Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Zamknięty przez: Htsz
2013-03-12, 13:58
Autor Wiadomość
krki 

Dołączył/a: 05 Kwi 2011
Posty: 3

Wysłany:    [opinie] Serwis blogowy aedu.pl

Witam !

To mój pierwszy post więc chciałbym się przywitać ze wszystkimi - cześć ! :) .

Ostatnio szukam miejsca w którym mógłbym sobie założyć bloga.
Szukałem czegoś trochę bardziej niszowego niż znane mass blogi (onet/google itp)

Ostatnio natknąłem się w internecie (poprzez forum akademickie mojej grupy) na serwis aedu.pl. Ma ktoś tam może bloga ? Jakie wrażenia ? Generalnie wygląda nieźle, ale chciałbym znaleźć pewne miejsce bloga, więc pytam Was o zdanie.

Z góry dzięki za odpowiedź
Krzysiek
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

teneniel 
WordPress.Klub
Lineage II Gamer


Wiek: 41
Dołączyła: 01 Maj 2008
Posty: 875
Miasto: z DNA

Wysłany: 2011-04-05, 11:42   

krki napisał/a:

Szukałem czegoś trochę bardziej niszowego niż znane mass blogi

zatem postaw bloga na wordpress na własnym serwerze i będziesz mieć niszowy i unikatowy pod względem wyglądu (który sam sobie dostosujesz), marki (czyli nazwy bloga i jego domeny) i będzie wyglądał na bardziej poważny ze względu na własną domenę.
co do proponowanej strony - jeśli zamierzasz pisac o nauczycielach, szkole itp, to jak najbardziej, ale jeśli ma to być blog tematyczny czy profesjonalny - zdecydowanie odradzam - sama nazwa domeny odstrasza wyjątkowo i nijak się będzie miała do tematyki bloga ;)
jeśli chodzi o coś darmowego i niszowego to polecam nieco starszy (ale jary) system nlog.org - przyjemny w obsłudze no i ta nazwa - choć tajemnicza, to ładnie brzmiąca ;)
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2011-04-05, 12:54   

Google wypluwa po polsku jedynie 533 wyniki na temat "aedu". Pierwszy raz słyszę o tej stronie, nawet nas tam zindeksowało z tym tematem, wygląda, że to jakiś zupełnie niszowy serwis i opinii powinieneś szukać w miejscu gdzie znalazłeś adres ;) no chyba, że to jakaś krypto reklama :p

Wątpię, że znajdziesz tutaj choćby jednego użytkownika tej strony, samych blogów wygląda, że jest tam może z 10-15. wpisz sobie w google "site:aedu.pl" - wyników pokazuje około 200.

krki napisał/a:

ale chciałbym znaleźć pewne miejsce bloga, więc pytam Was o zdanie.
pewne miejsce to tylko własna domena z hostem w dobrej firmie (kopia danych, legalna działalność, dobre opinie).
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
krki 

Dołączył/a: 05 Kwi 2011
Posty: 3

Wysłany: 2011-04-05, 14:17   

Dzięki za odpowiedzi !

Zainstalowanie własnego bloga na jakimś serwerze słabo widzę, bo po pierwsze - to kosztuje, a po drugie - pomimo poradników w internecie - dla niektórych jest to niewykonalne :/

Sprawdziłem ten nlog.org - generalnie wygląda to archaicznie.

Daaawno temu miałem bloga na blog.pl (jakoś koło roku 2002 - jakoś na samych początkach istnienia tego portalu, nawet rozmawiałem z Adomasem kiedyś ;) ).
Wtedy było to fajne rozwiązanie (0 reklam i jak na tamte czasy całkiem innowacyjny pomysł).

Teraz najlepsze blogi są faktycznie są na własnych domenach. Ale tak już napisałem - trzeba się na tym chociaż trochę znać.

Porozglądam się jeszcze, może gdzieś znajdę coś ciekawego.

Pozdrawiam.
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2011-04-05, 20:40   

krki napisał/a:

Zainstalowanie własnego bloga na jakimś serwerze słabo widzę, bo po pierwsze - to kosztuje, a po drugie - pomimo poradników w internecie - dla niektórych jest to niewykonalne :/
coś za coś, można poświęcać swój czas i się dokształcić, zlecić komuś za pieniądze lub utworzyć bloga na darmowej wersji wordpress.com (ale tam za dodatki trzeba też płacić i są pewne ograniczenia).

krki napisał/a:

Sprawdziłem ten nlog.org - generalnie wygląda to archaicznie.
owszem, wygląda tak od kilku lat - nie wiem jak technicznie, w sumie nigdy nie przyglądałem mu się z bliska.

krki napisał/a:

Daaawno temu miałem bloga na blog.pl (jakoś koło roku 2002 - jakoś na samych początkach istnienia tego portalu, nawet rozmawiałem z Adomasem kiedyś ;) ).
Wtedy było to fajne rozwiązanie (0 reklam i jak na tamte czasy całkiem innowacyjny pomysł).
Ja z nim rozmawiałem nawet wczoraj :P spoko człowiek, da się z nim pogadać normalnie :) Owszem na samym początku blog.pl był darmowy i bez reklam, potem jak ruch skoczył to i opłaty weszły i reklamy a teraz znowu jest darmowy, ale Onet zarabia na boksach reklamowych (daje też zarobić blogerom).

krki napisał/a:

Porozglądam się jeszcze, może gdzieś znajdę coś ciekawego.
proponuję ci ownlog.com/fotolog.pl, wprawdzie domeny tam nie podepniesz na razie jednak serwis udostępnia wiele rozbudowanych funkcji dotyczących wyglądu bloga, założenie jest płatne jednorazowo i potem nie masz reklam na blogu ani ofert reklamowych na mailu. Masz dostęp do edytora HTML (niektóre szablony na blogowiczu są robione pod niego), notki można pisać jak w Wordzie a zdjęcia dodawać przez fotosika czy picasę.

Inne wyjście to blogger.com - tutaj podepniesz kupioną domenę, masz polską wersję, edytor wyglądu dla osób nieznających HTML, sporo ciekawych opcji i tysiące fajnych skórek na sieci.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
krki 

Dołączył/a: 05 Kwi 2011
Posty: 3

Wysłany: 2011-04-06, 07:35   

Htsz napisał/a:

proponuję ci ownlog.com/fotolog.pl, wprawdzie domeny tam nie podepniesz na razie jednak serwis udostępnia wiele rozbudowanych funkcji dotyczących wyglądu bloga, założenie jest płatne jednorazowo i potem nie masz reklam na blogu ani ofert reklamowych na mailu. Masz dostęp do edytora HTML (niektóre szablony na blogowiczu są robione pod niego), notki można pisać jak w Wordzie a zdjęcia dodawać przez fotosika czy picasę.


Właśnie tego nie rozumiem. Na takim nieznanym aedu.p można dodawać zdjęcia bezpośrednio do notek / folderów. A na takich rozbudowanych serwisach jak ownlog.com trzeba dodawać na picase ? Notatki też można pisać jak w wordzie, szablony też są itp.

Chyba zrobię test wymienionych przez Ciebie blogów. Zobaczę co wypadnie najlepiej. I chyba prawda jest taka, że te darmowe rozwiązania są słabsze - trzeba założyć gdzieś bloga za smsa.

Dzięki za pomoc i pozdrawiam !
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2011-04-06, 18:07   

krki napisał/a:

Właśnie tego nie rozumiem. Na takim nieznanym aedu.p można dodawać zdjęcia bezpośrednio do notek / folderów. A na takich rozbudowanych serwisach jak ownlog.com trzeba dodawać na picase ? Notatki też można pisać jak w wordzie, szablony też są itp.
może mają inne umowy i warunki, poza tym nie mają na razie duzego ruchu. Ownlog ma już kilkanaście tysięcy blogów w tym bardzo dużo fotoblogów a utrzymywany był zawsze z pensji studenta. Także opłaty za magazynowanie ogromnej ilości zdjęć i transferu z tym związanego nie były zapewne na jego kieszeń (skoro nie ma reklam na blogach).
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
wknet 

Wiek: 59
Dołączył/a: 08 Kwi 2011
Posty: 2

Wysłany: 2011-04-08, 16:38   aedu.pl

Witam wszystkich uczestników tej dyskusji. Z przyjemnością czytam Wasze wypowiedzi na temat blogu http://aedu.pl . Możecie mój wpis potraktować jako "kryptoreklamę", bowiem jestem współautorem tego serwisu. Jak słusznie zauważyliście, w pierwotnym zamyśle było to narzędzie przeznaczone dla studentów (z racji naszych potrzeb i zainteresowań głównie skierowane dla studentów studiów technicznych). W krótkim czasie okazało się, że stworzyliśmy bardzo prosty i przyjazny system, w którym łatwo jest zbudować samodzielnie prostą wizytówkę w internecie. Ponieważ zaczęły powstawać serwisy nie związane z uczelniami czy studiami, postanowiliśmy wprowadzić kilka modyfikacji do serwisu, które ułatwiają korzystanie osobom nie związanym z informatyką. Mamy jeszcze kilka pomysłów do wprowadzenia, jednak ten serwis nie jest komercyjny, więc nie możemy poświęcić jemu tyle czasu, ile byśmy chcieli (musimy czasem wykonywać płatne zlecenia, żeby się utrzymać). Właścicielem i twórcą serwisu jest legalnie działająca firma z Olsztyna. Serwis jest umieszczony na szybkim komercyjnym serwerze dedykowanym. Kopie bezpieczeństwa są wykonywane regularnie, a dane są umieszczone na macierzach RAID.
Chciałbym się jeszcze ustosunkować do "zarzutu", że na aedu.pl jest mało użytkowników. To prawda, każdy serwis od czegoś musi zacząć. Zwykle od początku. Od Was zależy, ilu użytkowników tam się znajdzie.
Przygotowany jest już moduł prezentacji blogów, oraz ranking tworzony przez czytelników, jednak z uruchomieniem tego czekamy na pojawienie się większej liczby uczestników.
Zapraszam i pozdrawiam,
Wojtek
Ostatnio zmieniony przez wknet 2011-04-14, 22:04, w całości zmieniany 2 razy  
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2011-04-08, 19:04   

wknet napisał/a:

Chciałbym się jeszcze ustosunkować do zarzutu, że na aedu.pl jest mało użytkowników. To prawda, każdy serwis od czegoś musi zacząć.
to nie był zarzut tylko informacja dla pytającego, że to zbyt nowa strona i o niej nie słyszeliśmy :)
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
wknet 

Wiek: 59
Dołączył/a: 08 Kwi 2011
Posty: 2

Wysłany: 2011-04-08, 20:25   

słowo zarzut wstawiłem w cudzysłów. Jasne, że nie traktuję Twojej wypowiedzi jako zarzutu. Zdaję sobie sprawę, że jest to serwis mało znany (lub raczej nieznany) i cieszę się, że ktoś o nim dyskutuje na forum.
Zrobienie tego serwisu kosztowało nas dużo pracy, i jesteśmy zadowoleni, gdy ktoś go używa. Jeszcze bardziej nas cieszy, gdy użytkownik zgłasza uwagi co do funkcjonalności serwisu, lub wskazuje znaleziony błąd.

Pozdrawiam,
Wojtek
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz