Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Autor Wiadomość
szmyrk 
Blogger.Klub


Wiek: 37
Dołączyła: 21 Wrz 2013
Posty: 37
Miasto: z daleka

Wysłany: 2013-09-27, 00:18   

CaroBeauty napisał/a:

Na bloggerze raczej grosze. Musiałabyś mieć bardzo dużo kliknięć i wyświetleń, co jest osiągalne po kilku latach. Wiem po sobie, że łatwiej i szybciej zarabia się na filmach youtube (również przez adsense), na przykład otwierając kanał vlogowy, gdzie filmy stanowią uzupełnienie notek blogowych ;) Nie do każdej konwencji bloga to pasuje - fakt. Kwestia do przemyślenia.

A, czyli jakbym jakies widea krecila i wrzucala na bloga, i zajmowala sie tym swoim powiazanym jutjubowym kanalem, tak?
E, kicha, myslalam, ze da sie cos z tych reklam z boku wyciagnac predzej, ale skoro sie nie opalaca, to miec ich nie trzeba prawda?

[ Dodano: 27-09-2013, 00:23 ]

Lukem napisał/a:

Co prawda wchodzimy tu w kwestie techniczne, ale ogólnie jak najbardziej tak. W Bloggerze da się podpiąć własną domenę (kilka osób na forum już przerobiło ten temat). Trochę gorzej z WordPress.com, bo tam podpięcie własnej domeny jest płatne corocznie (i w mojej opinii niezbyt opłacalne) i jedynym sensownym (czyt. darmowym) rozwiązaniem jest zwykłe przekierowanie adresów (ktoś, kto wchodzi pod adres Twojej domeny jest z automatu przerzucany pod dotychczasowy adres bloga na WordPress.com) - co jest proste do zrealizowania.

To ze, ze wchodzimy w takie kwestie?
Przekierowywanie adresow nie brzmi ani dobrze ani prosto, wiec ewentualny plus dla blogspota :P

Cytat

Mój osobisty przykład: mam domenę lukaszwojcik.net i skrzynkę kontakt(małpa)lukaszwojcik.net. Adres ten jest niezmienny od kilku lat i raczej już tak zostanie.

Natomiast mam wybór co do tego, co dokładnie stanie się z korespondencją wysyłaną pod ten adres. W tym momencie mam tam podpiętego Gmaila i jest mi z tym dobrze. Ale jeśli któregoś dnia Google zdecyduje o tym, że jego usługa przestaje istnieć albo stanie się płatna (i nie będzie mi się to opłacało) - to szybko przeniosę pocztę na inny serwer, np. na pocztę w Home.pl albo w dowolnej innej firmie, która mi pasuje. Ale to będzie zmiana odczuwalna tylko dla mnie - adres maila pozostanie niezmieniony i nikt, kto do mnie napisze, nie dostrzeże różnicy.

Tak samo kwestia hostingu - domena zawsze ta sama, ale nie ma żadnego problemu ze zmianą serwera na lepszy/tańszy/whatever.

Mam nadzieję, że nie namieszałem za mocno. ;)

Am. Powinnam top chyba o innej porze i wypoczeta czytac ;)
Czy chodzi o to, ze wykupujac wlasna domene dostaje przydzielony do niej adres e-mail, ktory moge polaczyc ze swoim innym adresem mailowym? To jest "do ogarniecia" dlèa takiego laika jak ja?

[ Dodano: 27-09-2013, 00:32 ]

Htsz napisał/a:

nie zgadzam się z tym, że do pisania bloga potrzeba serwera. Wybieranie najtańszego też mija się z celem.

Chyba na poczatek rzyczywiscie nie ma co sie z motyka na slonce porywac...

Cytat

szmyrk, o adresach było już trochę tu => domena dla bloggera, gdzie kupić?

Dzieki, ale ja potrzebuje domene z koncowka kraju, w ktorym mieszkam, wiec chyba jestem zdana na tutejszych dostawcow...

Cytat

dopóki blog nie stanie się popularny nie zawracaj sobie tym głowy. Potrzeba ze 100 tysięcy odsłon w miesiącu żeby opłacało się psuć witrynę.

A to nie jest potem jakos tak, ze jak blog staje sie tak popularny, to majac go na blogspocie na przyklad, wychodzi sie jak Zablocki jak mydle i lepiej od razu wyniesc sie do siebie...?

Cytat

Na bloggerze: [blogspot] Kopia zapasowa całego bloga. W wordpressie (hosting) też jest zakładka, ale najlepiej robić sobie kopie całego konta (pliki i baza danych) w panelu klienta.

Dziekuje, nie do konca rozumiem, ale jak juz bede otwierala bloga, to bede troche bardziej rozumiec, co czytam..?
Gdzie sie bedzie to wszystko zapisywac, na moj dysk komputerowy?

Cytat

może to być nieco trudniejsze. Ja bym zaczął od darmowego z domeną. Zawsze można porzucić lub się wynieść - a wydatki na początku będą mniejsze.

No, ale zakladajac, hipotetycznie: mam bloga na blogspocie z wlasna domena. Robi sie popularny. Wynosze sie do siebie. Mija rok, dwa, piec. Odechciewa mi sie czestego pisania, zyski spadaja, mimo wszystko chce, zeby moj blog byl sobie dalej w necie, chce dalej mimo wszystko dalej pisac, nie chce, zeby moje "dzielo" zniknelo, ale nie chce juz za to placic. Moge wrocic skad przyszlam...?
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2013-09-27, 01:46   

Cytat

Dzieki, ale ja potrzebuje domene z koncowka kraju, w ktorym mieszkam, wiec chyba jestem zdana na tutejszych dostawcow...
rejestratorzy mają w ofercie większość końcówek, kwestia sprawdzenia u kogo opłaca się kupić (czasem zagraniczne strony mają taniej pierwszy rok i nie zmuszają do płacenia przez 2-3 lata) ;-)

szmyrk napisał/a:

Gdzie sie bedzie to wszystko zapisywac, na moj dysk komputerowy?
kopię można trzymać na tym samym serwerze - tylko jaki to ma wtedy sens? albo zapisać na dysku i jeszcze gdzieś (chmura, pendrive).

Cytat

No, ale zakladajac, hipotetycznie: mam bloga na blogspocie z wlasna domena. Robi sie popularny. Wynosze sie do siebie. Mija rok, dwa, piec. Odechciewa mi sie czestego pisania, zyski spadaja, mimo wszystko chce, zeby moj blog byl sobie dalej w necie, chce dalej mimo wszystko dalej pisac, nie chce, zeby moje dzielo zniknelo, ale nie chce juz za to placic. Moge wrocic skad przyszlam...?
wszystko się da, tylko jakim kosztem ;-) największym problemem w przypadku powrotu na darmową platformę blogową może być kwestia adresów multimediów, chociaż blogger dopuszcza coś takiego jak "hosta brakujących plików", więc można kombinować.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
szmyrk 
Blogger.Klub


Wiek: 37
Dołączyła: 21 Wrz 2013
Posty: 37
Miasto: z daleka

Wysłany: 2013-09-27, 02:00   

Htsz napisał/a:

rejestratorzy mają w ofercie większość końcówek, kwestia sprawdzenia u kogo opłaca się kupić (czasem zagraniczne strony mają taniej pierwszy rok i nie zmuszają do płacenia przez 2-3 lata) ;-)

Oho, musze zatem posprawdzac, co mi sie bardziej oplaca :hyhy:

Cytat

kopię można trzymać na tym samym serwerze - tylko jaki to ma wtedy sens? albo zapisać na dysku i jeszcze gdzieś (chmura, pendrive).

Jak trzymac kopie? "Przepisywac" wszystko do Worda na przyklad? Jak sie robi kopie zapasowe (zakladam, ze to pytanie od Worda bylo ponizej jakiegokolwiek poziomu i tak sie nie robi), to jak je pozniej mozna wykorzystac, da sie wyeksportowac wszystko znowu w internet..?

Cytat

wszystko się da, tylko jakim kosztem ;-) największym problemem w przypadku powrotu na darmową platformę blogową może być kwestia adresów multimediów, chociaż blogger dopuszcza coś takiego jak hosta brakujących plików, więc można kombinować.

Nie za bardzo rozumiem, ale chyba wylapuje sens - to syzyfowa robota, ale da sie utrzymac bloga rezygnujac z placenia za hosting, tak? :D
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2013-09-27, 02:43   

szmyrk napisał/a:

Jak trzymac kopie? Przepisywac wszystko do Worda na przyklad? Jak sie robi kopie zapasowe (zakladam, ze to pytanie od Worda bylo ponizej jakiegokolwiek poziomu i tak sie nie robi), to jak je pozniej mozna wykorzystac, da sie wyeksportowac wszystko znowu w internet..?
podałem przecież link do tematu, masz tam pokazane jak to się robi na blogspocie. Dodatkowo możesz sobie kopiować "do worda" - tyle, że ten dokleja własne formatowanie tekstu (1, 2, więc przy ponownym wklejaniu tego do wpisów sugeruję jego resetowanie, ale to już szczegóły.

szmyrk napisał/a:

to syzyfowa robota, ale da sie utrzymac bloga rezygnujac z placenia za hosting, tak? :D
jak sobie sama nie poradzisz to poszukasz specjalisty.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
szmyrk 
Blogger.Klub


Wiek: 37
Dołączyła: 21 Wrz 2013
Posty: 37
Miasto: z daleka

Wysłany: 2013-09-27, 12:19   

Dziekuje Htsz, bardzo dziekuje, w ogole wszystkim dziekuje :D
:padam:

Dzieki Wam podjelam decyzje (miejmy nadzieje ostateczna) - bloga zrobie sobie na blogspocie (bo ma wiecej mozliwosci niz wordpress.com), domene kupie od razu, jak sie zacznie rozwijac tak, jak mam nadzieje, ze sie zacznie, przeniose sie na wlasny serwer, a jak cos nie wypali, to z podkulonym ogonem wroce sobie na blogspota, ewentualnie przejde na wordpress.com, jesli okaze sie to latwiejsze.

Mam nadzieje, ze uda mi sie jak najszybciej wszystko ogarnac i nie bede musiala Was zbyt czesto molestowac :D

[ Dodano: 29-09-2013, 23:11 ]
Ej, sorry, ze znow Wam zawracam gitare, ale jednak jeszcze nie mam bloga :(
Zaczelam sie martwic o kilka spraw.

Wiem juz, ze na poczatek, zapobiegawczo, wystartuje z darmowym blogiem, ale teraz nie wiem, czy blogspot czy wordpress.com

1. Zastanawiam sie, w ktorym blogu bedzie mi latwiej zmienic szablon, dodac jakies swoje rzeczy typu glowne zdjecie. Nie znam jezyka HTML, mam nadzieje, ze mimo to da sie to jakos obejsc i zorganizowac sobie bloga po swojemu?

2. Wlasna domena. Gdzie jest latwiej zminic na nia adres bloga?

3. Skad latwiej p¹rzejsc pozniej do siebie?


No i tak siedze i sie zastanawiam i nic z tego nie wynika za bardzo. Przekopuje internet w celu rozwiania swoich watpliwosci, a one dalej mi towarzysza. Co jakis czas odzywa sie tez glos - wykup sobie od razu swoj hosting! Oszalec mozna.
Prosze, niech ktos mi jeszcze cos podpowie...

[ Dodano: 01-10-2013, 23:20 ]
Podbijam tylko...
 
  podziel si� tym postem na:
Kinga 
Blogger.Klub

Wiek: 34
Dołączyła: 08 Cze 2013
Posty: 47

Wysłany: 2013-11-04, 20:28   

Może nie powiem nic nowego ani mądrego, ale też radzę Ci zacząć od darmowej platformy blogowej. Nie wiesz jak długo będzie Cię to kręcić i czy w ogóle, a może po dwóch miesiącach stwierdzisz, że to nie dla Ciebie, wtedy bloga po prostu usuwasz albo zostawiasz go martwego i już.

Jeśli jednak okaże się, że idzie Ci świetnie, to zawsze możesz się przenieść.
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2013-11-05, 03:07   

Cytat

Wiem juz, ze na poczatek, zapobiegawczo, wystartuje z darmowym blogiem, ale teraz nie wiem, czy blogspot czy wordpress.com

1. Zastanawiam sie, w ktorym blogu bedzie mi latwiej zmienic szablon, dodac jakies swoje rzeczy typu glowne zdjecie. Nie znam jezyka HTML, mam nadzieje, ze mimo to da sie to jakos obejsc i zorganizowac sobie bloga po swojemu?

2. Wlasna domena. Gdzie jest latwiej zminic na nia adres bloga?

3. Skad latwiej p¹rzejsc pozniej do siebie?
Na blogspocie łatwiej, szczególnie, że wgrywanie i edycja własnych skórek na wp.com jest w pakiecie płatnym. To samo w przypadku punktu 2. - na blogspocie podepniesz ją za darmo (trzeba jedynie wnieść roczną opłatę za utrzymanie domeny w jakiejś firmie). W przypadku punktu trzeciego nie wiem jak jest z wynoszeniem się z wordpress com, na blogspocie problemem jest głównie grafika, która nie zapisuje się w kopii zapasowej i trzeba ją przenieść ręcznie lub za pomocą jakiegoś skryptu (napisanego na zamówienie).

Kinga napisał/a:

zacząć od darmowej platformy blogowej

Kinga napisał/a:

zawsze możesz się przenieść.
też to powtarzam w wielu miejscach, gdzie toczą się dyskusje na temat tego, gdzie blogować. Ludzie naczytali się, że trzeba iść "na swoje" - mniejsza o to czy słusznie, ale przecież wcale nie trzeba robić tego od razu, przy zakładaniu bloga.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
szmyrk 
Blogger.Klub


Wiek: 37
Dołączyła: 21 Wrz 2013
Posty: 37
Miasto: z daleka

Wysłany: 2014-03-12, 00:57   

Oho, dawno mnie tu nie bylo, wchodze soebie dzisiaj, patrze, a tu nowe wiadomosci w moim temacie :hurra:

Sytuacja ma sie tak, ze bloga wciaz nie mam :wstyd: Ociagam sie i zwlekam, mysle zamaist robic... Az w koncu dzisiaj/wczoraj do niego siadlam i ZACZELAM. Poki co bawie sie wygladem (oczywscie w ramach podstawowych blogspotowych mozliwosci poki co). Kilka pierwszych p¹ostow mam juz napisane w zeszycie, wiec jak skoncze "projektowanie" to od razu zaczne. A, no i facebook ogarnelam, wiec od razu i tam zrobie sobie strone.

Pokaze wszystko jak skoncze, chociaz blog jest nie po polsku, no ale ogony efekt bedzie widac.

Dzieki za wsparcie, mam nadzieje, ze teraz juz dam rade!
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz