż 5 słabiutkich. : )
______________________________________________________
I'm just a dreamer but I'm hanging on.
 
  podziel si� tym postem na:
wendigo 


Dołączył/a: 18 Lis 2012
Posty: 307

Wysłany: 2013-10-04, 03:00   

1. Ile aktualnie blogów prowadzicie?
chyba jeden :D

2. Czy ich tematyka jest taka sama, czy inna.
-

3. Czy spotkaliście się z sytuacją, kiedy prowadziliście kilka blogów, ale z jakiegoś/z jakichś zrezygnowaliście? Jaki był powód porzucenia bloga/blogów?
oo, pisałem kilka:
Pisałem blog o przeczytanych książkach zanim odkryłem specjalne od tego portale - blog stał się zbędny skoro łatwiej wrażenia po przeczytaniu książki opublikować na właściwym do tego celu portalu :)
W sumie podobnie z filmami - chciałem kiedyś każdy obejrzany opisywać na blogu na filmwebie i robiłem to przez pewien czas, ale mi się znudziło, teraz opisuję sporadycznie tylko jakieś wyjątkowo ciekawe.
Miałem fotobloga ot tak sobie ale też mi się znudziło zwłaszcza jak co raz łatwiej zamieszczać te sporadyczne zdjęcia na blogu.
Pisałem kiedyś o diecie, na której byłem ale powstało tylko kilka notek, jednak myślę że takie blogi mogą motywować do zachowania diety.
Jak wyżej tylko o minimalizmie - też powstało kilka notek, chociaż też widzę tu możliwość motywacji, tylko pisać mi się nie chce ;)
Opisywałem sny w formie bloga, ale potem zacząłem robić to jednak w papierowym zeszycie i tak wolę, więc blog zahasłowany jedynie wisi.
Aha, no miałem w międzyczasie kilka innych blogów kiedy chciałem jakoś tak jeszcze bardziej anonimowo o czymś napisać, ale ponieważ taką potrzebę mam raczej rzadko i wypala się po kilku notkach, to już takich nie mam (w tym momencie).
Aha, jeszcze mam bloga w sumie drugiego - o takich różnych zagadnieniach na które napotykam - teorie spiskowe itp. śmieszne rzeczy, jak mnie coś w ten sposób bawi, to tam się rozpisuję. No to mam dwa blogi można powiedzieć.

4. Czy na Waszych blogach są odnośniki do reszty prowadzonych przez Was blogów?
Oczywiście, że nie bo patrz wyżej - miało być anonimowo :P

5. Czy wszystkie blogi traktujecie tak samo, czy są takie blogi, które są w pewnym sensie ważniejsze od pozostałych?
Najważniejszy jest ten główny i tak będzie zawsze ;)

6. Czy na wszystkich blogach częstotliwość publikowanych postów jest identyczna?
Nie, na tym drugim piszę baaaaardzo rzadko (i z resztą wszystkie te sprawy zwykle też poruszam na moim "głównym" blogu, ten drugi jest może trochę dla innych czytelników).

7. Czy wszystkie blogi są tego samego, czy innego rodzaju (np. zwykłe blogi, fotoblogi, vlogi)?
To już chyba opisałem w poprzednich punktach wyczerpująco - obecne są tego samego rodzaju.

8. Czy wszystkie blogi są prowadzone na tej samej platformie blogowej?
Nie, każdy na innej - to w sumie specjalnie by przetestować wiele platform.

9a.Czy wszystkie Twoje blogi są podpięte pod domenę niestandardową, czy może w ogóle nie masz własnej domeny/własnych domen?
9b. Podobnie z hostingiem

nie mam/nie mam

10. Czy kiedyś mieliście w głowie pomysł na założenie dodatkowego/dodatkowych bloga/blogów? Jeśli tak, dlaczego to nie wypaliło?
myślałem, nie wypaliło przez słomiany zapał ;) no i obawę, że nie będzie o czym pisać po kilku notkach

11. Czy gdybyś miała/miał więcej czasu, to założyłabyś/założyłbyś dodatkowego bloga?
nie wiem, chyba nie

12. Co myślisz o osobach, które prowadzą kilka blogów?
Jeśli wkładają w to serce (a nie robią tego dla popularności) to czemu nie.
 
  podziel si� tym postem na:
colorfulflowers 
Blogger.Klub

Dołączyła: 05 Sie 2013
Posty: 26

Wysłany: 2013-10-07, 00:01   

Ja mam tylko jednego bloga i chcę żeby zawierał w sobie wszystkie moje pasje i zainteresowania, opisywał moje życie, a także pracę, był pamiętnikiem ilustrującym mnie pod każdym względem:) Wolę skupić się na doskonaleniu tego jednego bloga, niż zakładać kilka i nie mieć czasu na żaden.
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz