Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Zamknięty przez: Yzoja
2010-08-09, 13:30
Autor Wiadomość
Rododendron 


Dołączyła: 29 Lis 2008
Posty: 630
Miasto: z łożyska

Wysłany:    [myspot, mylog] Polecane...

Krótko i na temat: Czy tylko mnie irytują niezmieniające się reklamy "Polecane Notki/Rozdziały"? Ile razy można czytać/widzieć to samo? Czy to są w ogóle reklamy (w sensie wykupione) czy administracja myloga sama sobie wybiera (tak jak na Onecie)?
Nie wiem, ale najchętniej omijałabym tą stronę główną :zdegustowany: (brakuje mi automatycznego logowania)
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

teneniel 
WordPress.Klub
Lineage II Gamer


Wiek: 41
Dołączyła: 01 Maj 2008
Posty: 875
Miasto: z DNA

Wysłany: 2010-08-07, 11:43   

Rododendron, nie tylko ciebie to irytuje ;)

sprawa jednak ma się tak:
do polecanych trafiają prace/notki które użytkownicy zgłaszają (patrz forum myspot) i przejdą przez "moderację" (czyli zwyczajnie muszą mieć w sobie "coś" odróżniające je od zwykłych szarych prac/notek). z tego co pamiętam zgłaszać można chyba tylko cudze prace/notki aby to nie była własna reklama :)

co do kwestii "zmienialności" i jej częstotliwości - cóż, nie da się ukryć, że zależy to od ilości materiału - w tej chwili ludzie nic nie zgłaszają, to i na głównej wszystko stoi.
gdyby admini wybierali takie polecane, byłoby częściej i więcej, to fakt - ale to nie byłoby już uczciwe :P

co do automatycznego logowania - w zeszłym roku sama zaczęłam na forum myspot o tym pisać, jednak... nadal tego nie ma, a szkoda, bo cholernie by się przydało (póki co mam tzw. autouzupełnianie dla serwisu przez przeglądarkę i tylko klikam "zaloguj" - ale na dłuższą metę to wkurzające -_-)
 
  podziel si� tym postem na:
Rododendron 


Dołączyła: 29 Lis 2008
Posty: 630
Miasto: z łożyska

Wysłany: 2010-08-07, 11:54   

teneniel napisał/a:

gdyby admini wybierali takie polecane, byłoby częściej i więcej, to fakt - ale to nie byłoby już uczciwe

Czemu niby? Skoro zgłaszane notki i tak muszą przejść przez "moderację" to to samo, jakby admini od razu sami wybierali :oczami:

teneniel napisał/a:

co do automatycznego logowania - w zeszłym roku sama zaczęłam na forum myspot o tym pisać, jednak... nadal tego nie ma, a szkoda, bo cholernie by się przydało

To też mnie dziwi, że się tym nie zainteresowali. Na starym Mylogu było, a ten nowy miał być nowy i lepszy. No i taka nowa lepsza funkcja byłaby dobra :oczami:

Wydaje mi się, że Ci admini to trochę w kulki sobie lecą.
 
  podziel si� tym postem na:
teneniel 
WordPress.Klub
Lineage II Gamer


Wiek: 41
Dołączyła: 01 Maj 2008
Posty: 875
Miasto: z DNA

Wysłany: 2010-08-07, 14:08   

Rododendron napisał/a:

Wydaje mi się, że Ci admini to trochę w kulki sobie lecą.

w kulki raczej nie ^^
ale mają nieco więcej obowiązków ze względu na nowego domownika, więc nie dziwne, że w ostatnich miesiącach niewiele się dzieje ;P
także dajcie im się nieco oswoić z sytuacją, niestety muszą poświęcić więcej czasu na co innego, dużo ważniejszego :)
real life, ludzie, real life :)
 
  podziel si� tym postem na:
Rododendron 


Dołączyła: 29 Lis 2008
Posty: 630
Miasto: z łożyska

Wysłany: 2010-08-07, 14:47   

Bobo? :super:
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2010-08-08, 20:17   

Cytat

ale mają nieco więcej obowiązków ze względu na nowego domownika, więc nie dziwne, że w ostatnich miesiącach niewiele się dzieje ;P
także dajcie im się nieco oswoić z sytuacją, niestety muszą poświęcić więcej czasu na co innego, dużo ważniejszego :)
real life, ludzie, real life :)
owszem, jednak klienta nie interesuje co ty masz w domu ;) jesteś w pracy i masz pracować wydajnie, real life, ludzie, real life :)
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
teneniel 
WordPress.Klub
Lineage II Gamer


Wiek: 41
Dołączyła: 01 Maj 2008
Posty: 875
Miasto: z DNA

Wysłany: 2010-08-08, 21:00   

Htsz, nie jestem na 100% pewna, ale pamiętam jak kiedyś rozmawiałam z An, z tego co mi wtedy napisała, jasno wynikało, że mylog nie jest projektem komercyjnym. A spółka elektro-gaz zdaje się tylko sponsoruje im serwery. Jak jest teraz - nie mam pojęcia.

Poza tym Htsz, nie wiem czego ty się spodziewałeś, że jak kobita urodzi, to od razu bo porodzie będzie pracować w takim samym tempie (albo ostrzej) jak przed?
to zakrawa o dyskryminację nie tylko kobiet, ale też osób słabszych (tzn. dziecka, które w tej chwili wymaga opieki matki i jej stałej niemalże obecności by dobrze się rozwijało!)
Mam dziecko i dobrze wiem ile czasu, uwagi oraz wysiłku kosztuje jego pielęgnacja, wychowanie i codzienne zabawy i nie wmawiaj mi, że w takiej sytuacji ma z****ć jak dziki osioł tylko dlatego by wprawić kogoś w zachwyt swoją pracą i opieką nad serwisem -_-

nie wiem na ile masz do czynienia z dziećmi (albo kilkudniowymi/tygodniowymi niemowlętami), może wydaje ci się, że to nic trudnego nakarmić, przewinąć i pobawić (każdy facet, który tak twierdzi powinien jak najszybciej postarać się o swoje i SAM się WSZYSTKIMI sprawami zająć) i zaręczam ci, że to naprawdę TRUDNA, ODPOWIEDZIALNA, WYMAGAJĄCA, WYKAŃCZAJĄCA (nie tylko fizycznie) i w dodatku jeszcze DARMOWA praca 24h/dobę.

chciałbyś tak ciężko pracować z darmo? ;D
my, kobiety, póki co, tak tyramy i jeszcze się dziwicie, że mamy nieraz (tylko aż!) kiepski humor.

także dopóki swojego dziecka nie masz i nie musisz się nim zajmować codziennie, nie waż się żadnej kobiecie mówić, że ma tyrać zaraz po porodzie, bo tak ktoś chce.
rynek, rynkiem, ale na litość boską życie (własne i dziecka) jest dużo ważniejsze. i to jest REAL LIFE!
tyle w temacie.
 
  podziel si� tym postem na:
Yzoja 
WordPress.Klub
Psychofanka ||l||


Zaproszone osoby: 3
Imię: Angelika Wincenta
Wiek: 32
Dołączyła: 13 Gru 2008
Posty: 1040
Miasto: Zabrze

Wysłany: 2010-08-08, 21:35   

Htsz napisał/a:

jesteś w pracy i masz pracować wydajnie, real life, ludzie, real life

Admini nigdy nie dali konkretnych wytycznych dotyczących zmieniania się Polecanych czy wdrażania nowych opcji.
Myspot nie jest ich jedynym zajęciem, więc...
Chcą to pracują, nie chcą, to mają go w dupie na tyle, na ile mogą, by serwis nie przestał działać.


Nie mam zamiaru narzekać na Myspota, bo jestem do niego bardzo przywiązana.
Każdy chciałby nowe opcje, te kluby i dział z opowiadaniami. Ja grzecznie poczekam, nie mam zamiaru się buntować, bo rozumiem, że każdy ma też życie prywatne.
______________________________________________________
|||||
Innerpartysystem - die tonight live forever
 
  podziel si� tym postem na:
Rododendron 


Dołączyła: 29 Lis 2008
Posty: 630
Miasto: z łożyska

Wysłany: 2010-08-08, 21:42   

W gruncie rzeczy Htsz ma rację. Choć zaraz mogę zmienić zdanie, bo czy Admini mają jakieś korzyści finansowe z Myloga? Zarabiają na nim na życie?
Bo jeśli nie: to zgodzę się, że nie mają obowiązku dmuchać go i chuchać, żeby był naj.
Jeśli tak: to niestety, real life, dziecko bez pieniędzy nie pożyje.
Chyba że oprócz Myloga - zakładając, że owszem, mają z tego korzyści $ - mają inne źródło dochodów - wtedy też mogę przytaknąć, że nie mają obowiązku jakoś szczególnie dbać o serwis.

Yzoja napisał/a:

Admini nigdy nie dali konkretnych wytycznych dotyczących zmieniania się Polecanych

To po co je stworzyli? :oczami:

Yzoja napisał/a:

Admini nigdy nie dali konkretnych wytycznych dotyczących wdrażania nowych opcji.

:orany: To po co reaktywowali Mylog?
 
  podziel si� tym postem na:
teneniel 
WordPress.Klub
Lineage II Gamer


Wiek: 41
Dołączyła: 01 Maj 2008
Posty: 875
Miasto: z DNA

Wysłany: 2010-08-08, 23:53   

Rododendron, o ile mi wiadomo mylog nie zarabia na siebie nawet w połowie, a tym samym nie tyle co nie przynosi korzyści finansowych, co może generować straty.
samo to, że są reklamy + płacisz sms z pewne usługi nie znaczy, że jakikolwiek serwis będzie na siebie zarabiał lub choćby wychodził ogólny rachunek na zero.
zarówno Outi i An pracują gdzie indziej a myspot (chyba) jest ich projektem autorskim, w który wkładają (nie zawsze widoczne na pierwszy rzut oka) nie tylko wiele serca, ale też sporo czasu i swojej wiedzy.

swoją drogą - może w przeszłości nie było najlepiej, ale kurde, czy musicie od razu zakładać złą wolę adminów? mam jakieś przedziwne wrażenie, że szukacie dziury w całym i tylko czekacie na choćby drobne potknięcie by znów zacząć dyskusje nad tym jaki to mylog BE.

osobiście dałam szansę serwisowi na który psioczyłam dwa lata temu - ale czy jest jakikolwiek sens czepiania się zwykłych ludzkich spraw, z którymi trzeba się pogodzić?
nie twierdzę, że mylog jest idealny (bo nie jest) ale do jasnej ciasnej - ani OUTI ani AN to nie maszyny, na które możecie zrzucać wszystkie swoje frustracje, bo zostali rodzicami i mylog nieco odszedł na dalszy plan (uprzedzałam kilka miesięcy temu, ale zdaje się, że większość z was to przeoczyła zupełnie ignorując - LINK )
i chyba nie kapujecie, jak bardzo niemowlę pochłania czas matki - zapewne zrozumiecie, jak będziecie mieć swoje - założę się, że sami będziecie prosili o trochę zrozumienia :hyhy:
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2010-08-09, 00:31   

teneniel, jedyne co ci mogę napisać to, że twój post jest nie na temat ;) nie o to mi chodziło i widocznie twój feministyczny zmysł wmówił ci, że to był szowinistyczny post ;)

Projekt zarejestrowany jest na firmę, dostępne są tam opcje za SMS Premium, wyświetlane są reklamy, więc czym jest jeżeli nie komercyjnym?

wikipedia nie jest źródłem 100% wiedzy, ale masz tu cytat:

Cytat

komercyjny
o firmach, działaniach nastawiony na zysk; związany z odnoszeniem korzyści ze swoich działań


kto jest klientem? ten co korzysta z tych opcji. Fajnie, że ich stać by mieć klientów w dupie :) i jest to moja ocena tylko na podstawie tego co tu przeczytałem. Strona główna to wizytówka, autologowanie to chyba nie jest nic trudnego? a skro przeciąga się to miesiącami nie wpływa raczej dobrze na wizerunek strony i użytkownicy powinni reagować, szczególnie ci, którzy wykładają na portal swoje pieniądze. To się tyczy każdej strony działającej na podobnych zasadach, nawet Blogowicza ;)
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
teneniel 
WordPress.Klub
Lineage II Gamer


Wiek: 41
Dołączyła: 01 Maj 2008
Posty: 875
Miasto: z DNA

Wysłany: 2010-08-09, 11:24   

Htsz napisał/a:

twój feministyczny

o ciekawe rzeczy się dowiaduję na swój temat - ale uzmysłowię, ci coś - NIE JESTEM feministką (chyba takowej na żywo nie widziałeś, ja mam taką w rodzinie i daleko mi do haseł i ideałów głoszonych przez feministki) jedyne co mnie wkurza to wypowiadanie się w temacie na który się nie ma ani wiedzy, ani tym bardziej praktyki.

Htsz napisał/a:

Projekt zarejestrowany jest na firmę

że co?
na jaką niby firmę o.O
spółka tylko świadczy dla nich usługi obejmujące sponsoring - nie sądzę, by to była rodzina Outiego i Ann czy byli jej właścicielami (zwłaszcza, że spółka z Warszawy, a oni mieszkają na drugim końcu Polski).
to jakby trochę nielogiczne, nie sądzisz?
jakbym ja wzięła sponsorowany hosting, to tez byś uznał, że działam komercyjnie, bo wyświetlam reklamy?
HELLO! utrzymanie serwisu nie jest darmowe! serwis, by zwróciły się pieniążki (choćby na 0) musi wyświetlać reklamy, a póki co, OUTI i An działają jakby "charytatywnie" bo serwis nie przynosi ani trochę zysków -_-

geez, czy ja muszę wykładać całą ekonomię?

a ocenianie czegoś na podstawie tylko niepotwierdzonych informacji tylko świadczy o... dopisz sobie resztę. ja nie muszę.
zamiast wypisywać głupoty sam zapytałbyś ich bezpośrednio i miałbyś obraz sytuacji, a tak tylko ploty tworzysz.

Htsz, z całym szacunkiem, ale zwyczajnie zależy ci na zjechaniu serwisu tylko dlatego, że kiedyś serwis źle prosperował.
I teraz powiem wulgarnie (tfu, bo nie lubię takich rzeczy robić) - jakby tobie coś się stało (wypadek, szpital... itp) albo musiałbyś być z dala od swojego serwisu na dłuższy czas i ktoś zarzuciłby ci to samo, co zarzucasz OUTI'emu i An - miałbyś coś do powiedzenia?
Zapewne tak :)
I zapewniam cię, że nie byłoby to "za wszelką cenę będę każdemu umilał pobyt na serwisie" nawet będąc pod respiratorem.
Jeśli cię stać na to, by poświęcić swoje zdrowie i życie za serwis - proszę bardzo - nie każdy jest no-lif'em, nie każdy widzi priorytet w rzeczach nabytych ^^

swoja drogą ciekawi mnie czy tak samo byś gadał jakby ci się dziecko chore urodziło - są sprawy ważne i ważniejsze, ale jak mówiłam wcześniej - najważniejsze jest zdrowie i życie - resztę można nabyć w dowolnej cenie i ilości :D

ps. owszem nie na temat - niestety. jednak podanie wam gotowego rozwiązania, czemu ostatnio niewiele się dzieje to odpowiedz na pytanie Rododendron.
I skoro już to wyjaśniliśmy - to można zamknąć temat.
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz