Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Autor Wiadomość
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany:    Wymierające szablonownie i strony z dodatkami na bloga

Czyżby Światek szablonowy wymierał? a może się zmienia i popularne do tej pory zostały wyparte przez inne a ja nie jestem na bieżąco? Z tego co widzę śmiercią naturalną umiera (albo już umarło) Inventive, niemiecka strona the vision layouts zawiera tylko informację o zamknięciu "the vision is over. really." i nie mozna z niej pobierać prac. Krystian z Dodatki.net też już od bardzo dawna nie aktualizuje swojej strony.

Z blogowiczem wcale nie jest lepiej, trochę nas mało i aktualizacje mamy za rzadko, strona z dodatkami już ponad rok czeka na aktualizację - nikt się jednak do pomocy nie zgłasza. Wygląda jakby ludzie odwiedzający strony wcale się nie interesowali niczym poza ewentualnym wygenerowaniem kodu - jak ten nie działa to szukają dalej...

Jest tego więcej? które znane szablonownie i strony z dodatkami zniknęły z sieci w ostatnim roku? Jak myślicie czym to jest spowodowane? Ludzie przestają mieć czas? Może chcieli być popularni, ale się okazało, że to nie takie proste? Może uznali, że są już za starzy na takie rzeczy? a może to wina spadku zainteresowania blogami a co za tym idzie także poszukiwaczy szablonów jest mniej?

Jak odwiedzacie jakąś stronę, z której korzystaliście i widzicie taką sytuację jak "opuszczona" czy "zamknięta" to próbujecie znaleźć informację lub dotrzeć do autorów i sprawdzić co było powodem czy olewacie to i zamykacie witrynę?

Mając stronę tego typu wolelibyście ją opuścić, skasować a może komuś przekazać lub połączyć siły i w ten sposób poświęcając mniej czasu nadal prowadzić?
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Krzysiek 
WordPress.Klub
Pan Cosiek


Zaproszone osoby: 4
Imię: Krzysztof
Wiek: 33
Dołączył/a: 18 Maj 2008
Posty: 3466
Miasto: R-ków.

Wysłany: 2010-06-08, 22:33   

Po prostu blogowanie ma teraz odpływ, a tym samy otoczka jakim są np. strony z szablonami na blogi się kurczy. Po za tym ludziom ot tak z siebie się po prostu nie chce.

Najlepiej z kimś połączyć siły.
 
  podziel si� tym postem na:
Yzoja 
WordPress.Klub
Psychofanka ||l||


Zaproszone osoby: 3
Imię: Angelika Wincenta
Wiek: 32
Dołączyła: 13 Gru 2008
Posty: 1040
Miasto: Zabrze

Wysłany: 2010-06-08, 22:45   

Htsz napisał/a:

niemiecka strona the vision layouts zawiera tylko informację o zamknięciu the vision is over. really.
nad tym strasznie ubolewam, bo byli genialni.


ja prowadząc swojego MKSa widzę, że wielkiego szału nie ma na to wszystko, ale jednak co najmniej raz w tygodniu przybywa wpis 'pobrałem, dzięki", który na naszej liberalnej szablonowni nie jest wymagany (i tak tego przecież nie sprawdzimy)

coraz mniej ludzi ma blogi, to jest niestety fakt.
trzeba czekać na kolejny "boom" blogowy.

sama wiem, że czasem się nie chce w tym ludziom bawić. Skąd ja wiem, czy będąc na studiach będę miała czas na robienie szablonów, które mi się nie opłacą (czas to pieniądz, nie?)..? Z czasem też się to ludziom nudzi, tracą koncepcje, wyobraźnię lub zapał do tego wszystkiego...
Choć na Mylogu prosperuje prężnie parę dobrych szablonowni ;)
______________________________________________________
|||||
Innerpartysystem - die tonight live forever
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2010-06-08, 22:54   

są kręgi, w których jest odpływ, ale i takie, gdzie blogowanie nadal kwitnie. Tak się zastanawiam... czyżby jedynym wyjściem żeby prowadzić taką stronę i coś z tego mieć jest przejście na pro? - do ludzi, którzy nie oczekują, że będzie coś za darmo, ale jednocześnie są bardziej wymagający. Może coś pomiędzy?
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Yzoja 
WordPress.Klub
Psychofanka ||l||


Zaproszone osoby: 3
Imię: Angelika Wincenta
Wiek: 32
Dołączyła: 13 Gru 2008
Posty: 1040
Miasto: Zabrze

Wysłany: 2010-06-08, 23:28   

Htsz napisał/a:

przejście na pro?

czyli?

// ja do tej pory robiłam wszystko dla własnej satysfakcji, tak? i dumy, jeśli widzę u kogoś na blogu mój szablon i jeszcze czytam, że autor bloga jest nim zachwycony. To miłe. Ale w obliczu zmniejszonej pewnie dostępności internetu i nawału zajęć (tak mówią, że na studiach będzie dużo nauki...) będę musiała zaprzestać w robieniu szablonów, przynajmniej częstemu robieniu szablonów.

Może tak jest z większością ludzi?
______________________________________________________
|||||
Innerpartysystem - die tonight live forever
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2010-06-09, 00:05   

pro czyli bardziej dopracowany szablon, dostępny na kilka platform (z przygotowanym pod nie kodem) także profesjonalnych typu Wordpress. Dodajesz w ten sposób mniej prac, ale zwiększasz zasięg potencjalnych odbiorców oferując im coś dobrego, niekoniecznie za darmo. Jeżeli szablon ma dodatkowo kilka wersji lub można go łatwo edytować to też może być dla niego plusem, bo taka praca - pobrana przez 50 osób - u każdej wygląda nieco inaczej.

Problemem może być też brak badania rynku - czyli potrzeb użytkowników, projektanci zwykle robią to co im do głowy przyjdzie, to co oni sami lubią - to ogranicza liczbę ewentualnych pobierających i wiele - nawet dobrych - prac może leżeć i jedynie ładnie wyglądać a nikt ich nie pobierze.

Uważacie, że robienie pod publikę to nieprofesjonalne podejście?

Przypomniałem sobie jeszcze o layout4you (all is shit) - Zapowiadali powrót, ale jedynie "wstały" prace już dodane, domeny .com nie przedłużyli. Wygląda na to, że sobie tak będzie wisiała, aż ich blog.pl nie skasuje.

p.s. czy to jedyne znane strony, które już nie są uaktualniane?
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Yzoja 
WordPress.Klub
Psychofanka ||l||


Zaproszone osoby: 3
Imię: Angelika Wincenta
Wiek: 32
Dołączyła: 13 Gru 2008
Posty: 1040
Miasto: Zabrze

Wysłany: 2010-06-09, 00:44   

Htsz napisał/a:

Uważacie, że robienie pod publikę to nieprofesjonalne podejście?
z jednej strony, człowiek ogranicza siebie, ale z drugiej, sobie można zrobić szablon jaki się chce, a ogólnodostępny szablon powinien być zrozumiały dla większej publiczności.
Sama tak mam (czy ja nie za często piszę o sobie?), że pod publikę robię często szablony, które zawierają niewiele treści osobistych, nie wrzucam szablonów z moimi ukochanymi muzykami, bo nikt ich nie zna, nie biorę ulubionych aktorów czy ogólnie ludzi medialnych, bo są znani naprawdę małej liczbie osób.
Większość robi pod publikę, bo to ma sens. Zrobię szablon z tekstem piosenki O'reggano, i komu się spodoba? Mnie, Krzyśkowi i ludziom ze Śląska, którzy słyszeli choć jedną ich piosenkę, dla każdego innego odbiorcy będzie on niezrozumiały, tak? Bo cóż ze mnie za ordynarne stworzenie, skoro na szablonie mam wielki napis
"Wszyscy macie wielkie sutki,
jak dwa pełne kieliszki wódki
albo mogą być dwie szklanki wina nocą!"
Tak więc właśnie :)
Wnioski - trzeba działać pod publikę, żeby to miało ręce i nogi.

Htsz napisał/a:

p.s. czy to jedyne znane strony, które już nie są uaktualniane?

GoldDesign wam coś mówi? Pamiętam Evana. teraz to już nie istnieje.
Red Cherry też znikło.

ale z tych bardziej znanych to właśnie Vision boli mnie najbardziej - mieli naprawdę świetne i niekonwencjonalne pomysły. Eh. :zdegustowany:
______________________________________________________
|||||
Innerpartysystem - die tonight live forever
 
  podziel si� tym postem na:
teneniel 
WordPress.Klub
Lineage II Gamer


Wiek: 41
Dołączyła: 01 Maj 2008
Posty: 875
Miasto: z DNA

Wysłany: 2010-06-09, 00:48   

Htsz, ja obserwuję inne zjawisko - duża partia ludzi lubi zrobić własny szablon, nawet jeśli nie będzie on superaśny i och i ach, to jednak własny (zrobiony w paincie albo na szybko w ps/pf) oparty na szkielecie html z jednej niefajnej strony :P
ale fakt, faktem, szabloniarnie po prostu umierają... z braku czasu... chęci... albo podkopywania sobie pomysłów/kodu.
Inne natomiast robią wszystko na jedno kopyto - chodzi o styl szablonu - jedna główna grafika (np. z jakąś gwiazdą) prawie niczym nie wyróżniająca się od pozostałych + ten sam kod html i css (w tym ostatnim jedyna zmianą kolory i ew. odległości).

ojej, mąż mnie gania do filmu, jak jutro wstanę i coś jeszcze wymyślę to dopiszę :P
 
  podziel si� tym postem na:
Yzoja 
WordPress.Klub
Psychofanka ||l||


Zaproszone osoby: 3
Imię: Angelika Wincenta
Wiek: 32
Dołączyła: 13 Gru 2008
Posty: 1040
Miasto: Zabrze

Wysłany: 2010-06-09, 02:00   

teneniel napisał/a:

robią wszystko na jedno kopyto - chodzi o styl szablonu - jedna główna grafika (np. z jakąś gwiazdą) prawie niczym nie wyróżniająca się od pozostałych + ten sam kod html i css (w tym ostatnim jedyna zmianą kolory i ew. odległości).
a fe!
cholera, jak to mnie drażni >.< przyjdzie takie coś, założy bloga z nazwą Artisci, wrzucają szablony robione według... uwaga.... aż 3ch "kopyt" i się nazywają szablonownią i dziwią, że konkurencja ich nie trawi.
Najgorsze jednak w tym wszystkim jest to, że takie badziewia mają naprawdę niezłe "rwanie"... 70% blogów ma takie szablony jeśli by przejrzeć Myloga.

ten świat schodzi na psy.
______________________________________________________
|||||
Innerpartysystem - die tonight live forever
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2010-06-09, 02:34   

teneniel, myślę, ze tych co robią własne szablony nie jest tak dużo. Na pewno ich przybywa z roku na rok jednak nie sądzę, żeby to było znaczącym powodem spadu zainteresowania gotowymi pracami.

Yzoja napisał/a:

z jednej strony, człowiek ogranicza siebie
w jaki sposób siebie ogranicza? jak dla mnie wykonanie profesjonalnego szablonu z motywem, za którym nie przepadamy jest właśnie pokazaniem braku ograniczenia ;)
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Rododendron 


Dołączyła: 29 Lis 2008
Posty: 630
Miasto: z łożyska

Wysłany: 2010-06-09, 07:48   

teneniel napisał/a:

ja obserwuję inne zjawisko - duża partia ludzi lubi zrobić własny szablon, nawet jeśli nie będzie on superaśny i och i ach, to jednak własny (zrobiony w paincie albo na szybko w ps/pf) oparty na szkielecie html z jednej niefajnej strony

Mam to samo zdanie :ok:
 
  podziel si� tym postem na:
Yzoja 
WordPress.Klub
Psychofanka ||l||


Zaproszone osoby: 3
Imię: Angelika Wincenta
Wiek: 32
Dołączyła: 13 Gru 2008
Posty: 1040
Miasto: Zabrze

Wysłany: 2010-06-09, 13:23   

Htsz napisał/a:

Yzoja napisał/a:

z jednej strony, człowiek ogranicza siebie
w jaki sposób siebie ogranicza? jak dla mnie wykonanie profesjonalnego szablonu z motywem, za którym nie przepadamy jest właśnie pokazaniem braku ograniczenia ;)

no bo.... jak robimy szablon o czymś, o czym mamy pojęcie, to możemy puścić wodze fantazji, bo wiemy na ten temat dużo więcej. Nie wiem czy umiałabym zrobić dobry szablon z Hałsem, skoro nie widziałam ani jednego odcinka...
aczkolwiek, chyba masz rację, że dobry szablonista odnajdzie się we wszystkim i we wszystkim sobie poradzi ; )
______________________________________________________
|||||
Innerpartysystem - die tonight live forever
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz