Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Przesunięty przez: Htsz
2012-05-23, 00:45
Autor Wiadomość
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2015-10-15, 16:56   

Jeżeli linki na instagramie nie są aktywne, to przejść może być bardzo mało, bo niewielu osobom chce się przekopiowywać urle. Prawdopodobnie szybciej wpiszą nazwę do wyszukiwarki po odpaleniu przeglądarki - ale to tylko moje zdanie.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

CatusGeekus 
Blogger.Klub


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 09 Lut 2015
Posty: 50

Wysłany: 2015-10-16, 11:22   

Htsz napisał/a:

Jeżeli linki na instagramie nie są aktywne, to przejść może być bardzo mało, bo niewielu osobom chce się przekopiowywać urle. Prawdopodobnie szybciej wpiszą nazwę do wyszukiwarki po odpaleniu przeglądarki - ale to tylko moje zdanie.


Link w informacjach o profilu jak najbardziej działa. Zastanawiam się, czy bardziej skuteczne nie byłoby wrzucanie też linków do notek w podpisach poszczególnych zdjęć.
 
  podziel si� tym postem na:
kobietachaos 
Youtuber


Imię: Patrycja
Wiek: 31
Dołączyła: 12 Maj 2016
Posty: 54
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2016-05-13, 12:53   

Ja największy ruch generuję z google ;) Na drugim miejscu jest facebook. Nie wyobrażam sobie, żeby jakikolwiek blog nie posiadał swojego fanpage na FB. To najlepszy przekaz informacji. Praktycznie wszędzie mam konta tj; fb, instagram, pinterest, G+, YT, twitter z którego najmniej korzystam- zwyczajnie go nie lubię :) Na telefonie mam snapchata dodatkowo. Co do formy promocji, to moją metodą jest komentowanie wpisów u innych blogerów (nie reklama, po prostu wartościowe komentarze do wpisów), i udzielanie się na forach.
 
  podziel si� tym postem na:
Zaciekawiony 
Blogger.Klub

Dołączył/a: 13 Wrz 2014
Posty: 75

Wysłany: 2016-09-03, 15:56   

A co myślicie o roli Twittera? Z różnych przyczyn nie zakładałem profilu na FB, ale zastanawiam się nad twitterem, bardziej się nadaje do wrzucania newsów z danej dziedziny.
 
  podziel si� tym postem na:
Firaga 
Blogger.Klub


Wiek: 33
Dołączyła: 18 Sie 2015
Posty: 65
Miasto: Warszawa

Wysłany: 2016-10-19, 17:55   

Założyłam Twittera i regularnie udostępniam na nim linki do swoich wypocin, ale średnio go lubię ze względu na limit znaków. Konieczność kompresji wpisu często skutkuje nagminnym używaniem skrótów, które kaleczą język. Może nie widać tego w przypadku języka polskiego, ale przy angielskim już tak.

Z serwisów społecznościowych najwięcej działam na Facebooku - bez niego ruch na moim blogu praktycznie by nie istniał.
______________________________________________________
OGIEŃ W USZACH - blog muzyczny. Rock, metal, folk, alternatywa.
 
  podziel si� tym postem na:
Radosław Lubor 
Blogger.Klub


Wiek: 37
Dołączył/a: 03 Gru 2016
Posty: 35
Miasto: Gliwice

Wysłany: 2016-12-04, 03:34   

A ja mam pytanie. W jaki sposób można zwiększyć liczbę odwiedzin poprzez wyszukiwanie w Google? Niemal cały ruch pochodzi u mnie z Facebooka. Czytelnicy, którzy trafili poprzez wyszukiwanie stanowią zaledwie... 1,5%. Widzę po tym temacie, że u wielu osób Google to podstawa ruchu na blogu.
______________________________________________________
Zapraszam serdecznie na blog Kag in Books jak i na fanpage o tej samej nazwie. Piszemy o książkach, recenzujemy je, publikujemy własną twórczość i współpracujemy z wydawnictwami.
Blog: http://www.kaginbooks.blogspot.com/
Fanpage: https://www.facebook.com/kaginbox/
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2016-12-12, 20:50   

Radosław Lubor, Twój blog ma dopiero 2 miesiące, ale indeksuje się chyba całkiem nieźle, więc pozostaje pozyskiwanie linków zwrotnych i optymalizacja treści (odpowiednie dobieranie słów, stosowanie śródtytułów, trafnych nagłówków / tytułów postów).
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Sebastian_Czapliński 
WordPress.Klub


Dołączył/a: 16 Paź 2015
Posty: 48
Miasto: Polska

Wysłany: 2016-12-28, 14:09   

Jeszcze tylko pytanie, jeżeli "Popularny blog", to znaczy ile wejść dziennie? :)
Akurat ja widząc po swoim przykładzie - wydaje mi się, że pewnej bariery nie przeskoczę. w większości wpisy dotyczą rejonu powiatu tarnowskiego. (Są też wpisy o tematyce ogólnej, ale nie jest ich za wiele), więc moimi odbiorcami są przeważnie Tarnowianie i mieszkańcy okolicznych miejscowości.

PS. Jeżeli nie dodaję żadnego wpisu, to dziennie blog ma około 80-110 odsłon. Mam rozumieć, że to niewiele? :) Z wpisem 200 do nawet 600.
______________________________________________________
http://sebastianczaplinski.pl
Dziennikarski punkt widzenia....
 
  podziel si� tym postem na:
potrax7 


Pomógł: 1 raz
Dołączył/a: 26 Lis 2016
Posty: 56
Miasto: Krakow

Wysłany: 2016-12-29, 15:52   

@up

Pewnie, że to dużo :ok: Grunt to w tym przypadku znaleźć sobie odpowiednich reklamodawców, którzy mają interes w grupie twoich odbiorców i dadzą więcej $$$ za UU niż np. adsense.

Mam kolegę, który ma 100 tyś UU miesięcznie, a zarabia około 200 zł (adblocki + marna nisza...). Z drugiej strony przy dobrej grupie docelowej można wyciągnąć kilkadziesiąt razy więcej $.
 
  podziel si� tym postem na:
Gaba 
Blogger.Klub


Imię: Gaba
Wiek: 31
Dołączyła: 08 Sty 2017
Posty: 32

Wysłany: 2017-01-10, 15:49   

Instagram używam, jak o nim sobie przypomnę :D Nie mam zbyt dobrego sprzętu, żeby robić ładne i ostre zdjęcia. Moje wyglądają, jak robione suszarką. I to zepsutą.

Co do linków na bloga z Instagrama - raczej średnio działają w moim przypadku. Na moim koncie tak naprawdę najbardziej aktywni są inni blogerzy, którzy kojarzą już adres bloga. I myślę, że dodawanie linków do zdjęć nie ma za bardzo sensu. Nie wygląda to dobrze, tylko jak spam i za bardzo też nikt w ten sposób nie wchodzi na bloga.

W sumie to dodaję zdjęcia na Instagrama, bo fajnie to wygląda z poziomu bloga - jako widget. Jesli ktoś zjedzie w dół bloga, to zobaczymy sobie, co ostatnio czytałam, jakie nowości pojawiają się na blogu itd.
______________________________________________________
Przyjaźń rodzi się w momencie, gdy jedna osoba mówi do drugiej: "Co? Ty też? Myślałem, że tylko ja".
Clive Staples Lewis – Cztery miłości
 
  podziel si� tym postem na:
goodforyoudp 
Blogger.Klub

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 31 Sie 2014
Posty: 123
Miasto: Gdańsk

Wysłany: 2017-01-12, 14:28   

Gaba napisał/a:

Instagram używam, jak o nim sobie przypomnę :D Nie mam zbyt dobrego sprzętu, żeby robić ładne i ostre zdjęcia. Moje wyglądają, jak robione suszarką. I to zepsutą.

Co do linków na bloga z Instagrama - raczej średnio działają w moim przypadku. Na moim koncie tak naprawdę najbardziej aktywni są inni blogerzy, którzy kojarzą już adres bloga. I myślę, że dodawanie linków do zdjęć nie ma za bardzo sensu. Nie wygląda to dobrze, tylko jak spam i za bardzo też nikt w ten sposób nie wchodzi na bloga.

W sumie to dodaję zdjęcia na Instagrama, bo fajnie to wygląda z poziomu bloga - jako widget. Jesli ktoś zjedzie w dół bloga, to zobaczymy sobie, co ostatnio czytałam, jakie nowości pojawiają się na blogu itd.


I to bardzo duży błąd, bo Instagram ma moc. Sama z Insta mam dziennie po kilka tysięcy wejść, a nie mamy dużo obserwatorów (939). Zdjęcia robimy telefonem (Sony Xperia, który nie ma zbyt dobrego aparatu). Jak się chce, to można. Brak sprzętu to tylko wymówka! :)
______________________________________________________
Beauty and Lifestyle Blog - dpblog.pl
 
  podziel si� tym postem na:
Gaba 
Blogger.Klub


Imię: Gaba
Wiek: 31
Dołączyła: 08 Sty 2017
Posty: 32

Wysłany: 2017-01-12, 14:45   

W takim razie muszę się przekonać do Instagrama :) Może akurat będę mieć więcej wejść :)
______________________________________________________
Przyjaźń rodzi się w momencie, gdy jedna osoba mówi do drugiej: "Co? Ty też? Myślałem, że tylko ja".
Clive Staples Lewis – Cztery miłości
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz