Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Zamknięty przez: Htsz
2013-02-19, 05:10
Autor Wiadomość
Inez 
Blogowicz.Friend


Pomogła: 12 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 03 Maj 2006
Posty: 2978
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2009-03-24, 17:03   

miglu149, ale technicznie blog to strona internetowa.
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

miglu149 
mm1

Imię: Piter
Pomógł: 30 razy
Wiek: 29
Dołączył/a: 21 Lip 2008
Posty: 2220

Wysłany: 2009-03-24, 22:27   

Zzielona napisał/a:

technicznie blog to strona internetowa
Technicznie oczywiście, że tak. Ja tylko mówię, czym powinien się charakteryzować ten rodzaj strony WWW.
 
  podziel si� tym postem na:
Joan 


Imię: Joanna
Wiek: 40
Dołączyła: 18 Lut 2010
Posty: 47
Miasto: Kraków

Wysłany: 2010-05-09, 14:14   

Na pewno zarabianie za kliknięcie w banner jest żałosne, a wiele osób tak robi i jeszcze kopiuje treść.
albo ma ją legalnie z serwisów z artykułami z prawem do przedruku.
Dla takich osób napisalam artykuł jka się wypromowac w sieci bez kopiowania. (na blogu nie o kosmetyce )

Nie wiem czy ktoś by się przyznał, ale ciekawi mnie ile osób im klika w te reklamy za te 5 groszy czy ile tam tego jest,
______________________________________________________
Trzeba się kształcić aby stać się zajmującym towarzyszem dla samego siebie ( Kotarbiński)
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2010-05-09, 20:40   

czyżbym o czymś nie wiedział? bo tak czytam twój post i nie mogę dojść o co w nim chodzi ;)
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
lapavlo
[Usunięty]



Wysłany: 2010-05-09, 21:08   

Ja też kompletnie nie pojmuje o co chodzi :D

Co to tematu, jeżeli zarabianie na blogu nie przeszkadza nam w blogowaniu to czemu nie, tylko z kolei żeby nie przesadzać z reklamami. Wszystko też zależy od tematyki, bo raczej nie widzą mi się reklamy w pamiętniku Zosi lat 12, tylko bardziej np na blogach oficjalnych firm czy coś w tym stylu :)
 
  podziel si� tym postem na:
Joan 


Imię: Joanna
Wiek: 40
Dołączyła: 18 Lut 2010
Posty: 47
Miasto: Kraków

Wysłany: 2010-05-11, 09:50   

Htsz napisał/a:

czyżbym o czymś nie wiedział? bo tak czytam twój post i nie mogę dojść o co w nim chodzi ;)


to do mnie?

czytałam o takim " zarabianiu" na blogu że umieszczasz bannery albo jakieś tam partnerskie linki i jak ktoś w to kliknie to ileś tam groszy zarabiasz/ Sama nie wiem dokładnie jak to wyglada, ja czymś takim się nie zajmuję, u mnie sa linki z moimi ulubionymi stronami umieszczone ponieważ lubię tam zagladac a nie jakieś tam reklamy.

i ciekawi mnie czy ktoś w to w ogóle klika, bo z tego co wiem to nie, ale chciałam się uewnić od kogoś kto tak robi

[ Dodano: 11-05-2010, 09:56 ]
A jak ktoś już rzeczywiście chce zarobić na blogu to powinien coś ciekawego tam umieszczać, ja pisałam artykuły o kosmetyce, z myślą o promocji, potem już tylko na wyłączność dla portali kosmetycnzych, a potem ksiażka... i można powiedzieć że tak się zarabia na blogu a nie na reklamach.
______________________________________________________
Trzeba się kształcić aby stać się zajmującym towarzyszem dla samego siebie ( Kotarbiński)
 
  podziel si� tym postem na:
Lukem 
Blogowicz.Friend

Pomógł: 89 razy
Dołączył/a: 01 Kwi 2006
Posty: 1739

Wysłany: 2010-05-11, 11:10   

Cytat

Sama nie wiem dokładnie jak to wyglada, ja czymś takim się nie zajmuję

Cytat

i ciekawi mnie czy ktoś w to w ogóle klika, bo z tego co wiem to nie

Nie za dużo tych skrajności jak na jeden post?

Sam korzystałem z różnych form reklamy. Nie wiem, ile osób w nie kliknęło. Wiem za to, że kilka tych kliknięć było wartościowych, bo te osoby są dziś moimi klientami (patrz sygnaturka).

Gdy jeszcze blogowałem i rysowałem komiksy, to poświęciłem trochę czasu i grosza na to, aby przynajmniej przez krótki czas można było mnie znaleźć. Efekty były, wiem to ze statystyk.

Nie generalizuj.
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2010-05-11, 12:50   

Joan napisał/a:

czytałam o takim zarabianiu na blogu że umieszczasz bannery albo jakieś tam partnerskie linki i jak ktoś w to kliknie to ileś tam groszy zarabiasz/ Sama nie wiem dokładnie jak to wyglada, ja czymś takim się nie zajmuję,
większość osób, które mają reklamy Google zarabiają właśnie w taki sposób - jak ktoś kliknie w reklamę to dostają za to pieniądze. Inna forma to zarabianie na ilości wyświetleń i masz to praktycznie wszędzie portale, blogi, strony z grami itd. np. tutaj na forum można wykupić boks Adtaily, za który płacisz w rozliczeniu dziennym (nie odsłon czy kliknięć, ale cena jest dobierana na podstawie tych danych).
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Joan 


Imię: Joanna
Wiek: 40
Dołączyła: 18 Lut 2010
Posty: 47
Miasto: Kraków

Wysłany: 2010-05-11, 14:24   

o to dobrze wiedzieć na tym forum można wykupić reklamę.



http://interaktywnie.com/...w-bannery-12297

a co sądzicie o tym artykule?
______________________________________________________
Trzeba się kształcić aby stać się zajmującym towarzyszem dla samego siebie ( Kotarbiński)
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2010-05-11, 14:58   

jeżeli jest przerost ilości nad jakością reklam to co się dziwić, że ludzie nie chcą klikać? wchodzisz na duży portal to na sam początek bombarduje cię stos reklam, logiczne, że to irytuje i jedyne w co chcesz klikać to X.

w przypadku blogów warto dobierac reklamę do swojej tematyki i umieszczać ją w takich miejscach żeby nie przeszkadzała w czytaniu wpisów, ale jednocześnie była na tyle widoczna by została zauważona. Klikną tylko ci co są zainteresowani - a o atrakcyjność samego bannera powinien zadbać ten co się reklamuje, np. dopasowując treść reklamy do elementów na danym blogu.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
lapavlo
[Usunięty]



Wysłany: 2010-05-12, 23:35   

Cytat

jeżeli jest przerost ilości nad jakością reklam to co się dziwić, że ludzie nie chcą klikać? wchodzisz na duży portal to na sam początek bombarduje cię stos reklam, logiczne, że to irytuje i jedyne w co chcesz klikać to X.


a szlag w zupełności trafia jak nie trafisz w X i klikniesz w reklamę.

Hm myślę, że żeby wstawić jakiekolwiek reklamy na bloga, najpierw ten blog powinien być choć troszkę znany.
 
  podziel si� tym postem na:
Eryk
[Usunięty]



Wysłany: 2010-10-06, 15:29   

Blogi mają bardzo duży potencjał jeśli wiesz jak go wykorzystać:-)
Na blogach można zarabiać na różne sposoby. Długo by o nich pisać (patrz sygnatura)

Jednym ze sposobów jest np. robienie własnych kursów, szkoleń związanych z tematyką bloga i ich promocja na tym właśnie blogu. Jeśli np. znasz się na kosmetykach to piszesz na ten temat artykuły, odpowiadasz na komentarze, e-maile itd.

Z czasem zdobywasz stałych czytelników, dla których jesteś znawcą tematu,ekspertem.
Społeczność wokół bloga stale rośnie, a ty wydajesz książkę lub np. kurs w formie PDF lub DVD "10 sposobów na radzenie sobie z trądzikiem" i promujesz go na swoim blogu.

Jeśli Twoje kursy będą na odpowiednim poziomie zbierasz referencje i publikujesz na blogu komentarze zadowolonych klientów co zwiększa Twoją sprzedaż:-)

Za jakiś czas robisz następny kurs i jeszcze jeden.....

Bardzo fajnie robi to Mirek Szmajda na swoim blogu "Internetowy Sprzedawca"

Można również promować na blogu produkty, kursy innych w ramach programów partnerskich.

Można również zarabiać na blogu w sposób pośredni np. zwiększając ilość klientów w salonie kosmetycznym.
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz